Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Wrz 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Na samym forum jest tylko kilka postów na ten temat w dziale atrakcje Budapesztu dlatego postanowiłem, że napiszę coś więcej w odzielnym temacie. Odwiedziliśmy muzeum w ostatnią niedzielę. Mieszkaliśmy zaraz obok, w Budapeszcie byliśmy 3ci raz a dodatkowo zachęciło nas to, że w pierwszą niedzielę miesiąca obywatele UE do 26 roku mają wstęp za darmo (liczą rozpoczęty 26 rok czyli jeżeli ktoś z grudnia to w styczniu już musi płacić).

Mam mieszane uczucia co do samego muzeum. Wewnątrz wszystko wygląda fajnie i podane jest w dość atrakcyjny sposób ale dla osoby nie znającej węgierskiego zwiedzanie jest dużo uboższe- nie wszystko jest przetłumaczone. Zastanawialiśmy się nad audioguidem ale po informacji od Pani w kasie, że w każdym pomieszczeniu są przetłumaczone na angielski kartki z informacjami - takie do wzięcia rozmyśliliśmy się. Myślę, że jednak to był błąd.
Mam też obiekcje co do niektórych treści zawartych w muzeum- szczególnie dotyczących udziału Węgrów w II wojnie światowej- mam wrażenie, że trochę "wybielili" swoją historie z tego okresu.
Na pewno jest kilka rzeczy dla których warto odwiedzić to miejsce jednak osoba znająca trochę współczesną historię naszego kraju i regionu olśnienia tam nie przeżyje.

Podsumowując
Wstęp bilet normalny 2000 HUF
Pierwsza niedziela miesiąca dla obywateli UE do 26 roku życia za darmo.
Przychodząc do muzeum o godzinie otwarcia czekaliśmy 5min do kasy jednak gdy wychodziliśmy przed 13 ustawiła się już tam dość długa kolejka i trzeba było trochę poczekać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2017 01:47 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Jedyne miejsce w Budapeszcie, gdzie musieliśmy stać w kolejce - około półtoragodzinnej. Czy było warto - tak, bo gdybyśmy nie poszli, to byśmy żałowali ;) choć pewien niedosyt pozostał. Muzeum dość interaktywne, słyszałem porównania z Muzeum Powstania Warszawskiego, ale nie ma żadnego porównania. MPW jest o niebo lepsze, co nie znaczy, że Terror Haza jest złe. Jest po prostu nakierunkowane na Węgrów. Osoby nieznające madziarskiego, jak kolega już zauważył, nie będą czerpały z tego miejsca takiej przyjemności. Co prawda w każdej sali są tłumaczenia na angielski, ale... na kartce A4. A średnio się widzi czytać co parę minut ścianę tekstu, bo to żadne zwiedzanie, a i pewnie pół dnia musiałbym tam spędzić.

Taka trójka z plusem, ewentualnie czwóra na szynach, bo to ładne i interesujące, ale jednak ten niedosyt pozostaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group