Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2015 20:52 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
Nie mając co do roboty postanowiłem zrobić zestawienie ofert węgierskich kolei . Dlaczego węgierskich z kilku powodów z których najważniejszy dla mnie jest ten że Węgry są bliskie memu sercu , bywam tam bardzo często i równie często korzystam z połączeń kolejowych z innymi stolicami .

Co musicie wiedzieć na początek :

1. Bilety kupujemy na stronie http://elvira.mav-start.hu/
2. Konieczne będzie założenie konta na tej stronie
3. Potrzebna jest karta do płatności internetowych (ja korzystam ze zwykłej karty z mbanku)
4. Najważniejsze : bilety nie przychodzą na podany w formularzu rezerwacyjnym email , przychodzi 11 lub 13 cyfrowy kod który trzeba wbić w niebieskim automacie który stoi na praktycznie każdym dworcu na Węgrzech

Jeśli ktoś będzie miał kłopot z założeniem konta na stronie niech pisze do mnie wiadomość pw z chęcią pomogę

OFERTY :

PRAGA

Najtańszym biletem między Budapesztem a Pragą jest SparDay bilet. Ten bilet jest dostępny dla dziennych pociągów bezpośrednich, na 2 klasę.Cena biletu wynosi 19 EUR / osoba / podróż, lub 2. poziom tego biletu kosztuje 29 EUR / osoba / podróż .Cena na 1 klasę jest 35 EUR / podróż / osoba lub 2. poziom tego biletu 45 EUR / osoba / podróż.

Na nocnym pociąg jest oferta SparNight jest dostępny od 19 EUR / podróż / osobę, lub 2. poziom tego bilet kosztuje 29 EUR / osoba / podróż. Cena ta zawiera rezerwacje .

UWAGA ! Oferta ta jest ograniczona (na każdy pociąg jest dostępna pewna pula miejsc - jak dana pula się skończy to wtedy wchodzi wyższy poziom cenowy) . Należy spróbować kupić ten bilet jak najszybciej. Bilet ten jest niezwracalny .

Jest jeszcze inna oferta nazwana "Kirándulójegy"

Bilet ten jest ważny przez 4 dni na podróż powrotną w 2 klasie . Z tego biletu można również korzystać z transportu publicznego w Pradze za darmo w ciągu pierwszych trzech dni ważności . Bilet kosztuje 59 EUR / osoba .Bilet podróży bez transportu publicznego w Pradze kosztuje 49EUR/osoba . Cena jest za połączenie : Budapeszt - Praga - Budapeszt

Można oczywiście płacić w forintach . Na dzień dzisiejszy przelicznik jest : 1 EUR = 315 HUF

WIEDEŃ

Między Budapesztem i Wiedniem , najtańsza opcja to bilet nazwie "Fortuna": który kosztuje 13 EUR/osoba/podróż na 2 klasę, a 29 EUR / osoba /podróż na 1. klasę w cenie jest rezerwacja miejsca. To jest ograniczona oferta która dotyczy pociągów RAILJET (takie austriackie Pendolino). Biletu nie można zwrócic . W obydwie strony kosztuje odpowiednio :
26 EURO (2 klasa) , 58 EURO (1 klasa)


Jest jeszcze inna oferta nazwana "Kirándulójegy" (bilet powrotny w języku angielskim): bilet jest ważny przez 4 dni na podróż powrotną na 2 klasy. Z tego biletu można również korzystać z transportu publicznego w Wiedniu za darmo w ciągu dwóch pierwszych dni obowiązywania.Bilet kosztuje 33 EUR Bilet podróży bez transportu publicznego w Wiedniu kosztuje 25 EUR - ważna rzeczą w porównaniu z biletem FORTUNA jest to ze trzeba dodatkowo zapłacić za miejscówkę która kosztuje 3 EUR . Oferta dotyczy pociągów RAILJET.

Bilety wycieczkowe można też zakupić na inne trasy do Austrii (tam i powrót).
Poniżej podaję aktualne ceny z Budapesztu:
Wiener Neustadt: 19 €
Graz: 33 €
Linz: 35 €
Salzburg: 39 €
Bad Ischl, Kitzbühel, Bad Gastein: 69 €
Klagenfurt, Villach, Radstadt: 79 €
Innsbruck, Jenbach, Lienz: 89 €

Za bilet dla dziecka, jeśli nie ma osobnej informacji, należy zapłacić połowę powyższych kwot.

BRATYSŁAWA

Bilet kosztuje 17,50 EUR/osoba w 2 klasie. Można wykorzystać ten bilet w każdym bezpośrednim pociągu między Budapesztem i Bratysławą. Bilet jest ważny przez jeden miesiąc. Rezerwacja miejsc nie jest obowiązkowa i kosztuje 3 EUR / osoba / podróż .

Dodam tylko że w Bratysławie można nabyć bilet do Wiednia tam z powrotem w cenie : 13 EURO i 17,30 EUR z wliczonym biletem na komunikację miejską we Wiedniu

CDN
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Lip 2015 17:08 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
BELGRAD

Oferta jest jedna ale prosta :) Nazywa się Belgrad Special . W jedną stronę zapłacicie 15 Euro w dwie 26 Euro .
Bez znaczenia jest czy pojedziecie pociągiem bezpośrednim czy z przesiadkami . Jest tylko jedna uwaga : bilety te obowiązują na miejsca do siedzenia więc np gdybyście chcieli jechać sypialnym czy kuszetką to cena jest dużo wyższa bo dochodzi miejscówka za miejsce sypialne lub do leżenia .

ZAGRZEB

Bilety w cenie 29 euro w jedną stronę , w dwie 58 euro . Jeśli byście się zdecydowali jechać pociągiem to jedna uwaga : pociągi odjeżdżają z dworca Budapest Deli

Gdyby ktoś chciał taniej dostać się do Zagrzebia to proponuje skorzystać z autobusu Volanbusz (grupa Eurlines) . Bilety kupicie na stronie www.volanbusz.hu . Cena w dwie strony to około 8 000 HUF (autobus wyjeżdża rano do Zagrzebia dociera około 11)
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Lip 2015 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
@Kuba1976 widzę, że orientujesz się w temacie węgierskich kolei, więc pozwolę sobie zadać kilka pytań:

    1. Czy jest różnica w cenie między kupowaniem biletów w kasie na dworcu, a przez Internet?
    2. Czym różni się strona podana przez Ciebie http://elvira.mav-start.hu/ od tej, która podaje redakcja Fly4free w artykułach związanych z Balatonem: http://www.mavcsoport.hu/en?
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lip 2015 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Dzięki wielkie za rozpiskę. Popatrzyłem i Wiedeń można wyczesać za 52€ za dwie osoby RT. Do tego Wizz Waw-Bud za punkty i stolica Austrii na wyciągnięcie ręki za 200zł z kawałkiem w całkiem wygodny i szybki sposób ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lip 2015 14:50 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@korpus

Ad 1.Lepiej kupowac przez internet bo wybierajac np Budapeszt - Wieden masz przelen przeglad ofert natomiast w kasie wszystko zalezy od dostepnosci no i od znajomosci angielskiego przez panie kasjerki a z tym bywa roznie (jesli kupujesz na polaczenie lokalne np Budapeszt - Miskolc) Jedyny minus to taki ze bilet nie przychodzi na maila tylko numer ktory trzeba w klepac w niebieskim automacie (ostatnio zauwazylem ze taki automat stoi przy budce z biletami na Kobanya - Kispest - tam gdzie sie przesiada z autobusu z lotniska na niebieska linie metra)
Ad 2. Z tej strony nigdy nie korzystalem zawsze korzystam z elviry .

@Tomek Zien

Polecam wycieczke pociagiem z Budapesztu do Wiednia z kilku powodow : naprawde szybkie polaczenie , wygodne pociagi , dziala wifi na calej trasie . Jakbys potrzebowal pomocy przy kupnie jestem di dyspozycji (52 euro x 385 ft :) )
Góra
 Profil Relacje PM off
korpus uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Lip 2015 16:45 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Kuba1976 napisał(a):
@korpus

@Tomek Zien

Polecam wycieczke pociagiem z Budapesztu do Wiednia z kilku powodow : naprawde szybkie polaczenie , wygodne pociagi , dziala wifi na calej trasie . Jakbys potrzebowal pomocy przy kupnie jestem di dyspozycji (52 euro x 385 ft :) )


385 ft? kosisz lepiej niż w Kantorze ;) Też chętnie po takim kursie pomogę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lip 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Czy mógłbyś napisać także coś o nocnych pociągach?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lip 2015 17:17 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@Muton

To akurat kurs euro do forinta a nie faktura :)

@namteH

Tak , wlasnie szykuje takie zestawienie jak Ci trzeba cos "na szybko" to pytaj

-- 21 Lip 2015 17:53 --

Moge zdradzic ze w przygotowaniu jest tez podobne zestawienie odnoscie kolei czeskich (tylko Ceske Drahy) z uwzglednieniem ofert krajowych oraz polskich z podzialem na PKP Intercity i Przewozy Regionalne , Koleje Slaskie , Mazowieckie itd . Mysle ze do konca tygodnia bedzie wszystko gotowe .
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Lip 2015 19:31 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Kuba1976 napisał(a):
@Muton

To akurat kurs euro do forinta a nie faktura :)



Średni kurs euro waha się obecnie ok. 310 ft ;) ale już sie nie przyczepiam. Artykuł bardzo pomocny, czekam na czeskie zestawienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lip 2015 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Kuba, czy koleje węgierskie oferują bilety całodzienne, weekendowe (jazda bez limitu po terenie całego kraju)? Jeżeli tak to w jakich orientacyjnie cenach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Lip 2015 20:06 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@_Pi0tr_

Szkopul wlasnie w tym ze koleje wegierskie maja bardzo slaba oferte na przewozy krajowe jesli chodzi o bilety okresowe . Jest wlasciwie tylko jeden bilet ktory upowaznia do podrozy w jeden wybrany dzien weekendu od godziny 0.01 do 3.00 nastepnego dnia (np jezdzisz w sobote od 0.01 waznosc biletu konczy sie o 3 rano w niedziele

Taki bilet kosztuje 6500 Ft i jest do kupienia tylko w kasach .

Mozna tez kupowac normalne bilety np Budapest - Debrecen i jesli wrocisz do polnocy tego samego dnia to od razu powrotny ze znizka 10% (jesli jedziesz z kims ti jeszcze lepiej bo dochodzi znizka grupowa czyli przy dwoch osobach masz 25%)

Maja tez karty abonamentowe np miesieczna na cala siec ale to juz koszt 50 tys Ft


Ostatnio edytowany przez Zeus, 21 Lip 2015 20:14, edytowano w sumie 1 raz
zdublowany post
Góra
 Profil Relacje PM off
_Pi0tr_ uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Lip 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
@Kuba1976 napisałeś o zniżce 25% przy dwóch osobach. Będę chciał kupić pociąg dla czterech osób z Budapestu do Siofok. Jaki bilet kupić, żeby się to najbardziej opłacało? Jak uzyskać tę zniżkę? Można kupić bilet grupowy ze zniżką przez Internet?
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lip 2015 20:18 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@korpus

Na polaczenie do Siofok polecam bilet "Balaton Mix" ktorego zasade dzialania opisywalem w innym temacie . Mysle ze jest to najlepsza oferta dla grupy bo daje jeszcze mozliwosc podrozy statkiem po Balatonie

www.fly4free.pl/forum/budapeszt-lotnisk ... 1409,31461
Góra
 Profil Relacje PM off
korpus uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Lip 2015 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
@Kuba1976 pomyślę jeszcze o tym "Balaton Mix". Jest to fajna opcja pod warunkiem, że chcemy pojeździć wokół Balatonu, a ja nie wiem, czy będę miał na to czas. Więc wracam jeszcze raz do swoich wcześniejszych pytań:

    1. Co to za zniżka 25% na dwie osoby? Jak kupić bilet z taką zniżka? Można przez Internet?
    2. Czy wiesz coś o innych zniżkach, np. na cztery osoby, albo na bilet powrotny?
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2015 14:37 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
RUMUNIA

Pociągi dzienne i nocne kursują na trasach:
Budapeszt - Timisoara
Budapeszt - Brasov - Targu Mures
Budapeszt - Bukareszt
Debreczyn - Oradea
Debreczyn - Baia Mare

Przez Rumunię przejeżdża pociąg Budapeszt - Vidin - Sofia

Oferty promocyjne wyglądają następująco :

Budapeszt - Targu Mures - bilet "Fortuna" w jedną stronę od 19 euro, powrotny od 43 euro.
Budapeszt - Cluj Napoca - bilet "Fortuna" w jedną stronę od 19 euro; powrotny od 36 euro.
Budapeszt - Oradea - bilet powrotny od 21 euro.
Budapeszt - Craiova - bilet "Fortuna" w jedną stronę od 19 euro
Budapeszt - Bukareszt via Sinaia - bilet "Fortuna" tam od 29 euro
Budapeszt - Timisoara - bilet "Fortuna" tam od 15 euro.

LUBLJANA

W pociągu obowiązują bilety Ljubljana Spezial - bilet w jedną stronę kosztuje 39 euro, bilet powrotny 49 euro.

UWAGA : Pociągi w tym kierunku odjeżdżają tylko z Budapest Deli !

-- 22 Lip 2015 15:09 --

OFERTY KRAJOWE :

Na początek kilka słów ogólnych . Przede wszystkim koleje węgierskie na połączenia międzynarodowe wysyłają swoje najlepsze wagony (super wygodne z klimatyzacją) natomiast na połączenia krajowe różnie z tym bywa , chociaż np nad Balaton jeżdżą tylko składy FLIRT (znane chociażby z czeskiego Leo Expresu).

Największą wadą jest jednak kolei węgierskich jest brak całkowitego zakazu palenia w pociągach za wyjątkiem międzynarodowych pociągów EuroCity. Są przedziały dla niepalących, lecz pali się na korytarzach, a w bezprzedziałowych często część dla niepalących i palących nie jest w żaden sposób oddzielona lub oddziela ją tylko cienka szybka i dym snuje się po całym wagonie.

Teraz kilka słów o zniżkach :

Przede wszystkim wiadomość która ucieszy rodziców chcących podróżować z dziećmi : Dzieci które "nie pełnią obowiązku szkolnego" (czyli do lat 6) jeżdżą po Węgrzech za darmo pod opieką osoby dorosłej. Zniżka ta dotyczy również dzieci z UE
Seniorzy powyżej 65 roku życia z Węgier i całej UE również jeżdżą za darmo .

Niestety nie jest aż tak kolorowo bo tak czy inaczej muszą posiadać bilet (tzw. "bilet zerowy") który pobierają w kasie po przedstawieniu dokumentu stwierdzającego wiek dziecka/seniora (paszport , dowód osobisty)

Co do samych zniżek to najbardziej popularne są dwie :

visszatérés czyli powrotna . Warunek jest jeden powrót do stacji wyjazdu musi nastąpić do 23.59 - 10% czyli jeśli jedziesz np z Budapesztu do Miskolca i chcesz uzyskać 10% zniżki to musisz do Budapesztu wróić w ten sam dzień . UWAGA ! Liczy się czas na rozkładzie jazdy więc jeśli pociąg z jakiś względów będzie opóźniony i przyjedzie o np 2 w nocy to nic się nie dzieje

csoportos kedvezmény czyli zniżka grupowa . Na jednym bilecie może jechać od 2 do 10 osób . Niestety ponieważ bilety przez Internet są imienne nie da się ich kupić przez Internet tylko w kasie . A jak przedstawia się ich wartość ? :

2 os 10% zniżki
3 os 15 % zniżki
4 os 20 % zniżki
5os 25% % zniżki
od 6 osób w górę (do 10) już 50%

Przykład :

Załóżmy jedzie grupa 4 osobowa która nie ma żadnych innych zniżek na trasie Budapeszt - Siofok . Zniżka liczona jest w ten sposób : 4 x cena biletu jak dla jednej osoby i od tego 20% .

UWAGA : Zniżki się sumują więc np jeśli jedziesz z grupą na wycieczkę np do Siofok i wrócisz w ten sam dzień to dostajesz dodatkowo 10% zniżki ale szkopuł w tym że zniżka nie może być wyższa niż 50%

Kilka słów o ofertach weekendowych :

Oferta biletów weekendowych jest delikatnie mówiąc skromna . To znaczy jest tylko jeden bilet który uprawnia do podróży po całych Węgrzech ale tylko w jeden wybrany dzień tygodnia i podróż musi zakończyć się o 3 następnego dnia .

Cena takiego biletu (jego węgierska nazwa to : hétvégi jegy) 6500 Ft .
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Lip 2015 15:51 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Kawał dobrej roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kuba1976 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Lip 2015 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Kuba1976 napisał(a):
csoportos kedvezmény czyli zniżka grupowa . Na jednym bilecie może jechać od 2 do 10 osób . Niestety ponieważ bilety przez Internet są imienne nie da się ich kupić przez Internet tylko w kasie . A jak przedstawia się ich wartość ? :

2 os 10% zniżki
3 os 15 % zniżki
4 os 20 % zniżki
5os 25% % zniżki
od 6 osób w górę (do 10) już 50%

Przykład :

Załóżmy jedzie grupa 4 osobowa która nie ma żadnych innych zniżek na trasie Budapeszt - Siofok . Zniżka liczona jest w ten sposób : 4 x cena biletu jak dla jednej osoby i od tego 20% .

Próbowałem w weekend skorzystać ze zniżki dla czterech osób właśnie na trasie Budapeszt - Siofok. Pani w kasie w Budapeszcie w miarę mówiła po angielsku i oznajmiła, że żadnej takiej zniżki nie ma. Miałem wydrukowany Twój opis, więc pokazałem jej napis po węgiersku csoportos kedvezmény, żeby może odświeżyć jej pamięć, to wytłumaczyła, że takie zniżki działają tylko w pociągach międzynarodowych, a w krajowych nie. Później zadałem to samo pytanie w informacji na dworcu i też powiedziano mi, że nie ma zniżek grupowych, ale tam poziom angielskiego już był kiepski, więc nie mogę w 100% powiedzieć, że się dogadaliśmy. Oszukali mnie, czy rzeczywiście w Twoim opisie wdarł się jakiś błąd?
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lip 2015 13:46 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@korpus

Nie jest to żadna pomyłka z mojej strony tylko wynik niechęci pani kasjerki do współpracy . Węgierscy kasjerzy czy w ogóle urzędnicy rękami i nogami bronią się przed używaniem i załatwianiem czegokolwiek w języku angielskim . Zresztą jak sam zauważyłeś poziom znajomości języka angielskiego jest kiepski . Na PW Ci napiszę jak mogę Ci pomóc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Rozumiem sytuację, że kasjerzy nie informują mnie, że mogę dany bilet kupić taniej. Dziwi mnie jedynie to, że ja wiedziałem, że mogę to zrobić, mówiłem wprost o danej zniżce, nawet pokazywałem jej nazwę po węgiersku, a oni nadal jak zaklęci twierdzili, że czegoś takiego nie ma na pociągach krajowych. Może akurat ta kasjerka, która mówiła po angielsku (bo nie była to pierwsza lepsza, tylko do takiej mnie wysłali jak usłyszeli angielski) nie była o tym poinformowana?

Tak jak napisałem do @Kuba1976 w prywatnej wiadomości, warto się zastanowić, jak w przyszłości podejść do zakupu tych biletów, aby się udało. Jednym z rozwiązań jest nauczenie się węgierskiego :) Ja odpadam, ale może ktoś będzie na tyle zmotywowany. Drugim może być kartka z tekstem po węgiersku, co się chce kupić? Gorzej jeśli znowu się trafi na kogoś, kto nie wie, że taka zniżka istnieje, albo nie chce mu się kliknąć dwa razy więcej w komputerze, żeby ją aktywować...
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:35 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@korpus

Węgierski system sprzedaży nie jest taki że klikasz i jest . Kasjerka jeśli chcesz skorzystać z jakiejś ulgi/zniżki woła zawsze o daty urodzenia tych co chcą skorzystać tylko tak jak Ci pisałem nie zawsze im się chce to robić bo albo angielski albo im się nie chce . Przykro mi że Cię coś takiego spotkało gdybym pomyślał o tym wcześniej jakoś bym Cię do tego przygotował nie wiem może napisałbym Ci coś w rodzaju rozmówek albo poprosił tego kolegę o którym Ci wspominałem w pw żeby Ci towarzyszył i pomógł w tym temacie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group