Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Lut 2015 18:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
w poniedziałek (09.02.2015) punkt działał - kolejka na 20 osób. Bilety można też kupić w automacie obok punktu oraz 10m za punktem w stronę wyjscia oraz w kiosku Riley (nie wszystkie bilety)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 11 Lut 2015 18:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Gdy jest kolejka, to polecam iść do drugiego terminalu. Tamten punkt święci pustkami. Ale automatu nie zauważyłem, a rozglądałem się za nim. Człowiek ślepy na starość, czy co...
Góra
 Profil Relacje PM off
golen uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 28 Cze 2015 14:30 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 30
Loty: 9
Kilometry: 14 549
zuza80 napisał(a):
Bilety można kupić na lotnisku w punkcie BKK. Bilet 7 dniowy czyli hetijegy kosztuje 4950 HUF
Na bilecie jest wydrukowane imię i nazwisko (trzeba pokazać dowód osobisty) takiego biletu już nie kasujemy. Dla dzieci najtańszą opcją okazał się bilet miesięczny. Bilety upoważniają do korzystania z tramwaju wodnego w dni powszednie.


Bilet miesięczny dla studentów obowiązuje na polską legitymacje studencką czy tylko międzynarodową ISIC? Będę z dziewczyną 9 dni w Budapeszcie i dla niej najtańszy będzie ten bilet. Ja sobie kupie 7 dniowy( na dwa dni wyskakujemy nad Balaton).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 28 Cze 2015 16:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Isic możesz dostać od ręki w razie czego, ja mialem obie legitymacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 28 Cze 2015 16:32 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Polska legitymacja jest honorowana, zresztą nikt nie żąda jej okazania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 173
Loty: 199
Kilometry: 285 031
Rozumiem, że bilet transferowy obowiązuje na autobus + metro i cen to 530Ft i można go kupić w kiosku na lotnisku?
_________________
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:42 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
ten bilet kupisz w punkcie BBK, po prawo od wyjścia z terminalu, trochę na wprost informacji turyst. Ja dostałam 2 bilety (na każdym była cena 530) i instrukcję, żeby skasować 1 w autobusie 200E, a drugi w metrze. Potem można zmienić linię metra, oczywiście nie wychodząc poza bramki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Lip 2015 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 173
Loty: 199
Kilometry: 285 031
Dwa bilety ale cena za oba 530FT?
_________________
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Lip 2015 21:45 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
lukasos napisał(a):
Dwa bilety ale cena za oba 530FT?

Tak, za całość 530 f :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 02 Sie 2015 15:06 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 30
Loty: 9
Kilometry: 14 549
Byłem 21-30 na Węgrzech. 21 chciałem kupić bilety w automatach przed terminalem przy stanowisku autobusu 200E i w obu nie działała opcja płatności gotówką. Dodatkowo po przejściu na język angielski znikała większość biletów w tym bodajże miesięczny dla studentów. Bilety w końcu zakupione w punkcie BKK gdzie pani sama zaproponowała miesięczny widząc że mam kartę studencką w ręku. Zero problemów z komunikacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 09 Sie 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
ewaolivka napisał(a):
ten bilet kupisz w punkcie BBK, po prawo od wyjścia z terminalu, trochę na wprost informacji turyst. Ja dostałam 2 bilety (na każdym była cena 530) i instrukcję, żeby skasować 1 w autobusie 200E, a drugi w metrze. Potem można zmienić linię metra, oczywiście nie wychodząc poza bramki.


Bilet 530 jest transferowy, zatem nie trzeba kasowć nowego po każdej zmianie środka trnsportu (bilet jest ważny na jedną zmianę).

-- 09 Sie 2015 18:39 --

Grzegorz40 napisał(a):
kleyo napisał(a):
Na stronie BKK odnośnie tego tramwaju napisano, że bilety 24h obowiązują w "workdays". Teraz pytanie czy to oznacza dni robocze, czy po prostu dni pracy tego tramwaju (w sensie, że np. w zimie nie jeździ i wtedy logiczne że bilet nie uprawnia do przejazdu).


To oznacza dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku.


Czasami w dzień powszedni wypada święto.... :mrgreen:
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 09 Sie 2015 20:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
@humbak
Nie do końca jest tak jak piszesz.
Bilet transferowy za 530 forintów występuje w dwóch wersjach.
Pierwsza to taki dłuższy bilet, który kasujemy po wejściu do np. autobusu a przy przesiadce np. do metra kasujemy z drugiej strony.
Druga wersja, która występuje np. w punkcie BKK na lotnisku to dwa krótkie bilety i na jednym z nich jest wydrukowana cyfra 1 a na drugim cyfra 2. Analogicznie wsiadając do pierwszego środka lokomocji kasujemy bilet z cyfrą 1 a przesiadając się do drugiego środka lokomocji kasujemy bilet z cyfrą 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 09 Sie 2015 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
kendi napisał(a):
@humbak
Nie do końca jest tak jak piszesz.
Bilet transferowy za 530 forintów występuje w dwóch wersjach.
Pierwsza to taki dłuższy bilet, który kasujemy po wejściu do np. autobusu a przy przesiadce np. do metra kasujemy z drugiej strony.
Druga wersja, która występuje np. w punkcie BKK na lotnisku to dwa krótkie bilety i na jednym z nich jest wydrukowana cyfra 1 a na drugim cyfra 2. Analogicznie wsiadając do pierwszego środka lokomocji kasujemy bilet z cyfrą 1 a przesiadając się do drugiego środka lokomocji kasujemy bilet z cyfrą 2.


A to jaka niby różnica poza techniką kasowania? Zasada jest ta sama.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 09 Sie 2015 21:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
humbak napisał(a):
ewaolivka napisał(a):
ten bilet kupisz w punkcie BBK, po prawo od wyjścia z terminalu, trochę na wprost informacji turyst. Ja dostałam 2 bilety (na każdym była cena 530) i instrukcję, żeby skasować 1 w autobusie 200E, a drugi w metrze. Potem można zmienić linię metra, oczywiście nie wychodząc poza bramki.


Bilet 530 jest transferowy, zatem nie trzeba kasowć nowego po każdej zmianie środka trnsportu (bilet jest ważny na jedną zmianę).


@ewaolivka napisała to co ja, że trzeba skasować bilet 1 w autobusie a potem bilet 2 w metrze i oczywiście, że można zmienić linię metra nie wychodząc poza bramki.

Ty napisałeś, że ten bilet jest transferowy i nie trzeba kasować nowego po każdej zmianie środka transportu. Ktoś może zrozumieć Twój przekaz w ten sposób, że kasuje bilet raz w autobusie i po zmianie na metro nie musi już kasować (bo tak jak zauważyłeś bilet jest ważny na jedną zmianę). Jeśli zrozumie to w ten właśnie sposób to metrem będzie jechał "na gapę".
Napisałem to nie po to, żeby Ci wytykać błędy tylko po to, żeby być może komuś oszczędzić nieprzyjemności i być może mandatu.
Oczywiście nie mogę wykluczyć tego, że może tylko ja jestem na tyle tępy, żeby tak zrozumieć Twój przekaz :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 09 Sie 2015 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
kendi napisał(a):
humbak napisał(a):
ewaolivka napisał(a):
ten bilet kupisz w punkcie BBK, po prawo od wyjścia z terminalu, trochę na wprost informacji turyst. Ja dostałam 2 bilety (na każdym była cena 530) i instrukcję, żeby skasować 1 w autobusie 200E, a drugi w metrze. Potem można zmienić linię metra, oczywiście nie wychodząc poza bramki.


Bilet 530 jest transferowy, zatem nie trzeba kasowć nowego po każdej zmianie środka trnsportu (bilet jest ważny na jedną zmianę).


@ewaolivka napisała to co ja, że trzeba skasować bilet 1 w autobusie a potem bilet 2 w metrze i oczywiście, że można zmienić linię metra nie wychodząc poza bramki.

Ty napisałeś, że ten bilet jest transferowy i nie trzeba kasować nowego po każdej zmianie środka transportu. Ktoś może zrozumieć Twój przekaz w ten sposób, że kasuje bilet raz w autobusie i po zmianie na metro nie musi już kasować (bo tak jak zauważyłeś bilet jest ważny na jedną zmianę). Jeśli zrozumie to w ten właśnie sposób to metrem będzie jechał "na gapę".
Napisałem to nie po to, żeby Ci wytykać błędy tylko po to, żeby być może komuś oszczędzić nieprzyjemności i być może mandatu.
Oczywiście nie mogę wykluczyć tego, że może tylko ja jestem na tyle tępy, żeby tak zrozumieć Twój przekaz :lol:


MASZ ABSOLUTNĄ RACJĘ
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Kupując bilety w automacie w ostatnim kroku jesteśmy pytani czy chcemy otrzymać również fakturę VAT. Osoby nie znające zbyt dobrze angielskiego mogą nie zrozumieć tego komunikatu. Opisuję to dla potomności, ponieważ stałem w piątek za dwójką polskich studentów, którzy przez dłuższą chwilkę zastanawiali się, co oznacza ten ekran i w końcu wymyślili że jest to pytanie o zakup z VATem czy bez... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 28 Paź 2015 15:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
witam,

był ktoś ostatnio w Budapeszcie i wie jak wygląda sytuacja z kupnem biletu grupowego 24h na lotnisku ?

byłem kilka razy na tym lotnisku (ostatnio z 2-3 lata temu), ale nie pamiętam czy udało mi się go kiedykolwiek kupić :)
wiem ze w kiosku ich nie mieli i raz brałem bilety jednorazowe (dobowy kupowałem w centrum handlowym na końcu linii 200)
w informacji turystycznej mieli 24h ale tylko Budapest Card (1 osobowe z darmowymi muzeami)
nie pamiętam jak było na poczcie (tej na 1 pietrze) - ale jak o niej się dowiedziałem to miałem przylot po jej godzinach otwarcia.
automatów biletowych nigdy nie sprawdzałem :(

tak wiec czy ktoś wie czy 24 godzinny grupowy ( Budapest 24-hour group travelcard - max 5 osób, bilet za 3300HUF) uda mi się kupić na lotnisku ((Terminal 2B (‏BUD) gdzie ląduje wizzair)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 28 Paź 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
@grzewor
Bez problemu kupisz teraz ten bilet na stanowisku przedsiębiorstwa komunikacyjnego BKK zaraz po wyjściu ze strefy przylotów po prawej stronie (informacja turystyczna jest po lewej stronie). Sprawdzone osobiście w czerwcu tego roku :)

Tu jest informacja o godzinach otwarcia punktu BKK na lotnisku i ceny wszystkich biletów:
http://www.bkk.hu/en/prices/
Góra
 Profil Relacje PM off
grzewor uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 13 Sie 2016 18:25 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 59
Loty: 23
Kilometry: 53 445
Czy w ostatnim czasie były jakieś poważniejsze zmiany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Upewnię się tylko czy bilet 24h w weekend nie upoważnia do pływania promem (w dni pracujące tak)?
Czy zatem jest jakaś inna- opcja skorzystania z promów niż zakup biletów na rejs za 750 HUF?
Czy można wybrać jakiś łączony bilet? Tego samego dnia chciałbym dostać się z lotniska do centrum i skorzystać z promu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group