Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2012 16:44 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Witam
Czy na lotnisku w Budapeszcie są automaty biletowe? Interesuje mnie zakup biletu 3-dniowego - czy w automacie zapłacę kartą? Jeśli bilety mają w kioskach, czy tam honorują karty?
Pytanie dodatkowe - czy bankomaty wypłacają HUF czy EUR? Bo zdziwiłem się, że w hotelu chcą płatności w EUR a nie HUF.


Ostatnio edytowany przez Washington, 08 Kwi 2014 18:14, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Kwi 2012 08:49 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Lista automatów:
http://www.bkv.hu/en/vending_machines/vending_machines
Z tego co piszą to na terminalu II:
Ferihegy II 200 bus-terminus
Ferihegy II * terminal 2A
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Kwi 2012 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Podłączę się z podobnym pytaniem - planuję zakup Family ticket: http://www.budapestinfo.org/public_transport.html
Może wie ktoś, czy da się to kupić w terminalu 1 (Wizz)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2012 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
DobryTata napisał(a):
Witam
Czy na lotnisku w Budapeszcie są automaty biletowe?

Są, kolega wyżej podał stronę z listą biletomatów.
DobryTata napisał(a):
Interesuje mnie zakup biletu 3-dniowego - czy w automacie zapłacę kartą?
Zależy na jakim terminalu lądujesz i w jakich godzinach. Automat na przystanku linii 200E przy terminalu 2 (tam gdzie ląduje Ryan) jest w okrojonej wersji i nie kupisz tam 3-dniowego. Poza tym nie można w nim płacić kartą i przyjmuje tylko monety. Ale w środku budynku powinien być drugi automat i on jest w bardziej rozbudowanej wersji, tj. karta, banknoty, bilet 3-dniowy. W dni powszednie w normalnych godzinach na piętrze jest jeszcze urząd pocztowy i tam można kupić większość biletów.
DobryTata napisał(a):
Jeśli bilety mają w kioskach, czy tam honorują karty?
Nie spotkałem tam kiosku gdzie honorują karty.
DobryTata napisał(a):
Pytanie dodatkowe - czy bankomaty wypłacają HUF czy EUR? Bo zdziwiłem się, że w hotelu chcą płatności w EUR a nie HUF.

Wypłacałem kilkukrotnie pieniądze i nie było możliwości wypłaty w EUR.
Trochę to dziwne, że hotel nie chce zapłaty w forintach. Ja bym dla pewności jeszcze podpytał mejlowo ten hotel. Być może ty coś źle doczytałeś.

Ps. Jak już jesteśmy w przy bankomatach, to przy wypłacie HUF na miejscu wyszedł lepszy kurs niż w kantorze w Polsce.


Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2012 15:06 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Potwierdzam ze lepiej wyplacac forinty z bankomatu niz z kantoru.
np. kurs z soboty w kantorze (Kraków) 15.6 zl za 1 tys Ft, a wyplata kartą mBanku 14 zl za 1 tys Ft
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Kwi 2012 15:11 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
To cenna informacja o opłacalności, nie spodziewałem się, że mbank wyjdzie taniej...
Co do hotelu to hotel proponuje płatność w EUR lub HUF z tym, że dla HUF cena zmienia się w zależności od kursu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Kwi 2012 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Ale kurs HUF w sumie się nie zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Kwi 2012 17:45 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 23
Zbanowany
DobryTata napisał(a):
Jeśli bilety mają w kioskach, czy tam honorują karty?

w kiosku na T1 można płacić kartą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Kwi 2012 17:49 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 23
Zbanowany
jobi napisał(a):
planuję zakup Family ticket: http://www.budapestinfo.org/public_transport.html
Może wie ktoś, czy da się to kupić w terminalu 1 (Wizz)?

czy ktoś może potwierdzić, że te bilety nadal obowiązują ?
na aktualnej stronie BKV nie mogę znaleźć takiego biletu
są natomiast bilety grupowe których nie ma w powyższym linku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Kwi 2012 22:12 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
agao napisał(a):
DobryTata napisał(a):
Jeśli bilety mają w kioskach, czy tam honorują karty?

w kiosku na T1 można płacić kartą


czy w tym kiosku mogą mieć bilety (mi chodzi o 3 dniowe akurat)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2012 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2011
Posty: 19
Witam, ja mam pytanie o bilet:
Budapest 7-day travel card - HUF 4,600
- na głównej stronie w poradniku o Budapeszcie jest napisane że są bilety grupowe na komunikację miejską, ktoś może mi powiedzieć czy to jest jeden z tych biletów? Potrzebuje opcje dla 2 osób na 5dni.
_________________
_Sheriff_ gg:8042043
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2012 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Ten bilet to tygodniowy, ale dla jednej osoby.

Przykład grupowego biletu: http://www.bkv.hu/en/travel_cards/budap ... ravel_card

To jest bilet dobowy na którym może jechać 5 osób. Niestety to jest jedyny bilet przeznaczony dla grupy jaki widzę na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Kwi 2012 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Orientuje się ktoś ile kosztuje bilet dobowy dla dwóch osób i czy kupie taki w automatach?
Oraz czy są tam strefy biletowe, zależy mi żeby mi. z lotniska dostać się do centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Kwi 2012 11:37 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
moim zdaniem lepiej kupić bilety w bloczku (10 sztuk) za 2.800HUF

Nie ma żadnych stref. Transport z lotniska = autobus + metro, więc 2 bilety do skasowania:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Kwi 2012 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Można ewentualnie z 1 terminala jechać pociągiem z przystanku Ferihegy do Nyugati pociąg jedzie 22 minuty tylko jaki bilet do niego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Kwi 2012 18:11 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Mam dwie watpliwosci co do grupowego biletu dobowego:
- czy jak kupie bilet o godz. 20 to bedzie on wazny do godz. 20 nastepnego dnia czy tylko do pólnocy?
- od kiedy jest wazny ten bilet? czy to jest tak, ze moge kupic kiedykolwiek a waznosc bedzie od skasowania?
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Kwi 2012 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Ten bilet ważny jest 24 godziny od momentu skasowania.
Nie wiem jak wygląda sprawa kupna tego biletu w automacie. Wiem, że jak kupujesz na stacji to datę ważności i godzinę wpisuje pani w okienku długopisem i jeżeli potrafisz się dogadać to możesz poprosić o wpisanie późniejszej godziny godziny.

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Kwi 2012 22:07 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8
Witam, również mam pytanie o najbardziej opłacalną opcje biletową dla 2osób na 5dni?
wydaje mi się że jak kupię Budapest 7-day travel card - HUF 4,600 dla siebie i dla dziewczyny czyli łącznie 9,200 to będzie najbardziej opłacalny wybór, zamierzamy zwiedzać miasto także będziemy pewnie sporo korzystać z komunikacji miejskiej, czy ktoś obeznany w temacie może mi powiedzieć czy mam rację?? i jeszcze drugie pytanie gdzie mogę na lotnisku kupić po przylocie o godzinie 23.35 taki 7dniowy bilet??

z góry dziękuję za info! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Kwi 2012 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Lukas69L ja byłem w Budapeszcie 2 dni i nie korzystałem z komunikacji miejskiej w ogóle, i spokojnie zobaczyłem wszystko co ważniejsze i sporo czasu spędziłem na nic nie robieniu. Oczywiście komunikacją miejską jest wygodniej, ale bez niej też można sobie spokojnie poradzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Kwi 2012 00:01 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Właśnie wróciłam z Budapesztu i potwierdzam to, co napisał przedmówca. Jeśli masz lokum gdzieś w centrum, to bilety inne niż jednorazowe są, moim zdaniem zbędne. My byłyśmy od niedzieli do środy i z komunikacji miejskiej korzystałyśmy tylko, by dostać się z lotniska do centrum i z powrotem i żeby przejechać się kolejką milenijną, ale to już jako dodatkowa atrakcja turystyczna. Poza tym poruszałyśmy się pieszo na odległościach od mostu Elżbiety do mostu Małgorzaty i nie było to problemem, a była ze mną starsza pani w wieku emerytalnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group