Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2015 01:21 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Krótko. Możliwe ale prawie niewykonalne.
Prawie - bo jestem przykładem że się da. Ale po kolei.
Będę operował precyzyjnymi określeniami bo każda minuta jest ważna.
14:45 planowy wylot ze Stambułu - W rzeczywistości rozpoczęcie kołowania przed czasem. Start 14:50.
15:45 planowany przylot do Budapesztu.
W rzeczywistości:
15:28 dotknięcie pasa. 15:35 autobus ale o dziwo nie rusza bo 1 c**a zapomniała płaszcza i miała go doniesionego a po chwili drugi raz donosili jej szalik !!! Masakra -5min.
15:45 rusza autobus.
15:55 już wiem że nie ma tranzytu, Turek przede mną załatwia wszystko 2 razy dłużej przy odprawie.
16:00 jestem po security - cud życia, przede mną tylko jedna osoba - piątek po południu???

Przy wylocie do Stambułu zlustrowałem halę odlotów (jak się okazało nie do końca).
Pobiegłem ile sił w nogach do A17 a tam kolejka do czytania karty pokładowej i długiej drogi do baraku.
Po chamsku przedarłem się to tej "odprawy", odprawiłem się i biegiem do baraku.
W baraku byłem -co moim zdaniem zasługuje na Księgę G.- o 16:07
Wpuszczanie do samolotu 16:20.

Jeszcze odprawa, telefon do kumpla, zgubione 10 lira tureckich, zgubienie 10 zeta (znaleźli je Polacy którzy mi je oddali. Ja odwdzięczyłem im się nr telefonu bo moi ulubieni Madziarzy-raczej pracownice wizza- przyczepili się do ich walizki pokładowej jako za dużej pomimo że się mieściła w sajzerze i kazali im zapłacić- jakby co to jestem świadkiem przy reklamacji u landryny).
I już
Odradzam wszystkim taką przesiadkę. To jest niemożliwe i na głównej niech nikt nie wprowadza w błąd z przesiadką w danym dniu. Ja musiałem to zrobić jak wizz odwołał mi zaplanowany na dzień wcześniej lot ze Stambułu .
To jest przestroga!
Proszę modów o skopiowanie tych wypocin do innych wątków


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Paź 2015 22:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 24 Wrz 2015 16:03 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 801
srebrny
Hej :)

Mam pytanie odnośnie przesiadki z bagażem rejestrowanym na lotnisku w Budapeszcie.

W6 FCO 12:40 - 14:20 BUD
LO BUD 16:30 - 17:45 WAW

Czy 2h 10 min wystarczy aby zebrać bagaż i ponownie go nadać:)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
jeśli będziesz miał właściwego* czasy 2h10 min to spokojnie wystarczy, nawet 1,5h...

licz odbor bagażu - do 20 min
+
przejście i nadanie bagażu - 10-15 min
+
przejście przez security i do bramki - 30 min
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
borcak lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2015 15:41 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Czy lotnisko ma strefę tranzytową? Chciałbym zrobić lot "back to back" - przylot 8:35 , wylot 9:10. Oczywiście bagaż podręczny,ten sam samolot. Można na pewniaka, czy trzeba przejść security?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
dawno nie byłem na BUD - nie pamiętam czy jest( będe dopiero w Listopadzie) znalazłem tylko takie info :
humbak napisał(a):
4. "Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów." CIEKAWOSTKA PRZYRODNICZA!
Jak zatem wyjaśnisz istnienie takie strefy na takich lotniskach jak WAW, BUD, LHR, CDG, FRA, MUC, BCN, MAD, VIE, ZRH, CPH, ARN, i wiele wiele innych?


co chyba oznacza że jest strefa :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2015 15:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Byłam na tym lotnisku i chyba się tak nie da. Z samolotu przechodzi się przez płytę lotniska oddzielnymi korytarzami do odprawy. Nie widziałam tam strefy wspólnej. Trzeba wyjść i wrócić i przejść security.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
moim zdaniem jest, ale głowy nie daję... jest w jednym miejscu oznaczony a w drugim (druga strona) są schody - nie wiem czy da radę przejść ale są :)

Załącznik:
BUD.png
BUD.png [ 101.75 KiB | Obejrzany 10021 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Paź 2015 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
jasiub napisał(a):
Czy lotnisko ma strefę tranzytową? Chciałbym zrobić lot "back to back" - przylot 8:35 , wylot 9:10. Oczywiście bagaż podręczny,ten sam samolot. Można na pewniaka, czy trzeba przejść security?
Jeśli chodzi o terminal 2A (Schengen) to tranzyt jest, bo sam z niego korzystałem w marcu tego roku. Problemem jest jednak to, że gate'y dla lotów Ryanaira i WizzAira zlokalizowane są w blaszaku na płycie lotniska, a nie w samym budynku terminala. Do pokonania będziesz miał najpierw spory odcinek z samolotu do terminala (linia czerwona). Potem w terminalu z poziomu przylotów przechodzisz na poziom odlotów (są stosowne oznaczenia). Jeżeli gate dla Twojego lotu będzie znajdował się w blaszaku to przed opuszczeniem głównego budynku terminala jest jeszcze kontrola kart pokładowych (skanery jak na Okęciu) i niestety tutaj często zdarzają się kolejki. A potem już za linią zieloną prosto do blaszaka. O ile oczywiście mówimy o lotach FR i W6 w obrębie Schengen.
Załącznik:
bud.jpg
bud.jpg [ 77.09 KiB | Obejrzany 9982 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2015 18:28 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Oba loty LO ..., chcę przylecieć i wrócić tym samym samolotem:) Z tego co zrozumiałem wtedy powinno być prosto? Wychodzę do bramki ,wchodzę po schodach i ustawiam się w kolejce, bo przy samych schodach nie ma żadnych kontroli?
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Paź 2015 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Na BUD mam doświadczenie tylko z FR i W6, ale nie wyobrażam sobie żeby z LO mogło być trudniej ;) Przy schodach żadnej kontroli nie miałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Paź 2015 20:33 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Widzę, że kolega powyżej miał poważne przejścia ;) mni chodzi o taką sytuację: W6 przylatuje do Budapesztu o 16:05 w środę, a o 17:30 jest lot do Warszawy. Normalnie 85 minut na przesiadkę powinno być bezpieczne, ale może ma ktoś doświadczenie w tej materii, naciął się na coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Paź 2015 20:49 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
ja miałem 55 minut na przesiadkę "z wizz do wizz" i nie musiałem biegać, czyli wg mnie 1 godz. wzwyż to spoko czas.
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Paź 2015 21:14 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Ja też mam taką relację, z Bergamo

06:00 - planowy wylot z Katowic
06:03 - wylot z Katowic

07:50 - planowy przylot do Bergamo
07:49 - przylot do Bergamo

07:56 - jestem przy security, kolejka
08:10 - hala odlotów
08:11 - jestem przy bramce

08:10 - zamknięcie bramki
08:40 - lot do Palermo

Wylatując z Katowic miałem miejsce 24C, zauważyłem że miejsca w początkowych rzędach są wolne, poprosiłem stewardessę o to, czy mogę się przesiąść, mam krótką przesiadkę i potrzebuję szybko wyjść z samolotu, pani się zgodziła.
Jednak po wylądowaniu w Bergamo pani z dzieckiem z pierwszego rzędu usiłowała zapakować kurtkę do walizki w przejściu, było to na tyle ważne, że nie chciała przepuścić pasażerów, przecież ona też jest pasażerem i musi zapakować swoje rzeczy.
Biegnę szybko na security, ze względu na brak znajomości włoskiego, a nikt nie znał angielskiego musiałem odczekać. Wpadając na halę odlotów stoją dwie osoby, para, pokazują karty pokładowe i wpadam jako ostatni pasażer. Z początku nie chciano mnie wpuścić, ale pani machnęła ręką, a ja zdążyłem odpowiedzieć tylko "grazie". Od tamtej pory na przesiadkę rezerwuję więcej niż godzinę, ta sytuacja dała mi nauczkę.
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Paź 2015 23:10 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
carcoma napisał(a):
Widzę, że kolega powyżej miał poważne przejścia ;) mni chodzi o taką sytuację: W6 przylatuje do Budapesztu o 16:05 w środę, a o 17:30 jest lot do Warszawy. Normalnie 85 minut na przesiadkę powinno być bezpieczne, ale może ma ktoś doświadczenie w tej materii, naciął się na coś?


Po zmianie rozkładu to przesiadka spoko, ale jednak zdecydowanie do przodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Gru 2015 11:41 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
a macie jakies doswiadczenia/wiedze czy loty ze Stambułu do Budapesztu bywają opoznione? interesuje mnie pierwsza połowa marca 2016 i przesiadka na lot do Warszawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Gru 2015 11:59 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Z fightradar wynika,iż Wizz ze Stambułu lata raczej planowo. Ostatnio nawet wszystkie loty były w Budapeszcie 15 minut wcześniej...Więc powinno się udać...jednak gwarancji nikt pewnie nie da...
Góra
 Profil Relacje PM off
goldziak. uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Gru 2015 13:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
goldziak. napisał(a):
a macie jakies doswiadczenia/wiedze czy loty ze Stambułu do Budapesztu bywają opoznione? interesuje mnie pierwsza połowa marca 2016 i przesiadka na lot do Warszawy.


Ja 27 lutego w tym roku robiłem w Budapeszcie przesiadkę ze Stambułu do Warszawy. Wtedy to było prawie niewykonalne bo między przylotem a odlotem było 40 minut ale się udało dzięki temu, że lot ze Stambułu był 15 minut przed czasem. Jednak tydzień wcześniej było dużo opóźnień na tym kierunku bo w Stambule spadł śnieg i dużo lotów mieli opóźnionych i odwołanych. Musisz brać pod uwagę to, że w połowie marca pani aura może nie być łaskawa i nic na to nie poradzisz. Ja na wszelki wypadek miałem kupiony za 39zł. bilet na następny lot Wizzairem do Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Mar 2016 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Ląduje w BUD 10:20 Qatar, więc mam do przejścia kontrolę graniczną + odbiór bagażu rejestrowanego.
Wylot 12:15 Wizz do WAW, nadanie bagażu rejestrowanego + przejście security.
Ktoś poradzi czy ryzykować ten scenariusz czy raczej szukać jakiejś innej alternatywy.
Jak sprawdzić ew punktualność połączenia DOH-BUD , chodzi o jakieś dane archiwalne, podobno jest na na flightradar ale nie wiem jak odszukać:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Mar 2016 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@dziabulek
https://www.flightradar24.com/data/flights/qr199/
Jak widać samolot na trasie DOH-BUD ląduje z reguły przed czasem.
Przesiadka według mnie wykonalna, a w razie czego z BUD do PL daleko nie jest :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Mar 2016 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@scomin dziękuje za link do FR24 , powiedz mi tylko czy jesteś w stanie wyświetlić więcej niż 25 połączeń, bo mi 50 ani 100 nie chce się
załadować:(
już znalazłem historię z ostatnich 4 msc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group