Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 08 Lip 2021 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2326
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Owszem ale sprawia, że w PL przez ULC nic nie ugrasz
Raz walczylem i poległem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#142 PostWysłany: 03 Sie 2021 12:26 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Mareckipl napisał(a):
To że linie regularnie łamią przepisy to odrębny temat. Tak czy owak nie ulega chyba wątpliwości że muszą zaoferować wybór - a że nie będą mieli własnych lotów to zostają im tylko inne.

man4business napisał(a):
Bardzo wątpię, ponieważ po pierwsze - nie pójdziesz z tym do sądu :lol:.

Jeżeli tylko Singapur otworzy granice to bardzo chętnie udowodnię Ci jak bardzo się mylisz.

Co do sytuacji z COVIDem - to zwalnia ich z odszkodowania, nie z zapewnienia alternatywy.

Dodam jeszcze stanowisko brytyjskiego odpowiednika ULC:
Cytuj:
However, in circumstances where there is no re-routing option under Article 8(1)(b) on its own services or, where applicable, on the services of its partner airlines, on the same day as the original flight and via the same route, the CAA’s view is that the airline should next seek to identify rerouting options on the services of alternative airlines on the same day as the original flight and via the same route.
Wygląda na to ze Singapur będzie otwierał granice

https://www.reuters.com/world/asia-paci ... 021-07-26/

Plan w takim wypadku nadal aktualny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:06 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Odświeżam temat, bo zbliża się termin mojej „podróży”

Mam rezerwacje na 11.09 - 24.09, lot powrotny został anulowany, więc do tej pory nic nie robiłem czekając czy Azja się otworzy, ew. mając z tylu głowy że mogę bezpłatnie przełożyć loty +/- 30 dni

Wczoraj dzwoniła do mnie konsultantka z LOTu z rozpytaniem jakie mam plany co do rezerwacji bo mam takie możliwości:
1. Zmiana bezpłatna +/- 30 dni (mogę nawet 8 października zrobić rezerwacje na 9 bo upływa wtedy 30 dzień)
2. Zawieszenie rezerwacji do końca października i wtedy podjęcie w tym terminie decyzji o locie do końca 2021r (z wyrównaniem warunków taryfy)
3. Vouchery
4. Zwrot kasy

Dziś jeszcze chciałem potwierdzić na mss opcje nr 1 (bo przyszły maile z LOTu dot. odprawy na wylot) i dostałem info, że jeśli chciałbym skorzystać z bezpłatnej opcji +/- 30 dni to muszę to zrobić przed 11.09 bo rejsy na ten dzień są potwierdzone i niestawienie się na tym rejsie spowoduje zablokowanie biletów (?) wiec sugerowanym jest zawieszenie rezerwacji (opcja nr 2) jeśli nie mam jeszcze dokładnych dat nowej podróży

Szczerze mówiąc pogodziłem się z tym, ze nie wykorzystam tych biletów bo Korea się nie otworzy w tym terminie, ale chciałem poczekać do konca terminu możliwości bezpłatnej zmiany, bo może inny kraj złagodzi obostrzenia (np. Japonia) ale zacząłem sie zastanawiać czy jeśli LOT tak nie stawia sprawy to czy nie będzie później problemu z odzyskaniem kasy bo bilety się „zablokują” a miałem przecież wybrane miejsca na rejs 11.09
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:15 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1864
HON fly4free
Co masz na myśli pisząc "zablokowanie" biletów? Jedyne co możesz zrobić, to punkt 1. (ale upewnij się, czy jeśli loty się odbywają, nie będzie zmiany, to czy jest to refundowalne, bo nikogo nie obchodzi czy ty możesz być wpuszczony czy nie), opcja 2. nic ci nie daje, bo to był błąd cenowy i musiałbyś dopłacić różnicę do normalnej ceny biletu. 3. też ci nic nie daje (chyba że kupowałeś przez OTA z jakąś konkretną zniżką, to wtedy LOT daje voucher na nominalną kwotę, w walucie w jakiej dane OTA zakupiło). Pozostaje 4. i zakończenie kredytowania firmy PLL LOT. Zwracają całkiem szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:18 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
To był cytat z pracownika LOTu

Może coś złe rozumiałem, ale jeśli loty powrotne zostały anulowane to zakładałem ze cała rezerwacja jest zawieszona a nie tylko loty powrotne a na wylot muszę się stawić i wykorzystać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:25 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1864
HON fly4free
Tak, jeśli nie stawisz się na wylot i nic nie zmienisz, to będziesz miał no-show i pozamiatane.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:29 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Rozumiem, ze w takim wypadku powinienem poprosić o anulowanie lotów wylotowych żeby moc skorzystać w stosunku do całej podróży (wylot/powrót) z opcji bezpłatnej zmiany +/- 30 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:42 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1864
HON fly4free
Nic nie musisz anulować, bo twój lot i tak został w części anulowany - więc masz prawo do zmiany dat, tak jak ci podali, +/-30 dni. Do dnia wylotu (przed wylotem oczywiście) musisz podjąć decyzję co chcesz zrobić - zmiana dat czy np. zwrot kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:47 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Do dnia wylotu tj. do 11.09 o tym mowisz tak ?

Tylko ja chciałbym podjąć decyzje o WYLOCIE później np. 30.09 albo 07.10 - rozumiem wiec ze nie ma takiej opcji ? Mogę tylko to zrobić do 11.09 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 08 Wrz 2021 14:53 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1864
HON fly4free
Nie możesz podjąć tej decyzji później. Możesz iść w opcję nr 2 (którą też musisz przekazać do LOT-u przed obecną datą wylotu), ale ta opcja jest kompletnie bez sensu ("z wyrównaniem warunków taryfy"). Za darmo masz tylko nr 1. Singapur się nie otworzy. Moim zdaniem to był czysto wirtualny deal, niestety, kredytujący LOT na wiele miesięcy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 08 Wrz 2021 15:19 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
To ciekawie sytuacja się rozwinęła, bo LOT właśnie zaproponował mi anulowanie segmentów wylotowych (11.09) i oczekiwanie na dalsze decyzje z mojej strony (w tym zmiana +/- 30 dni do 09.10) wiec chyba powinno sie dać tak zrobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 08 Wrz 2021 15:45 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1864
HON fly4free
Jeśli tak ci obiecali, to korzystaj :) tylko się upewnij, czy zmiana podana po terminie wylotu nie będzie "z wyrównaniem taryfy" :lol: Poza tym - nawet +30 dni chyba niewiele zmienia w temacie otwarcia się Singapuru...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 08 Wrz 2021 15:55 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Mam „na papierze” ze do 8 października maks mogę się odezwać w sprawie bezpłatnej zmiany biletów, już zdjęli loty z rezerwacji (system już jej znajduje)

Mam loty do Koreii, nie mam już nadziej ze sie otworzą, ale moze jeszcze np Japonia pod wpływem lobby w ostatnich dniach zdecyduje sie na taki krok :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 08 Wrz 2021 16:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Oj, się kolega rozmarzył...
Nie liczyłbym na otwarcie jakiegokolwiek kraju w Azji w tym roku.
Oczywiście mówimy o prawdziwym otwarciu, a nie takim pseudo, że robisz 17 testów i nie ruszasz się z miejsca przez tydzień, czy dwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 08 Wrz 2021 16:30 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Na takie jak to napisałeś prawdziwe otwarcie wcale nie liczę, ale jak zdejmą kwarantannę w zamian za 2 testy - chętnie polecę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 11 Paź 2021 08:37 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Informacyjnie zakończyłem swoją przygodę z tym dealem, w piątek wysłałem info o zwrot środków, wczoraj wpłynęły także przy zwrocie wszystko zgodnie ze sztuką :)

Wrzutka była świetna, emocji było co nie miara :D
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 11 Paź 2021 12:51 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1864
HON fly4free
Podsumowując, ten deal był fatalny - (chyba) nikt nie skorzystał, a wszyscy krócej lub dłużej kredytowali za darmo LOT, do tego tracąc czas na dyskusje z nimi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 11 Paź 2021 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Czasem my dymamy Freda, czasem Fred wydyma nas ;) Najbardziej boli że w tym okresie było parę podobnych taryf, na które się nie zdecydowałem bo miałem bilety z tej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 14 Gru 2021 02:13 

Rejestracja: 05 Kwi 2020
Posty: 29
Trochę off-topic ale może pomoże innym którzy walczą o przebookowanie. Miałem kupiony bilet w J na styczeń AY KEF-HEL-DXB za punkty. Odwołali pierwszy segment z powodu Covidu z 4 miesięcznym wyprzedzeniem. Prosiłem o re-routnig - nie da się. Inny przewoźnik - nie da się. Poprosiłem o pisemne potwierdzenie tych informacji i kupiłem za gotówkę bilet na ich stronie z pierwszym segmentem FI. Wysłałem prośbę o zwrot kasy ale oni zamiast tego oddali mi punkty i podatki o które nie prosiłem. Zadzwoniłem do Samgöngustofy - islandzki odpowiednik ULC w tym wypadku - i po dwóch miesiącach przyszła odpowiedź od Finnaira że przepraszają ale w związku z tym że już mi oddali punkty i podatki będą je musieli zabrać jeszcze raz a oddadzą 1365 euro. Tak więc warto się targować ale trzeba się liczyć z czekaniem i pewnego rodzaju inwestycją. Ja dla pewności wziąłem Full Flex gdyby coś poszło nie tak i brałem pod uwagę odwołanie i lot innymi liniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 18 Gru 2021 14:22 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Image
Singapur ponownie w systemie od zimy 22/23. Jak ktoś wytrzymał i nie zwrócił to powodzenia :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group