Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:33 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
:o 7Szanowne koleżeństwo, siedzę i się wkurzam, ale nic nie mogę zrobić, więc chociaż napiszę na forum.

Nad Japonię nadciąga aktualnie bardzo silny tajfun, który wymyślił sobie, żeby uderzyć na Tokio akurat w momencie planowego lądowania mojego lotu.
Lecę z przesiadką w Stambule. Czego mogę się spodziewać?

Na razie wymyśliłem tyle:
- opóźnienia lotu po wielogodzinnym oczekiwaniu na lotnisku w Stambule,
- odwołania lotu i przebookowania pasażerów na loty w następnych dniach (wtedy jakiś nocleg, hotel? wiza turecka?)
- planowego startu ale międzylądowania np. w Korei Płd. i czekania aż pogoda się ustabilizuje,
- lądowania w Japonii na zupełnie innym lotnisku (mało prawdopodobne, bo ten tajfun ma duuuuży zasięg) - ale wtedy linia powinna załatwić mi jakiś transport do NRT?

Podpowiedzcie proszę z własnej wiedzy/doświadczenia co jest mniej lub bardziej proawdopodobne i czego mogę oczekiwać ze strony linii, a na jakie ewentualne koszty muszę być przygotowany do pokrycia samemu? Coś muszę robić w oczekiwaniu na wylot, więc pogadajmy :) Dzięki :D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Paź 2019 07:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Najpewniej odwołania lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:06 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
No ale odwołania - i co? rób co chcesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jeśli odwołają twój lot zaproponują ci inny ,jeśli warunki pogodowe wrócą do normy polecisz ;) Po ew.odwołaniu możesz też zrezygnować i oddadzą kasę za bilet :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Zmienią na pierwszy rejs z dostępnymi miejscami.
Wszystko zależy od realnego zasięgu tajfunu i jego wpływu na funkcjonowanie lotnisk tokijskich.
Warto śledzić sytuację i w razie potrzeby zmienić całą rezerwację - gdyby loty były kasowane - a nie tylko przelot Stambuł-Tokio, tak aby potem nie utknąć na kilka dni tam rzeczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
I wizę musisz sam sobie załatwić (wlepka na lotnisku)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:23 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
A takie głupie pytanie - co z bagażem nadanym WAW -> NRT, jeśli odwołają lot IST -> NRT? Odbiorę go w Stambule i muszę jeszcze raz nadać na nowy lot?
I wiza, rozumiem, na własny bezzwrotny koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Wg symulatora windy.com, dopiero w poniedziałek, ewentualnie w niedzielę wieczorem powinno się uspokoić nad Tokio.
http://www.windy.com/?2019-10-13-09,27.994,139.834,4


Ostatnio edytowany przez pabloz, 09 Paź 2019 22:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Tak właśnie będziesz musiał zrobić - jeśli odwołają lot, to odbierzesz go w Stambule i będziesz musiał jeszcze raz nadać na nowy lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
michzak napisał(a):
I wizę musisz sam sobie załatwić (wlepka na lotnisku)

Przy moim locie HKG-ADD-GRU opóźniony lot z HKG, nie zdążyłam na samolot do GRU, kolejny za 2 dni (nie chciano mnie puścić innymi liniami, ale później i tak jakieś tam odszkodowanie przyszło) - wiza do Etiopii załatwiona przez linię lotniczą wraz z noclegami w dość mało ciekawym hotelu.

Arcon napisał(a):
A takie głupie pytanie - co z bagażem nadanym WAW -> NRT, jeśli odwołają lot IST -> NRT? Odbiorę go w Stambule i muszę jeszcze raz nadać na nowy lot?
I wiza, rozumiem, na własny bezzwrotny koszt?

Mnie próbowano przekonać, abym zostawila bagaż na lotnisku, będzie nadany później, ale wiedząc jak to może u nich być, uporczywie mówiłam, że go potrzebuję. Próbowano mnie zniechęcić mówiąc, że to może potrwać nawet do 6 godzin - powiedziałam, że ok - poczekam i tak nie mam tu co robić. Ostatecznie 40 minut później bagaż był. Nadawałam go ponownie przy normalnym stanowisku check-in w dniu wylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:46 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
W sumie, to jeśli chciałbym się wycofać z całej podróży, to optymalnie byłoby dla mnie, żeby już w WAW wiedzieć, że lot IST -> NRT będzie odwołany. Ale to chyba mało realne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Paź 2019 23:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Bedzie dobrze. Nic Ci nie odwołają i dolecisz jak w rozkładzie.

A jeśli już jakieś kłopoty przewidują z lądowaniem w Japonii to przebukują Cię na następny lot do Narity a bagaże poczekają razem z Tobą.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Paź 2019 23:08 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@Japonka76 Niepoprawna optymistka :-))) za bardzo straszą, żebym w to uwierzył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Paź 2019 23:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Prognozy pokazują, że tajfun przejdzie bokiem od wyspy. Luzik. Image
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Paź 2019 23:21 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
No tak chyba nie za bardzo.
Załącznik:
windy.jpg
windy.jpg [ 385.14 KiB | Obejrzany 3652 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:24 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Wyjaśniło się, lot jest odwołany. Ponieważ mam bilet z OTA, próbuję się skontaktować z nimi i dowiedzieć się, jakie mam teraz opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
proponuję jednak się posiłkować JMA a nie windy
http://www.jma.go.jp/en/typh/1919l.html
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:36 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
A to, przepraszam, w kontekście dowiadywania się o opcje z biletem? :shock: Bo jeśli chodzi o prognozy, to ja od początku posiłkuję się jma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
mój post dotyczył tego, że windy to nie jest serwis, który robi osłonę meteo i jest mało wiarygodny jeśli chodzi o synoptykę a nie biletów oczywiście
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Paź 2019 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Coś się wyjaśniło?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group