Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 325 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 01 Lip 2016 22:42 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Walia strzeliła na 3:1. EOT.
Ciekawe ile u nas by musiało być głosów nieważnych, żeby podważyć wyniki pracy PKW? :shock:
Z 5 mln... nie, chyba więcej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#202 PostWysłany: 01 Lip 2016 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
zapinio napisał(a):
Szacunek.
Tyle,że dyskusja tutaj jest o tyle bezprzedmiotowa,że dotyczy nie prawdy (o której piszesz) tylko interesu osobnika "odpowiadającego na pisma" co zresztą wszystko tłumaczy.
Trudno oczekiwać od urzędnika, że będzie wdrażał procedury, które w ostatecznym wyniku wykażą jego zbyteczność.
Stefan Kisielewski kiedyś to opisał , że "odwalają kawał dobrej, nikomu do niczego niepotrzebnej roboty".

a możecie się zdecydować?
czy to generuje nowe miejsca pracy czy likwiduje stare? :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 01 Lip 2016 23:35 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Becek

Jak krowie na rowie...

Praca urzędnika jest na ogół warta mniej więcej tyle, co praca człowieka zakopującego i odkopującego butelki cały dzień.
Już- korzystając z Twojego stylu wypowiedzi- >Wasz< guru, J.M. Keynes, to proponował. Niech cały świat zajmuje się zakopywaniem butelek w ziemi- zlikwidujemy bezrobocie i zapanuje powszechny dobrobyt.

Niestety- w realnym świecie praca ma sens tylko wtedy, kiedy Tworzy użyteczność i to decyduje o wartości tej pracy.

Zadając takie pytania jak to powyżej udowadniasz niestety, że nawet do tej przysłowiowej końcówki nosa nie sięgasz.
Znamienne, że osoba o takich poglądach ale i tak niesamowitej arogancji ma takie braki z podstaw ekonomii.

Czaisz to chłopie? Że nie "miejsce pracy" się liczy tylko to, co dzięki tej pracy powstaje i się komuś przydaje?
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 01 Lip 2016 23:42 

john_doe napisał(a):
Tak, "euroentuzjaści". Wygraliście ten wątek siłą argumentów!

Gdy wyklepane na kanwie antypolskiego zaprzaństwa argumenty ulegają wyczerpaniu, należy użyć rezerw. A w rezerwie cała paleta gwiazd: od autorytetów spod znaku magistrów nazywanych profesorami, przez absolwentów nazywanych magistrami, po niezhańbionych pracą elektryków zwanych noblistami. Podać im rękę to rzecz przykra dla człowieka obdarzonego rozumem i uwielbieniem dla Prawdy.
Zaborcy zawsze wynagradzali zdrajców i tą metodą próbują posługiwać się nadal. Unia, Unia, ciszej nad tą trumną - pora na nawrót z kolejnych poziomów piekła Dantego. Najwyższy czas na przyjęcie właściwej postawy zwanej "myślizmem", która wyklucza zamianę niechęci do UE na akceptację wzorców putinowskiej Rosji. Czas na "myślizm", czyli negację części dorobku Odrodzenia, poszanowanie wkładu Średniowiecza i traktowanie go za punkt wyjścia do budowy modelu abstrakcyjnego rozwoju ludzkości. "Klątwa Gaussa" właśnie przejawia się w całej okazałości i narracja oparta o zjawisko ciepłej wody w kranie zaczyna być pochmurnym zwiastunem nadciągającego przebudzenia. Ludzie zdają sobie sprawę, że 20 i 30 lat temu z kranu też płynęła ciepła woda, co więcej - swoboda dostępu do niemieckiej chemii w marketach nie jest już elementem wieczornego pacierza. Nie negowałbym idei "grubej kreski" zaproponowanej ponad 20 lat temu przez proradzieckie neochłopstwo wtrącone w pozycję typową dla prosiaka, który nie jest w stanie spojrzeć w niebo. Tą ideę należy po prostu zmodyfikować i śladem Chińskiego Muru widocznego z niskiej orbity wykopać rów odpowiednio głęboki by był zeń widoczny. To będzie .nowoczesna gruba kreska w formie rowu, w którym zakopiemy trupy skierowanej przeciwko Polsce propagandy.
Nie znajduję alternatywy dla tej propozycji.
Góra
 PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 02 Lip 2016 00:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
@john_doe
Wzrusza to, w jaki sposób podejmujesz heroiczną walkę,

Tak, ja też miałem w oczach łzy wzruszenia.

prostując ten ohydny zły PR Unii odnośnie bananów, oscypków czy wędlin.

Jeszcze ślimaków. Wyprostowałem też sprawę ślimaków.

Oraz ilości aktów prawnych- dobranej zresztą tendencyjnie.

Niestety to pobrałem z jakiejś federacji pracodawców w Polsce czy coś takiego. Musisz to uzgodnić z nimi. Jednak dopóki nie
przedstawisz innych danych, przyjmijmy, że biurokracja to głównie nasza zasługa. A nie unijna.

wszystkie decyzyjne instytucje UE (bo Parlament Europejski się do takich nie zalicza...) są niedemokratyczne.

Ale że niby chodzi o KE? Czy w rządzie są ministrowie wybrani demokratycznie? Tak na upartego, to premier wybrać może
sobie "rząd fachowców" i żaden z nich nie jest wybrany demokratycznie. W KE są chociaż wybierani przez demokratycznie
wybranych przedstawicieli państw Unii.

Chyba nie wydaje Ci się, że na głosowania unijne przyjeżdża się po prostu, ot tak, bez wczesniejszych rozmów, mniej lub
bardziej oficjalnych, bez targów, negocjacji?


Wydaje mi się, że również w Polsce dochodzi do targów politycznych. Np pamiętne taśmy Begerowej. Mnie one nie oburzyły, to jest polityka.

Jak na ironię, to właśnie polskie mainstreamowe media szeroko opisywały rozmowę ostatniej szansy między premierem
Tsiprasem a kanclerz Merkel około rok temu.


Tak. Pamiętam. Odbyła się w przerwie szczytu państw strefy euro. Przed przerwą i po przerwie rozmowy toczono w szerszym gronie. Ale co w związku z tym? Jak świat światem na tym polega polityka. Na rozmowach kuluarowych też.

Głosowania na 55% nie było...

Nie wydaje ci się, że to sprawa eurozony? Czemu Polska albo UK miałyby o tym decydować?

Wędliny
No, bo dach nie przecieka zwłaszcza, że prawie nie padało.


Nie mówimy o dachu który przecieka, tylko o szkodliwych substancjach.

to PO CHOLERĘ robiono takie "dostosowanie"? (dla 2-3% firm, przyp mój)

Bo poprzednie dostosowały się w okresie przejściowym.

w normalnym państwie, nie kołchozowym,

Najwyraźniej kołchoz jest wszędzie, gdyż wszędzie eliminuje się szkodliwe substancje - jak na przykład sól drogową - z pożywienia. W USA właśnie albo lada moment wywalą margaryny, albo już to zrobili.

To samo z rtęcią. Amerykański kołchoz jednak jest bardziej rygorystyczny i niewoli swoich mieszkańców jeszcze bardziej niż Unia. Unia wycofała termometry rtęciowe niedawno, a USA zrobiły to już na początku XXIw.

czy jest słuszne czy niesłuszne

Jeżeli naukowcy czy eksperci dowiedli, że jest to szkodliwe, to pewnie mają rację. Nie podejmuję się tego krytykować, tak jak szczepionek czy globalnego ocieplenia.

@Don_Bartoss
Ingerowanie w krajowe prawodawstwo, rozbudowana aparatu urzędniczego,

Dopiero co zacytowałem dokument, z którego jasno wynika, że produkujemy (my Polska) znacznie więcej dokumentów prawnych i nieustannie je na dodatek modyfikujemy, niż inne kraje UE. Zapytuję więc, czy Twoim zdaniem tylko nas Unia zmusza do tej biurokracji, a innych nie? Ingerencja w nasz system prawny polega na przyjęciu wspólnych rozwiązań prawnych uchwalonych przez przedstawicieli 27 krajów jako kompromis i wspólne prawo. Na dodatek zatwierdza to polski sejm. Gdzie jest problem?

wreszcie korumpowanie klasy politycznej,

Tzn co masz na myśli?

Przykładów tej ingerencji w samej UE jest wiele, jeden zakończone sukcesem (marchewka to owoc),

No właśnie skoro jest wiele, to liczę że je przytoczysz. Sprawa marchewki ma się tak, że ten zapis występuje w ustawie dżemowej i dotyczy tego, z czego można robić dżem. Cały zapis brzmi tak: NA POTRZEBY TEJ USTAWY PRZYJMUJE SIĘ, ŻE MARcheWKA JEST OWOCEM (piszę z pamięci, ale sens jest taki). CHyba przyznasz że dość daleka jest droga od takiego zapisu, do uznania że marchewka jest owocem wszędzie i zawsze. Dodam że marchewka została owocem TYLKO NA POTRZEBY TEJ USTAWY ze względu na poszanowanie portugalskich tradycji.

drugie jak na razie porażką (kwestia zmian w warunkach wynagradzania, która uderzyłaby w polską branże transportową).

No nie... proszę Cię. Uderzenie w polską branżę transportową wyprowadziła Francja oraz Niemcy. To że są to kraje unijne nie oznacza, że zrobiła to Unia. Co więcej, po polskiej stronie stanęła właśnie UNIA! Która rozpoczęła w tej sprawie postępowania wyjaśniające przeciw Francji i Niemcom. Czyli dokładnie odwrotnie, niż napisałeś. http://www.polskieradio.pl/42/3168/Arty ... tez-Niemcy

Przy okazji - jak takie postępowanie wyjaśniające przeciw Niemcom i Francji ma się do teorii o dominacji w Unii Niemców i Francuzów?

Kołchoz [...] i żeby żaden z jej członków nie mógł tej wspólnoty opuścić.

Jeden właśnie opuszcza.

To nie jest jednak pełna definicja,

Ja odebrałem Twoją definicję tak: Kołchoz jest kołchozem, ponieważ jest kołchozem.

W przypadku UE każde państwo przekazuje znaczącą część swojej suwerenności pod kolektywny zarząd. Niektóre z nich nie emitują już nawet swojego pieniądza.

Każde z tych państw potwierdziło swoją wolę w tej sprawie za pomocą uchwał parlamentu.

@namteH dla Ciebie mam parę spraw ktore przyszły ostatnio z Unii. Wybacz jestem laikiem i wielu specjalistycznych kwestii np medycznych czy budowlanych nie ogarniam. Ale te trochę zrozumiałem :)

Nowe przepisy o ochronie danych
https://serwiszoz.pl/marcin-zemla/nowe- ... -2822.html

Nowe przepisy o usługach zaufania, czyli dokumenty elektroniczne bez stempli i podpisów) i identyfikacja elektroniczna
rozszerzona i wspierana na terenie całej Unii.
https://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosc ... ca-2016-r/

Wspólne prawo spadkowe i jeden sąd dla spadku dzielonego na krewnych pochodzących z róznych państw
http://www.rp.pl/Spadki-i-darowizny/308 ... -2017.html

Jedno urządzenie do wnoszenia opłat elektronicznych za autostrady na terenie całej Unii
http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1796842.htm

Czasowe delegowanie pracowników. Firmy będą kontrolować czy podwykonawcy płacą. Pracodawcy przy delegacji czasowej
pracownika za granicę nie będą zmuszani do opłacania ubezpieczeń zdrowotnych w różnych państwach
http://nf.pl/manager/beda-nowe-przepisy ... ,,47207,47

Zniesienie granic w internecie, czyli nigdy więcej info: ten film nie jest dostepny w twoim kraju. Cały obszar Unii w
jednym regionie - wspólnym rynku cyfrowym
http://www.dobreprogramy.pl/Komisja-Eur ... bciej-niz-
myslimy,News,68793.html

Tani roaming od teraz. Wkrótce zniesiony całkiem
http://www.spidersweb.pl/2016/04/roamin ... tawki.html

Usystematyzowanie i honorowanie praw jazdy na terenie całej Unii
http://europa.eu/youreurope/citizens/ve ... dex_pl.htm

Chętnie odpowiedziałbym więcej, ale ostatnio sporo podróży. Nie mam czasu przeprać ciuchów na kolejny wyjazd, a co dopiero pisać elaboraty. Ale stopniowo postaram się nadrabiać zaległości. Pozdro z ziemi posła Liroya. Idę już spać, bo jutro Łysa Góra czeka.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 02 Lip 2016 01:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Kieleckie skad kiedys znanczna czesc rolnikow wybrala Sosnowiec jako raj lepszej pracy, a aktualnie czesc w !ngli, jako tani kierowcy TIR, lub tani pracownicy najemni na plantacjach w okolicach bo swoja gospodarke olewaja, malo kto ma pomidory czy marchewke z wlasnej gospodarki i kupuja w sklepie. Jak im braknie kasy to sprzedaja jakas czesc ziemi za grosze duze dzialki wiec na jakis czas starcza na papierosy, wodke i abonament polsatu. Piekny region wyborczy Pana posla ;)

@Roku: daj sobie spokoj z pisaniem kto ma racje i czy 2+2=4 czy 5 my ich nie zrozumiemy a oni nas tez nie rozumieja (choc moze rozumieja ale lepiej nie rozumiec).
Niech popieraja to co chca, tylko kiedys TO forum moze dotyczyc juz tylko podrozy do trojmiasta lub Zakopanego.

A w UK glowny wodzirej opcji 'leave' wlasnie przesiadl sie na tylny fotel nie chce brac dalej odpowiedzialnosci z pierwszego siedzenia za swoje poglady.
Boris Johnson nie startuje na premiera kraju (skad ja to znam). Funt juz chyba 10% stracil, niestety Euro tez traci tyle ze znacznie mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#207 PostWysłany: 02 Lip 2016 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
john_doe napisał(a):
W odpowiedzi słyszy się przecież to, żeby lizać dalej, opowieści o palmach i wreszcie argument numer jeden przeciwko brexitowi, brylujący na Facebooku, czyli zdjęcie fasolki z puszki odsuniętej od reszty euroepjskich produktów spożywczych na stole.

Nie wiem, co wczoraj brylowało na FB, bo Wujcio Dżi wyrzucił ten obrazek na hasła "brexit food" (szczegół, że wcześniej o tych właśnie kwestiach rozmawialiśmy; szczegół, że był piątek, a ja nie mam cierpliwości i talentu @Roku do tłumaczenia; szczegół też, że jedna błyskotliwa i kojarząca się z lekkim samobójem innego imperium alegoria nie musi wyjść spod pędzla mistrzów holenderskich i wisieć w Rijksmuseum)...

Ufff... Dobrze, że dziś imieniny kota... (Nie, nie chcę zmieniać awataru. ;-) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 02 Lip 2016 10:08 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Roku napisał(a):

Wędliny
No, bo dach nie przecieka zwłaszcza, że prawie nie padało.


Nie mówimy o dachu który przecieka, tylko o szkodliwych substancjach.

to PO CHOLERĘ robiono takie "dostosowanie"? (dla 2-3% firm, przyp mój)

Bo poprzednie dostosowały się w okresie przejściowym.

w normalnym państwie, nie kołchozowym,

Najwyraźniej kołchoz jest wszędzie, gdyż wszędzie eliminuje się szkodliwe substancje - jak na przykład sól drogową - z pożywienia. W USA właśnie albo lada moment wywalą margaryny, albo już to zrobili.

To samo z rtęcią. Amerykański kołchoz jednak jest bardziej rygorystyczny i niewoli swoich mieszkańców jeszcze bardziej niż Unia. Unia wycofała termometry rtęciowe niedawno, a USA zrobiły to już na początku XXw.

czy jest słuszne czy niesłuszne

Jeżeli naukowcy czy eksperci dowiedli, że jest to szkodliwe, to pewnie mają rację. Nie podejmuję się tego krytykować, tak jak szczepionek czy globalnego ocieplenia.



Roku drogi. Nadal doceniam dyskusję na argumenty a przede wszystkim po prostu normalną rozmowę. Dziękuję!
Nie aroganckie, butne, niemerytoryczne zaczepki o miernym poziomie ogólnym, jak u niektórych.

Mam jednak wrażenie, że niestety kręcimy się w kółko- tematy będące nieistotnymi detalami, ale jednocześnie ładnie ukazujące istotę negatywnych zmian cywilzacyjno-mentalnościowych olewasz, stosując straw-many.

Pytałem wyraźnie- kto zapłaci (wiadomo kto, Pan zapłaci, Pani zapłaci...) za to "dostosowanie", skoro nie wszyscy koniec-końców musieli?
Pytałem wyraźnie, skoro wreszcie udało się "wywalczyć" (z kim, dlaczego i jakim prawem???) obejście ograniczeń odnośnie rzekomych "szkodliwych substancji", to jakim frajerem zostaje ten, który się posłusznie dostosował wcześniej? To są poważne sprawy.

Bo realna sytuacja w tej chwili jest taka, że jedni się dostosować musieli a inni nie. A konsument i tak może kupić wędliny z "szkodliwymi substancjami". I nie, nie chodziło o sól drogową. Kolejna demagogia i straw-man argument.


Dziwne też, że na takim forum podróżnicznym- gdzie jeździmy zwykle dalej niz do wspomnianych Kielc i Sosnowca- nagle super istotne jest to, żeby ograniczyć w wędlinach ilości jakiejśtam substancji. Ciekawe, czy Indie, Chiny i Tajlandia robią to samo w jedzeniu ulicznym.
Naukowcy udowadniają wiele różnych rzeczy na przestrzeni lat. 20 lat temu jajka były super-szkodliwe. Papierosy też szkodliwe, a kupić można. Wędliny już nie można. Rzetelna informacja o składzie- OK. Kampania informacyjna za kasę podatnika- trudno, przeżyję. Ale zakaz produkcji i sprzedaży to jest traktowanie wolnych obywateli jak bydła. Zresztą skrajnie niekonsekwetnie (bo papierosy kupić wolno).
Ale to tak na marginesie.

Również na marginesie: tak- USA są kołchozem podobnym do UE, niestety, zaczęły się staczać już jakiś czas temu. Żeby nie zostawić tak odłogiem tematu termometrów, przypomnę tylko, że rtęć w żarówkach jest jak najbardziej legalna. To tylko termometry mają z nią problem. Konsekwencja typowa dla biurokracji europejskiej.

Co do liczby urzędników i biurokracji- tych jest +/- 50 000, o ile dobrze pamiętam. Czy to mało czy dużo- "to zależy", jak mawiają studenci. UE wydaje 6% swojego budżetu na "samoutrzymanie"... Tutaj podobnie- każdy ocenia we własnym sercu, czy to wydatek duży czy mały.

Śmiem jednak twierdzić, że niezależnie od tego, państwo suwerenne i niepodległe MOŻE dać sobie radę co najmniej tak samo dobrze jak członek UE i o to w tym wszystkim chodzi. I nie płacić na unijną biurokrację ani grosza.
Przykładów w Europie mamy całkiem sporo. Jestem przekonany- patrząc na historię po prostu- że UK do tych dobrych, świecących przykładów dołączy.
Między nami mówiąc, to właśnie spędza lekko sen z powiek eurolewicy.

Teraz już bardzo generalnie:

UE jako projekt jest realizowana na trzech płaszczyznach:
- Ideologicznej (wbrew pozorom bardzo istotnej, pomijanej niestety zupełnie przez tzw. euroentuzjastów, ale o tym tutaj nie rozmawiamy)
- Ekonomicznej
- Politycznej

Tzw. eurosceptykom takim jak ja- posiadającym poglądy liberalne w europejskim rozumieniu tego słowa- przeszkadza zarówno skala jak i sposób rozwoju projektu politycznego.
I wbrew huraganowej propagandzie w UK, podejrzewam, że większości referendalnych wyborców podobnie.

Akcentujesz w tej dyskusji- nie wiem czy podstępnie czy po prostu nieświadomie- wybrane korzyści ekonomiczne, pomijając zupełnie aspekty polityczne.
"To jest polityka..." owszem, ale moja wizja polityki, jako liberalnego konserwatysty, jest taka, że decyzje o państwie polskim podejmują polskie władze. Nie żadne inne. To jest różnica w wizji kraju, Europy i świata, jaką mamy. Ja nie godzę się na to, żeby moje państwo przestawało być suwerenne, po prostu. UE w obecnym kształcie tego wymaga. Ciężko będzie się dogadać.

W UK demokratycznie wygrała opcja, której jest bliżej do wizji konserwatywnej.
Plotki o samobójstwie UK są mocno przedwczesne, parafrazując klasyków. To od UK teraz będzie zależało to, jak sprawy potoczą się dalej. Wolność to odpowiedzialność i konsekwencja.

Nikt przy tym nie twierdzi- żeby uprzedzić kolejne strawman'y- że tzw. państwa narodowe zawsze rządzą się idealnie i są płynące mlekiem i miodem. Problemy występowały i występują zawsze. Pytanie, kto bierze za nie odpowiedzialność i wyciąga wnioski.

Jak na ironię- podejrzewam, że na płaszczyźnie ekonomicznej zgodzimy się w 99%. Popieram w pełni wolny przepływ towarów, ludzi i kapitału!

Podsumowaniem dyskusji niech będzie to, że skoro- pomimo wizji polityki opartej na internacjonaliźmie i centraliźmie- unio-entuzjaści nadal, przynajmniej oficjalnie, popierają demokrację, to muszą przeżyć demokratyczne werdykty obywateli. UE jako projekt polityczny rozpadnie się już całkiem niedługo. Na skutek demokratycznych decyzji właśnie.


Ostatnio edytowany przez john_doe, 02 Lip 2016 21:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 02 Lip 2016 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Roku napisał(a):
...
@namteH dla Ciebie mam parę spraw ktore przyszły ostatnio z Unii. Wybacz jestem laikiem i wielu specjalistycznych kwestii np medycznych czy budowlanych nie ogarniam. Ale te trochę zrozumiałem :)

Nowe przepisy o ochronie danych
https://serwiszoz.pl/marcin-zemla/nowe- ... -2822.html
....

No właśnie widać, że tylko trochę zrozumiałeś. Weźmy ten pierwszy podany :)
Pytanie zasadnicze: o czym się rozpisał PE w tym konkretnym przypadku? Ktoś mógłby powiedzieć, że o ochronie danych osobowych (tak jakby ona w ogóle nie istniała). Otóż nie. Jedyne co zrobiło do d...kratycznie wybrane b...o to podnieśli kary za naruszenie ochrony danych osobowych
Na koniec gwóźdź programu czyli kary. Zgodnie z artykułem powinny być „odstraszające”. I tu Unia nas nie zawiodła. Kary za naruszenie ochrony danych osobowych mają oscylować od 10 mln euro do 20 mln euro (jakieś 80 - 100 mln zł).
A dlaczego nie 100mld€? Albo pińćset?!

To debilne rozporządzenie tylko podniesie koszty funkcjonowania jednostek służby zdrowia:
Możemy również przeczytać w treści rozporządzenia, że Inspektora Ochrony Danych może powołać grupa firm, która przetwarza dane w jednym celu. Czyli np. kilka lub kilkanaście gabinetów lekarskich. Dosyć sensowne i ekonomiczne posunięcie. Dzięki niemu uwolnimy ochronę danych w przedsiębiorstwach, którym dziś się nie opłaca powoływać ABI z uwagi na ich wielkość, koszty itd.

No brawo! Aż mi szkoda Brytyjczyków! Strach będzie iść do lekarze w UK!

-- 02 Lip 2016 19:40 --

john_doe napisał(a):
...
Naukowcy udowadniają wiele różnych rzeczy na przestrzeni lat. 20 lat temu jajka były super-szkodliwe. Papierosy też szkodliwe, a kupić można. ....

@Roku na pewno nam wytłumaczy czemu papierosów mentolowych nie można produkować w UE, a wędzenie to tylko chemiczne :D
W trosce o czyje zdrowie dokonano takich zmian? :lol:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 04 Lip 2016 17:39 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
kryzys na calego po dzisiejszym odejsciu Nigel Faraga z polityki (tylko dlaczego pozostaje w PE), zastepstwo Clarcsona czyli Chris Evans odchodzi z Top Gear - kryzys w UK zaczal sie od rozwalenia TopGear ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 04 Lip 2016 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Znalezione w sieci. To czym zajmują się Unijni urzędnicy. Ktoś tam ostro domagał się idiotyzmów made in UE to niech ma.

Cytuj:
1. 40 tys. dotacji na budowę zamków z piasku

Absolutnym hitem jest 40 tys. zł unijnych środków, które pan Grzegorz Pawelski dostał na budowę pałaców z piasku. Początkowo budową piaskowych budowli zajmował się amatorsko, po pewnym czasie postanowił założyć własną firmę. Aby zdobyć środki na założenie i rozwój firmy, wystąpił do Urzędu Pracy o bezzwrotną unijną pożyczkę dla bezrobotnych.

– Napisałem biznesplan i złożyłem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kołobrzegu – wspomina. – Jakaż była moja radość, gdy dowiedziałem się, że zająłem 3. miejsce na 70 wniosków i dostałem 40 tys. zł z unijnych środków! – cieszy się pan Pawelski.

2. Zbyt krzywe banany i ogórki

W krajach wspólnoty w sklepach miały się znajdować banany tylko o odpowiednim kształcie, z dokładnie określoną krzywizną. Podobnie uregulowano kształt ogórków. To jeden z pierwszych i najgłośniejszych unijnych absurdów. Na szczęście już nie obowiązuje.

3. Instrukcja obsługi... drabiny i kaloszy

W kilku dyrektywach i wielostronicowym przewodniku opisano zasady korzystania z… drabiny. Zarządzono, pod jakim kątem ma stać, jak na nią wchodzić i jak schodzić – tylko tyłem! Uwaga! Ważne też, aby przez cały czas przebywania na drabinie informować we właściwy sposób o swojej obecności na wysokości. Wspólnotowe przepisy nakładają też na produ „środki ochrony indywidualnej”.

4. Oliwa tylko w oryginalnych butelkach

Komisja Europejska chciała zakazu podawania w restauracjach karafek z oliwą. Miały być stawiane oryginalne butelki. Dlaczego? Aby uchronić klientów przed oszustwem.

5. Jazda na nartach tylko jeśli jest co najmniej 20 cm śniegu

Unijni urzędnicy chcieli zakazać szusowania, jeśli na stoku jest mniej niż 20 cm śniegu. Najprawdopodobniej chodziło o to, żeby więcej zarobili producenci armatek śnieżnych. Pomysł na szczęście odrzucono.

6. Jak stać ma kura?

Deputowani zajęli się też warunkami hodowli zwierząt, określili np. minimalne wymiary klatek, w których można hodować kury. I to się im chwali – dbają o dobro drobiu. Ale w przepisach zapisano też, że kura w klatce ma stać... pazurami do przodu klatki!

7. Ślimak to ryba!

Ślimaki to mięczaki. Wie to każdy uczeń gimnazjum. Jednak dla unijnych urzędników ślimak to ryba słodkowodna! Dlaczego? Wywalczyli to Francuzi, bo jak wiadomo hodują dużo ślimaków. A do ślimaków nie ma wysokich dotacji. Natomiast do hodowli ryb są. I kasa płynie...

8. 5 tys. euro rocznie na naukę języków

Każdy europoseł może dostać dotację na naukę języków obcych w wysokości 5 tys. euro rocznie. Można je wydać niemal dowolnie. Jeśli deputowany chce się uczyć portugalskiego w lipcu, to jedzie na przykład do Lizbony na tydzień i za każdy dzień dostaje po ok. 150 euro diety.

9. Marchewka to owoc

Tak postanowili urzędnicy i już. Dlaczego? Podobnie jak ze ślimakami chodzi o pieniądze. Unia Europejska dotuje dżemy w Portugalii, a dżem może być zrobiony tylko z owoców. A Portugalia robi bardzo dużo dżemów z dodatkiem marchewki.

10. Parlament europejski ma... trzy siedziby

Oficjalną siedzibą parlamentu jest Strasburg, ale w Brukseli i Luksemburgu też pracują eurodeputowani. I posłowie podróżują za darmo między tymi siedzibami. Do tego między siedzibami podróżują też tony dokumentów.

11. Samogasnące papierosy

Papierosy sprzedawane w Unii od ponad dwóch lat same gasną, jeśli się nimi nie zaciągamy przed jakiś czas. W tym celu stosowana jest specjalna bibułka. Ma to ograniczyć pożary wywoływane papierosami, a doprowadza do szału palaczy.

12. Mierzenie krewetek czy śledzi po złowieniu

Jedno z rozporządzeń nakazuje ważenie i mierzenie krewetek, śledzi czy innych ryb, by te, które nie osiągnęły wymiaru ochronnego, wyrzucać z powrotem do morza. Ile czasu zajmowałoby mierzenie całej sieci krewetek?

13. Zakaz tradycyjnego wędzenia w dymie

Unia chce zakazać tradycyjnego wędzenia wędlin i ryb w dymie, bo jest on podobno toksyczny... Zamiast tego zapach wędzonki osiągano by przez dodatki chemiczne... A wędzimy od setek lat i żyjemy!


Źródło: fakt.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
namteH uważa post za pomocny.
 
      
#212 PostWysłany: 05 Lip 2016 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Punkt 11 wzruszył mnie do łez... ;-) Ciężki los palacza. Pal licho lasy czy kosze na śmieci (tudzież ich toksyczną zawartość).

Nie twierdzę, że wszystkie pomysły eurodeputowanych czy lobbystów są genialne, ale gdyby pisać o np. Erasmusie na poziomie Faktu, to okazałoby się, że było to dopłacanie, żeby student w końcu/ być może na zawsze/ bez kolejnego kredytu* (* mało ekscytujące skreślić) pojechał za granicę...

Zastanawiam się też, czy każdy, komu przeszkadza zaliczenie marchewki do owoców (w imię uproszczenia regulacji) składa zażalenie w sklepie, który pozbawia pomidora należnego prawa. Albo jadł powidła fałszowane cukinią. :-D

Wracając do tematu i szelmowsko żartując, po pierwszym rzucie oka na ten artykuł widać, że w Wlk. Brytanii jest sporo do załatwienia i tym razem nie jest to zamykanie kopalń. ;-) http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07 ... ritish-ex/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 05 Lip 2016 00:10 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Przeciez tam juz nie ma kopaln!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 05 Lip 2016 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Serio? :mrgreen: Przecież pisałam, że żarty sobie stroję. A propos postu #176.

I zupełnie na poważnie: prawdopodobieństwo wybrania drugiej pani premier w historii Wlk. Brytanii wzrosło dziś o ponad połowę, a rząd będzie próbował wykiwać parlament (http://www.theguardian.com/politics/201 ... awyers-say).

Tymczasem, nasi z "17. województwa" założyli sobie stronę samopomocową, bo w ambasadzie idą zmiany i bieżących informacji - w porównaniu do tych udzielanych przez placówki innych państw europejskich - jest (eufemistycznie rzecz ujmując) niewiele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
W ramach poprawy nastrojów kolejny punkt do absurdów UE

Cytuj:
14. Niemal 150 tys. złotych dofinansowania w ramach unijnego programu „Innowacyjna Gospodarka” otrzymała w latach 2012–2013 spółka F-Toys z Lublina. Firma ta jest hurtownią artykułów erotycznych sprzedawanych w sex-shopach. W jej ofercie znajdziemy m.in. wibratory, czekoladowe penisy, lalki erotyczne i „realistyczne masturbatory” - ujawnia w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.


Pewnie walczyli z niżem demograficznym. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#216 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
aaa rozumiem, ze dofinansowanie tylko powinno być tylko na hurtownie krzyży
no tak, ale tu monopol KK...taka sytuacja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
zulu napisał(a):
W ramach poprawy nastrojów kolejny punkt do absurdów UE
Cytuj:
14. Niemal 150 tys. złotych dofinansowania w ramach unijnego programu „Innowacyjna Gospodarka” otrzymała w latach 2012–2013 spółka F-Toys z Lublina. Firma ta jest hurtownią artykułów erotycznych sprzedawanych w sex-shopach. W jej ofercie znajdziemy m.in. wibratory, czekoladowe penisy, lalki erotyczne i „realistyczne masturbatory” - ujawnia w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.

Wszędzie te przekłamania. :? Dofinansowania z UE dostali dokładnie 70.890 PLN. To mniej niż połowa tego, co napisała Gazeta Polska. :o
Dostali dotację unijną skierowaną do małych i średnich firm na nowe technologie informacyjno-komunikacyjne. Zapewne nikt w profil towarowy nie zaglądał. A chodzi głównie o to, aby zakupy w takim sklepie internetowym były bezpieczne dla kupujących. Może opracowali nowe zabezpieczenia i potem sprzedadzą to dalej, i inna branża na tym zyska. Mnie to wcale nie śmieszy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Japonka76 nie wiem ile dostali, cytuje to co przeczytałem. A "bezpieczne technologie" to robi się z lateksu :lol: Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tworzył nowych bezpiecznych technologii sprzedaży prowadząc taki biznes tylko kupuje od razu gotowy produkt czyli sklep internetowy. Takich ofert na rynku jest co nie miara z wszelkimi możliwymi płatnościami i przesyłkami i pewnie to było przedmiotem dotacji. Oferowany asortyment nie ma znaczenia.

W uzupełnieniu: właściciel tego interesu powiedział :"– Gdybym wiedział, ile trwa ten proces, nie zdecydowałabym się na jego rozpoczęcie. Nigdy więcej takiej dotacji." :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Skoro wiemy już, ile naprawdę dostali, to warto też zobaczyć na ich stronie, na co to poszło... A do mediów mieć dystans.

Wracając do tematu - dla porównania można się poekscytować sumami (a nie jakimiś drobnymi na waciki), które w dotacjach zgarniały Oxbridge & co. i wynaleźć coś bardziej niepragmatycznego... Szkoda tylko, że po "rozwodzie" młodym polskim naukowcom trudniej będzie się załapać tamże na studia doktoranckie czy post-doca... :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Kara napisał(a):
...Szkoda tylko, że po "rozwodzie" młodym polskim naukowcom trudniej będzie się załapać tamże na studia doktoranckie czy post-doca... :-(

Jak będą naprawdę zdolni to jeszcze im bilet kupią!

To tak jakby powiedzieć, że dziś do US&A czy do Australii albo Chin jest ciężko się wybrać na to o czym piszesz...
No chyba, że chodzi o to, że trzeba będzie napisać parę zdań więcej, czy wypełnić kartkę więcej - no to wtedy rzeczywiscie będzie mega trudniej...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 325 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group