Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Maj 2018 00:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 16
Numer biletu rozpoczyna się od 080 itd więc pewnie Brussel Airlines...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 12 Maj 2018 01:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
080 to numer LOT
więc dzwoń do LOT :D
Góra
 Profil Relacje PM off
free66 uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 12 Maj 2018 07:36 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 16
Czyli jeszcze coś innego :-D ostatecznie z kim powinienem się kontaktować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 12 Maj 2018 08:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@free66: jeśli bilet zaczyna się od 080 to jego wystawcą jest LOT i oni odpowiedzialni są za podróż. Powodzenia. Daj znać co się udało załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off
free66 uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 12 Maj 2018 13:09 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 16
Dziękuje wszystkim za pomoc. Dzięki Waszym poradom udało się rozwiązać problem. LOT przebukował termin i wylatujemy w ten sam dzień, jednak o innej porze. Korzyść jest taka że polecimy bezpośrednio :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 04 Paź 2018 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą linią?
Planuję lot na jednym bilecie WAW-BRU-LHR
- czy w tej linii dokupując później bagaż rejestrowany płaci się za niego tyle co przy początkowej rezerwacji? Bo przy kupowaniu kosztuje on 107 zł, a później jakby chcieć dokupić online to drożej?
- czy w niedziele można spodziewać się overbookingu?
- czy odprawa na lotnisku jest aby na pewno bezpłatna? Nie spieszy mi się w dniu lotu więc mogę nie odprawiać się online, pojawić się 45 min przed wylotem i poprosić o odprawę, a jak zabraknie miejsc to też OK
- czy ktoś może zauważył czy jest to bardzo "lowcostowa" linia tj. patrzą ile sztuk podręcznego kto ma, albo czepiają się dodatkowych toreb z bezcłówki?

PS To kolejna linia gdzie za posiłek trzeba płacić ale czy naprawdę jest tak jak w BA że nawet wody nie dadzą za darmo (jak w LOcie jest)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Paź 2018 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
tak z pamieci, bo ostatnio latalem nimi kilka miesiecy temu
1. nie kojarze w 100%, ale na pewno na stronie www znajdziesz potrzebne info.
2. raczej nie. WAW-BRU glowny ruch raczej w poniedzialek rano, BRU-LHR nie wiem, zawsze mozesz sprawdzic dostepnosc symulujac zakup miejsca na 3-4h przed odlotem
3. tak, to jest regularna linia lotnicza (prawie) ale oczywiscie model biznesowy migruje coraz bardziej w strone low-cost'ow
4. jeszcze na poczatku roku nie czepiali sie w ogole jesli chodzi o normalna kabinowke (duza) i plecak (duzy na laptopy)
5. cos tam za darmo jest, ale nie pamietam dokladnie, herbata albo woda :-), reszta za $$$
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 04 Paź 2018 11:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Leciałem z nimi jakieś dwa lata temu, więc mogło się pozmieniać.

Woda była za darmo, bagaży mieliśmy sporo i nikt nie zwracał uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 02 Lis 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wczoraj lecialem na trasie BRU-WAW i przed odlotem dostalem takiego maila - mozna nadac bezplatnie przy stanowisku odprawy bagaz podreczny:

Dear guest,

Do you want to travel even more comfortably? You can now check in your hand baggage (max 12kg, but without liquid restrictions) for free at our Check-In desks! More info at the airport.

We wish you a nice flight!

Kind regards,
Brussels Airlines
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 14 Lis 2018 09:45 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 2
Nie znalazłam informacji dotyczących bagażu w brussels airlines, wczoraj spontanicznie kupiłam bilet właśnie w tych liniach (ryanair, wizzair to większa odległość do Brukseli z lotniska CRL). Czy ktoś mógłby mi podpowiedzeć czy dobrze wszystko rozumiem, w taryfie "check and go" 1 hand baggage (12kg total) + 1 small accessory . Czyli jest to bezpłatny bagaż podręczny, mogę wejść na poklad samolotu z kabinówką bądź torbą do 12 kg i dodatkowo mieć np. Mały plecak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 14 Lis 2018 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Cotobedzie napisał(a):
Nie znalazłam informacji dotyczących bagażu w brussels airlines

Słabo szukałeś, dopuszczalną wagę i wymiary obu bagaży podręcznych znajdziesz na stronie przewoźnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 14 Lis 2018 17:53 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 2
-- 14 Lis 2018 16:53 --

Może źle to opisałam, są wymiary i waga tak jak napisałam w poście 12 kg, tylko może ktoś wie czy w praktyce zabiera się bagaż ze sobą tak jak np. W ryanair. Lecę 3 raz, poprzednie dwa to ryanair i tam nikt nie sprawdzał wagi i wymiarów (co mnie trochę dziwiło)

-- 14 Lis 2018 17:53 --

Zobaczymy jak to będzie w praktyce :) niby jest podręczny 1 torba plus 1 przedmiot osobisty co razem może mieć dopuszczalną wagę 12 kg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Lis 2018 22:50 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jakiś czas temu kupiłem bilety na stronie Lufthansy WAW-FRA-MAD (LH) i powrót MAD-BRU-WAW (SN) w taryfie która teoretycznie pozwala na wybór miejsc.
O ile na WAW-FRA-BRU miejsca mogłem wybrać, to na powrót nie mogę ani na stronie LH ani SN. Ktoś wie jak to zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Lis 2018 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
W takiej sytuacji najpewniej Twoja taryfa z wyborem miejsc obowiązywala tylko na pierwsze loty. Spróbuj zadzwonić do LH 22 512 39 17 i podpytaj się, ale moim zdaniem jest tak jak piszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 26 Lis 2018 09:12 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
przy wyborze taryfy miałem oddzielny wybór na lotach tam i na powrotnych. Różniły się między sobą - np. w SN nie było "przekąsek" ale obie zawierały wybór miejsca. No nic, pewnie i tak trzeba dzwonić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 26 Gru 2018 00:35 

Rejestracja: 23 Lip 2018
Posty: 6
Loty: 9
Kilometry: 21 488
Mam pytanie dotyczące bagażu rejsowego.Według strony jeden bagaż kosztuje 25 euro/23 kg a następne po 40 euro,nie jest to tak jak w ryanair czym bliżej lotu to cena za bagaż większa,orjentuję się ktoś ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Lis 2019 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Nie spodziewałem się że będę miał okazję lecieć "tradycyjną" linią lotniczą, która wypadnie gorzej od naszego równie kochanego co swojskiego lot-u. Służbowo odwiedzałem Szkocję i jako że podróż była organizowana naście dni przed wylotem okazało się że bezpośredni norwegian jest o 1/3 droższy od Brussels Airlines z przesiadką w BRU.

Lot tam odbył się bez historii - nawet nie musiałem zmieniać przydzielonych miejsc, bo na obu lotach siedziałem przy wyjściu ewakuacyjnym.

Natomiast w drugą stronę było ciekawiej. Jako że nie było innych biletów, dostałem taryfę flex. Jako że wiem że z przodu ciężko z miejscem na bagaże, to po wylosowaniu rzędu 2 na obu lotach, próbowałem się przenieść. Na pierwszym locie żadnego miejsca wolnego, na drugim wolny tylko środek obok mojego domyślnego miejsca. Zdarza się.

Pierwszy lot bez historii, poza tym, że pasażerowie flex dostali ciepły napój + soft plus lekko nadpsuta sałatkę owocową. Z drugim lotem było gorzej, bowiem bramkę otworzono z kwadrans przed czasem i zabawiwszy w saloniku wchodziłem jako jeden z ostatnich pasażerów.

Jako że schowki bagażowe są pełne nad rzędami 3,4,5 - pytam czy mogę wrzucić plecak do schowka nad moim rzędem, przynależnym do business classy - szczególnie że on jest pusty, a wszyscy pasażerowie z pierwszego rzędu już siedzą. "Nie, nie może pan, proszę iść do tyłu aż pan znajdzie miejsce". Znalazłem w dwudziestym którymś... Wracając słyszę "boarding completed", więc pytam ponownie tego samego Pana o to samo, skoro wszyscy już są - odpowiedź, "Ależ oczywiście, może pan". Człowiek zmęczony umysłowo po kilku dniach ciężkiej pracy, więc mogłem sie i zmęczyć fizycznie targając kabinówkę ;) W czasie lotu poczęstunek - do wyboru kanapka z tuńczykiem, bądź kanapka z tuńczykiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 17 Maj 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Brussels Airlines ograniczają połączenia do Polski. Mogą nawet całkiem je zawiesić:
https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25 ... =BoxOpLink
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Maj 2020 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Możliwe komuś się przyda taka informacja, ale SN nie współpracuje z klientami ktorzy wykupili loty poprzez agencje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 22 Cze 2020 13:32 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@Marco Manno

mozesz doprecyzowac? Co to znaczy "nie współpracuje" - nic nie załatwie dzwoniac do nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group