Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sie 2012 17:07 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
czy ktoś jest w stanie mi pomóc w kwestii Brukseli nocą?
Czy w centrum są ciekawe miejsca, puby (raczej z tych tańszych) czynne do 4 rano?
Gdzie możemy spędzić czas od wieczora do wspomnianej 4 czekając na pierwszy autobus na lotnisko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 01 Wrz 2012 18:19 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
To ja mam pytanko o bezpieczeństwo - czy w godzinach nocnych (po 22) można bez obaw poruszać się po mieście?
Pozdrawiam :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Wrz 2012 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Jezeli chodzi o zycie nocne polecam Délirium Café. Miejsce slynie z dlugiego menu oferujacego piwa z ponad 60 panstw swiata. Bar znalazl sie tez w ksiedze rekordow Guniessa.
Niestety, nie czulam sie komfortowo w godzinach nocnych w Brukseli... Jest wielu bezdomnych, zaczepiajacych i zebrzacych o pieniadze. Zreszta w kazdym miejscu na swiecie trzeba zachowac ostroznosc.

@Pabloo - bardzo fajna relacja z Brukseli!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Wrz 2012 10:36 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
czy w nocy (koło godziny 4) da się jakoś dostać z delirium cafe do stacji midi z której odjeżdzają autokary na lotnisko komunikacją miejską?
Czy jest to bezpieczne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2012 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Jedynie taksowka. Nocne jezdza w pt i sob do 3, ale chyba zaden nie jedzie przez Midi. Okolice dworca, jak to zwykle na swiecie bywa sa w nocy srednio bezpieczne, do tego Midi lezy w nieciekawej dzielnicy, ja bym sie tam nie krecila. Jak mialam odjazd o 5.30 bralam taxi bezposrednio pod przystanek autobusu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Wrz 2012 13:12 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
a jakie są ceny taxi w nocy? W jaki sposób się je łapie? telefonicznie czy na ulicy?

z delirium cafe na ten dworzec sątylko 2 kilometry więc zamierzałem pokonać ten dystans pieszo, ale zaczynam się zastanawiać skoro każdy pisze że w Brukseli jest niebezpiecznie w nocy....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Wrz 2012 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Martinelli napisał(a):
czy ktoś jest w stanie mi pomóc w kwestii Brukseli nocą?
Czy w centrum są ciekawe miejsca, puby (raczej z tych tańszych) czynne do 4 rano?
Gdzie możemy spędzić czas od wieczora do wspomnianej 4 czekając na pierwszy autobus na lotnisko?

oj szkoda ze nie wiedzialem tego 2tyg wczesniej :)

miałem okazje przeczekac w Brukseli ok. 2.5h (1.30 - 4.00 w nocy) między przyjazdem megabusa z AMS do odjazdu busa na lotnisko. Przejście na midi zajęło ok. 30 min i czym bliżej dworca tym było gorzej. Nikt mnie wprawdzie nie zaczepił, ale kilkukrotnie miałem sytuacje typu ja sam plus kilku dziwnych typów w pobliżu (odmiennego koloru skóry). Nie powiem, przy wchodzeniu do busa lekko odetchnąłem, raczej nie miałe nigdy podobnych odruchów w innych miastach.Także następnym razem trzymajcie się blisko centrum i na busa dopiero w ostatniej chwili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Wrz 2012 22:27 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Wielokrotnie byłem w Brukseli i to, co moge doradzić, to trzymać się z daleka od Midi nocą. W wielu dzielnicach, a szczególnie tam, rządzą grupy młodych Marokanów, których boją się nawet Belgowie. Marokanie wyjątkowo nie lubią Polaków, których często zaczepiają, biją i okradają. A polska społeczność w Brukseli to ok. 250 tys. mieszkańców, więc znacząca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Sty 2013 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 5
Witam, w Belgii 31 marca i 1 kwietnia są wolne od pracy - rozumiem, że wygląda to tak samo jak u nas czyli wszystko pozamykane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2013 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
To zalezy co rozumiesz przez "wszystko", knajpy beda raczej otwarte, arabskie sklepiki tez. Zamkniete sa wszystkie galerie handlowe, kina, muzea itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lut 2013 12:39 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 17
Jak najlepiej dostać się z okolic Grand Place na Midi (do Brussels City Shuttle)? Drogę na pieszo mi odradzono ;)
Z tego co znalazłam w przewodniku jest metro z Gare Central do Gare du Midi (ale jaka to linia?), jest premetro (wtedy zdaje się na Bourse muszę wsiąść i znowu - jakiej linii szukać? Bo na różnych mapach różnie to przedstawiają). Co byście polecili, żeby potem sprawnie dotrzeć do tych autokarów na lotnisko?


Ostatnio edytowany przez an_ka 03 Lut 2013 13:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2013 12:58 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Niestety musimy się spieszyć zwiedzać Europę .. mamy na to z max 30-40 lat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lut 2013 13:12 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Spacerkiem masz 2 km tj. niecałe 30 min drogi (ja to bym wybrał właśnie tą opcję, no chyba że masz duży bagaż).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lut 2013 13:12 

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 5
@an_ka żeby dotrzeć na Midi najlepiej wsiąść na choćby Bourse w pre metro (różowa linia 4 w kierunku Stalle lub zielona linia 3 w kierunku Churchill). Busiki są praktycznie po drugiej stronie dworca niż wyjście z metra. Jakieś 5 minut spacerku jeśli wiesz którędy iść;).

schron napisał(a):
Niestety musimy się spieszyć zwiedzać Europę .. mamy na to z max 30-40 lat ;)

Niestety do tych samych wniosków dochodzę widząc że tak powiem strukturę społeczeństwa choćby w Brukseli;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lut 2013 13:31 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 17
Dzięki za podpowiedzi, już chyba wszystko wiem ;) A i mapkę metra w końcu jakąś sensowną znalazłam :) Bagaż mały, ale też mało czasu na Brukselę i pogoda pewnie nie najlepsza będzie, więc pewnie jednak na metro się zdecyduję. Ale zobaczę na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lut 2013 13:36 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Spacer to też zwiedzanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lut 2013 14:00 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 21
Spokojnie można dojść spacerkiem. Trochę arabskie klimaty, ale za dnia jest tam zupełnie bezpiecznie.

Najszybciej z Grand Place będzie właśnie podziemnym tramwajem z Bourse (żeby się upewnić, czy jedziesz w dobrą stronę, sprawdź nazwy kolejnych przystanków) lub pociągiem z Gare Central do Gare Midi (4 min, obowiązuje taki sam bilet jak na autobusy, metro czy tramwaje). Dziennie między dworcem Centralnym i Południowym przejeżdza ponad 1000 pociągów, więc to niemalże metro. Sprawdź czy następna stacja to Bruxelles-Midi, jak tak, to wsiadaj. Bilet kasuj przed wejściem na perony.
I mała uwaga, w Belgii pociągi jeżdżą po lewej stronie (!), więc na mniejszych stacjach uważnie patrzmy, na który peron mamy się udać.

Ach, gdy wysiadasz z pociągu, do autobusów idź do końca peronu w kierunku jazdy pociągu, zejdź ostatnim przejściem podziemnym (powinien być nad nim symbol KLM/Air France) i skręć w prawo. Idź tunelem aż do hali dworca. Tam po lewej stronie będą wyjścia, a po drugiej stronie ulicy, jakieś 50-100 m dalej, będą stać autobusy na lotnisko w Charleroi (Voyages l'Elan).
Z metra (lub gdy idziesz pieszo) masz dłuższą drogę - musisz przejść przez cały dworzec (5 min szybkiego marszu). Po wyjściu na poziom dworca, trzymaj się prawej strony. Gdy dojdziesz do prawej zewnętrznej ściany dworca, przejdź wzdłuż niej aż na drugi kraniec budynku. Na wprost są wyjścia prowadzące do autobusów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lut 2013 17:12 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 17
dominicx - wielkie dzięki za wskazówki, wydrukowałam sobie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Paź 2013 11:32 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 13
Hej, lecę do Brukseli pod koniec listopada w środku tygodnia. Jak tam jest z imprezami w dni powszednie? Funkcjonuje coś takiego czy raczej, podobnie jak u nas, kluby w tygodniu są wymarłe?
Mam też pytanie jeśli chodzi o puby. W Londynie zawsze miałam problem ze znalezieniem puby otwartego po 1 w nocy (w centrum!) czy mam nastawiać się na ten sam problem w Brukseli?
Lecimy na koncert i po koncercie chętnie posiedzielibyśmy w jakimś pubie, który otwarty jest dłuuugo, bo chodzić i zmieniać lokalizacji za bardzo nie będzie nam się chciało (zimno, ciemno i, jak przeczytałam, trochę straszno).

EDIT: I pytanie odnośnie komunikacji w nocy - nocne kursują całą noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Paź 2013 12:45 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 31
Może ja jakas dziwna jestem, ale po tym jak się naczytałam jak bardzo Bruksela jest nieprzyjemna nocą a w szczególności okolice dworca Midi znalazłam się tam właśnie o 1 w nocy szukając noclegu.Obeszłam dworzec, kilkanaście okolicznych uliczek i owszem było kilku spiących bezdomnych, kilka osób po spożyciu, ale nic absolutnie ode mnie nie chcieli, a wręcz przeciwnie, taki zawiany przechodzień widząc, że stoję bezradnie wpatrując się w mapę wskazał mi drogę, gdzie jak się okazało znalazłam przyzwoity nocleg za jedyne 60 euro.Więc nie demonizujmy
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group