Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:30 

Rejestracja: 05 Maj 2019
Posty: 2
Hej,

korzystałam z lupki, ale nie trafiłam na podobny temat [w razie czego prośba o odesłanie mnie tam, gdzie trzeba :)]

myślę o dłuższym wyjeździe na Bałkany - lot z Polski np. do Chorwacji (np. Poznań-Zadar) i stamtąd ruszyć na zwiedzanie kilku krajów. Aby było szybciej, sprawniej i łatwiej z zaplanowaniem wyjazdu, chciałabym wypożyczyć samochód w jednym kraju i przejechać nim potem przez kilka kolejnych.

Ktoś próbował, ma doświadczenie lub wiedzę jak to w praktyce może wyglądać? Czy w ogóle jest taka szansa? Może jakieś polecane wypożyczalnie?

Inną opcją, o której myślę, to w każdym kraju wypożyczanie auta, a same przejazdy między krajami komunikacją publiczną.

Prośba do Was o wsparcie w temacie. Za wszystkie sugestie i podzielenie się wiedzą - dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
https://www.rentacarsplit.net/index.php ... view=items

Samochód brałem w tej wypożyczalni w Makarskiej. Z tego co widzę mają oddział także w Zadarze. Samochodem jeździłem po Chorwacji i Bośni. Poczytaj jakie mają ograniczenia co do przekraczania granic konkretnych krajów.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2019 22:08 

Rejestracja: 05 Maj 2019
Posty: 2
oooo, dzięki!
przeczytałam i są pewne obostrzenia tutaj: Yes it is allowed with exception for some car groups you need permission from rental agent. Cross Bordering into Greece, Romania, Bulgaria, Macedonia & Turkey is NOT allowed.
Akurat o Macedonię chciałam zahaczyć, ale pozostają po drodze inne kraje ;) dziękuję za podsunięcie konkretnej wypożyczalni!

w kilku innych wypożyczalniach widziałam np. limity kilometrów - mignęło mi dla przykładu 150km/dzień :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Maj 2019 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Hej @Kairine, my w zeszłym roku tak na majówkę, z tym, że auto wzięte z Polski, ale objechana Słowacja, Węgry, Chorwacja, BiH, Czarnogóra, Albania i Serbia.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
Kairine lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lip 2019 09:19 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 35
Podłączę się do tematu. Może ma ktoś więcej doświadczenia i podpowie, czy nie było problemów z przejazdem przez granicę autem z wypożyczalni z Polski przez Serbię, Macedonię, Albanię i Czarnogórę?
Lub może z autem z leasingu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lip 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Z wypożyczalni to musisz poczytać warunki każdej z nich.
Z leasingu - weź zieloną kartę oraz upoważnienie do wyjazdu za granicę od leasingodawcy.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sie 2019 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
@magicznykli
Nie ma, ale musisz powiedzieć wcześniej, że jedziesz za granicę, żeby wyrobili zieloną kartę na poszczególne kraje.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group