Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Mar 2014 14:03 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
z naszej strony polecamy:

* Pivnice Pegas Brno, zdecydowanie dobre połączenie czeskiego jedzenia i czeskiego piwa:) Trafiliśmy tu przypadkiem i to był dobry przypadek. Dużo miejscowych więc to reklama sama w sobie Adres: Jakubská 4, Brno, 602 00 (http://brnorestauracepivnice.hotelpegas.cz/o-pivnici/)

* Starobrno, Brno piwo prosto z rury przy muzyce na żywo Adres: Hlinky 160/12, Brno 661 47 (http://www.starobrno.cz/cs-CZ/uvod.html)
Image
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Polecam Pegaza, golonko wielkości mojej ręki oraz knajpe "Výčep Na Stojáka" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2015 20:12 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 3
Polecam restauracje "Na Knofliku" w samym centrum, przy Placu Wolności. Trzeba przejść za kościół przez plac Jakuba (Jakubske namesti) i w prawo w jednej z bocznych ulic. Pyszny smażony ser 129 koron, nie hermelin, ale tam smakował nam najbardziej -duża porcja! a piwko ok.30-39koron http://www.brnorestaurace.cz/ aha! jest sala dla palących i sala dla niepalących.
Ogólnie w Czechach nie ma zakazu palenia w lokalach, więc w większości można palić.
I jeszcze Tankovna http://pivnice-tankovna.cz/ https://www.facebook.com/pivnicetankovna smażony ser hermelin 125koron, trzeba domówić sos -25koron. Piwo z tanka pilsner urquell 0,5l -39kc, 0,3l -25kc, 1l -78kc. Fajne miejsce. Dotarliśmy tam idąc od Moravske Namesti ulicą Kounicową w stronę ulicy Smetanovej. W pewnym momencie po prawej stronie ulicy na rogu kamienicy wejście. Tutaj zakaz palenia w lokalu.
I jeszcze w centrum, idąc od Placu Wolności, przy kościele św. Jakuba skręcamy w lewo. I tam jest Panoptikum beer restaurant http://www.restaurace-panoptikum.cz/ tam nie jedliśmy, tylko byliśmy na piwku. Klimatyczne miejsce. Duże piwo 30kc, dania np.stek z łososia 175kc, risotto 139kc, deser tiramisu 55kc.

A z bardzo niskobudżetowych:
-bar mleczny naprzeciwko dworca kolejowego. Połączony ze sklepem mięsnym. Dużo lokalnych, ale pewnie ze względu na ceny. No i piwko też można zamówić. Nie próbowaliśmy tam nic, więc nie mogę się wypowiadać.
-idąć główną turystyczną ulicą od dworca kolejowego, w górę od KFC, jest dużo punków z pizzą na kawałki, hamburgery, kebaby, burek. Hamburgery od 30koron. Dużo azjatyckich punków, w których ser smażony z frytkami od 55koron, zestawy kurczak z ryżem 75-80koron. Ale to raczej punkty dla odważnych ;) ja spróbowałam tortille, zamówiona z mięsem wieprzowym, dostałam z drobiem. Dziwny smak. Ale później próbowałam jeszcze w zupełnie innym miejscu kurczaka w słodko-kwaśnym z ryżem i ogólnie ten drób w Czechach dziwnie smakuje. Niezbyt smaczny. Może kwestia przygotowania.
W centrach handlowych (np. Futurum) poza centrum i na obrzeżach dużo niedrogich restauracji azjatyckich, czeskich zestawy od 60-70kc. Z napojem płaciłam 79kc, także tanioszka.
W załączniku zdjęcie z jednego z punktów po drodze z dworca w str.centrum.

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 240.8 KiB | Obejrzany 20794 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Sie 2015 14:01 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Z Browarów restauracyjnych w Brnie również potwierdzam opinie o Pegasie, w lecie mają fajny taras na górze. Piwa są niezłe, a porcje obfite i smaczne. Inne browary w Brnie mają gorsze opinie.

Jak ktoś ma wieczorem/w nocy smaka na burgera, to zdecydowanie polecam M-Grill (Kobližná 8, tuż przy placu Wolności). Z zewnątrz nie wygląda może zachęcająco, ale burgery są uczciwe. Ceny też w porządku: pojedynczy cheeseburger 60 Kc, podwójny 80 Kc. Mapa Use it twierdzi, że to najlepsza burgerownia w mieście.

A teraz przechodzę do tego na czym znam się najlepiej czyli piwiarnie z ciekawym piwem:
*Ochutnávková pivnice (Lidická 10) - chyba mają tu największy wybór nowofalowego piwa w mieście (m.in. Matuska)
*Pivárium Zelená kočka (Dvořákova 3) - bliżej centrum, ale nieco drożej niż w pierwszym miejscu
*Charlie's Square (Masarykova 25) - w centrum, na miejscu warzą jedno swoje piwo, wystrój bardziej nowoczesny, ceny też wyższe
*Pub U Dvou přátel (Tábor 25) - dalej od centrum, dobre miejsce dla kogoś kto śpi w Tauferovy Koleje, fajne miejsce z lokalnym klimatem i ciekawymi piwami, mają smaczne niestandardowe przekąski do piwa
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2015 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
Pegas wydaje się być bardzo popularnym turystycznie miejscem. Czy jedząc tam nie musiałeś robić wcześniej rezerwacji?

Mnie mieszkaniec Brna polecił knajpę do której chodzą miejscowi o nazwie "Pod lékárnou". Niestety w środku można palić więc moja noga tam nie stanie ale może ktoś inny się skusi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2015 14:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Byłem w niedzielę, po prostu weszliśmy z ulicy. Było już późniejsze popołudnie. W głównej sali większość miejsc wolnych, ale wjechaliśmy windą na taras i tez nie było problemu z miejscem.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Mar 2016 13:03 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
A ja z nieco innej beczki - będę w Brnie około 3 nad ranem, chętnie przesiedziałbym z 2 godzinki w jakimś bezpiecznym miejscu, typu McDonald lub cokolwiek innego. Czy znajdę coś w pobliżu dworca autobusowego? :) Bo z tego, co oglądałem, to Mcdonaldy otwarte do 22:00 lub 1:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Mar 2016 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
brzoka napisał(a):
Dużo azjatyckich punków, w których ser smażony z frytkami



Image

Co te azjatyckie punki widzą w smażonym serze to ja nie wiem :mrgreen:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2015
Posty: 7
Loty: 148
Kilometry: 278 789
Polecam Pegas - byliśmy w lokalu pod adresem Jiraskova 44. Smacznie, duże porcje i dobre ceny. W sobotę koło godziny 16 byliśmy jedyny klientami, ale to pewnie dlatego, że cały dzień lało.

Co do przyjazdu do Brna koło 4-6 rano: na miejscu nie znalazłam nic otwartego tak wcześnie, jedynie można przeczekać w środku na dworcu kolejowym, gdzie są ławki i automaty z napojami. Dworzec nie ma najlepszej opinii, ale porządku w środku pilnowała policja. Najbliższy McDonald był otwarty od 6 rano, czekała już przed nim grupa erasmusów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Maj 2016 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Dziś byłem w Na Knofliku. Bardzo nieprzyjemny młody kelner znudzony pracą stwierdził że na jedzenie trzeba czekać ponad godzinę. Na sali trzy stoliki zajęte... Wyszliśmy z dziewczyną.. Nie polecam.

Pegas.. Jedzenie ok ale porcje małe. Zamówiłem knedliki i mięso i mięsa to taki mały kawaleczek.. Więc słabo.

Panoptikum.. To raczej pub niż miejsce do zjedzenia.. Żadnych specjałów czeskich choć nie powiem piwo tanie (od 30 koron).

Cóż, jesli chodzi o jedzenie to trzeba poszukać innych miejsc..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:06 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Cafe Podnebi - ulica Udolni 5 (w lewo od Husovej) kawiarnia poza centrum pod Spilberkiem ok. 10-15 minut na nogach od dworca, fajny cichy ogródek, smaczne śniadania i lemoniady, dobre miejsce na przywitanie dnia lub Brna po przyjeździe o poranku. Dużo miejscowych, co zawsze jest pozytywnym znakiem.

Stopkova Plzeňská Pivnice - ulica Ceska 163. Bardzo duża knajpa z barem. Zamówiliśmy staročeský talíř miejscowych przysmaków, niestety dostaliśmy już po kilku minutach. Niestety, bo było przygotowane byle jak, smakowało jak naprędce odgrzewane (w mikrofali?). Szkoda, bo np. kaczka i kapusta miały potencjał... Okej, była godzina 20 i może mój błąd, że zamówiłem tyle żarcia o tej porze, ale z drugiej strony nie oczekiwałem podania od ręki i nikt ich nie zmusza do sprzedawania jedzenia na odpierdziel :) W zasadzie jedyny plus jest taki, że porcja była naprawdę duuuuża, więc może w środku dnia jest to dobra opcja.

Pegas - sympatyczne miejsce, świetne knedliki z gulaszem, fajny i cichy letni taras, na który jedzie się windą.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Maj 2018 11:47 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 6
Ja polecam restaurację "Pod Spilberkem" znajdziemy ją bezpośrednio po zejściu z zamku na głównej ulicy można tam napić się wyśmienitego piwa i dobrze zjeść cenowo też bardzo fajnie to wygląda.Warte odwiedzenia jest lokal Vytopna gdzie piwo jest nam serwowane za pomocą pociągu z wagonikami.Warte odnotowania też jest święto piwa które odbywa się na dziedzińcu zamku,jest tam dużo stoisk z jedzeniem i piwami rzemieślniczymi bardzo pysznymi,napisałem święto piwa gdyż nie wiem jak to się nazywa dokładnie ja to tak nazwałem :D bo trafiłem tam wtedy przez przypadek,ale wypada to jakoś w wakacje dla zainteresowanych mogę sprawdzić datę rezerwacji w booking.Ogółem w Brnie znajdziemy dużo fajnych gospód gdzie można dobrze zjeść i napić się świetnego piwa.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Mar 2019 20:57 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Pegas przy ulicy Jakubská polecam gorąco! Pyszne piwko i jedzenie za rozsądna cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off
slawekg lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Sie 2019 22:28 

Rejestracja: 01 Sie 2019
Posty: 1
Potwierdzam Pegaz na Jiraskova 44 cena do przyjęcia piwo cenowo jak i na rynku ale porcje duże obsługa bardzo miła
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 02 Sie 2019 09:03 

Rejestracja: 11 Sie 2017
Posty: 22
Loty: 92
Kilometry: 217 198
Również polecam Pegas (Pivnice Pegas) przy ulicy Jakubská, szczególnie piwko które jest tam na miejscu warzone :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Sie 2019 10:22 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
W Panoptikum polecam piwo Krusovice psenicne (44 CZK) - rewelacja, często podają z cytrynką ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lip 2022 10:52 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
BistroBastardo https://goo.gl/maps/zVXNvG2ECkZGdRib9 - lokal z kuchnią meksykańską w samym centrum starego miasta. Ceny przystępne. Jedzenie bardzo smaczne, a porcje do najedzenia się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lip 2022 15:12 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nie wiem skąd zachwyty nad Pegasem ceny wyższe niż w innych lokalach. Piwo takie sobie. Wrzucam menu zdjęcie z wczoraj
Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lip 2022 16:02 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
3 lata w gastronomii to wieki. Ostatni zachwyt z 2019 r
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Lip 2022 19:03 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Pamiętam, że było tam drogo, ale akurat piwo mi smakowało, zwłaszcza pszeniczne. No i miejsce na tyle popularne, że w niedzielne południe ciężko było o stolik.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group