Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 02 Lis 2021 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
a jak to wygląda na longach i shortach w czasach "pocovidowych"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#162 PostWysłany: 02 Lis 2021 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Potwierdzam możliwość bezpłatnej zmiany lotniska wylotu w przypadku odwołania lotu. Zmieniłem Wiedeń na Warszawę bez problemu. Konsultantka coś po cichu mówiła o 300 lub 350 milach odległości ale za chwilę potwierdziła możliwość zmiany. Na połączenie czekałem 40 minut a zmiana zajęła 5.

Próbowałem też dokonać takiej zmiany przy locie zmienionym o 20 minut ale się nie udało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 03 Lis 2021 18:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
czyli trzeba liczyć na zmianę lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 04 Lis 2021 13:54 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
czy teraz przy zmianie rozkładowej lotu o ponad 24 godziny to BA pozwala zmienić daty na inne a jesli tak to na jak daleko w czasie ( oczywiście chodzi mi o zmiany bez dopłat ) z góry dziekuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 08 Lis 2021 21:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
pytanie na marginesie lot long haul w BA lepszy w 777,787 czy A380 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 11 Lis 2021 15:16 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Tylko #A380team!
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 11 Lis 2021 15:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Zalezy czy w Y, Y+ czy w C. Jezeli to ostatnie to zdecydowanie nie A380, a wybor pomiedzy pozostalymi dwoma w zaleznosci od tego gdzie dostepne jest Club Suite.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 11 Lis 2021 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
W ekonomii A380 górny pokład miejsce przy oknie ma więcej miejsca i jest praktyczniejsze dzięki dodatkowym schowkom w ścianie bocznej pod oknami do wyłącznego użytku pasażera tam siedzącego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 12 Lis 2021 01:04 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
to prawda, ale maja tez te ohydne boxy (chyba od systemu rozrywki) pod siedzeniami, ktore mi osobiscie okropnie przeszkadzaja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Do British Airways wracają darmowe napoje i przekąski w klasie ekonomicznej:

https://metro.co.uk/2022/01/31/british- ... -16020840/
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#171 PostWysłany: 08 Lut 2022 15:04 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Miałem bilety na maj BER-PHL. Wycieli z rozkładu lot TAM. Nawet bym o tym nie wiedział, z ciekawości zajrzałem do apki. Dzwonię na infolinię i zaczynam z wysokiego C.

Czy mogę zmienić lot na Seszele? XD - Nie.
Kraków - NY? - Nie, bo do 300 mil.
Waw - NY? Nie, bo do 300 mil.

Być może dzwoniąc drugi raz bym to ogarnął, ale pasuje mi refund.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 02 Maj 2022 11:28 

Rejestracja: 02 Maj 2022
Posty: 3
apadlo napisał(a):
BER na WAW da sie zmienic na infolinii - za darmo jesli lot byl odwolany :)


Ja właśnie próbowałem na infolinii i niestety się nie udało przez limit 300 mil :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 02 Maj 2022 11:29 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Ja bym na Twoim miejscu probowal drugi i trzeci raz. W TAP tez tak jest zalezy na kogo trafisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaniov lubi ten post.
kaniov uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 04 Maj 2022 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
kaniov napisał(a):
apadlo napisał(a):
BER na WAW da sie zmienic na infolinii - za darmo jesli lot byl odwolany :)


Ja właśnie próbowałem na infolinii i niestety się nie udało przez limit 300 mil :evil:


No swojego czasu british byl bardziej elastyczny, bo pandemia i każda złotówka ważna, a teraz już mniej ulegli. Niemniej może nie wszyscy konsultanci juz o tym wiedzą, więc jeśli Ci zależy to próbuj do skutku.

Kolejna metoda to próba zmiany na WRO i jeśli pomieszają rozkłady - na WAW. Pytanie czy WRO duzo od Berlina lepsze (o ile jednak rozkladow nie pozmieniają :P )
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaniov lubi ten post.
kaniov uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 04 Maj 2022 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
W tym roku zmieniałem miejsce wylotu i trochę o to podpytałem więc wygląda to tak, że zmiany do 300 mil są bez problemu. Możliwe są też zmiany do 350 mil jednak jak to powiedziała konsultantka trzeba je jakoś umotywować.

Wygląda, że te 350mil zależy głównie od konsultanta.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaniov lubi ten post.
kaniov uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 04 Maj 2022 18:18 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
W mojej ocenie polityka linii jest smieszna i jezeli bede mial w przyszlosci do wyboru BA lub inne linie, to wybor bedzie oczywisty.

Linia ma dwie opcje:
- przebukowac bilet na oczekiwany przez klienta, zachowac pieniadze z rezerwacji, wciaz miec dobre relacje z klientem, dosprzedac uslugi na pokladzie lub
- wyklocac sie z klientem, czy z Berlina do Warszawy jest 275 km. czy 304 km., stracic kase, wozic puste fotele, byc moze stracic lojalnego klienta ktory kupi lot w innej linii.

Mimo wszystko wybiera opcje druga. Nie dziwie sie ze linie upadaja albo prosza o wsparcie rzady w swoich krajach.

Czasy sa takie, ze loty do US za 1k PLN to juz nie jest rzadkosc, z Europy to standard, takze laski nie robia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kaniov uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 09 Maj 2022 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jeśli chodzi o być może lojalnego klienta, to zdecydowanie łatwiej mieszało mi się biletem, kiedy był podpięty status w BA. W końcu wtedy udawało mi się zachować pozory, że jestem lojalny linii a nie najniższej cenie :D

Niemniej - pandemia już się skończyła, kasa wpada, nie ma potrzeby dawania zniżek i pomagania ludziom z rezerwacjami w OTA. Co nie znaczy, że nie wolno próbować i dzwonić do dziesiątki konsultantów w poszukiwaniu tego jedynego. Tylko spora część tych z BA mówiła mi przy kolejnych połączeniach: "Tak jak panu powiedzieli dzisiaj 2 razy, nie zmieniamy i koniec" :P
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 09 Maj 2022 15:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Przecież w normalnym trybie każdy kontakt z infolinią - jeśli dotyczy konkretnej rezerwacji - jest odnotowywany przez kolejnych konsultantów i następni widzą, że były już rozmowy w danej sprawie ;-). Oczywiście, że metoda HUCA często się sprawdza, ale to nie jest tak, że nie pozostawia po sobie żadnych śladów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 09 Maj 2022 15:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Kothson napisał(a):
- wyklocac sie z klientem, czy z Berlina do Warszawy jest 275 km. czy 304 km., stracic kase, wozic puste fotele, byc moze stracic lojalnego klienta ktory kupi lot w innej linii.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale z drugiej strony pracują ludzie dla których BA nie jest prywatną firemką. Mają zasady, których muszą się trzymać, bo tak działa korpo. Jeżeli ustalono 300mil to 301 już się nie łapie, gdzieś granicę trzeba postawić i niestety zawsze będzie ktoś kto będzie na granicy tego limitu i będzie mu przykro, że "linia robi problem o kilka mil".
Zawsze jest przykro, gdy jesteśmy "na granicy" limitu, kierowcy który przekracza prędkość w terenie zabudowanym o 51km/h też jest bardzo przykro ale co może zrobić?

Swoją drogą nie uważasz, że kupując (tani) bilet z BER, a prosząc o rebooking na WAW to mimo wszystko kombinowanie? 300 mil to całkiem spory obszar od BER z różnymi opcjami, gdybyś mieszkał w BER nie chciałbyś zapewne lecieć z np. SZZ, wybierz lot z POZ jak musi być z PL.

P.S.
a i tak wszyscy wiemy, że CCC - jak będzie dobra cena to i tak kupisz ponownie w BA ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 09 Maj 2022 15:58 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Ja nie jestem rozgoryczony. Zrobilem refund w BA, po 3 dniach kasa na koncie i kupilem SAS.

Mi to rybka czym polece, w ECO w kazdej linii jedzenie jest tak samo zle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group