Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Cze 2018 10:33 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
trasa:
MAN -> LHR -> BKK
HKG -> LHR -> MAN

odcinek krajowy Airbusem A321, natomiast long haul obslugiwany przez Boeing 777.
Bagaz rejestrowany jest zawarty w cenie biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#42 PostWysłany: 13 Cze 2018 10:38 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
HKG -> LHR sprawdź czy nie możesz lecieć A380, bo na tej trasie w odstępie kilkunastu minut są dwa loty B77 i waśnie A380; a BA w odróżnieniu od innych linii na też economy na górnym pokładzie; generalnie ja lubię BA;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Cze 2018 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja bym nie doplacala za lot Emiratami, chociaz pewnie czasowo bedzie tyle samo, bo zakladam ze lataja MAN-DXB-BKK i z powrotem podobnie. BA niedawno troche polepszylo jedzenie w ekonomicznej, poza tym to nie ma zadnych zmian na gorsze w stosunku do poprzednich lat. Przyznaje, ze nie lecialam eko na tej trasie od lat, ale lecialam niedawo do Seattle i trafilam na pierwszy dzien poprawy posilkow i bylo w porzadku.

Przy tej samej cenie, to faktycznie mozna wybrac optymalny uklad lotow, ilosci miejsca, itp. Emiraty maja lepsza rozrywke pokladowa. Qantasem nie lecialam na tej trasie od 2008r.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Cze 2018 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
A zobacz czy nie ma w dobrej cenie Cathay Pacyfic , myślę że będziesz bardzo zadowolona z jakość i serwisu i wygody Kaya .

Latasz z Man? To zapewne mieszkamy w pobliżu siebie, mize kiedyś gdzieś będzie okazja drinka na pokładzie wypić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Cze 2018 11:56 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Finalnie zdecydowalam sie na lot z BA, wiec bede w stanie sama ocenic o co chodzi z ta cala nagonka na nigdys "topowego" przewoznika. (dzieki za podpowiedz @lukasz666, wracam A380 :mrgreen: )
@lovenz Bardzo lubie latac Cathay, ale niestety na daty ktore mnie interesuja ceny powalaja... wychodzi ponad £300 drozej.
Jesli chodzi o drinka na pokladzie to jak najbardziej, jesli bedzie okazja napewno nie odmowie 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Cze 2018 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ciecia kosztow maja miejsce od lat, wiec to sa rozne niuanse na ktore sie narzeka. Poza tym ostatnio musieli zaczac przywracac i polepszac uslugi, po tym jak przycieli za bardzo. Inne linie tez tna koszty.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Cze 2018 12:33 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Domyslalam sie, ze te wszystkie narzekania na skytraxie lub tripadvisorze spowodowane sa tym, ze niegdys faktycznie BA bylo jedna z najlepszych linii na swiecie i przyzwyczaili swoich klientow do pewnego standardu, ktory rzekomo skutecznie pogarszal sie w ostatnich latach. Sama przekonam sie jak to faktycznie wyglada w listopadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 14 Cze 2018 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Cathay jest świetne, jedynie cenowo trzeba polować na ich sale bo inaczej ceny pozwalają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 14 Cze 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Leciałem w maju SFO->LHR starym 747 i mi pasowało. Było wygodnie, jedzenie poza śniadaniem całkiem smaczne. Popitki nie żałowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaya lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 02 Lip 2018 20:00 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
leciałem teraz w czerwcu BA na trasach LHR-ORD na 747 i SFO-LHR na A380

747 był nieco wygodniejszy ale system rozrywki gorszy (ekran)
A380 siedziałem na górnym pokładzie w Y w rzędzie środkowym 82E i było mega ciasno a jestem raczej niewyoski
z kilkoma siedzeniami były jakieś problemy, coś nie działało i ludzie się przesiadali
dostałem brudny kocyk (taki szczegół ale robi złe wrażenie)
jak podali paszę to tacki ślizgały się na małych stolikach i było niewygodnie manewrować sztućcami
CC bez rewelacji, raczej powolnie szedł serwis i nie żałowali alko

dla mnie raczej BA nie będzie kolejnym wyborem na trasie dalekiej
choć mają ten plus, że podręczny bagaż może być do 23kg i w zasadzie nie patrzyli na wielkość, no i bilet był tani (kupiony przez AA.com i na ich stocku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Lip 2018 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Wracam BA na trasie ORD-LHR, a potem jeszcze do KRK i mam małego mindfucka, a raczej drobną nieścisłość związana z bagażem nadawanym.

W @ zaraz po zakupie biletów:
Image

W Google'u:
Image

W realnym życiu:
W Krk nadałam dwa bagaże rejestrowane za free. Do tego dwa podręczne były że mną :)

Według powyższego plus informacji o lotach/klasach powinni mnie skasować za 1 sztukę x 2 trasy tam + 1 powrotna (LHR-KRK).

Załącznik:
received_1734121303304242~2.jpeg
received_1734121303304242~2.jpeg [ 47.91 KiB | Obejrzany 5959 razy ]


Pytania na koniec tych rozważań:
a) ktoś się pomylił na Balicach/mam farta?
b) BA powinno w drodze powrotnej pobrać opłatę tylko za LHR-KRK?
c) powinnam nie pie... się w tańcu i na luzie nadać dwa rejestrowane na trasie ORD-LHR-KRK? Wiadomo, że chcę nadać walizy docelowo na KRK.
d) inna opcja?

Swoją drogą, case zupełnie nie do rozwiązania na etapie kontaktu z BA via Fb. Na Tt "lekko" za dużo słów ;] Pomysły, sugestie? Z góry dzięki.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Lip 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A moze masz te klase biletu Y albo status w BA i stad ekstra limit na rejestrowany? Planowalas nadac dwie walizki z KRK jak wylatywalas czy powiedzieli Ci, ze mozesz nadac dwie i oddalas czesc podrecznego?

Zamiast FB proponuje telefon do BA na infolinie, ktora wyjdzie najtaniej ze wzgledu na obecne miejsce pobytu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 20 Lip 2018 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@Aga_podrozniczka
Ani Y, ani BA membership. Tak. W Krk mi powiedziano, że mogę nadać podręczny jako rejestrowany. Rozmiar full size.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 21 Lip 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W talim razie wszystko jasne. Zrobili sobie przysluge minimalizujac liczbe podrecznych walizek na pokladzie. Nie znaczy to, ze mialas dwa darmowe rejestrowane. W USA tez moga to proponowac przy bramkach, zeby nadac duze podreczne.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Gdyby ktos planowal kupowac te nowe bilety bez bagazu, a ma status w OneWorld, to tu jest pomocna tabelka jak najlepiej rezerwowac:

Image

Jesli zalezy nam na wyborze miejsca, to nalezaloby rezerwowac loty obslugiwane przez BA, Finnair i Iberie (oprocz brazowych). Jesli chcemy miec darmowy bagaz, to najlepiej rezerwowac na kodach AA lub Finnair i Iberia, chociaz tutaj zalezy skad mamy status i jaki.

Ja wlasnie kupilam bilety w tej taryfie z Londynu do USA i dzieki kodom AA i samolotom BA moglam wybrac miejsce na wszystkich segmentach, oprocz jednego lotu obslugiwanego przez AA. Niby przysluguje mi bagaz w luku, aczkolwiek nie wiem czy bede korzystac. Status zapewni mi wczesny boarding jak rowniez dostep do salonikow, wiec nie ma duzej roznicy miedzy ta taryfa, a zwykla ekonomiczna. W przypadku laczenia lotow miedzynarodowych i krajowych, w AA przechodzi przywilej dwoch sztuk bagazu podrecznego. Roznica w cenie miedzy basic light, a zwykla ekonomiczna wynosila 60 funtow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 06 Wrz 2018 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Wyciek danych osobowych i finansowych (np. Kart kredytowych) w BA:
https://www.headforpoints.com/2018/09/0 ... ata-theft/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 14 Lis 2018 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dane z wycieku z BA są już na sprzedaż od ok. 8€ za osobę: https://onemileatatime.com/russian-hack ... ways-data/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Gru 2018 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moj poprzedni post na temat taryfy Basic/Light nalezy uznac za niewazny. british-airways-opinie-recenzje-uwagi,226,120580&p=1148716#p1108841 BA po cichu zmienilo zasady w ich dokumentacji i teraz nie ma opcji zabrania bagazu za darmo.

Teraz obowiazuje ponizsza tabelka i w zadnej kombinacji nie da sie zabrac bagazu za darmo jesli lot jest wykonywany przez BA, niezaleznie od tego na jakim jest kodzie:
Image

Jedyne co pozostaje dla statusowcow, to wybor miejsca jesli lot jest wykonywany przez BA, IB, AY. Jesli ktos chce bagaz, to nalezy wybrac lot obslugiwany przez AA, AY lub IB na odpowiednim kodzie AA, AY lub IB, jak w tabelce wyzej. A ponizej opcje wyboru miejsca za darmo.
Załącznik:
BA_unbundled-fares-reference-guide_en.jpg
BA_unbundled-fares-reference-guide_en.jpg [ 85.15 KiB | Obejrzany 4885 razy ]


Wiecej informacji w tym dokumencie https://www.britishairways.com/assets/p ... ide_en.pdf Ten dokument zostal zmieniony w czerwcu, wiec niby te zmiany obowiazywaly od tego czasu, ale na forach ktos to zauwazyl dopiero w pazdzierniku. Ja kupilam bilet w lipcu i lecialam w sierpniu i moglam zabrac bagaz rejestrowany za darmo.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Mar 2019 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Lecialam ekonomiczna na trasie HKG-LHR w urodziny i po okolo 2h lotu przyszla do mnie pani z cabin crew i powiedziala, ze wlasnie zauwazyla w swoim systemie, ze mam urodziny i moze mi zapronowac przesiadke do ostatniego rzedu w premium eko. Podziekowalam i powiedzialam, ze wole zostac na swoim miejscu, bo wiedzialam, ze w premium eko pozostaly tylko miejsca w srodku, dlatego tez nie kupilam biletu za mile w tej klasie na ten lot. Po odmowie dostalam propozycje, ze przyniosa mi kieliszek szampana z pierwszej klasy. Po kolejnej odmowie zaproponowali butelke szampana, ktora moge zabrac do domu. Tak tez sie stalo, przyniesli mi butelke zapakowana w torbe od zakupow High Life. Przecietny szampan o wartosic 100zl, ale milo z ich strony. Szczerze mowiac liczylam na jakis automatyczny upgrade przez system, ale nie zdarzylo sie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 18 Mar 2019 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Nadchodzi (nareszcie) nowa kl. biznes w BA. Na początek A350.

https://loyaltylobby.com/2019/03/18/bri ... lub-suite/

https://www.headforpoints.com/2019/03/1 ... -launched/

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group