Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sty 2019 18:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
akurat T. May "jasno zapewniala" wielokrotnie i wielokrotnie te jej zapewnienia nic nie warte byly :).

Niestety referenda nie sa doskonalym rozwiazaniem w kazdej sytuacji i to pierwsze w ogole nie powinno bylo sie odbyc...
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 10 Sty 2019 18:58 

To inna sprawa. Anglicy dopiero po fakcie zaczęli sprawdzać w necie , co to jest w ogòle UE i Brexit. :D
Ale jak już się odbyło, to jak teraz wytłumaczyć, że co ?
To tylko tak na pròbę, dla jaj było ? :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Sty 2019 18:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Może być tak, że komuś się akurat kończy paszport i nie zdąży wyrobić nowego. Albo zostawi go do wizowania w ambasadzie Mowlanii albo San Escobar, ale chce sobie w tym czasie na 1-2 dni wyskoczyć do Londynu. Albo po prostu bierze i dowód i paszport na wypadek obrobienia przez kieszonkowców - tracisz jeden dokument, wracasz na drugim i nie musisz się bujać z wyrabianiem tymczasowego paszportu na powrót w ambasadzie. Wjazd na dowód ma swoje plusy.

A co do powtórnego referendum to sprawa nie jest taka oczywista, bo ten pomysł ma spore poparcie i może być uzasadniony tym, że kampania zwolenników Brexitu przed referendum z 2016 r. była, delikatnie mówiąc, mocno kłamliwa, więc znaczna część wyborców głosowała w ciemno nie znając rzeczywistych konsekwencji Brexitu. Teraz są jednak lepiej znane i wyborcy mogliby podjąć decyzję opierającą się na lepszej znajomości realiów. Ale nie mnie ani nie tobie o tym rozstrzygać, tylko Brytyjczykom. Szacuję szanse każdego z tych trzech rozwiązań na mniej więcej tyle samo, po ok. 1/3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:04 

Jasne że to ich sprawa. I tak ogòlnie to mało mnie obchodzi jak to się skończy.
Tylko tak sobie przymierzam do sytuacji, jakby to było u nas w Polsce.
Jest jakieś referendum, głosuję, moja opcja wygrywa.
I nagle po 2-3 latach tamci stwierdzają , że powtarzamy, bo kampania wyborcza była nierzetelna.

To jestem pierwszy na ulicy, żeby protestować....
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:26 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
@jacakatowice
a właściwie dlaczego zakładamy, że każde referendum ma się odbyć tylko raz? Przecież ludzie powinni móc zmienić swoje zdanie. jak teraz wybrali PiS to nie mogą już zmienić zdania? nie organizować następnych wyborów i niech pis rządzi już na zawsze?
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:29 

O czym Ty majaczysz?
Kadencja trwa 4 lata i są kolejne wybory.
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
ale po co kolejne wybory skoro ludzie nie powinni zmieniać zdania
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Panie! Po co to wszystko?!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:34 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
Jest jakieś referendum, głosuję, moja opcja wygrywa.
I nagle po 2-3 latach tamci stwierdzają , że powtarzamy, bo kampania wyborcza była nierzetelna.

To jestem pierwszy na ulicy, żeby protestować....
a gdyby twoja opcja przegrała to nie chciałbyś powtórki?
no to przykład z naszego podwórka:
głosując w referendum za wejściem do UE zobowiązaliśmy się do przyjęcia waluty euro
wyjdziesz na ulicę, gdy przeciwnicy tej opcji będą się domagać powtórnego referendum w tej sprawie, tzn. żeby euro nie przyjmować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:35 

To ja proszę powtòrzyć referendum o wejściu Polski do UE. :D
Ktòre było kilkanaście lat temu, a mi się wynik nie podoba. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Quo vadis :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:42 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Anonymous napisał(a):
To ja proszę powtòrzyć referendum o wejściu Polski do UE. :D
Ktòre było kilkanaście lat temu, a mi się wynik nie podoba. :mrgreen:

to ja chyba jednak demokrację zupełnie inaczej rozumiem. uważam, że jeżeli Polacy będą chcieli wyjść z Unii to powinni móc zrobić drugie referendum i z niej wyjść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
trocha napisał(a):
... jeżeli Polacy będą chcieli wyjść z Unii ...

ale wszyscy? przecież w d...kracji rzondzi większości, więc siłą rzeczy zawsze będzie część pro i część kontra, przez co w d...kacji tak na prawdę może rządzić tak na prawdę tylko mały procent ludu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:02 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
tyle, że w d...kracji ten "większy procent" wyklucza się sam
w przeciwieństwie do innych ustrojów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:06 

trocha napisał(a):
Anonymous napisał(a):
To ja proszę powtòrzyć referendum o wejściu Polski do UE. :D
Ktòre było kilkanaście lat temu, a mi się wynik nie podoba. :mrgreen:

to ja chyba jednak demokrację zupełnie inaczej rozumiem. uważam, że jeżeli Polacy będą chcieli wyjść z Unii to powinni móc zrobić drugie referendum i z niej wyjść.


Ty wszystko inaczej rozumiesz. :D

Ja napisałem o powtórzeniu referendum, sprzed kilkunastu lat o wejściu do UE.A nie o nowym referendum , o wyjściu.
To co innego.
Tak samo jak z tym przyjęciem euro, o którym @pemat napisał.
W traktacie zobowiązaliśmy się do przyjęcia euro, bez określonego terminu. Więc jest OK. Jak większość , która kiedyś tam będzie rządzić, postanowi o przyjęciu, to trzeba przyjąć na klatę, chociaż mi się to nie bardzo bedzie podobało.
Jak widzę, to niektórym tu pasuje demokracja, pod warunkiem , że będzie tak jak oni chcą... :mrgreen:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:20 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Anonymous napisał(a):
To ja proszę powtòrzyć referendum o wejściu Polski do UE. :D
Ktòre było kilkanaście lat temu, a mi się wynik nie podoba. :mrgreen:


Polska już weszła do UE, zatem takie referendum nie miałoby sensu.
Brytyjczycy jeszcze nie wyszli ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:26 

Ale jest wynik referendum, w którym większość w demokratycznym głosowaniu opowiedziała się za wyjściem.To jest wiążące i to trzeba zrealizować.
A kiedyś tam, być może będzie wola ogłosić kolejne referendum o ponownym wejściu.
I taki wynik też trzeba uszanować i wcielić w życie.

Ciągle powtarzam , że nie można powtarzać/ naginać wyniku konkretnego referendum czy wyborów.
A nie że to już nigdy nie może być zmienione. Nawet wynik wyborów parlamentarnych można zmienić, ogłaszając wcześniejsze wybory[ bywało tak m.in. w Polsce , jeśli większość sejmowa tak zdecydowała ]

Ale to są procedury demokratyczne, które niektórym są obce...
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
-- 10 Sty 2019 20:28 --

Anonymous napisał(a):

Ty wszystko inaczej rozumiesz. :D

Ja napisałem o powtórzeniu referendum, sprzed kilkunastu lat o wejściu do UE.A nie o nowym referendum , o wyjściu.:

Użyję Twojego cytatu:
"O czym Ty majaczysz?"
Na prawdę trzeba Ci tu tłumaczyć różnicę? Podpowiem.
1. Sytuacja w GB - robisz drugie referendum odnosząc się do obecnej sytuacji - odpowiednim pytaniem jest "Czy chcesz wyjścia z Unii"
2. Sytuacja w PL - robisz drugie referendum odnosząc się do obecnej sytuacji - jakie pytanie zadasz? "Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?" ? Jak zinterpretujesz wyniki? Jak będą na tak, to wchodzimy drugi raz do unii, a jak na nie, to zostajemy przy pierwszym wejściu?

-- 10 Sty 2019 20:30 --

Anonymous napisał(a):
Ale jest wynik referendum, w którym większość w demokratycznym głosowaniu opowiedziała się za wyjściem.To jest wiążące i to trzeba zrealizować.
A kiedyś tam, być może będzie wola ogłosić kolejne referendum o ponownym wejściu.
I taki wynik też trzeba uszanować i wcielić w życie.

Czyli jak wiemy, że popełniliśmy błąd i chcemy go naprawić jak najszybciej, żeby zminimalizować straty, to Twoim zdaniem lepiej czekać, wprowadzić decyzję w życie (ponosząc duże straty), a następnego dnia (ponosząc kolejne straty) zmienić decyzję? Można następnego dnia, czy trzeba odczekać? Rok? Dwa?

-- 10 Sty 2019 20:32 --

Odnosząc się do obecnej sytuacji w Polsce - ktoś podjął decyzję, żeby budować Centralny Port Lotniczy. Jeżeli Ci sami ludzie stwierdzą, że to jednak nieopłacalne, to powinni zaprzestać budowy, czy wybudować do końca a następnie zamknąć?
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:33 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
hank napisał(a):
Coś się zmieniło w kwestii wjazdu na dowód w okolicach maja 2019? Poczytałem na ten temat i są sprzeczne informacje. Widziałem wersję, że od kwietnia 2019 potrzebny już paszport, w innym miejscu z kolei piszą o dwóch latach po brexicie.


Wszystko co najważniejsze będzie wiadomo prawdopodobnie 15 stycznia. Wtedy brytyjski parlament zdecyduje czy zostanie zaakceptowane "brexitowe" porozumienie z UE:

- jeśli TAK --> do UK będzie można ciągle wjechać na dowód;
- jeśli NIE i przed 29 marca nie będzie żadnego porozumienia pomiędzy UK a UE, wówczas na 90% będzie potrzebny paszport. W skrajnym przypadku mogą być potrzebne ... wizy (ale póki co to mało realna opcja).

Uważam, że mając tak wielką ilość czasu do maja 2019 r. najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wyrobienie paszportu niż czekać na ostateczne skutki brexitu.

P.S. Dla mnie "kumatych" osób o co teraz toczy się polityczny bój w UK. W brytyjskim parlamencie obecnie nie rozgrywa się batalia pomiędzy #Brexit a #NoBrexit. Decydują się losy czy ma mieć miejsce #HardBrexit czy #SoftBrexit (tę drugą opcję faworyzuje brytyjska premier). Referendum to nie zabawa, nie można powtarzać tego samego do "skutku" (aż się osiągnie "właściwą" większość). Co najwyżej to w UK za kilka lat mogą zrobić referendum ws. ponownego przystąpienia do UE (a potem ewentualnie referendum o ponowne wyjście z UE, gdyby znowu Brytyjczycy chcieli opuścić UE).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:36 

@trocha
A skąd wiesz, że Anglicy [ przeciętni z ulicy] wiedzą , że popełnili błąd ?

Ciekawe jakby w kolejnym referendum powiedzieli to samo. ze chcą wyjścia. I co wtedy ? Powtarzamy do skutku. :D


Nic nie rozumiesz w dalszym ciągu.Szkoda strzępić tu ozor...
Góra
 PM off
Grek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group