Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sie 2019 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 3
Szukam osób chętnych na wyjazd na 3 tygodnie do Ameryki Płd, ew. również krócej jeśli dla kogoś 3 tygodnie byłoby zbyt długo.

Wylot - 01.12 z Warszawy do Buenos Aires
Powrót - 23.12 Rio De Janeiro do Warszawy

Na to co pomiędzy nie mam jeszcze skonkretyzowanych planów, ale chciałem zobaczyć lodowce na południu (Ushuaia / Calafate) przez kilka dni, a wracając na północ zahaczyć o Santiago de Chile i być może również Boliwię i/lub Peru. Ostatnie kilka dni planuję spędzić w Rio, a wcześniej po raz drugi w życiu zobaczyć wodospady Iguazu.

Taki jest wstępny plan, ale to gdzie i na ile pojechać jest jak na razie kwestią otwartą. Jestem również otwarty na sugestie zarówno od osób które chciałyby dołączyć do mnie, jak również tych które taki wyjazd mają już za sobą i chciałyby się podzielić swoimi doświadczeniami :)

Szczególnie interesuje mnie co i gdzie koniecznie warto zwiedzić w Patagonii, jak sobie zorganizować jej zwiedzanie pod kątem organizacyjnym i logistycznym oraz ile dni poświęcić na dane miejsce.

Kontakt email : martintravels@o2.pl

Pozdrawiam,
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 15 Sie 2019 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
W 3 tygodnie Ushuaia, Calafate + jakiś tam treking, Boliwia i Iguazu to niemożliwe. W 1,5 miesiąca może i owszem, ale 3 tygodnie na to wszystko to niewykonalne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sie 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 3
A byłeś w Patagonii np. Calafate czy Ushuaia? A jeśli tak to ile czasu na to poświęciłeś, jakie miejsca odwiedzałeś i co jest wg. Ciebie absolutnym "must see" w tym rejonie ?

Boliwię / Peru odwiedzałbym pierwszy raz, więc planowałem polecieć na ok 2 dni do Limy i/lub La Paz żeby tylko zobaczyć jak jest w tych krajach, a potencjalne ich lepsze poznanie zostawić na kolejną podróż. Więc przy założeniu że byłbym tam po kilka dni, myślę że jest to w pełni do ogarnięcia czasowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sie 2019 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Byłem w El Calafate i okolicach, więcej czasu spędziłem po stronie chilijskiej. Do El Calafate dostałem się z Puerto Natales, autokar jedzie ok. 6 godzin, z tego co pamiętam.

Dla mnie samo El Calafate równało się z jednym celem jakim było zobaczenie Perito Moreno. Z El Calafate można pojechać do El Chalten, ok. 300km na północ i zrobić kilka trekingów, z tego co wiem to 2-3 dni powinny wystarczyć. Można nawet zrobić to w 1 dzień z jakąś zorganizowaną wycieczką. Można popływać po Lago Argentino, pojeździć po jakichś trasach wokół miasta. Kto, co lubi.

W Ushuaia nie byłem, po stronie chilijskiej na pewno warto podjechać do Torres del Paine, ja sam byłem ograniczony czasowo i wybrałem trasę "W", która składa się z 3 noclegów i 4 dni trekingu. Zaczynałem od lewej strony, najpierw Glaciar Grey, tak aby ostatniego dnia zobaczyć wieże. Pełna trasa "O" to bodaj 7 dni trekingu. Poza tym Isla Magdalena, na którą organizowane są wycieczki z Punta Arenas. Nie ma możliwości odwiedzenia jej na własną rękę.

Miałem do dyspozycji niemal 3 tygodnie, 2/3 czasu spędziłem w Patagonii, 1/3 na Atacamie, a i tak wiele jeszcze jest do zobaczenia. Z chęcią bym wrócił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group