Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Brazylia & Covid
#1 PostWysłany: 12 Paź 2020 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cześć,

czy ktoś był albo się wybiera? w związku z tym że zamknięte są - i prawdopodobnie jeszcze jakiś czas będą - Wietnam & Filipiny, zastanawiam się czy nie wybrać się do Brazylii po świętach na kilka tygodni. Stan Ceara, najprawdopodobniej Jericoacoara bądź coś w tamtejszych okolicach.

Ktoś też się wybiera (w Brazylii ogólnie, niekoniecznie tam gdzie ja jadę)? a może był? a może ma znajomych którzy byli albo mieszkają i powie mi nt. sytuacji tam coś więcej niż w CNN, BBC czy innym EuroNews?

i jeszcze jedno:
czy nie będzie problemów z powrotem?
w sensie wymóg kwarantanny to nawet mogę ścierpieć, choć wolałbym go uniknąć ,
leciałbym pewnie z Wawy .... z przesiadkami gdzie popadnie, albo Berlin->Lisboa->Brazylia
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Paź 2020 14:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#2 PostWysłany: 12 Paź 2020 19:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Jak dobrze pójdzie, na początku grudnia wrócę z tamtych okolic, więc powiem Ci, co i jak. W Cearze też planuję być. I lecę przez Niemcy, więc w tym zakresie też będę miał info.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#3 PostWysłany: 24 Paź 2020 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie było chyba o tym wspominane, że od 2. października zniesiono wymóg posiadania ubezpieczenia antycovidowego - tak przynajmniej twierdzi strona https://br.usembassy.gov/health-alert-e ... borders-3/

W głowie zaczyna mi świtać szalony pomysł, żeby może w lutym/marcu 2021 tam wyskoczyć. Jeśli oprócz @Woy (i może jeszcze ewentualnie @BusinessClass) ktoś tam jeszcze jest/był/się wybiera, dołączam się do prośby @rw30, by podzielić się doświadczeniami i przemyśleniami.
Kilka miesięcy temu nie wpadłbym na pomysł, by Brazylię w ogóle rozważać, ale teraz, gdy my sami staliśmy się trochę Brazylią Europy (pod kątem wirusa), to w zasadzie - co za różnica?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Woy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#4 PostWysłany: 24 Paź 2020 18:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Do lutego to możemy być nawet "lepsi" od Brazylii.
Zastanawia mnie ten zapis o uzyskaniu specjalnej zgody na przekroczenie granicy lądowej i konieczności bezzwłocznego udania się na lotnisko i czy będzie on miał wpływ na oglądanie wodospadów od strony argentyńskiej, o ile w końcu granica zostanie otwarta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#5 PostWysłany: 24 Paź 2020 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
nie zdziwiłbym się, gdyby na potrzeby granicy Br.-Arg. w tym miejscu wprowadzono jakieś wyłączenia, choć nawet jeśli, to jeszcze trzeba pamiętać, że i Argentyńczycy musieliby podejść do tego tematu elastycznie, a z tym może być problem. A nie zobaczyć wodospadów z obu stron, to byłaby wielka szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#6 PostWysłany: 24 Paź 2020 20:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Widzę, że nie tylko ja mam podobny pomysł, by jednak tam poleciec, choć jeszcze tydzień temu nie dopuszczałem tej mysli do głowy.
Teraz już 50/50 szans widzę i z każdym dniem bardziej optymistycznie podchodzę do podrozy. Mam lot za miesiąc, może przełożę o parę tygodni, jednak tej zimy pewnie tam polecę. Kierunek Recife na początek, pozniej moze Pantanal i może Amazonia...
Na dniach spotkam się z kumplem Brazylijczykiem, który może więcej szczegółowych informacji mi przekaże. Dotychczas odradzał mi wyjazd i był b.sceptycznie nastawiony do moich planów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#7 PostWysłany: 24 Paź 2020 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To czekamy na sprawozdanie z rozmowy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#8 PostWysłany: 24 Paź 2020 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja ostatecznie raczej nie polecę - zrobiłem research i w styczniu będzie już tam dość słabo wiało, i raczej polecę na Cabo Verde, ale pojechało tam teraz sporo kajciarzy (99% z nich do stanu Ceara właśnie, w większości do jakichś małych wioseczek) z którymi jestem na jakichś grupach FB, więc jakby były jakieś złe wieści to na pewno napiszę . A jakbym nie pisał, to znaczy że większych problemów nie ma
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Brasilia & coVid
#9 PostWysłany: 26 Paź 2020 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
tropikey napisał(a):
Nie było chyba o tym wspominane, że od 2. października zniesiono wymóg posiadania ubezpieczenia antycovidowego - tak przynajmniej twierdzi strona https://br.usembassy.gov/health-alert-e ... borders-3/


Ja wczoraj wróciłem z Brazylii, jak lecieliśmy tydzień temu to sprawdzano nam ubezpieczenie przed boardingiem (lot z Heathrow do Sao Paulo).

Ogólnie to bardzo polecam, wprawdzie jako że była to moja pierwsza wizyta w Brazylii to byłem tylko w Sao Paulo i w Rio de Janeiro, nie zapuszczałem się w inne rejony kraju. Jedyne oznaki pandemii to mierzenie temperatury przed wejściem do niektórych budynków, maseczki (których noszenie jest tam teraz obowiązkowe również na świeżym powietrzu, ale przestrzega tego może z 50% osób) i porozstawiane płyny do dezynfekcji. Sklepy czy knajpy działają normalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Paź 2020 14:08 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@herki99
A jak wygląda kwestia ubezpieczenia zdrowotnego w Brazylii? Gdzieś czytałem, że jest potrzebne pokrywające koszty leczenia w przypadku zarażenia covid.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Paź 2020 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#11 PostWysłany: 26 Paź 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Właśnie o takie prosili na Heathrow.
Ja miałem AXA kupowane z mBanku i przeszło. Na miejscu w Brazylii już o nie nie pytali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Paź 2020 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
A jak na miejscu?
Byłeś tylko w Rio czy ruszyłeś się gdzieś dalej?
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Paź 2020 17:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Paź 2020 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Normalnie, wszystko działa - knajpy, sklepy, atrakcje, siłownie. Jeden dzień byłem w Sao Paolo, reszta w Rio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Paź 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
Mam jeszcze jedno pytanie, czy wracając z Brazylii do UE czeka mnie kwarantanna? Docelowo lecę do Mediolanu, ale mogę wysiąść w Paryżu bo chciałbym uniknąć kwarantanny ?
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Paź 2020 13:23, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Paź 2020 12:40 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Do Mediolanu nie polecisz nawet jakbyś chciał - wrzucałem już info w tamtym wątku. Czytaj na bieżąco informacje dotyczące restrykcji przylotów/wylotów pomiędzy krajami gdzie masz poszczególne odcinki lotów.


kuba1306 napisał(a):
Cały czas wierzę, że uda się polecieć dlatego wrzucam dość istotne info na chwilę obecną dla osób lecących z/do Włoch:

Rozporządzeniem z dnia 7 września br. wprowadzono 6 kategorii państw, dla których obowiązują osobne obostrzenia:

Kategoria A: San Marino i Watykan

Brak ograniczeń przy wjeździe do Włoch.
Kategoria B: Państwa Unii Europejskiej, państwa strefy Schengen, Wielka Brytania, Andora i Monako, Wyspy Owcze, Grenlandia, Azory, Madera, Wyspy Svalbard i Jan Mayen

Brak ograniczeń przy wjeździe do Włoch.
Nie ma konieczności poddania się kwarantannie, jednak należy wypełnić oświadczenie własne (autodichiarazione).
Kategoria C: Hiszpania (włączając Ceutę i Melillę), Francja (włączając Gujanę Fr., Martynikę, Gwadelupę, Majottę i Reunion, a bez pozostałych terytoriów zamorskich), Belgia, Niderlandy (z wyłączeniem terytoriów pozaeuropejskich), Wielka Brytania oraz Czechy

Zarówno w przypadku pobytu jak i tranzytu przez wskazane państwa w ciągu ostatnich 14 dni, oprócz wypełnienia oświadczenia własnego są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Włoch. Akceptowane są zarówno testy serologiczne i immunochromatograficzne, jak i testy przeprowadzone w formie wymazu. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się takiemu testowi w momencie przybycia na lotnisko, do portu lub podczas przekraczania granicy lądowej (tam, gdzie jest to możliwe) lub wykonać test w przeciągu 48 godzin od wjazdu do Włoch w przychodni właściwej dla miejsca pobytu, pozostając w autoizolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu.
Dodatkowo, osoby wjeżdżające do Włoch z wyżej wskazanych obszarów muszą ponadto zgłosić swój przyjazd do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu (Dipartimento di Prevenzione dell'Azienda Sanitaria).
Testowi nie muszą poddawać się osoby wjeżdżające do Włoch własnym środkiem transportu, pod warunkiem, że opuszczą terytorium Włoch w ciągu 36 godzin od wjazdu. Za taki „tranzyt”, w myśl obecnych przepisów epidemicznych, uznaje się wyłącznie przejazd przez terytorium Włoch bez postojów. Zatrzymanie się np. na nocleg skutkowałoby natomiast uznaniem podróży za „krótki pobyt”, a to z kolei wiązałoby się z koniecznością przedstawienia aktualnych wyników testów w kierunku covid-19.

Kategoria D: Rumunia, Australia, Kanada, Gruzja, Japonia, Nowa Zelandia, Rwanda, Korea Południowa, Tajlandia, Tunezja i Urugwaj

Osoby, które przebywały lub przejeżdżały przez terytorium tych państw w ciągu 14 dni przed wjazdem do Włoch, podlegają obowiązkowej, 14 dniowej kwarantannie.​​​​​​ Należy również wypełnić oświadczenie własne (autodichiarazione).
Kategoria E: Pozostałe kraje

Wjazd do Włoch możliwy jest tylko w celach zawodowych, zdrowotnych, naukowych, w sytuacjach nagłych, lub konieczności powrotu do miejsca zamieszkania. Nie ma możliwości wjazdu w celach turystycznych. Należy również wypełnić oświadczenie własne (autodichiarazione).
Kategoria F: Armenia, Bahrajn, Bangladesz, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Kuwejt, Macedonia Północna, Mołdawia, Oman, Panama, Peru, Dominikana

Osoby, które przebywały lub przejeżdżały przez terytorium tych państw w ciągu ostatnich 14 dni nie mogą wjechać na terytorium Włoch. Wyjątek stanowią obywatele UE oraz członkowie ich rodzin, którzy posiadali stałe miejsce zamieszkania na terenie Włoch przed 9 lipca br.

Tak więc wychodzi na to, że pominięcie ostatniego odcinka będzie obowiązkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
fifi1906 lubi ten post.
fifi1906 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#16 PostWysłany: 27 Paź 2020 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Do Mediolanu nie polecisz, ale pamietaj ze do Francji bedziesz potrzebowal testu:

Cytuj:
Moreover, depending on your point of departure and if you are aged over 11 years, you will be subject to a test prior to boarding or upon arrival:
(...)
B. Algeria, Argentina, Armenia, Aruba, the Bahamas, Belize, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Cabo-Verde, Chile, Colombia, Costa Rica, Dominican Republic, Guyana, India, Iraq, Israel, Kosovo, Kuwait, Lebanon, Libya, Madagascar, Maldives, Mexico, Moldova, Montenegro, Oman, Palestinian Territories, Paraguay, Peru, Qatar, Serbia, Turkey or Ukraine: you will have to either present a negative PCR test result, carried out less than 72 hours before departure, or submit to such a test at the airport upon arrival in France.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#17 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:45 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Orientujecie się jak ostatnio wyglądają loty z przesiadką w LIS, przede wszystkim czy nie czepiają się o test przy powrocie z Brazylii jeśli leci się dalej? I czy TAP nadal sprawdza ubezpieczenie przed boardingiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#18 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
portugalia-kontynentalna-covid,1464,154022#p1366093
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia & Covid
#19 PostWysłany: 27 Paź 2020 18:04 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Teorię znam, pytam o doświadczenia osób, które może ostatnio leciały, bo wiadomo, że w praktyce jest różnie. Ubezpieczenia od ~3tyg też niby nie muszą sprawdzać a jednak niektóre linie to robią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Paź 2020 17:46 

Rejestracja: 29 Paź 2020
Posty: 1
Cześć
Mam lot 18 listopada i nie wiem co robić.
Jak wygląda sytuacja w Brazylii .?
Co zwiedzałeś na miejscu ,które miasta ?
@herki99


Ostatnio edytowany przez Abcn 29 Paź 2020 18:14, edytowano w sumie 2 razy
Przeniosłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group