Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Cze 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
1. W Brazylii nie ma takiego miasta "Sao Paolo"
2. Miejskie plaże w Fortalezie są super. To leniwy naród, nikt by tam za miasto ileś km na plażę nie jechał. Z takiego na przykład Holiday Inn Fortaleza wystarczy przejść przez ulicę i jesteś na świetnej plaży. Praia do Futuro jeszcze lepsza. I nie ma takiego bandyctwa i złodziejstwa jak na plażach Rio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#82 PostWysłany: 03 Cze 2018 21:36 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@rw30
Pełna zgoda, są miejsca ktore robią wielkie wrazenia i to nie są te z pierwszych stron folderów biur podrozy.
Trafiłem całkiem przypadkowo w miejsce o którym wspominasz i tamże poczułem sie naprawdę dobrze, a nawet bezpiecznie, choć wokół byli sami tubylcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 05 Cze 2018 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
agizek napisał(a):
Bardzo proszę o ocenę planu na 3 tygognie w Brazylii:

1) Sao Paulo (2-3 dni) - przylot
2. Paraty (2 dni)
3) Rio de Janeiro (3 dni)
4) Ilha Grande (3 dni)
5) Fortaleza (4 dni)
6) Iguazu (3 dni)
7) Buenos Aires (3 dni) - wylot

Co dodać/usunąć/zmienić? Co warto wziąć jeszcze pod uwagę? Czy warto wszystkie loty i noclegi bookować już teraz, czy może na miejscu? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki ;)


Ja bym zrobiła tak:
1. Sao Paulo - 2 dni
2. Paraty - 3 dni
3. Rio de Janeiro - co najmniej 4 dni (coś zwiedzić, a i na plaży trzeba być :))
4. Ouro Preto - 2-3 dni (zamiast Ilha Grande - będziesz już w Paraty, które jest na tej samej zatoce co Ilha Grande, a Ouro Preto to zupełnie inna bajka - poza wybrzeżem, kopalnie złota i kawał brazylijskiej historii)
5. Salvador - jak najdłużej! (moim zdaniem znacznie lepsza opcja niż Fortalezie - z pobytu w Fortalezie najbardziej zapamiętałam wyprawę do Jericoacoara, ale to nie jest rzut beretem od miasta, trzeba kilka godzin spędzić w podróży; Salvador jest fantastyczny!)
6. Iguacu - 2 dni (jeden dzień na stronę brazylijską, park ptaków i elektrownię Itaipu, jeden cały dzień na stronę argentyńską)
7. O Buenos Aires się nie wypowiadam bo nie byłam

Ogólna uwaga: dolicz sobie czas na transfery, bo czy to samolotem, czy autobusem - odległości są spore.
Sao Paulo - Paraty - Rio - Ouro Preto: autobus, bardzo wygodne są
Salvador - Iguacu: samolot
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 14 Wrz 2018 22:43 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Hej!

Byłem, wróciłem - żyję i mam się świetnie :D

Na Favelatour wybrałem się na Rocinhe z polecanego linka - dzięki - szczerze polecam! Nie czułem się zagrożony, oprowadzani byliśmy przez mieszkańca faweli po jej najważniejszych punktach (na górę wjechaliśmy busikiem i pieszo schodziliśmy na dół robiąc przystanki przy wybranych miejscach). Czy wybrałbym się samemu? Chyba nie. Mimo, że nie widziałem żadnych groźnych sytuacji, to emocje są bardzo duże, zwłaszcza po zejściu z głównej ulicy. Na miejscu są patrole policji. Całość zakończona wspólnym obiadem w lokalnej restauracji.

Rio de Janeiro - mieliśmy hotel na Copacabanie, czułem się bezpiecznie, dużo turystów, nie byłem świadkiem żadnej groźnej sytuacji. Gdyby nie historie, które czytałem w internecie, w ogóle nie pomyślałbym że to miejsce uchodzi za niebezpiecznie. No, ale co prawda teraz nie ma tam szczytowego sezonu, więc może jest spokojniej. Z drugiej strony jest bardzo dużo patroli policji, stoją co wieczór w stałych miejscach, więc z jakiegoś powodu muszą tam być :D Poza tym piękne miasto, zwłaszcza widok z Głowy Cukru, nr 1 na mojej liście.

Sao Paulo - ohydne miasto. Najgorsze i najbrzydsze w jakim byłem. Śmierdzące. Poza tym nie czułem się bezpiecznie, mnóstwo bezdomnych, zarówno tych śpiących jak i tych chodzących środkiem ulicy i szukających zaczepki. Jestem przeszczęśliwy, że skróciliśmy nasz pobyt tam tylko do 1 noclegu, tak aby zobaczyć jeszcze Iguazu.

Ilha Grande - poezja, przepiękne miejsce. Żal było wyjeżdżać. Spokój, brak samochodów, przyroda i piękna plaża Lopes Mendez. Chyba miejsce nr 1 podczas wyjazdu (razem z Rio :D )

Paraty - bardzo ładne, urokliwe i klimatyczne miasteczko. Polecam wyjść z centrum i kierować się wzdłuż wybrzeża. Piękne miejsca.

Iguazu - zdążyliśmy zobaczyć tylko stronę brazylijską. Robi ogromne wrażenie. Miejsce warte odwiedzenia.

Ostatnim przystankiem było Buenos Aires - bardzo ładne miasto, mimo że ogromne, to czyste, zadbane i bardzo ładnie utrzymane. Klimatyczna dzielnica San Telmo, nieco nowoczesna Puerto Madero oraz urokliwa uliczka na La Boca - polecam!

Ogólnie jeżeli ktoś wybiera się do Brazylii, to uważam że mój plan był optymalny. Co był zmienił? Całkowicie ominął Sao Paulo i dodał dzień więcej w Rio lub na Ilha Grande. W razie pytań służę pomocą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 30 Wrz 2018 20:37 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 13
Cześć.

Fajnie, że Ci się wszystko powiodło.
Ja lecę tam z dziewczyną 7 listopada i plan taki:
8 - 13.XI Rio i chyba Paraty
13 - 15.XI Iguasu
15 - 21.XI Natal
21 - 25.XI Manaus i raczej do lasu
25 - 27.XI Rio i powrót do PL

Oprócz Rio-Paraty-Rio, poprzemieszczamy się samolotami.
Co śądzicie o takiej rozpisce?


pozdro
Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 30 Wrz 2018 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Luxtc napisał(a):
21 - 25.XI Manaus i raczej do lasu


Pamiętajcie o szczepieniu na żółtą febrę i profilaktyce antymalarycznej. Samo Manaus jest pod względem zdrowotnym bezpieczne ale jak planujecie nocować w dżungli to ryzyko już jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 30 Wrz 2018 21:34 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Zastanów się nad tymi Paratami. Miasteczko spoko na kilka godzin, ale nic szczególnego. My kilka kilometrów dalej, w Trindade, mieliśmy noclegi a do Paraty odwiedziliśmy na wycieczkę. Ale jeśli chcesz jechać na 1 dzień to moim zdaniem nie warto.
Powodzenia w odkrywaniu Brazylii :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 02 Paź 2018 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Luxtc napisał(a):
Cześć.

Fajnie, że Ci się wszystko powiodło.
Ja lecę tam z dziewczyną 7 listopada i plan taki:
8 - 13.XI Rio i chyba Paraty
13 - 15.XI Iguasu
15 - 21.XI Natal
21 - 25.XI Manaus i raczej do lasu
25 - 27.XI Rio i powrót do PL

Oprócz Rio-Paraty-Rio, poprzemieszczamy się samolotami.
Co śądzicie o takiej rozpisce?


pozdro
Łukasz


co w Natal jest takiego fajnego zeby spedzic tam w sumie tyle / prawie tyle czasu co w Rio?
nie wypowiem sie o Paratach, bo nie bylem, ale dorzucilbym Ilha Grande - jak poczytasz recenzje w tym dziale to zobaczysz ze wszystkim sie tam podoba. Ale Zrobienie razem Rio + Ilha Grande + Paraty w tych dniach ktore masz na Rio przenzaczone - to bedzie malo czasu na kazde z tych miejsc.

p.s. wrzucilem Natal w google i juz wiem. Nie wypowiem sie, bo nie bylem, natomiast wiekszosc ludzi znajacych Brazylie / miejscowych polecala Florianopolis + okolice.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 02 Paź 2018 01:26 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Ilha Grande jest fajna ale wg mnie droga i mocno turystyczna. Trindade to takie bardzo lokalsowe miejsce z fajnymi plażami, na których praktycznie nie ma turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 02 Paź 2018 21:52 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 13
Od Natal odjedziemy trochę na północ, wyluzować się, poszwędać, odpocząć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:27 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
jacula napisał(a):
Ilha Grande jest fajna ale wg mnie droga i mocno turystyczna. Trindade to takie bardzo lokalsowe miejsce z fajnymi plażami, na których praktycznie nie ma turystów.


Dla mnie Ilha Grande to jedno z ciekawszych miejsc które odwiedziliśmy w Brazylii :D nie jest wg mnie w żadnym stopniu nastawiona na wykorzystywanie turystów, raczej daje każdemu możliwość obcowania blisko natury i każdy tam sobie to ceni najbardziej, łącznie z lokalsami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 16 Paź 2018 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Salvador !!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 07 Lis 2018 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 57
Witam,
Rzutem na taśmę robimy tygodniowy wypad na Ilha Grande – niespieszny trekking, namiot/hamak /jedzenie w terenie kiedy trzeba. Mam kilka pytan do Wtajemniczonych:
-jak z występowaniem w naturze wody do picia po drodze (oczywiście filtr / gotowanie)?
-czy w Angra kupimy gaz (butla z gwintem)? Ew gotowanie na ognisku pewnie będzie jak zrobić po drodze?
-co daje się tam zjeść/wypic występującego w naturze? Czy można liczyc na zasilanie kokosami? (techniki pozyskiwania tychże nie sa mi obce ;-) )
-tereny zamknięte/trudnopokonywalne
-gdzie na wyspie można liczyc na jedzenie „za piniadze”? (oprócz Abrao i Aventureiro); ew analogicznie - spanie?
Wiem, ze istnieje relacja „Wystraszonych” o podobnym trekkingu – niestety linki obecnie nie działają.
Wielkie dzięki za podpowiedzi!
Jak przejdziemy - i przezyjemy - to napiszemy relacje :-)
Pozdrawiam,
Slawek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 07 Lis 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Obecnie siedzimy juz 4 dnien na Ilha Grande. Jezeli masz szczegółowe pytania piszna priv. My jestesmy w Abraáo wiec to najbardziej cywilizowana jej czesc. Woda wystepuje w naturze wszedzie, pelno dzikich potoczkow ktore schodza z gor. Wypad z namiotem hmmm , w tym momencie siedzimy jiz od 1,5h w knajpie bo deszcz tak leje że w ciagu 3 sek człowiek byłby przemocznoy do szpiku kosci. Nie wiem czy jakikolwiek namiot by to wytrzymal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 08 Lis 2018 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Robię maly update, leje już 17 godzinę bez przerwy. Woda schodzi z gór potokiem ;) Całkiem mozliwe ze podczas Waszego pobytu noe bedzie padać ani razu, natomiast my na 5 dni, jiz 3 dzien mamy deszcz. W takich warunkach jesli przyszlo by Wam spac pod namiotem, to.namiot chodźmy nie wiem jak byl nieprzemakalny nie wyrobil by. Tu nie pada, tu leje .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 57
Wróciłem z trekkingu dookoła Ilha Grande. Montuję relację - może komuś się przyda świeże info:
viewtopic.php?f=212&t=136230&p=1160056#p1160056
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 09 Sty 2019 02:45 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
Był ktoś na Pedra do Telegrafo? Warto wybrać się z Rio tam? Czy lepiej to zaliczyć po drodze do/z Ilha Grande?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 19 Mar 2019 23:54 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Cześć, koncem kwietnia mamy lot na 2 tyg do Rio. Wstępny plan:
22.04 przylot do Rio
23.04 zwiedzanie RIO
24.04 rano RIO i przejazd busem + łódką do ilha Grande
25-26.04 Ilha Grande
27.04 rano przejazd z Ilha Grande do Paraty
28.04 Paraty
29.04 przejazd busem do Sao Paulo
30.04 Rano przelot do Iguazu i strona Bazylijska wodospadów
1.05 wodospady strona Argentyńska
2.05
3.05
4.05
5.05 zwiedzanie RIO i wylot o 21

Tutaj mam pytanie co byście polecili na 3 dni nie zaplanowane. Myśleliśmy nad Salvadorem lub Manaus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Mar 2019 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Warto rozważyć Bird Park (Parque das Aves) w Foz i odwiedzić zaporę Itaipu. Jeśli wystarczy czasu i lubicie zbierać pieczątki w paszporcie to można na chwilę zajrzeć do Ciudad del Este.

Zobaczcie ile trwa lot do Manaus, i czy Wam się opłaca. Salvador odradzam, syfiaste i niebezpieczne miasto, taka Afryka.

Żeby nie siedzieć za długo w samolocie może warto rozważyć Ouro Preto? Przejść się śladami polskiej imigracji w Kurytybie? Ewentualnie z Puerto Iguazu polecieć do Buenos?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 20 Mar 2019 09:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Pytanie o której mają przylot do Foz, jak rano do 8., to spokojnie i Parque das Aves (też polecam), i wodospady da się ogarnąć (chociaż wodospady obowiązkowo pierwsze, wcześniejsza godzina = mniej ludzi). Sam bym rozważył pozostanie 2 dni po stronie argentyńskiej wodospadów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group