Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 21 Lip 2019 01:05 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Ja bym skupi się na Brazylii, a jak Cię bardzo korci, to bym włączył w zwiedzanie Foz do Iguazu z wypadem na argentyńską stronę parku. Moim zdaniem ta argentyńska strona jest o wiele bardziej atrakcyjną (o wiele większa powierzchnia parku).

Zostałbym w Brazylii a jeśli zależy Ci na naturze, to bym jak najmniej czasu poświęcał Rio (3-4 dni) później lotami kierowałbym się w stronę Iguazu (np. przez ciekawą Kurytybę).

Powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#122 PostWysłany: 21 Lip 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Arekkk napisał(a):
We wrześniu będę pierwszy raz w Brazylii. Przylatuję i wylatuję z Rio. Jestem 11 dni na miejscu. Korci mnie, żeby na 3-4 dni wyskoczyć do Paragwaju albo Urugwaju. Gdybym zrealizował ten plan (chociaż jeszcze się waham), to zostałoby mi tylko 7 dni w Brazylii. Co poza Rio jestem w stanie zobaczyć w tak krótkim czasie? Zapewne kiedyś wrócę do tego miasta, więc nie muszę zobaczyć wszystkiego tym razem. :)

Czytałem, że transport może zająć trochę czasu. Kwestie bezpieczeństwa, nocnych dojazdów, czy nawet ślamazarne tempo są dla mnie jak najbardziej ok, jestem mocno zaprawiony w bojach. :) Chciałbym zobaczyć jak najwięcej przyrody, chociaż rozważam by Iguazu zwiedzić przy kolejnym tripie (za blisko Paragwaju i będzie mnie korciło, żeby wyskoczyć na te 3 dni :) ). Krótko mówiąc stoję przed wyborem:
a) 7 dni w Brazylii + 4 w Paragwaju/Urugwaju
b) 11 dni w Brazylii

Co polecacie? :)


nie wiem, w Brazylii jest tyle atrakcji, i to z najróżniejszych kategorii (natura / sport / miasta(?) / plaże) że dla mnie te 11 dni to mało a co dopiero jechać jeszcze gdzieś indziej w tym czasie. Natomiast co warto zobaczyć - masz już sporo wątków na tym forum (choćby ten), nie będę się powtarzał.

samo Rio to 3-4 dni minimum
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 06 Lis 2019 02:06 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Armação dos Búzios - kurort 2 godzinny jazdy od Rio de Janeiro. Główna atrakcja to 20 plaż (średnia roczna temperatura 26*C) i pomnik Brigitte Bardot, która rozsławiła to miejsca. Miejscówka raczej na 1 dzień. Wyjazd wcześnie rano i powrót wieczorem.

Pomiędzy plażami kursują taksówki wodne, którymi warto się przejechać. Nie są jakieś bardzo drogie, a to taka dodatkowa atrakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 29 Kwi 2021 13:10 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
W mieście Encantado powstaje kolejny pomnik Chrystusa. Ma być większy od tego z Rio o 5m. Do tego winda i taras widokowy.
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/bra ... io/g3ncgjk
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 29 Kwi 2021 13:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tylko czy taki pomnik można uznać za atrakcję w kraju gdzie jest tak niesamowita przyroda i mnóstwo prawdziwych atrakcji do zobaczenia?
W życiu bym nie poświęcił minuty ani grosza, żeby oglądać tego typu, moim zdaniem pseudo atrakcje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 29 Kwi 2021 13:58 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Ja nie jestem od tego żeby oceniać co warto a co nie a tym bardziej mówić komuś co ma robić. Każdy ma swój rozum. Ja tylko wrzucam info. Nie mam wątpliwości że jak ktoś będzie w rejonie to i tam wstąpi. Tak jak są tacy co specjalnie jadą do Świebodzina ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 29 Kwi 2021 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Skoro coś takiego powstaje, to znaczy że jest popyt. A że to przerażające to zupełnie inna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group