Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Gru 2015 01:32 

Rejestracja: 12 Maj 2015
Posty: 1
Hej!
Jestem Aga, jestem z Wrocławia i w tym roku kończę studia - w związku z tym planuję podróż życia po wakacjach w 2016r. Chodzi o mniej więcej w sumie 8 tygodni w okresie październik-grudzień, marzy mi się początek na Dominikanie (dokąd chcę polecieć ze znajomymi na typowe tygodniowe wakacje - hotel plaża itp), a potem podróż przez Amerykę Południową - nie mam dokładnego planu, nie mam jeszcze lotów, wiem tylko, że chcę to zrobić, więc cały plan podróży jest praktycznie do dogadania :) Szukam kogoś kto chciałby dołączyć na jakimkolwiek odcinku przygody, na jakikolwiek okres, chociaż najlepiej by było nie ukrywam mieć jakiegoś kompana na całość :) Marzy mi się dotrzeć z przystankami co najmniej do Buenos Aires i stamtąd wrócić do Europy, np jakimś rejsem wycieczkowym :)

Miałam też szalony plan nie wracać od razu do europy tylko polecieć do Azji i z Pekinu do Moskwy pojechać koleją transsyberyjską, ale chyba finanse nie pozwolą. :( Chociaż jakby znalazł się ktoś chętny to sprawa jest do przemyślenia!

Dla chętnych namiar do mnie - facebook: https://www.facebook.com/ag.musial, mail: agulek152@gmail.com

Pozdrowienia :))
Aga
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lut 2016 18:41 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Cześć,
trochę już czasu minęło od Twojego postu, ale może jeszcze się nie rozmyśliłaś :) Ja w tym roku też planuje swoją podróż życia ;) myślałem nad Azją i właśnie Ameryką Południową ale jak na razie zdecydowałem się na Amerykę (koszty wiz w Azji znacznie podwyższają budżet wyjazdu). Ja planuje wyjechać we wrześniu-październiku i wrócić na wiosnę lub może nawet na jesieni (oby przed 1 października), w planach mam objazd całego kontynentu dookoła (stopem). Mi głównie zależy na dzikiej przyrodzie i zobaczenia jak najwięcej z życia lokalnych społeczności.
Fajnie by było chociaż przez chwilę z kimś pojeździć, chyba, że mamy zupełnie inne cele podróży.

PS. Też w tym roku kończę studia stąd plan na wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lut 2016 00:19 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 29
Koszty wiz w Azji - wprost przeciwnie - stanowią wielokrotnie niższy wydatek niż swobodne podróżowanie po Ameryce Południowej, która jest bardzo droga w stosunku do Azji (na tym poziomie ogólności). "Permission to land" to dopiero początek, zabudżetujcie się dobrze przed, inaczej Iguazu/ Tierra del Fuego / Patagonia i inna dzika przyroda, o której piszesz, mogą stać się czasami nieosiągalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lut 2016 20:14 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
to_pestka napisał(a):
Koszty wiz w Azji - wprost przeciwnie - stanowią wielokrotnie niższy wydatek niż swobodne podróżowanie po Ameryce Południowej, która jest bardzo droga w stosunku do Azji (na tym poziomie ogólności). "Permission to land" to dopiero początek, zabudżetujcie się dobrze przed, inaczej Iguazu/ Tierra del Fuego / Patagonia i inna dzika przyroda, o której piszesz, mogą stać się czasami nieosiągalne.


Właśnie kilka dni temu czytałem o tym, że ceny w Ameryce Południowej są w niektórych miejscach porównywalne do europejskich, ale jakoś nie mogłem w to uwierzyć. To teraz mam jeszcze większą zagwosdkę gdzie pojechać, byłem przekonany, że ten kierunek będzie tańszy; a powiem szczerze to jest znaczące kryterium wyboru, ponieważ oba kierunki mi się podobają i chciałbym je zobaczyć.
Ja planuje jeździć stopem ewentualnie lokalnymi autobusami i spać w wielogwiazdkowych hotelach :) (pod gołym niebem), co znacznie obniży koszt mojego wyjazdu i jednocześnie takie podróżowanie lubię. W Azji przerażają mnie ceny do różnego typu atrakcji (mam na myśli Parki Narodowe itp.), gdzie prawie za wszystko trzeba płacić i to nie mało (Chiny). Muszę jeszcze poczytać więcej o tych miejscach i wszystko jeszcze raz kilka razy przemyśleć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lut 2016 01:09 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ameryka pld i tam chcesz stopem i pod chmurka? :D przy tym stopniu przestępczości w tych krajach zycze powodzenia! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lut 2016 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
lukasz0207 napisał(a):
... spać w wielogwiazdkowych hotelach :) (pod gołym niebem),..

a nie boisz się, że w nocy coś Ci wejdzie w ucho a potem będzie już tylko gorzej? :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2016 11:58 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
eee po Ameryce Południowej stopem da się podróżować ;)
budżet koniecznie sobie zrób, to, że wiza darmowa, to niestety nie znaczy, że kraj tani, Ameryka Pd nie należy raczej do tanich, taniej Ci będzie w Azji, choć tam musisz się liczyć z kosztami wiz z kolei. Zabytki, atrakcje - pod tym względem najtaniej nam się zwiedzało... Islandię ;) Zarówno Machu Picchu w Peru jak i Sigiriya na Sri Lance kosztuje swoje, nie mało niestety :/ Ale plan super, od lat marzę, żeby się spakować i wyruszyć w świat na dłużej ale cały czas to dla mnie zbyt niedostępna opcja :( Powodzenia w realizacji!
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Lut 2016 12:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
@ara No ale większość kraj w Azji nie potrzebują wizę do zwiedzania, a polecam Azję na początek, jak ktoś jest "noobem" w dalekich podróżach. Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja nie potrzebują wizy. Laos, Kambodża, Wietnam (tylko na lotnisku) dostaniesz wizę od ręki i nie są drogie.

Może rozważysz taką podróż? Z Wietnamu do Malezji np.?

Bo do Ameryki Pd hiszpański jest niezbędny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Lut 2016 12:05 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
masz rację @Zeus, pisałam przez pryzmat własnych podróży, gdzie wiza była wymagana ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Lut 2016 16:21 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ara napisał(a):
eee po Ameryce Południowej stopem da się podróżować ;)

da sie to i jezdzic na lwie, kwestia jak bezpieczne to bedzie i czy wazniejsze jest dla nas bezpieczenstwo czy pare groszy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Lut 2016 16:42 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@konradzik ale piszesz z własnego doświadczenia? spotkało Cię tam coś złego? bo my niewiele ale jednak kilka razy stopem jeździliśmy po Brazylii, Argentynie, Peru oraz Chile i nic złego nam się nie przytrafiło, poznaliśmy sporo sympatycznych ludzi... oczywiście w temacie stopu każdy ma swoje zdanie, to indywidualna kwestia, nie każdemu musi odpowiadać, wiadomo też że to jakieś ryzyko itp... ale @lukasz0207 sam stopa bierze pod uwagę więc mu podpowiadam zgodnie z moim doświadczeniem, że w Ameryce Pd da się tak podróżować i nie stanowi to większego problemu
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0


Ostatnio edytowany przez ara, 10 Lut 2016 16:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lut 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ara napisał(a):
@konradzik ale piszesz z własnego doświadczenia? spotkało Cię tam coś złego? ...

ogólnie pewnie mało osób może opowiedzieć o ujeżdżaniu lwa... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Lut 2016 18:03 

No jesli chodzi o bezpieczeństwo to gdzieś ostatnio widziałam raport ze Ameryka Południowa jest niby najbezpieczniejszym kierunkiem podróżniczym na 2016 rok ;-) tez bym chciała sie na jesieni wybrać ale jednak w bardziej cywilizowanych warunkach ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lut 2016 18:45 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
yyy nie wiem co czytalas, nawet na stronie niedawno bylo
http://www.fly4free.pl/zobaczcie-najnie ... -dziennym/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lut 2016 19:31 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
konradzik napisał(a):
ameryka pld i tam chcesz stopem i pod chmurka? :D przy tym stopniu przestępczości w tych krajach zycze powodzenia! :)


Dziękuje ;) wiem, że może Ameryka płd to nie jest najbezpieczniejszy kierunek; zdaje sobie sprawę, że Azja jest prawdopodobnie bezpieczniejsza; dlatego cały czytam relacje i się zastanawiam.

namteH napisał(a):
lukasz0207 napisał(a):
... spać w wielogwiazdkowych hotelach :) (pod gołym niebem),..

a nie boisz się, że w nocy coś Ci wejdzie w ucho a potem będzie już tylko gorzej? :)


Na tym się nie zastanawiałem, spałbym w namiocie (znaczy w samym tropiku); co powinno dać mi pewną ochronę. Nie obawiam się dzikiej przyrody, ze zdrowym rozsądkiem powinienem uniknąć takiej sytuacji.

ara napisał(a):
eee po Ameryce Południowej stopem da się podróżować ;)
budżet koniecznie sobie zrób, to, że wiza darmowa, to niestety nie znaczy, że kraj tani, Ameryka Pd nie należy raczej do tanich, taniej Ci będzie w Azji, choć tam musisz się liczyć z kosztami wiz z kolei. Zabytki, atrakcje - pod tym względem najtaniej nam się zwiedzało... Islandię ;) Zarówno Machu Picchu w Peru jak i Sigiriya na Sri Lance kosztuje swoje, nie mało niestety :/ Ale plan super, od lat marzę, żeby się spakować i wyruszyć w świat na dłużej ale cały czas to dla mnie zbyt niedostępna opcja :( Powodzenia w realizacji!


Aż takim lekkoduchem nie jestem żeby bez pieniędzy jechać :) Budżet jakim dysponuje to ok. 10k (jest trochę większy, ale chce jeszcze zrobić kilka szczepień). No właśnie to jest moje wielkie marzenie, a teraz mam możliwość; kończę studia i na staż pójdę rok później.

Zeus napisał(a):
@ara No ale większość kraj w Azji nie potrzebują wizę do zwiedzania, a polecam Azję na początek, jak ktoś jest "noobem" w dalekich podróżach. Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja nie potrzebują wizy. Laos, Kambodża, Wietnam (tylko na lotnisku) dostaniesz wizę od ręki i nie są drogie.

Może rozważysz taką podróż? Z Wietnamu do Malezji np.?

Bo do Ameryki Pd hiszpański jest niezbędny :)


No ja takim ,,noobem'' jestem :D mój największy dotychczasowy wyjazd to 10 dni trekkingu na Gran Canarii ;)
Wiem, że bez hiszpańskiego byłoby b.ciężko, dlatego już się uczę; przez pół roku jakieś tam podstawy mogę zdobyć.
Ramowy plan podróży po Azji już mam, tylko właśnie cały czas się zastanawiam czy Azja czy Ameryka. Może trochę przesadziłem, że wszędzie są tam potrzebne wizy; ale zależy mi w Azji na Rosji (choć to prawie jak nie Azja) i Chinach głównie, a wizy kosztują tam odpowiednio około 300 i 250 zł.
Mój plan jest przez Rosję, Chiny, Tajlandię do Indonezji i może do Australii (ale to tylko pomysł)

konradzik napisał(a):
ara napisał(a):
eee po Ameryce Południowej stopem da się podróżować ;)

da sie to i jezdzic na lwie, kwestia jak bezpieczne to bedzie i czy wazniejsze jest dla nas bezpieczenstwo czy pare groszy ;)


:) No właśnie, nie zawsze chodzi o te parę groszy. To prawda nie mam dużych finansów i staram się oszczędzać gdy jest taka możliwość. Ale dla mnie bardziej chodzi i przygodę (oczywiście nie kosztem zdrowia).

ara napisał(a):
@konradzik ale piszesz z własnego doświadczenia? spotkało Cię tam coś złego? bo my niewiele ale jednak kilka razy stopem jeździliśmy po Brazylii, Argentynie, Peru oraz Chile i nic złego nam się nie przytrafiło, poznaliśmy sporo sympatycznych ludzi... oczywiście w temacie stopu każdy ma swoje zdanie, to indywidualna kwestia, nie każdemu musi odpowiadać, wiadomo też że to jakieś ryzyko itp... ale @lukasz0207 sam stopa bierze pod uwagę więc mu podpowiadam zgodnie z moim doświadczeniem, że w Ameryce Pd da się tak podróżować i nie stanowi to większego problemu


Dzięki za słowa otuchy, im więcej czytam tym okazuje się, że stop działa tam całkiem nieźle.

Anonymous napisał(a):
No jesli chodzi o bezpieczeństwo to gdzieś ostatnio widziałam raport ze Ameryka Południowa jest niby najbezpieczniejszym kierunkiem podróżniczym na 2016 rok ;-) tez bym chciała sie na jesieni wybrać ale jednak w bardziej cywilizowanych warunkach ;-)


:) co kto lubi, ja lubię tego typu wyjazdy

Nie spodziewałem się takiej dyskusji, ale bardzo mnie to cieszy. Czuję, że jeszcze przez wiele godzin a raczej dni będę się zastanawiał, który kierunek wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2016 19:38 

I tak w końcu odwiedzisz i Azje, i Amerykę Pd, pytanie który kontynent najpierw ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2016 15:22 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 11
Boisfarine, jeśli nadal interesuje Cię Am. Pd. jesienią, to odezwij się proszę, jestem zainteresowana alaleria (at) tlen.pl możliwe inne kierunki, bo widzę, że sporo i często podróżujesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Lip 2016 19:43 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 26
Lukasz0207, i co zdecydowałeś, gdzie chciałbyś jechać?
Ja z kolei studiuję i bardzo poważnie rozważam dziekankę: najchętniej bym ją spędziła w Brazylii. Widzę u siebie podobne podejście do Twojego: stop, wielogwiazdkowe hotele w postaci namiotu pod gołym niebem towarzyszą mi od dawna :) daj znać w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group