Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Lut 2017 14:12 

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 11
Gmina już powiadomiona, mam już nowy dowód. W BIKu nie. Nie wystarczy unieważnienie dowodu w Gminie?


Ostatnio edytowany przez michzak, 27 Lut 2017 14:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 27 Lut 2017 14:20 

Zgłoszenie w BIK-u ma za zadanie uchronić Cię przed nielegalnym wykorzystaniem dowodu w instytucjach finansowych. Oczywiście, pewności nie ma, że ktoś nie użyje dowodu biorąc "chwilówkę''. Jednakże lepiej zgłosić niż nie. Możesz to zrobić w swoim banku lub online: https://www.bik.pl/klienci-indywidualni ... tozsamosci
Góra
 PM off
tysiula lubi ten post.
tysiula uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 27 Lut 2017 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Z tego co wiem, to w Las Palmas znajduje się tylko konsulat honorowy RP. Na stronie polskiego MSZ jest informacja że: " Konsul honorowy nie jest organem paszportowym i nie wykonuje czynności związanych z wydawaniem dokumentów paszportowych." Tak więc konsul nie mógł nic więcej zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Lut 2017 14:39 

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 11
Ale to nie znaczy, że ma wprowadzać w błąd. Jeśli nie wiedział dokładnie mógł skierować mnie do jednostki, która zajęłaby się sprawą należycie. Czyż nie? Czy tylko jest tam po to, żeby wprowadzać w błąd?

-- 27 Lut 2017 14:46 --

MacKoz, dzięki za radę, dla pewności zastrzegłam jeszcze w banku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Stoarn lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 27 Lut 2017 15:00 

Aaaa, to był konsulat honorowy. To paszportu oczywiście by nie wyrobił. Teoretycznie jest możliwość wyrobienia paszportu bez osobistego stawiennictwa w konsulacie/ wydziale konsularnym ambasady, ale to pewnie wydłuża cały proces. I w tym przypadku skarga na honorowego do MSZ jest 'pisaniem na Berdyczów'. Dodatkowo, w Twoim przypadku nie można było pójść do Brytyjczyków i poprosić o wyrobienie tzw. ETD (czyli 'awaryjnego' dokumentu podróży), wydawanego przez jednostki konsularne państw UE. W Hiszpanii są nasze konsulaty i nieważne, że w Barcelonie i Madrycie. To one wydają w takim przypadku dokumenty tymczasowe.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 27 Lut 2017 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
tysiula lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Lut 2017 15:04 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
@tysiula
rozumiem twoje wzburzenie, ale nie wydaje się uzasadnione twierdzenie, że konsul "jest tam po to, żeby wprowadzać w błąd" - jak sama piszesz, jego słowa potwierdziła obsługi linii lotniczej na lotnisku.
zapewne masz poczucie, że ktoś potraktował cię "z buta" (konsul, linia lotnicza, pracownicy lotniska?), ale rzucasz publicznie oskarżenia dot. konkretnej osoby. jeśli masz poczucie krzywdy z powodu jego pracy, to pozostaje chyba jedynie skarga do MSZ, ale zapewne niewiele to da.
Góra
 Profil Relacje PM off
tysiula lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 27 Lut 2017 15:39 

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 11
Nie chciałam nikogo obrazić. Było to pytanie retoryczne do poprzednika, rzeczywiście może napisane pod wzburzeniem. Konsul honorowy jest wskazany jako jedyna jednostka konsularna na wyspie, więc zasadne było skierować się tam w pierwszej linii. Liczyłam natomiast na to, że jeśli nie będzie w stanie mi pomóc odeśle mnie do konsulatu innego kraju UE lub do ambasady - tak jednak nie zrobił.

Nadal nie wiem czy to konsul nie miał racji informując mnie, że nie potrzebuję dodatkowych dokumentów czy jednak linia lotnicza nie wpuszczając na pokład. Na domiar złego nasze MSZ mówi co innego - że jako ambasada RP jest w Madrycie miałam prawo lecieć do Hiszpanii, żeby załatwić paszport tymczasowy, nie miałam prawa natomiast powrotu do kraju, ponieważ do wjazdu na teren PL dowód jest potrzebny.

Czuję się lekko poirytowana, że każdy mówi co innego - i weź tu Polaku bądź mądry za granicą :roll: .
Góra
 Profil Relacje PM off
Stoarn lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 27 Lut 2017 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
No właśnie - fajnie być wujkiem Dobrarada jak nie jest się postanowionym w sytuacji podbramkowej. A @‌tysiula‌ ma rację - od każdego urzędnika państwowego ma prawo wymagać rzetelnej informacji, bo na tym w dużej mierze opiera sie ich rola. A ona otrzymuje sprzeczne informacje. Jeżeli mnie konsul, obojętnie: honorowy czy zawodowy, poinformowałby o jakiejś drodze postępowania to nie widzę powodu dla którego miałabym mu nie zaufać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 27 Lut 2017 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
tysiula napisał(a):
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam to oczywiście zgłoszenie na Policji o zagubieniu dokumentów, stracony cały dzień na komendzie, ale to szczegół. Następnie udałam się do konsula, który UWAGA!!! poinformował mnie, że żadnych dodatkowych dokumentów ze zdjęciem nie potrzebuję, że linia lotnicza ma obowiązek wpuścić mnie na pokład samolotu na podstawie zgłoszenia z Policji, że jak przyleciałam tu to i wrócę. Dla uspokojenia obaw zalecił udanie się do naziemnej obsługi linii lotniczej na lotnisku i tam potwierdzenie, że wpuszczą mnie na pokład bez dodatkowych dokumentów - jedynie na podstawie zgłoszenia z Policji o zagubieniu dokumentów. Tak też zrobiłam. Ku mojej wielkiej radości pracownik obsługi naziemnej również potwierdził, że nie potrzebuję żadnych dokumentów, jeżeli będę wracała lotem bezpośrednim do kraju to wystarczy!!! Niestety na piśmie nic nie chcieli dać, ale i tak uspokoiło mnie to, bo w końcu konsul tak powiedział. Niestety spokój trwał do czasu powrotu do domu. Otóż okazało się, że nie zostałam wpuszczona na pokład samolotu z powodu braku dokumentu ze zdjęciem :oops: :oops: :oops: .

Proszę o poradę gdzie powinnam zgłosić skargę na konsula, czy konsul miał obowiązek wydać mi paszport tymczasowy, ewentualnie czy mogę domagać się zwrotu dodatkowo poniesionych kosztów podróży??


Konsul honorowy powinien pomoc i podac namiary, gdzie mozesz wyrobic tzw. paszport tymczasowy na powrot do kraju, a bynajmniej poinformowac, ze taka mozliwosc istnieje. ;)
Konsulaty wystawiajace takie dokumenty sa w Madrycie i Barcelonie. Mam nadzieje, ze istnieje mozliwosc przeslania takiego dokumentu na Kanary w trybie expresowym.
Kod:
WAŻNA INFORMACJA DLA KLIENTÓW TZW. TANICH LINII LOTNICZNYCH:

W sytuacji utraty paszportu lub dowodu osobistego, konsulat może wydać zainteresowanemu wyłącznie paszport tymczasowy na powrót do miejsca stałego zamieszkania.
Zaświadczenie o utracie dowodu osobistego nie zastępuje dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) i nie może być podstawą do ubiegania się  pasażera o wejście na pokład samolotu.

Niestety, linie lotnicze maja prawo nie wpuscic pasazera bez waznego dokumentu na poklad. ;)
Znalem przypadki zagubienia dokumentow przez naszych Rodakow za granica i Konsulat warabial poszkodowanym taki dokument tymczasowy, upowazniajacy do powrotu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 28 Lut 2017 18:12, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tysiula uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 27 Lut 2017 23:34 

@‌cccc‌ Okazało się, że sprawa była omawiana z konsulem honorowym.
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lut 2017 00:01 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
... , trzeba wyrobić paszport tymczasowy + a do tego potrzeba zdjęć i kosztuje to z lekka trochę a jest wydawany tylko na powrót do kraju ,
gratuluje przewożnikowi że odmówił wejścia na pokład - dla bezpieczeństwa pozostałych 180 osób w dobie terroryzmu to zrozumiałe ,
Jak czytam wszystkie posty stękających tu to zawsze jest WINA KOGOŚ :) i zawsze jest to samo ' ktoś zaczyna temat jednostronnie przedstawiony i na forum zaczynają się mądrości i obrzucanie błotem ,
nigdy my Polacy nie potrafimy przyznać się ... kombinujemy
a może wrzucę na forum
a może coś odzyskam ......
i to nie jest pierwszy przypadek gdzie z prostego pytania robi się bagno

-- 27 Lut 2017 23:07 --

gosiagosia napisał(a):
No właśnie - fajnie być wujkiem Dobrarada jak nie jest się postanowionym w sytuacji podbramkowej. A @‌tysiula‌ ma rację - od każdego urzędnika państwowego ma prawo wymagać rzetelnej informacji, bo na tym w dużej mierze opiera sie ich rola. A ona otrzymuje sprzeczne informacje. Jeżeli mnie konsul, obojętnie: honorowy czy zawodowy, poinformowałby o jakiejś drodze postępowania to nie widzę powodu dla którego miałabym mu nie zaufać.
mam wrażenie że nigdy nie miałaś do czynienia z konsulem i konsulatem ' napisz komentarz jak przejdziesz przez to , dla konsula jesteś petentem a on jest takim samym najczęściej opryskliwym urzędnikiem ,
żeby wydać paszport tymczasowy trzeba przed wydaniem za niego zapłacić i posiadać zdjęcia i konsul ''wszczyna'' procedurę wydania a jak nie masz kasy musisz czekać na przelew kogoś z Polski .... Konsulat to nie pogotowie niestety :(


Ostatnio edytowany przez Abcn 02 Mar 2017 11:14, edytowano w sumie 2 razy
Pisownia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Lut 2017 00:30 

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 11
Ale nie o to chodziło, że ja nie miałam pieniędzy, straciłam tylko dokumenty. Pojechałam do konsulatu, żeby wyrobić sobie paszport tymczasowy,, a otrzymałam informację, że nie potrzebuję go.

Liczyłam na tym forum na pomoc w rozstrzygnięciu kwestii czy konsul miał rację. Nie życzę nikomu tego co ja przeżyłam, i chciałabym, aby nikt nie został tak fatalnie wprowadzony w błąd. Konsul tam nadal pracuje i jeśli jest nieświadomy konsekwencji swoich rad to warto byłoby go powiadomić. A przypadków zagubienia dokumentów jest kilka tygodniowo - jak powiedział. Czy tylko ja miałam takiego pecha? Nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Roko pl uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 28 Lut 2017 00:41 

@‌tysiula‌ Możesz napisać mail do konsula honorowego, dać link i podkreślić fragment, który dał cccc. Niech KH wie, dla 'potomnych' :) Między Bogiem a prawdą, KH to od razu powinien powiedzieć żeby kontaktować się z Barceloną albo Madrytem. I w zasadzie, to w ogóle nie powinien udzielać informacji w tej kwestii, tylko pośredniczyć. Swoją drogą, ciekawe ile by trwało dostarczenie paszportu tymczasowego z kontynentu i czy zdążyłabyś na pierwotny lot.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 28 Lut 2017 00:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@‌tysiula‌
O ile nie masz dowodów na to, co piszesz ( a przecież nie masz ), to proponuję wyedytować fragmenty mogące stanowić potencjalne pomówienia i naruszenie dóbr osobistych. W zasadzie to usuń wszystko, co napisałaś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:11 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Jako wujek Dobra rada, które go post wyleciał w kosmos informuje co ja mógłbym zrobić w takiej sytuacji:
- nie gubić dokumentów (ew. nie dać się okraść z nich)
- mieć zapasowy dokument
- mieć kopię dokumentów
- dowiedzieć się jaki konsulat jest na Gran Canarii
- dowiedzieć się, że taki konsulat nie może wyrobić paszportu
- kontaktować się z ambasadą w Hiszpanii
- żądać potwierdzenia mailowego informacji z ambasady
- kontaktować się z liniami lotniczymi w danej sprawie
- kontaktować się z innymi ambasadami EU na wyspie
- poprosić rodzinę/znajomych w Polsce aby dogłębnie zbadali temat jeśli mamy słabe połączenie z netem brak czasu itp.
- nie stękać, że ktoś z innego kraju mógł dostać paszport i poleciał, bo nie masz pojęcia o przepisach tego kraju ani tego ile taka osoba czekała, zapłaciła i co zrobiła aby taki dokument dostać
To tak w telegraficznym skrócie. Ale oczywiście narzekać na innych też można. Kto broni.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:31 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dobra, ale o czym jest ten watek, bo w kolko czytam to samo...?

juz wszystko wyzej zostalo napisane, do tego na stronie msz znalazlem w 5 sek.

nie bardzo rozumiem jak mozna wejsc do samolotu na podstawie jakiegos swistka z policji, bez potwierdzenia tozsamosci


Utrata dokumentu paszportowego za granicą - a sprawa powrotu do miejsca stałego pobytu

Konsul po potwierdzeniu danych i tożsamości osoby wydaje jej paszport tymczasowy na powrót do miejsca stałego pobytu.

Jeśli obywatel polski przebywa w kraju, w którym nie ma polskiego urzędu konsularnego, może zwrócić się o wydanie tymczasowego dokumentu podróży (Emergency Travel Document) do konsula przedstawicielstwa Państwa Członkowskiego UE, mającego siedzibę w tym kraju. Emergency Travel Document jest dokumentem, który może być wydany na pojedynczy przejazd w celu powrotu do Polski lub do Państwa Członkowskiego Unii Europejskiej. Należy brać pod uwagę, iż może zaistnieć potrzeba uzyskania dodatkowych informacji i porad, m.in. dotyczących procedury wyjazdowej z kraju pobytu na podstawie wymienionego dokumentu i ew. pobytu w strefie tranzytowej innego państwa podczas trwania podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Lut 2017 03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@‌ibartek‌ Kilka razy już było opisywane tu na forum, że jednak na podstawie zaświadczenia z policji na pokład wpuszczali. Więc to się zdarza, chociaż oczywiście zależy od dobrej woli przedstawicieli linii lotniczej.

A w opisywanej sytuacji chyba nie chodzi o samo nie wpuszczenie, tylko o błędne/sprzeczne informacje przekazywane przez konsula i linię lotniczą. Uważam, że wprowadzanie w błąd nie jest w porządku, nawet jeśli samemu można było dowiedzieć się jeszcze w 10 innych miejscach. Zwłaszcza, że finalnie udało się polecieć na skanie paszportu, czyli i tak wszystko zależy od widzimisię pracownika linii.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Lut 2017 09:02 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
A swoją drogą jak wygląda wyrabianie tymczasowego paszportu na odległość? W tym przypadku człowiek na Grand Canarii - konsulat w Madrycie czy Barcelonie. Podjechać za bardzo się nie da....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Lut 2017 11:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@‌olus‌ zgadzam sie ze wprowadzanie w blad jest zle, ale moze po prostu odpowiedzieli, ze powinno sie udac; skoro komus sie udalo poleciec, tzn ze mozna... mañana.

jesli nie jest to poparte w przepisach/ustawach/regulaminach linii, to dosc trudno czegos oczekiwac albo zlozyc na kogos skarge, jesli nie bylo potwierdzenia od tej osoby na pismie. a skoro to tylko czyjes widzimisie, wpusci albo nie, to dla mnie tak jakby tego nie bylo, tzn trzeba zawsze zalatwic jakis tymczasowy papier.

a konsul honorowy, to konsul honorowy, czesto bez wiekszych uprawnien..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Lut 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a ja tu nie widzę wprowadzania w błąd
wszystko opiera się o czynnik ludzki taki sam, jak ten który decyduje czy trzeba dopłacić do plecaka albo pasztet zostaje a dżemik śliwkowy leci
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group