Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 31 Gru 2017 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
22 grudnia zapłaciłem kartą kredytową ING za dwa bilety w RYANAIR. Transakcja przeszła, na maila przyszło potwierdzenie rezerwacji. Do 30 grudnia w historii transakcji na karcie widniała blokada środków opisana jako "autoryzacja płatności". 31 grudnia blokada znikła, a na karcie nie została finalnie zaksięgowana żadna kwota. Na stronie RYANAIRA rezerwacja jest dalej aktywna. Zastanawiam się czy kontaktować się z RYANAIREM? Czy czekać cierpliwie aż bank zaksięguje transakcję?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Sty 2018 12:33, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę - proszę zapoznać się z tematem, było sporo takich przypadków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 31 Gru 2017 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Jak masz na mailu potwierdzenie z ryanair to rezerwacja lotu jest zagwarantowana.

A to czy przyjdzie obciążenie na karte to druga sprawa. Może przyjść w terminie późniejszym albo czasami nawet wcale :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 31 Gru 2017 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Dzięki za info. Babka z czatu RYANAIR potwierdziła, że rezerwacja jest opłacona. Wygląda na to, że problem jest po stronie banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 31 Gru 2017 12:19 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@tompot: był okres świąteczny . Obciążenie zapewne zejdzie niebawem. Zapewnij środki aby nie wejść w niedozwolony debet bo czasem banki za to sobie liczą opłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 31 Gru 2017 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
To chyba przypadłość ING jak zamykałem u nich konto okazało się że mam debet bo transakcję kartą rozliczyli po prawie 4 miesiącach od jej fizycznego wykonania w sklepie ( zbliżeniowo)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 31 Gru 2017 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
tompot napisał(a):
22 grudnia zapłaciłem kartą kredytową ING za dwa bilety w RYANAIR. Transakcja przeszła, na maila przyszło potwierdzenie rezerwacji. Do 30 grudnia w historii transakcji na karcie widniała blokada środków opisana jako "autoryzacja płatności". 31 grudnia blokada znikła, a na karcie nie została finalnie zaksięgowana żadna kwota. Na stronie RYANAIRA rezerwacja jest dalej aktywna. Zastanawiam się czy kontaktować się z RYANAIREM? Czy czekać cierpliwie aż bank zaksięguje transakcję?

dlaczego to dla ciebie jest tak istotne?
czy każdej transakcji status obserwujesz na koncie
robisz statystki po jakim czasie jest zaksięgowana?
czytasz regulamin KK?
pytam z ciekawości
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 31 Gru 2017 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Chociażby po to żeby wiedzieć jaki faktycznie mam jeszcze limit środków do wykorzystania na karcie kredytowej. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby po jakimś czasie od zdjęcia blokady dochodziło do księgowania transakcji - nie jest to normalna sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 31 Gru 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
tompot napisał(a):
Chociażby po to żeby wiedzieć jaki faktycznie mam jeszcze limit środków do wykorzystania na karcie kredytowej. .
rili????
to ja się w podstawówce już nauczyłem ze jak mam limit X i wydałem na lot Y(bo wiesz za ile kupiłeś), to X-Y=Z czyli tyle ci zostało limitu
matematyka jest fajna , serio, ułatwia życie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 31 Gru 2017 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
No popatrz się. Co ty nie powiesz?
Problem w tym, że kwota Y nie figuruje jako blokada, ani też nie został nią obciążony rachunek karty. To skąd mam wiedzieć czy transakcja ostatecznie przeszła.
Przykładowo, jeżeli w hotelu zrobią mi depozyt i po tygodniu zdejmą blokadę, to mam prawo spodziewać się że potem pomimo tego obciążą rachunek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Mar 2019 18:02 

Rejestracja: 24 Mar 2019
Posty: 3
Dzień dobry,

mam następujący problem. Kupilem wczoraj bilety przez strone Mytrip w Aeroflocie z Bangkoku do Warszawy. Przyszedl mi mail z potwierdzeniem kupna biletu, ale kwota nie została pobrana z konta, po numerach nigdzie nie wyszukuje takiej rezerwacji. W banku powiedziano że nie widzą żadnej transakcji. Podejżane bylo to że nie potiwerdzałem transakcji SMS kodem jak zwykle to bywa. I teraz nie wiem czy czekać na przelew czy kupić jeszcze raz bo może wystąpił jakiś błąd, a lot za dwa dni.
Miał ktoś taką sytuacje? Czekać bo bank może mieć jakieś opóźnienia? Minęło 17h od kupna.


Dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 24 Mar 2019 18:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Zadzwoń, dowiedz się o status rezerwacji.
https://www.aeroflot.ru/ru-en/about/queries
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Mar 2019 12:59 

Rejestracja: 17 Wrz 2018
Posty: 5
Mam dokładnie taką samą sytuację ale z AirAsią. Tyle, że na stronie przewoźnika moja rezerwacja widnieje jako potwierdzona. To wina po stronie banku czy po stronie lini? Obawiać się o swoją rezerwację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Mar 2019 13:01 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Filip Nitendel: bezapelacyjnie wyjaśnić, bo może zniknąć a Ty nie masz dowodu że zapłaciłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Mar 2019 15:58 

Rejestracja: 24 Mar 2019
Posty: 3
U mnie Aeroflot utrzymuje że jest rezwacja i dzisiaj zeobiłem nawet odprawę, ale z banku dalej nic nie ubyło ani nie ma zablokowanej kwoty. Jutro wylot, zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 25 Mar 2019 16:11 

Rejestracja: 17 Wrz 2018
Posty: 5
Kontaktowałem się z AirAsią. Powiedzieli mi, że w ich systemie rezerwacja widnieje jako opłacona i potwierdzona. A na moim koncie nadal zero śladu po transakcji. Najbardziej dziwi mnie fakt, że transakcja przeszła bez sms kodu. Póki co zostaje tylko czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 26 Mar 2019 02:52 

Rejestracja: 24 Mar 2019
Posty: 3
Ja dostałem normalnie bilet :)
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Mar 2019 10:18 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Filip Nitendel napisał(a):
Najbardziej dziwi mnie fakt, że transakcja przeszła bez sms kodu.

Nie ma w tym nic dziwnego. 3D-Secure to opcja dla sklepów, nie wymóg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Mar 2019 11:21 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Normalne ;-) Nie ma czym się przejmować - @Kongoku i @Filip Nitendel - Lufthansa raz obiciążyła moją kartę 2 miesiące po podróży ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Lip 2019 17:26 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 1
Witam

A ja mam problem w drugą stronę

Pobrało mi pieniądze za podróż, a nie zdjęło Blokady :P

Zdarzyło się wam to kiedyś >??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 22 Lip 2019 17:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Zdarzyło. Poczekaj do dwóch tygodni, albo złóż reklamację do wystawcy karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group