Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
mucha napisał(a):
04patryk12 napisał(a):
dziwne to trochę, zakładając że zastrzegam kartę ponieważ ją zgubiłem i za jakiś czas przychodzi do banku obciążenie to mam je uregulować?

Jeśli była blokada to nawet jak zniknęła a przyszło obciążenie w ciągu 60 dni (albo 90 dni, nie pamiętam jakie stanowią przepisy) to z karty i tak te pieniądze zejdą. Jeśli to kredytówka to zrobi się debet który będzie trzeba spłacić.


a opcja z prepaidem, limit transakcji pojedynczej 4 tysie to bilety można kupić praktycznie w każde miejsce na świecie i jak blokada schodzi kasę upłynnić i szukaj wiatru w polu (karta na okaziciela)? Chyba, że z prepaidów od razu zawsze ściągają ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
04patryk12 napisał(a):
a opcja z prepaidem, limit transakcji pojedynczej 4 tysie to bilety można kupić praktycznie w każde miejsce na świecie i jak blokada schodzi kasę upłynnić i szukaj wiatru w polu (karta na okaziciela)?

Owszem, to się może udać. Ale ile razy się tak dzieje że środki zostają zdjęte już po wygaśnięciu blokady... raz na 100, 200 przypadków? Kupuję bardzo dużo biletów (zarówno bezpośrednio w liniach lotniczych jak i u agentów) i w ciągu kilku lat zdarzyła mi się taka sytuacja raz albo dwa. Więc chyba nie ma sensu się bawić w prepaidy i liczyć że blokada wygaśnie zanim środki zejdą z rachunku. Tym bardziej w dobie kart kredytowych które dają moneyback, mile czy też ubezpieczenie podróżne gratis.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mucha pamietasz jak prepaidy auchan obciazyli z Ryana 4 miesiace po fakcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:38 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
correos napisał(a):
mucha pamietasz jak prepaidy auchan obciazyli z Ryana 4 miesiace po fakcie ?

Tak. Nie tylko prepaidy, wszystkie karty (afera "hiszpańska"). Ja w 3 bankach zgłosiłem chargeback i wszędzie mi oddali co do grosza.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
hiszpanskie kwestie ok,
ale placac przez kilka dni na ryanie prepiadami za rezerwacje blokady pozniej znikaly,
srodki wracaly na rachunek, minelo pare miesiecy i obciazyli prepaidy, stan rachunków na prepaidach byl z minusowa kwota
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sty 2014 16:13 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Aha, o tym mówisz. To trochę skomplikowane bo przy zakładaniu prepaida w Auchan podaje się wszystkie dane, kopię dowodu biorą, jest umowa. Więc pewnie by ścigali.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sty 2014 16:24 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
04patryk12 napisał(a):
a jakby teraz zastrzegł kartę ?

co ty kombinujesz czlowieku??

oplate moga sciagac nawet po paru tygodniach, bo lepiej im wrzucic w bilans te kwoty jako Forderung (wierzytelnosci) niz od razu je chargeowac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Sty 2014 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
04patryk12 napisał(a):
dziwne to trochę, zakładając że zastrzegam kartę ponieważ ją zgubiłem i za jakiś czas przychodzi do banku obciążenie to mam je uregulować?

Ale o czym Ty mówisz?? Przecież data transakcji zawsze zostanie ta sama - tylko data jej księgowania jest "ruchoma".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Sty 2014 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
wyobrażam sobie taką sytuacje że ktoś płacił prepaidem, blokada zeszła, pieniądze właściciel wydał a bank odmawia księgowania. Myślę ze wówczas OTA poprosi o zapłatę inną kartą wystawiając link do specjalnej strony z płatnością i da na to czas. Po tym czasie i braku transakcji porostu anuluje bilety i tyle w temacie. (może poda jakiś punkt z regulaminu) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 06 Lut 2017 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 9
Loty: 4
Kilometry: 14 703
Zarezerwowałem bilety (Iberia) przez tickets.pl, bilety zostały wystawione (dostałem eticket), kwota należna zablokowana na karcie kredytowej. Po kilkunastu dniach blokada zostaje ściągnięta przez bank ze względu na nierozliczenie transakcji w wymaganym czasie. Sytuacja wygląda tak, że mam bilety za które nie zapłaciłem. Sprawa jest o tyle ważna, że jest to połączenie którym obligatoryjnie muszę lecieć - cena biletów to nie był żaden deal, więc nie wchodzi w grę anulowanie ze względu na błąd systemu rezerwacji. Kontaktowałem się z agencją i uparcie twierdzą, że po ich stronie nie ma problemu. Spotkał się ktoś z taką sytuacją ? Nie chciałbym się dowiedzieć na dzień przed wylotem o anulowaniu biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 06 Lut 2017 17:10 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Nie martw się , Iberia ściągnie ci tę należność pomimo tego, że nie masz jej już w blokadach.Sprawdź transakcje na karcie za kilka dni i powinieneś ją tam zobaczyć.Z Iberią i Lufthansą tak jest. Szczególnie z tą pierwszą.
Góra
 Profil Relacje PM off
ka_v uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 06 Lut 2017 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 9
Loty: 4
Kilometry: 14 703
walerek napisał(a):
Nie martw się , Iberia ściągnie ci tę należność pomimo tego, że nie masz jej już w blokadach.Sprawdź transakcje na karcie za kilka dni i powinieneś ją tam zobaczyć.Z Iberią i Lufthansą tak jest. Szczególnie z tą pierwszą.


Dzięki! Tickets.pl wysłał mi informację żeby dokonać płatności jeszcze raz, tym razem na ich poczet. Jeżeli Iberia ponowi swoje obciążenie to najwyżej zgłoszę chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 06 Lut 2017 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Fajnie sie czyta, jak sie komus udalo i nie policzyli. :)
Ja mialem raczej pecha, mi kilka ladnych razy obcieli wiecej niz bylo na rachunku online i dopiero po dluzszych wyjasnieniach, z przeprosinami zwrocili.
Ostanio hotel w Tanzanii pobral mi z karty dodatkowo za pokoj, mimo iz mialem z gory zaplacone i karta byla wczesniej obciazona.
Ale ze stratami trzeba sie zawsze liczyc, bo czlowiek nie zajedzie daleko. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 24 Sie 2017 20:06 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 8
Loty: 148
Kilometry: 200 721
W niedzielę 27.08 lecę do Nicei. Bilety kupiłem 17.08 na stronie z Lufthansy. Wszystko przebiegło pomyślnie, środki zostały zablokowane na karcie (Mastercard). Jednak dzisiaj wchodząc na stronę mojego banku (BPS) zobaczyłem, że blokada zniknęła a środki które były na koncie przed zakupem jakby wróciły. Byłem nawet w placówce banku i pani powiedziała, że po żadnej blokadzie, ani transakcji nie ma śladu. Boję się, że moje rezerwacje mogą zostać anulowane (łącznie 3 bo jeszcze zamawiałem bilety komuś innemu) i zostanę z niczym. Nie wiem co mam teraz zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 24 Sie 2017 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Spokojnie, pobiorą.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Sie 2017 20:19 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Sugerowałbym kontakt z LH i wyjaśnienie sprawy płatności.

Podobną sytuację miałem jakieś dwa lata temu. Niestety nie zauważyłem tego, że środki nie zostały pobrane i dopiero na lotnisku przy odprawie dowiedziałem się, że mój bilet został anulowany.
Co ciekawe widzieli mnie w systemie i wydrukowali nawet komplet kart pokładowych tylko, że większość pól na nich była wypełniona zerami. Dopiero przy jej wręczaniu gdy pracownik chciał sprawdzić na karcie numer bramki zauważył problem. Miałem wtedy i tak dużo szczęścia bo przyjechałem na lotnisko dość wcześnie i miałem czas na wyjaśnienie sprawy z LH (ale tylko w Niemczech bo było przed 6 rano i polska infolinia jeszcze nie funkcjonowała). Ostatecznie przywrócili mi rezerwację i pobrali (tym razem skutecznie ) kasę w pierwotnej wysokości (chociaż początkowo upierali się, że powinienem kupić nowy bilet za bieżącą stawkę) a na lot odprawiałem się jako ostatni ale było dużo nerwów. Leciałem dość daleko (miałem 2 przesiadki) i groziło to posypaniem mi się całego wyjazdu - dlatego od tej pory dokładnie sprawdzam przed wyjazdem kwestię płatności. Nikomu nie życzę w każdym razie takich atrakcji.

Z tego co mi doradził wtedy pracownik przy bramce dobrze przed wyjazdem sprawdzić czy posiadamy numer ETIX - Lufthansa wysyła go dopiero po zrealizowaniu płatności (wcześniej jest to tylko potwierdzenie bez numeru biletu). Powyższe dotyczy LH bo w low costach z numerami biletów jest inaczej.

Co ciekawe jako przyczynę podali mi "błąd techniczny" przy próbie obciążenia karty...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 24 Sie 2017 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jeśli masz nry etixów, to niczym bym sie nie przejmował. Z LH po prostu czasami tak jest i wcześniej czy później rozliczą tranzakcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Sie 2017 20:29 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 8
Loty: 148
Kilometry: 200 721
Numery etixów mam, ale na potwierdzeniu rezerwacji. Nie wiem czy tak ma być. Do LH dzisiaj dzwoniłem i pan z infolinii mi powiedział, że moja rezerwacja jest potwierdzona i spokojnie mam się udać na lotnisko. Jeszcze jutro raz spróbuje zadzwonić i dokładnie dopytam, bo nie daje mi to spokoju. Ostatni raz jak zamawiałem bilety, to pieniądze pobrali po kilki dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Sie 2017 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mialem przypadek z QA na trasie przez Doha do Tanzanii, nie pobrali mi z karty i zapomnialem sprawdzic.
2 tyg. przed odlotem anulowali mi nie caly bilet, ale tylko niektore segmenty.
Musialem kupic drugi, drozszy bilet u Ethiopian, za to pobyt mi sie wydluzyl o tydzien, moglem zaliczyc szczyt Kili i spokojnie zwiedzic Burundi. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 25 Sie 2017 00:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Sie 2017 00:17 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@Robmal

Kilka lat temu miałem przypadek, że LH obciążyła moją kartę jakieś 3 miesiące po podróży (początkowo transakcja była 2 tyg w blokadach, ale nie została rozliczona)

Jeśli masz etix to myślę, że będzie OK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group