Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2016 11:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z wypożyczaniem auta w Miri lub Kota Kinabalu i przejazdem do Brunei?
Czy wszystkie wypożyczalnie zgadzają się na przekraczanie autem granicy?
Czy potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 18 Maj 2016 07:11 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
Najtańszy wynajem auta w Kuchingu znalazłem na http://www.keretasewadikuching.com.my Brałem Perodua Myvi w cenie 80 RM/dzień. W związku z krótkim okresem wynajmu wystarczyła rezerwacja mailowa bez wpłacania depozytu. Samochód został mi podstawiony przed hostel bez dodatkowych opłat, koleś z wypożyczalni sfotografował mój paszport i prawo jazdy, spisaliśmy jakąś amatorską umowę i tyle było formalności. Kilkuletnie auto z klimą spisywało się bez zarzutu. Na oddanie umówiliśmy się na lotnisku w Kuching i trwało to niecałą minutę. Szczerze polecam tę wypożyczalnie jeśli ktoś wybiera się do Kuching. Tereny na południe w stronę granicy z Indonezją naprawdę rewelacyjne. Cena benzyny PB95 w maju 2016 - 1,7 RM na każdej stacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2019 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 683
Loty: 125
Kilometry: 211 089
niebieski
może mi ktoś wyjaśnić bo do końca chyba nie rozumiem warunków ubezpieczenia :oops: :oops: :oops: :

Załącznik:
car.PNG
car.PNG [ 23.25 KiB | Obejrzany 1984 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Maj 2023 13:10 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
Odświeżam temat jak w pierwszym poście. Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Maj 2023 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Samochód w Kota Kinabalu brałem w aguscarhire wypożyczalnia Prima Odyssey.
Auto miało być mini (perdoua viva) ale dali mi większe. Potrzebowali paszportu, międzynarodowego prawa jazdy i karty kredytowej.

Wtedy jeszcze nie było tego mostu 30 km i przejazd do Brunei był bardzo skomplikowany (kilka razy trzeba było przekraczać granicę), poza tym podobnież Brunei nie wpuszcza samochodów, które nie są zarejestrowane na nazwisko kierowcy.
Ostatecznie leciałem całodniówkę samolotem z Kota Kinabalu - bez problemu zwiedziłem Pałac Sułtana z podaniem mu ręki (akurat trafiłem na Hari Raya Open House), Kampong Ayer i kilka meczetów.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2023 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Ktoś jeszcze ma doświadczenia z wynajmem auta na lotnisku Kota Kinabalu? Międzynarodowe Prawo Jazdy potrzebne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2023 05:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
@tupungato co prawda nie z Kota Kinabalu, ale w Kuala Lumpur oraz Langkawi nie było potrzebne Międzynarodowe Prawo Jazdy. Wypożyczalnie Avis oraz Europcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2023 12:53 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 23
Teoretycznie to prawie każda wypożyczalnia ma w wymaganiach międzynarodowe prawo jazdy a w praktyce jeszcze nikt nigdy go od nas nie chciał chociaż zawsze mamy. Wyrobienie tego zajmuje chwilę (ostatnio wyrabialismy w dniu wylotu), kosztuje grosze a gdyby przez brak tego świstaka miały mi się posypać wakacyjne plany to bym sobie nie darowala.
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2023 15:49 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Właśnie wróciliśmy z Borneo. W Kuching chcieli MPJ a w KK nie, choć to była ta sama firma (Keddy by Europcar). Generalnie słyszałam, że jak piszą, że potrzebne MPJ, to może się przydać jak policja zatrzyma do kontroli. Nigdy nas nie zatrzymywała, więc nie sprawdziłam. Jednak zawsze wyrabiam, żeby jak to ktoś napisał nie rujnować sobie wakacji. Polecam też Keddy by Europcar - rezerwowałam przez Rentalcars z ich "ubezpieczeniem" i nie wciskali swojego, byli punktualni i elastyczni - jednak trzeba mieć na miejscu whatsapp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Gru 2023 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Jeszcze mam pytanie o przejazd z Kota Kinabalu do Sukau i Sandakan. Spotkałem się z lamentami, że jeśli chcę na taką trasę, to muszę SUVa, to trudna trasa, wiejskie drogi, górskie drogi. Zamierzałem raczej wziąć coś z klasy economy. Co o tym sądzicie?
Dodam, że z górskimi drogami i wiejskimi drogami raczej jestem ogarnięty. Zjeździłem pół Maroka, Antyatlas, Atlas Wysoki (przełęcz 2200mnpm), Trasę Transfogarską w Rumunii, wszelkie góry na Krecie, trochę Serbii, Bośni. Głównie autami typu Fiat Panda lub Hyundai Getz. Czy na Borneo spotkam gorsze drogi? Z Google Street View wygląda jak raczej kultura, raczej lepiej niż Maroko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Gru 2023 01:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Z KK do Sandakan, jak również do Sukau na pewno nie jest potrzebny SUV. KK - Sandakan to główna droga w Sabah, porządna asfaltowa, ze sporym ruchem. Fragmenty są górskie, przejeżdża się koło wejścia do parku narodowego Kinabalu, ale to coś w stylu przejechania główną drogą przez jakieś góry w Europie.
Dojazd do Sukau to boczna droga, ale jest cały czas asfaltowa, prowadzi po płaskim i jest prosta jak strzelił - można sobie zobaczyć w Google Maps.
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Gru 2023 16:23 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 23
W lipcu 2022 zrobiliśmy tę trasę zwykłą Perodua. Wyższe zawieszenie nie jest do niczego potrzebne. Z tym że wtedy droga była moim zdaniem nienajlepszej jakości. Sporo remontów, asfalt w wielu miejscach fatalny. My właściwie cały dzień spędziliśmy w drodze z KK do Sandakan (z ok 2h postojem pod Kinabalu żeby pospacerować po canopy walk). Była to jedna z gorszych głównych dróg jakimi przyszło nam jechać (pomijam drogi w Kaukazie w Gruzji czy w Afryce bo to inna kategoria).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Gru 2023 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Przewidujemy dużo czasu, tzn. 2 dni w jedną stronę na trasę Kota Kinabalu - Sukau, cały 1 dzień na powrotną.
Zarezerwowałem samochód w Keddy/Europcar, coś z segmentu economy.
Mini ostrzeżenie o dobrze ocenianej wypożyczalni KK Leisure, która jest w wielu porównywarkach itp. Podstawowa cena wypożyczenia obejmuje jeżdżenie bez limitu km, ale tylko w obrębie Kota Kinabalu District (taki jakby powiat). Za jeżdżenie dalej dopłata 250 MYR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Gru 2023 15:14 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
Z KK do Sandakan, jak również do Sukau na pewno nie jest potrzebny SUV. KK - Sandakan to główna droga w Sabah, porządna asfaltowa, ze sporym ruchem. Fragmenty są górskie, przejeżdża się koło wejścia do parku narodowego Kinabalu, ale to coś w stylu przejechania główną drogą przez jakieś góry w Europie.

Jeździłem po Borneo we wrześniu br. Droga KK-Sandakan to nie jest "porządna asfaltowa" . Wiele wypaczonego asfaltu i dziur oraz fragmentów drogi w budowie (tworzą drogę o dwóch jezdniach). Spory ruch ciężarówek z mijanych po drodze plantacji palm olejowych.
Zaskoczeniem na plus jazdy po malezyjskich drogach jest kultura jazdy tamtejszych kierowców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Mar 2024 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Relacja z wynajmu samochodu w Kota Kinabalu, marzec 2024:
Wynająłem w Europcar. Biuro w terminalu. Samochód odbierany przy wyjściu z terminalu. Raczej ekspresowo. Żadnych kolejek. Model samochodu w segmencie economy to Perodua Bezza z automatyczną skrzynią biegów. Na karcie kredytowej blokują 1000 MYR. Przejazdy trwają tyle, ile mówi Google Maps. Czyli np. 362km z Sukau do lotniska Kota Kinabalu jedzie się około 6,5h. Z tego około 4,5h to w miarę normalne drogi, a około 2h to drogi albo mocno dziurawe, albo w wielkim remoncie. Kultura jazdy miejscowych raczej spokojna.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group