Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Sie 2015 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Warto zapytać jaki komunikat zwrotny dostał hotel z banku wystawcy karty. Bo to już dużo mówi jaki był powód odmowy. Kilka przykładów:
NIE AKCEPTUJ - karta debetowa, z blokadą autoryzacji MO-TO
ZŁA KWOTA - są środki na karcie, zbyt niski limit
ODMOWA - brak środków na karcie
KARTA SKRADZIONA - to wiadomo, od razu pracownik hotelu idzie na komisariat Policji
PRZEKROCZONY LIMIT - przekroczono limit na operacje kartą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 15 Sie 2016 14:09 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
zosiaak napisał(a):
Witam, mam problem - zabookowałam nocleg na booking.com studencką karta kredytową (bez odwołania rezerwacji) Mastercard. Dodatkowo mam pobookowane inne noclegi ta karta ale już z mozliwościa odwołania rezerwacji (wszystskie razem przekraczaja limit). W hotelu bez mozliwości odwołania rezerwacji karta została przeautoryzowana i odrzucona. W hotelu jest informacja ze mozna placic karta euro/mastercard (czy to to samo co Mastercard?). Przypuszczam, że nie przyjęto mi karrty z powodu pobookowania zbyt dużej ilości noclegów ktore przekraczaja limit (ale pozostałe moge odwołac).
Moje pytanie - co dzieje sie gdy karta nie przejdzie i rezerwacja jest anulowana? Jakie są koszty? Czy jeśli podam nr karty innej osoby, ale nie będe miala jej przy sobie w hotelu, tylko zapłace inna lub gotówka hotel się zgodzi?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Po kolei:
- tak, to to samo co Mastercard,
- ilość zabookowanych rezerwacji w innych hotelach nie mogła mieć wpływu na tą bezzwrotną rezerwację gdyż płatność za nią jest dokonywana w momencie rezerwacji. Hotel, w przypadku bezzwrotnych rezerwacji, nie dokonuje preautoryzacji tylko od razu próbuje ściągnąć należność (chyba, że w warunkach rezerwacji jest inaczej np. pobiera 30% wartości w momencie rezerwacji a resztę później, po rozpoczęciu doby hotelowej),
- prawdopodobnie miałeś za mały limit na transakcje internetowe tj. mniejszy niż kwota rezerwacji lub miałeś wystarczającą ilość środków ale któryś z innych hoteli które rezerwowałeś (z możliwością zwrotu), ubiegł ów hotel i zdążył dokonać preautoryzacji karty i zablokował środki na niej znajdujące się, wówczas, próba pobrania kasy za ten bezzwrotny nocleg, nie powiodła się.

Tak jak sugerowała Elwirka, sprawdź limit na transakcje internetowe. Ja natomiast sugeruję sprawdzenie czy nie masz jakichś blokad z innych hoteli. Czasem, dokonując kilku takich rezerwacji, trzeba uważać bo mogą nam zablokować środki w najmniej oczekiwanym momencie. Ja zawsze piszę w uwagach do rezerwacji, że w razie gdyby chcieli zrobić preautoryzację, niech zrobią ją najwcześniej tydzień przed moim przyjazdem. Zablokowane środki zwykle zostają odblokowane po 14 dniach przez bank (choć wiem, że gdyby hotel i operator terminali się postarali, taka blokada może być zdjęta nawet w 24h tylko, że zwykle nikomu się nie chce).

Jeszcze jedno. Hotele raczej nie robią problemu z tym aby już na miejscu, zapłacić inną kartą. Pytanie tylko czy nie zdecydują się wcześniej anulować taką rezerwację czy też Ci zaufają, że jak przyjedziesz to zapłacisz (inną kartą lub gotówką)? Tu już wypadałoby spytać hotelu. Jeśli w jakimś już nie raz bywałeś to z reguły wychodzą naprzeciw takiemu klientowi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Paź 2016 19:04 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 2
Pomocy!

Zarezerwowałam pokój w Pradze (cena bezzwrotna) i właśnie otrzymałam wiadomość od mojego banku, że transakcja została odrzucona. Hotel akceptowal płatności kartą visa a ja posiadam visa electon. Jeszcze nie dostałam żadnego maila od booking ale czytając komentarze jest ona na pewno nieunikniona. Moje pytanie: Co mam teraz zrobić? Proszę o pomoc :)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 27 Paź 2016 19:34, edytowano w sumie 1 raz
Zdublowana treść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Paź 2016 19:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌werka5558‌ A na bookingu dostałaś potwierdzenie?Bo jeśli tak to nie panikuj,dostaniesz wiadomość z prośbą o sprawdzenie co jest powodem odrzucenia płatności i skorygowania tego lub podania danych innej karty nawet niekoniecznie twojej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Paź 2016 19:26 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Sprawdź też limity na karcie.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group