Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Sie 2012 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
marian30 napisał(a):
@zapinio

ta cena była oznaczona w serwisie booking.com jako wyjątkowa okazja, więc jeśli tak to częściowo mnie to zwalnia z zastanawiania się czy "sekretna oferta" to 80% czy 10% ceny regularnej.
To była okazja, tak było napisane i mam prawo tak sądzić, czyż nie?

Dalej nie wszystkie okazje na booking.com są non-refund. Ta akurat była i w tej i w tej wersji, więc wziąłem 100% free cancelation, mimo iż mogłem wziąć taniej

@Astrid kupiłem za 10eur pokój bez wyżywienia, normalna cena jak patrzyłem waha się 60-80eur bez wyżywienia. Nie jest to więc za darmo, jak 2,5eur za jakiś wypasiony hotel w Persburgu

Więc, nie był to żaden błąd i jak najbardziej masz prawo nocować w tym hotelu za tę cenę.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 31 Sie 2012 16:03 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 70
marian30 napisał(a):
Limit ustawiłem na sumę rezerwacji w tym hotelu.

Jak ustawiłeś "co do grosza", mogła trochę zabraknąć (przeliczniki, różnice kursowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 31 Sie 2012 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
marian30 napisał(a):
Astrid napisał(a):
Więc, nie był to żaden błąd i jak najbardziej masz prawo nocować w tym hotelu za tę cenę.


Prawo to ja mam, natomiast nie wiem co mam zrobić w tej chwili:

- wprowadzić kolejną kartę
- naskoczyć na booking.com, że hotel mnie napastuje, mimo iż ma wszystkie dane mojej karty i ona jest dobra
- naskoczyć na hotel, napisać im, wszystkie dane mojej karty i ona jest dobra - wejść w polemikę z hotelem, nie wiem czy mi się do opłaci
- poczekać, aż hotel anuluje rezerwację i iść na wódkę


Ja bym się kontaktowała z hotelem przez booking. Zawsze tak robiłam i zawsze mi pomogli. Natomiast gdy wysłałam wiadomość bezpośrednio do hotelu to albo dostałam niezadowalającą odpowiedź, albo nie odpowiedzieli w ogóle.

I tak jak pisałam wcześniej - próbowałeś poprosić o możliwość zapłaty przelewem?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 31 Sie 2012 16:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
marian30 napisał(a):
Astrid napisał(a):
Więc, nie był to żaden błąd i jak najbardziej masz prawo nocować w tym hotelu za tę cenę.


Prawo to ja mam, natomiast nie wiem co mam zrobić w tej chwili:

- wprowadzić kolejną kartę
- naskoczyć na booking.com, że hotel mnie napastuje, mimo iż ma wszystkie dane mojej karty i ona jest dobra
- naskoczyć na hotel, napisać im, wszystkie dane mojej karty i ona jest dobra - wejść w polemikę z hotelem, nie wiem czy mi się do opłaci
- poczekać, aż hotel anuluje rezerwację i iść na wódkę


Masz podać 1) prawidłowy numer karty KREDYTOWEJ lub ewentualnie debetowej ale takiej, która działa w internecie (w transakcjach na odległość bez fizycznego użycia karty - dziś standardem jest że większość kart działa w ten sposób) 2) numer takiej kkarty, która ma pokrycie - hotel ma prawo dokonać preautoryzacji karty (sprawdzenia czy działa) i nie musi tego zrobic na kwotę równą kwocie rezerwacji - zazwyczaj jest to niższa kwota (czasem symboliczna typu 1$), czasem jest to jakaś okrągła kwita np. 50 EUR niezależnie od kwoty rezerwacji - jest to PREAUTORYZACJA czyli srodki pozostana zablokowane od kilku do 14 dni i tyle.

Naskaiwania na booking czy hotel nie ma sensu, nie ma też sensu ustawianie limitów na dokładną kwotę - nie bój się, nikt Ci nic z tej karty nie ukradnie, masz poprostu być wiarygodny "płatniczo".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 31 Sie 2012 17:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Z moich obserwacji wynika, że niektóre hotele sobie z tymi preautoryzacjami nie radzą.
Sam podałem już 3 razy różne karty do hotelu w Hispzanii bo dwa razy im odrzucało rzekomo kartę.
W takiej sytuacji pozostaje zgłoszenie problemu do booking.

W banku spytaj się, czy było zapytanie preautoryzacyjne z hotelu i czy bank go nie zablokował. Czasem jest tak, że bank ze względów bezpieczeństwa blokuje dostęp gdy pojawia sie próba autoryzacji z zagranicy, ale na ogół dotyczy to "dziwnych" krajów - np. afrykanskich, mniej znanych azjatyckich itd. Z Europy nie powinno być, ale warto sprawdzić, bo czasem system z automatu jakaś blokadę zrobi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Wrz 2012 11:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Zgłoś problem do booking wskazując że hotel zgłasza problem z kartą mimo że numer podany w rezerwacji był prawidłowy i karta jest aktywna / ma pokrycie, poza tym, że bank przekazał informację , że w ogóle nie było próby jej autoryzacji/preautoryzacji i żeby skontaktowali sie z hotelem w celu wyjaśnienia sytuacji.

Być może obsługa hotelu nie potrafi zrobić prawidłowo preautoryzacji (to sie zdarza!) albo w ogóle nie mają takiej możliwości tchnicznej (zwłaszcza mniejsze hotele).

Zaczekaj na odp. z booking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Sty 2013 15:07 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 17
Mnie ostatnio hotel na booking.com nie przyjął karty, zdarzyło się to pierwszy raz, zadzwoniłam do mbanku i powiedzieli, że hotel próbował autoryzować kartę poprzez terminal płatniczy, a nie jako płatność internetową, co jest bardzo niebezpieczne i bank ma zablokowaną możliwość takiej autoryzacji. Mogą mi odblokować na jakiś czas, ale nie radzą tego robić ;) Zarezerwowałam inny hotel, ale teraz boję się, że kolejny też będzie chciał autoryzować kartę w ten sposób (bo podobno często pobiera pieniądze parę dni przed przyjazdem) i anuluje mi rezerwacje w ostatniej chwili, jeśli nie da rady. Wiecie może jak to jest z tymi autoryzacjami? Czy liczyć na to, że inne hotele będą w bezpieczniejszy sposób autoryzować karty, a może to tylko mbank ma takie zabezpieczenie i może mi to utrudnić rezerwację hoteli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Sty 2013 15:35 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Pamietajcie, że karta mbanku nie jest karta kredytową. Należy użyć karty VISA (a nie Visa Electron) ewentualnie Master Card. Sprawdzilem i dziala. Przepracowane.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Sty 2013 15:55 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Ja z booking.com mialem taki problem, ze kilkakrotnie wprowadzalem numer karty mbanku. Z karta bylo wszystko ok a za kazdym razem hotel odrzucal platnosc i dostawalem powiadomienie od booking.com. Zadzwonilem na infolinie, a mila pani powiedziala ze karta Visa Electron nie jest wlasciwa karta kredytowa. Sprawdzilem w warunkach platnosci i tam bylo napisane ze hotel przyjmuje platnosc Visa (a nie Visa Elecrton), Master Card. Po wpisaniu numeru Master Card płatność przeszla bez problemu. ps. Zwracajcie na to uwagę.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Marta Wlodarczyk uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 16 Sty 2013 16:05 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
an_ka miałem wczoraj dokładnie taki sam problem podczas rezerwacji hotelu w Barcelonie, użyłem trzech kart (bzwbk, mbank, ING) i wszystkie zostały odrzucone.
Ostatecznie anulowałem rezerwację w tym hotelu i zarezerwowałem inny już bez problemu.
Z moich obserwacji wynika że tylko Hiszpanie i Węgrzy robią takie problemy, w żadnych innych krajach (korzystałem z booking.com kilkadziesiąt razy) nigdy nie miałem problemów z preautoryzacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Sty 2013 16:17 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 17
No, zobaczymy, najwyżej będę się kontaktować z obsługą booking, jeśli problem pojawi się przy hotelu, na którym mi zależy ;) Ja akurat rezerwację hoteli w Barcelonie wspominam dobrze (ostatecznie znalazłam chyba najlepszy hotel w jakim byłam, w świetnej cenie ;) ), Mediolan też zawsze bezproblemowo, teraz dopiero w Brukseli kłopot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Sty 2013 16:25 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Potwierdzam, kłopoty z autoryzacja miałem ostatnio w Barcelonie i na Wyspach Kanaryjskich. Ostatecznie platność karta MC rozwiazala problem.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Sty 2013 19:32 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 58
Loty: 113
Kilometry: 222 169
an_ka napisał(a):
Mnie ostatnio hotel na booking.com nie przyjął karty, zdarzyło się to pierwszy raz, zadzwoniłam do mbanku i powiedzieli, że hotel próbował autoryzować kartę poprzez terminal płatniczy, a nie jako płatność internetową, co jest bardzo niebezpieczne i bank ma zablokowaną możliwość takiej autoryzacji. Mogą mi odblokować na jakiś czas, ale nie radzą tego robić ;) Zarezerwowałam inny hotel, ale teraz boję się, że kolejny też będzie chciał autoryzować kartę w ten sposób (bo podobno często pobiera pieniądze parę dni przed przyjazdem) i anuluje mi rezerwacje w ostatniej chwili, jeśli nie da rady. Wiecie może jak to jest z tymi autoryzacjami? Czy liczyć na to, że inne hotele będą w bezpieczniejszy sposób autoryzować karty, a może to tylko mbank ma takie zabezpieczenie i może mi to utrudnić rezerwację hoteli?


Miałem identyczny problem przy rezerwacji w Amsterdamie. Również karta kk w mbanku i stwierdzenie, że próbowali dokonać autoryzacji w terminalu bez obecności karty. Poprosiłem na mlinii o wyłączenie zabezpieczenia, ale po tygodniu ciągle tego nie zrobili, więc zmieniłem hotel na inny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Sty 2013 21:33 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
cimek napisał(a):
Miałem identyczny problem przy rezerwacji w Amsterdamie. Również karta kk w mbanku i stwierdzenie, że próbowali dokonać autoryzacji w terminalu bez obecności karty. Poprosiłem na mlinii o wyłączenie zabezpieczenia, ale po tygodniu ciągle tego nie zrobili, więc zmieniłem hotel na inny.
Złożyłeś w banku dyspozycję i Cię olali? Trzeba było zmienić bank na inny a nie hotel :) Transakcje MOTO to podstawa w wielu hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Sty 2013 19:53 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 58
Loty: 113
Kilometry: 222 169
mm0512 napisał(a):
cimek napisał(a):
Miałem identyczny problem przy rezerwacji w Amsterdamie. Również karta kk w mbanku i stwierdzenie, że próbowali dokonać autoryzacji w terminalu bez obecności karty. Poprosiłem na mlinii o wyłączenie zabezpieczenia, ale po tygodniu ciągle tego nie zrobili, więc zmieniłem hotel na inny.
Złożyłeś w banku dyspozycję i Cię olali? Trzeba było zmienić bank na inny a nie hotel :) Transakcje MOTO to podstawa w wielu hotelach.

Niestety zniesienie blokady traktowane jest jako reklamacja i mają dość dużo czasu na jej rozpatrzenie. Prościej było dokonać zmiany hotelu. Natomiast próba autoryzacji z hotelu nie była klasyczną transakcją MO/TO, bo takie wielokrotnie przechodziły. Najlepiej mieć kilka kart w różnych bankach i problemie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Sty 2013 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 60
Rezerwacji dokonałem w piątek. Podałem kartę Visa Electron (innej nie mam). Podswietliło sie na zielono, wszystko OK, rezerwacja potwierrdzona. Oferta bezzwrotna ale nic nie pobrało/nie zablokowało. Dziś (wtorek) otrzymałem jednak cytowanego już tutaj maila:

Otrzymaliśmy od Hotel Chesscom informację, że prawdopodobnie dane karty kredytowej, które Państwo podali, są niewłaściwe.
Co należy zrobić:
Kliknij tutaj, aby zaktualizować dane swojej karty kredytowej: MyBooking
Aby otrzymać pomoc w tej sprawie, mogą Państwo także skontaktować się z Hotel Chesscom.
Ważne: Prosimy zrobić to w ciągu 24 godzin, aby hotel nie próbował obciążyć Państwa karty lub odwołać rezerwacji.
Państwa rezerwacja w tym hotelu jest aktualna dopóki nie otrzymają Państwo wiadomości e-mail z potwierdzeniem odwołania rezerwacji.
Państwa karta może zostać obciążona przez hotel:
W przypadku niepojawienia się w hotelu
W przypadku późnego odwołania rezerwacji
Na poczet przedpłaty
Wszystkie płatności są przetwarzane przez hotel.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Z poważaniem,
Booking.com


Niestety nie posiadam innej karty by zmienić jej dane. Pozostaje więc czekać czy booking/hotel odwołają mi rezerwację czy też nie. Czy komuś z Was odwołali rezerwację po tych 24h? Rezerwację mam dopiero na marzec, ale wolałbym żeby odwołali mi ją (jeśli mają odwołać) jutro a nie np. dzień przed przyjazdem. Środków na koncie mam na kilka takich rezerwacji bowiem nie jest ona droga. Karta Visa Electron z Polbanku, płaciłem już nią m.in. za EasyBusa czy Ryanair w różnych walutach i wszystko odbywało się bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Sty 2013 10:34 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 17
Miałam niedawno taką sytuację, opisałam ją kilka postów wyżej. Zadzwoń do swojego banku i spytaj, dlaczego karta nie została zaakceptowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Sie 2015 02:17 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 1
Witam, mam problem - zabookowałam nocleg na booking.com studencką karta kredytową (bez odwołania rezerwacji) Mastercard. Dodatkowo mam pobookowane inne noclegi ta karta ale już z mozliwościa odwołania rezerwacji (wszystskie razem przekraczaja limit). W hotelu bez mozliwości odwołania rezerwacji karta została przeautoryzowana i odrzucona. W hotelu jest informacja ze mozna placic karta euro/mastercard (czy to to samo co Mastercard?). Przypuszczam, że nie przyjęto mi karrty z powodu pobookowania zbyt dużej ilości noclegów ktore przekraczaja limit (ale pozostałe moge odwołac).
Moje pytanie - co dzieje sie gdy karta nie przejdzie i rezerwacja jest anulowana? Jakie są koszty? Czy jeśli podam nr karty innej osoby, ale nie będe miala jej przy sobie w hotelu, tylko zapłace inna lub gotówka hotel się zgodzi?

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Sie 2015 06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
zosiaak napisał(a):
W hotelu bez mozliwości odwołania rezerwacji karta została przeautoryzowana i odrzucona. (...) Przypuszczam, że nie przyjęto mi karrty z powodu pobookowania zbyt dużej ilości noclegów ktore przekraczaja limit (ale pozostałe moge odwołac).


A ja przypuszczam, że PREautoryzacja karty nie przeszła z innych powodów. Być może nie masz limitów (do płacenia w necie) nawet na tę jedną transakcję. Pozostałe rezerwacje nie mają nic do rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Sie 2015 06:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja bym napisał pytanie do hotelu czy mogę płacić inna karta...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group