Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#1861 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Wydaje mi się, że po prostu usunęli stronę hotelu, skoro już go nie będzie i będzie zakładana (albo już jest) strona hostelu.

Nie doszukiwałbym się tutaj sensacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#1862 PostWysłany: 27 Mar 2017 17:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nowy właściciel musi też podpisać na nowo umowę z booking.com,aby obiekt ponownie był sprzedawany przez ich stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1863 PostWysłany: 27 Mar 2017 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
miriam napisał(a):
Nowy właściciel musi też podpisać na nowo umowę z booking.com,aby obiekt ponownie był sprzedawany przez ich stronę.


Być może tak jest - tylko prawdopodobnie Booking dowiedział się o tym ode mnie... W każdym razie, zobaczymy, jaki będzie efekt końcowy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1864 PostWysłany: 27 Mar 2017 19:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
makesiu napisał(a):

tylko prawdopodobnie Booking dowiedział się o tym ode mnie...

To nawet bardziej niż prawdopodobne. ;) Obiekty w takich przypadkach starają się radzić sobie z pominięciem bookingu,bo zazwyczaj grożą im kary umowne za przedterminowe zerwanie umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1865 PostWysłany: 28 Mar 2017 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
No cóż - ja tylko domniemuję, że Booking upomniał hotel, żeby lepiej przywrócił właściwą rezerwację - padło słowo relokacja..
Przy obłożeniu 91% ktoś za tę relokację musiałby zapłacić :)
Jeżeli hotel ma zamiar dalej współpracować z Bookingiem .......
A swoją drogą - to jest przerażające - remontują i będą hostelem. Do tej pory komentarze bardzo pozytywne, o 30metrowych pokojach a tu bomba... No cóż - dobrze, że 1 nocleg a nie np. 6 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1866 PostWysłany: 30 Mar 2017 14:32 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Uwaga na rezerwacje poprzez booking.com w Turcji !!! Zgrzyt na linii sad turecki a booking.com .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1867 PostWysłany: 30 Mar 2017 16:05 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Turkish court orders Booking.com to be blocked

ISTANBUL – Turkey's state-run news agency says a court has ordered the travel website Booking.com to be blocked in a dispute with Turkey's main travel agency association.

The Anadolu Agency reported Wednesday that a commercial court in Istanbul had ordered the move against Booking.com as a "precautionary measure" while the case is ongoing.

Lawyers for the Association of Turkish Travel Agencies had argued that Netherlands-based Booking.com was engaging in unfair competition in the marketing of hotels in Turkey.

Anadolu says government authorities are expected to block access to the website as soon as they receive official notification from the court.

Czyli krótko mówiąc sąd nakazał zablokowanie Booking.com w Turcji.

Na stronie nic się nie zmieniło, obiekty w Turcji są dostępne, ale możliwe, że ich zablokowanie to kwestia kilku dni.

I tu pojawia się problem - co z zarezerwowanymi wcześniej noclegami? Czy ktoś jest w takiej sytuacji i dostał jakąś informację z hotelu/serwisu? Napisałem do nich, ale na razie bez odpowiedzi.

-- 30 Mar 2017 16:44 --

Widzę, że ktoś przeniósł post tutaj - nie wydaje wam się jednak, że to bardziej pasuje do działu Turcja, a nie Noclegi?
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1868 PostWysłany: 30 Mar 2017 17:19 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Rezerwacje wcześniejsze będą honorowane, bo hotelarze nie są zainteresowani ich odwołaniem.
To jakaś turecka izba turystyki wniosła pozew (a raczej prezydent Turcji ich rękoma). Sprawa polityczna, a przy okazji próba przejęcia smacznego tortu przez lokalnego gracza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1869 PostWysłany: 30 Mar 2017 18:24 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
To tylko Twoje domysły czy coś więcej? :)

Równie dobrze hotelarz może uznać, że owszem, przyjmie mnie, ale jeśli mu dopłacę X, bo cena na Booking była promocyjna i już nie obowiązuje. A w przypadku problemów Booking nie będzie mógł interweniować.

P.S. Pozbyłem się kłopotu przenosząc rezerwację do innego serwisu :))
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1870 PostWysłany: 31 Mar 2017 01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Ktoś próbował takiego schematu?

Mamy nieodwołalną rezerwację (lub po czasie możliwym do odwołania), hotel nie ściągnął środków z karty od razu.

Wycofujemy środki z karty. Obiekt prosi, poprzez booking.com, o aktualizację danych w 24h (standardowy mail oraz procedura - próba zablokowania kasy na kilka dni przed przyjazdem).

Nie aktualizujemy i czekamy: będzie anulacja czy mimo wszystko no-show?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1871 PostWysłany: 31 Mar 2017 07:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌manyaky‌ Jeśli chcą pobrać kasę i z racji braku środków (lub innej przyczyny) nie mogą to znaczy,że szykuje się anulacja ,oczywiście jeśli nic z tym nie zrobisz.Zwłaszcza jak zostało jeszcze kilka dni do rozpoczęcia pobytu. Ostatecznie wszystko zależy od obiektu,ale przy braku kontaktu z twojej strony będą starali się anulować i znaleźć nowego klienta, ponieważ nie tak prosto w przypadku no-show jest uzyskać środki z karty,której nie można preautoryzować. Nie spotkałam się jeszcze by przy braku reakcji na aktualizację danych karty nie doszło ostatecznie do anulacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
#1872 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:43 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Działa Wam booking.com? Ja otrzymuję taki komunikat:
"www.booking.com zazwyczaj używa szyfrowania do ochrony Twoich informacji. Gdy tym razem Google Chrome próbował połączyć się ze stroną www.booking.com, odesłała ona nietypowe i nieprawidłowe dane logowania. Może się tak zdarzyć, gdy pod stronę www.booking.com podszywa się atakująca osoba albo gdy ekran logowania do sieci Wi-Fi przerwie połączenie. Twoje informacje są nadal bezpieczne, bo połączenie w Google Chrome zakończyło się przed wymianą jakichkolwiek danych.

Nie możesz teraz wejść na stronę www.booking.com, bo wysłała ona zaszyfrowane dane logowania, których Google Chrome nie może przetworzyć. Błędy sieci i ataki są zazwyczaj przejściowe, więc prawdopodobnie strona będzie wkrótce działać."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1873 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 317
niebieski
U mnie działa bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1874 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:53 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dziala na chrome, moze masz jakis antivirus lub firewall, ktory wysyla ostrzezenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1875 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:57 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nieee - to pewnie wina kompa na Winowsie XP. Trzeba będzie zainwestować w nową maszynę :/
Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1876 PostWysłany: 04 Kwi 2017 16:33 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Nie wiem, w którym wątku zapytać więc pytam tutaj :) Pytanie może dla Was bez sensu ale ja nie wiem a chcę wiedzieć. Ponoć kto pyta nie błądzi. Mianowicie do tej pory zawsze hotele rezerwowałem na hotelopia.com lub venere.com (już chyba nie istnieje). W tym roku szukam na booking.com czegoś dla 6 osób dorosłych i 3 dzieci.
Proszę mnie uświadomić w następującej kwestii: mianowicie po wybraniu 3 pokoi, liczby osób dorosłych 6, liczby dzieci 3 (wszystkie po ok. 10 lat) otrzymuję wyniki wyszukiwania. Wyniki te zawierają m.in. opcję gdzie pokazana jest ikona 2 ludzików (po najechaniu na nich jest info: "Maksymalna liczba osób: 2" a na dole jest info, że "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 12 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku".

Pytanie: czy ja mogę wybrać taką opcję, skoro dzieciak będzie spał z nami czy mam wybrać opcję, gdzie jest 3 ludzików ? Pytam wprost bo na moją logikę wybrałbym pokój z tymi 2 ludzikami skoro dzieciak do 12 lat za free jeśli śpi z rodzicami ale wolę się upewnić.

Pytanie: jeżeli jako walutę na booking.com mam wybrane EUR i będę płacił w kartą z EUR to pobierze EUR, identycznie jeżeli zmienię wyniki na PLN i będę płacił PLN to pobierze dokładnie tyle ile pokazuje ?

Będę wdzięczny za info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1877 PostWysłany: 04 Kwi 2017 17:07 

Extigy napisał(a):


Proszę mnie uświadomić w następującej kwestii: mianowicie po wybraniu 3 pokoi, liczby osób dorosłych 6, liczby dzieci 3 (wszystkie po ok. 10 lat) otrzymuję wyniki wyszukiwania. Wyniki te zawierają m.in. opcję gdzie pokazana jest ikona 2 ludzików (po najechaniu na nich jest info: "Maksymalna liczba osób: 2" a na dole jest info, że "Bezpłatnie! 1 dziecko do lat 12 – pobyt bezpłatny, jeżeli śpi na obecnym łóżku".

Pytanie: czy ja mogę wybrać taką opcję, skoro dzieciak będzie spał z nami czy mam wybrać opcję, gdzie jest 3 ludzików ? Pytam wprost bo na moją logikę wybrałbym pokój z tymi 2 ludzikami skoro dzieciak do 12 lat za free jeśli śpi z rodzicami ale wolę się upewnić.



Możesz skoro tak znajduje Booking i taką informację masz na stronie hotelu, ale po wyborze wskazany jest kontakt z hotelem informujący o dzieciaku lat 10 nocującym i śpiącym z wami (są hotele, gdzie mogą robić problem przy dostępnym pokoju dla 3 osób, ale bardzo rzadko)

Extigy napisał(a):



Pytanie: jeżeli jako walutę na booking.com mam wybrane EUR i będę płacił w kartą z EUR to pobierze EUR, identycznie jeżeli zmienię wyniki na PLN i będę płacił PLN to pobierze dokładnie tyle ile pokazuje ?



Właściwa waluta to ta obowiązująca w danym kraju czyli np. w Hiszpanii euro, zmienienie wyświetlenia na zł ZAWSZE podaje kwotę przypuszczalną, według obecnego kursu przewalutowania zł na euro/dolary itp
Góra
 PM off  
      
#1878 PostWysłany: 04 Kwi 2017 17:08 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Ludziki dotyczą osób dorosłych. Czasem też są małe ludziki jako dzieci. Ogólnie wszystko powinno być w opisie pokoju lub na dole przy info hotelu. Może zarówno być płatnie/bezpłatnie na obecnym łóżku, płatnie/bezpłatnie dostawka, albo brak możliwości więcej niż 2 osoby i wtedy dla 2 dorosłych i dziecka wyrzuci 2 pokoje.

Co do płatności, to trochę mało informacji. Po pierwsze na ogół płatność jest na miejscu a karta jest tylko do rezerwacji. Nie dotyczy to ofert bez możliwości odwołania rezerwacji - tam płatność od razu kartą, przelewem, zaliczka itp. Booking podaje ceny orientacyjne w przeliczeniu z danej waluty na wybraną (to od twojego baku zależy po jakim kursie przeliczy). Kwota w EUR lub pln będzie taka sama jak w rezerwacji jak w tej walucie jest płatność dla hotelu np. w Polsce w pln lub gdzieś w UE w euro właśnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1879 PostWysłany: 04 Kwi 2017 20:55 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@‌Extigy‌ mnie ostatnio często blokują środki na karcie w dniu przyjazdu, co mnie wkurza, gdy na rezerwacji jest napisane, że mogę płacić gotówką. Podaję więc przy rezerwacji kartę, którą będę płacić, żeby nie było niemiłych kursowych niespodzianek ;)

Nie macie ostatnio wrażenia, że booking schodzi na psy? Taki przykład kilka tyg. temu. Prosiłam przy ostatniej rezerwacji o późniejsze wymeldowanie. Mam status genius i rzadko korzystam z przywilejów. Zresztą te przywileje to fikcja, na papierze. Hotel odmówił, więc napisałam do bookingu. Po czym mi odpisali, że mogę odwołać rezerwację bezpłatnie (jakbym o tym nie wiedziała, miałam to na rezerwacji) i zarezerwować inny hotel :roll:
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1880 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A w tym hotelu przy Twojej rezerwacji istniała możliwość późniejszego wymeldowania dla genius - była taka informacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group