Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#1821 PostWysłany: 16 Lut 2017 20:18 

Ale od kiedy to Booking coś BLOKUJE????????????????????????????
Blokuje, preautoryzuje oferent/hotelarz, po danym pobycie wzajemnie się rozliczają

*tak przynajmniej u mnie jest
Góra
 PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1822 PostWysłany: 16 Lut 2017 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ale od kiedy to Booking coś BLOKUJE????????????????????????????


Ja nie napisalem i nie twierdze, ze blokuje, tylko jak juz wczesniej wspominalem, otrzymuje bezposrednio od booking.com nastepujace maile:
Kod:
We have tried to process the payment for your Advance Purchase room reservation but the credit card has declined.  Please update the credit card on file in order to avoid cancellation of your reservation.
Obawiam sie, ze moja, niby potwierdzona wczesniej rezerwacja, moze poleciec w kosmos. ;)
Wpisalem inna karte kredytowa z dokladnymi danymi i zobaczymy, co bedzie dalej.
Co ma zrobic ktorys inny Klient, jak jest posiadaczem tylko jednej karty kredytowej, pewnie mu anuluja. :x
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 17 Lut 2017 12:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1823 PostWysłany: 16 Lut 2017 20:32 

po 3 błądzisz: Booking POŚREDNICZY w przekazaniu podanych przez klienta danych kart kredytowych/debetowych

Też takie info dwukrotnie otrzymałem, ale tu też Booking tylko pośredniczył, każdorazowo otrzymywałem informację, że hotelarz prosi o zmianę 1. na kartę kredytową oraz 2. w drugim przypadku na inną, gdyż z jakiegoś powodu nie mogą dokonać wymienionej w umowie 10% ceny końcowej
A jak nie masz KK i się uprą to rezerwację anulują, zgodnie z warunkami zresztą (ale tobie to wisi, bo i tak nie zamierzasz korzystać)
A dla nas lepiej, bo cała ta otoczka i treść postów ma się nijak do tego co masz na stronach Booking
Góra
 PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#1824 PostWysłany: 16 Lut 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wiadomo i tego nie zaprzeczam, ze booking.com jest tylko posrednikiem i posredniczy w transakcji, dlatego wspomnialem, ze bede musial zaplacic na miejscu, czyli hotelowi. Zadna z moich kart nie jest obciazona, bo pieniadze pobierze oczywiscie hotel.
Ceny na portalu wyswietla niestety booking.com i podobno kasuje za udane posrednictwo ok. 15% prowizji, wiadomo z czegos musza sie utrzymac, chociaz czytalem, ze sa inne portale, gdzie ta prowizja wynosi mniej, prawdopodobnie dlatego te roznice cenowe. ;)
Gdzies przeczytalem, ze Google Hotelfinder zarabia 0,2% per-klick od wyszukanej ceny, niezly business, ale to znow kompletnie inny temat. Prowizje posrednikow na pewno mi nie przeszkadzaja.

Wracajac do tematu. Wlasnie otrzymalem maila od booking.com, czyli inna KK, jak na razie, nie pomogla. Mam nadzieje, ze nie bedzie potrzeba trzeciej. :x
Kod:
Thank you for sending us your request.
Please note that your request is not guaranteed until the accommodation has confirmed it.
Request: The guest has updated his credit card. Kindly confirm if you have received the new details./
If you would like to verify your request before your arrival, please contact the accommodation directly.
Their contact details are:

Kind regards,
Booking.com Customer Service Team

Znow nie ma imienia i nazwiska osoby wysylajacej tego maila, bardzo profesjonalnie. :x
Napisalem maila do hotelu, bo chce miec potwierdzenie na pismie i zobaczymy co dalej.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 17 Lut 2017 12:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1825 PostWysłany: 17 Lut 2017 09:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
@‌cccc‌ prowizje są rożne dla booking od hoteli, wiec nie wypowiadaj sie autorytatywnie, że wynosi 15%, bo gdzies tam, to przeczytałeś. Client piszemy przez K w języku polskim.

@‌gorny77‌ czasem, choć sporadycznie, to booking pobiera cała kasę za nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#1826 PostWysłany: 17 Lut 2017 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Otrzymalem wlasnie maila od hotelu:
Kod:
I decided to email you directly because I do not get the email unless I log in to booking.com.
I am trying to get the payment for $789.58.  This is what I get –
 
Is this the correct card that you want to use?

Reasumujac, bookong.com pokazal na portalu cene koncowa do zaplacenia: $682, quasi "netto", bez podatkow: 14.75% (tax) i $3.50 (city tax).
Zaplacilem karta i w mailu defintywnie potwierdzakjacym moja rezerwacje, otrzymalem informacje, ze zaplacilem karta $682, bez dodatkowych podatkow.
A wiec booking.com, chcac zdobyc jak najlepsza pozycje w rankingu cenowym, nie podal na portalu defintywnej ceny koncowej "brutto".
Hotel chce sciagnac kwote $789.58, jak z tego wynika, z dodatkowymi oplatami (podatkami) i pyta ktora KK ma zastosowac. Podalem dwie KK, poniewaz zalezy mi, aby ta rezerwacja zostala zrealizowana.
Poslalem wlasnie maila, aby wyprobowali najpierw ta pierwsza karte, ktora do tej pory booking.com kwestionowal.

CDN

edit (final koncowy w koszu)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 18 Lut 2017 20:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1827 PostWysłany: 18 Lut 2017 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
cccc napisał(a):
...
Zaplacilem karta i w mailu defintywnie potwierdzakjacym moja rezerwacje, otrzymalem informacje, ze zaplacilem karta $682, bez dodatkowych podatkow...

Jak zapłaciłeś jak nie mogli z karty nic pobrać? Booking zwykle nie bierze żadnej kasy przy rezerwacji. Zalecam na przyszłość więcej troski o szczegóły, bo to już kolejny raz kiedy własnie z precyzyjnym podejściem do zagadnienia masz poważny problem.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1828 PostWysłany: 18 Lut 2017 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ostatnich kilka postów wyczyściłem, proszę o trzymanie się tematu wątku - booking.com, a ewentualne dyskusje proszę kontynuujcie na pw.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1829 PostWysłany: 21 Lut 2017 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Chyba mam szczęście do bookingowych promocji. Tydzień temu znalazłem "promocję" (=błąd) i akurat wczorajszą noc spędziłem za całe 6,5€ zamiast za 65€... Duży, dwuosobowy pokój z widokiem i z łazienką + pyszne śniadanie.
Był mały zgrzyt przy wymeldowaniu ale przez telefon wszystko się wyjaśniło tak jak być powinno (czyli tak jak w papierach stoi). Najpierw 10 minut czekania na konsultanta; potem odrzucenie ich propozycji żebym może ze 25€ zapłacił; a na końcu, po telefonie z centrali z Berlina, że jednak za 6,5€ i miłego dnia! Ale 45 minut w plecy...
Ja się nie pytałem czy ta cena jest OK, oni mieli co najmniej 3 okazje żeby się skapnąć... Dostali prawie darmowy kurs obsługi bookinga i jeszcze coś się pluli "żeby nam więcej booking takich ludzi nie przysyłał!" :roll:
8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#1830 PostWysłany: 21 Lut 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Sorry, jeśli powielam temat, ale nie mam teraz czasu szukac odpowidzi na taka kwestie, bo mam jutro wyjazd o 10 z Wawy do el Avivu, ( a jako ze El Al) to na lotnisku musze byc o 6....przejrze ten temat, ale moze ktos ma szybka odpowiedź.

Od jutro mialem miec rezerwacje apartamentu w Tel Avivie, dzisiaj na viberze dzwoni wlaściciel i mówi: Sorry resory, anuluje Ci bo nie mam wody w apartmencie. Nadmieniam, ze cena spoko loko, bez żadnych discantow, rebahasow i ubytków.

Dzwonie do bookingu i informuje...i teraz rodzi sie moje pytanie:

co może dać mi booking? tj. jak mocno mogę negocjować. Nie chce zeby
a) wpakowali mnie np. do lepszego hotelu ale na obrzezach
b) wpakowali mnie np. do hotelu gorszego ale w okolicach mojego,
c) nie mam w planach doplacać ze lepszy standard czy lepszą lokalizacje

Chce w zasadzie cos o takim samym standardzie albo wyższym, w centrum jak dotychczasowy.
Ile mogę odrzucic ich ofert w sytuacji gdyby byly słabe....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1831 PostWysłany: 21 Lut 2017 16:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌Robaku‌ Najlepiej wyszukaj szybko sam i ty zaproponuj alternatywę,która ci odpowiada.Cena w granicach rozsądku może być wyższa (obciążają różnicą obiekt,który odwołał ci rezerwację)Staraj się by był podobny standard i lokalizacja.Zazwyczaj w takich sytuacjach akceptują,ty płacisz na miejscu ew. cenę wyższą ,bierzesz rachunek i po powrocie przesyłasz scan a oni różnicę na twoje konto.Ciut to trwa,ale jest o.k.
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
#1832 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:31 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Jeśli zarezerwowałem hostel poprzez booking.com i podałem nr karty bez CVV (płacił będę na miejscu) oraz mam ustawiony limit transakcji internetowych na zero (Inteligo), to rozumiem, że mogę spać spokojnie?
Na 99% uważam, że tak, ale wolę się upewnić.
Dopiero pierwszy raz kupiłem cokolwiek poprzez transakcję internetową z użyciem numeru karty (Ryanair) i jestem zielony.
Ten 1% to właśnie Ryanair, ale tam maniany chyba nie robią? To nie jakiś tam hotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1833 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
marcin- napisał(a):
podałem nr karty bez CVV (płacił będę na miejscu) oraz mam ustawiony limit transakcji internetowych na zero (Inteligo), to rozumiem, że mogę spać spokojnie?

Nie podanie nr CCV samo w sobie nie jest jeszcze zabezpieczeniem,bardziej powinien cię chronić ten zerowy limit transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1834 PostWysłany: 25 Lut 2017 00:37 

Ale takie działanie jest ułomne, gdyż i tak w większości zaistnieją problemy: hotel nie może wykonać preautoryzacji, blokad % kwoty rezerwacji wynikającej z umowy


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Lut 2017 11:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1835 PostWysłany: 25 Lut 2017 09:58 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja przedwczoraj zapłaciłem za hotel (na booking.com) i nawet nie pytano o CVV... Numer karty, data ważności i to wszystko. Wczoraj pobrali całą kwotę. Zatem koledzy dobrze piszą twierdząc, że CVV w ogóle nie jest potrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1836 PostWysłany: 26 Lut 2017 11:27 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
d-t-x napisał(a):
Ja przedwczoraj zapłaciłem za hotel (na booking.com) i nawet nie pytano o CVV... Numer karty, data ważności i to wszystko. Wczoraj pobrali całą kwotę. Zatem koledzy dobrze piszą twierdząc, że CVV w ogóle nie jest potrzebny.
No to lipa :D

Przeczytałem pierwsze 22 strony wątku, nie mam siły na więcej ;) więc zapytam
Zarezerwowałem tydzień temu po praz pierwszy hostel na jedną noc poprzez booking.com (lipiec, 22 euro) i podałem nr karty debetowej Inteligo, zapłacę na miejscu.
W rezerwacji mam "Przedpłata nie jest wymagana" i mogę anulować za darmo rezerwację 2 dni przed.

1).
Wyczytałem tutaj, że hotele mogą ściągnąć z debetówki (nie musi być kk), tzn. ludzie pytali czy można płacić debetówką/pre-piad i przykładowe odpowiedzi:
Cytuj:
Krotko mowiac: rezerwuj, jesli sa jakies srodki na prepaidzie, a bedzie ok.
Cytuj:
można debetową
Cytuj:
A co to za problem ściągnąć środki z debetówki, karta jak karta. Zdarzały się sytuacje, że z pustych pre paid ściągali.
Cytuj:
W booking zawsze drażni mnie to, że przesyłają do hoteli numer karty jawnie np. faksem. (...) Dlatego też jeśli chodzi o ten serwis zawsze używam karty debetowej mbanku, gdzie na koncie mam tyle gotówki ile mi aktualnie potrzebne. Nie odważyłbym się chyba użyć tam kredytówki lub karty do głównego konta.

Czy jest jednak ryzyko, że np. tydzień przed wyjazdem napiszą maila i dadzą 24h na zmianę karty inną (czyli kredytową)??
Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób na obejście tego? Wyrobiłem kartę euro Kantoru Aliora, nie mam zamiaru wyrabiać kredytówki jeszcze.

2).
Wiem, że jeśli ustawię limit transakcji internetowych na zero, to mogę mieć problem z rezerwacją, bo hostel może chcieć dokonać kiedyś tam preautoryzacji. Nie ma na to reguły, niektórzy chcą i tyle.
Postanowiłem więc mieć cały czas limit transakcji internetowych ustawiony na 150 zł i teoretycznie nie powinno być żadnego problemu, ale o co chodzi z tymi obciążeniami korespondencyjnymi? Mam się tym przejmować?
Cytuj:
Po doświadczeniach w przykrej w konsekwencjach anulacji hotelu przez booking.com przestrzegam: oni obciążają kartę kretytową korespondencyjnie, a nie jako transakcja internetowa. Na wyjaśnienie tych kwestii straciłem pół dnia i fajną rezerwację. A większość banków ma blokady na obciążenia korespondencyjne, mój mBank otwiera je tylko na wyraźne życzenie klienta na określoną kwotę na 3 dni.
Mam zgadywać kiedy będą chcieli preautoryzować i dzwonić do banku?
Czy jednak się nie przejmować, bo w razie problemów z kartą wyślą maila i mam 24h na zmianę karty?
Nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku.

3).
Czy maile do hosteli są zawsze takie dziwne
12396xxxxx-mxxp.7ux4.nkex.242c@property.booking.com ?
To mam po najechaniu myszką na "Wyślij e-mail do obiektu"
Hostel to Oporto Music Hostel (Porto).

4).
Cena 22 euro za pokoik jednoosobowy 5m2 chyba nie jest megapromocją, więc skoro jeszcze od siebie nie anulowali (tydzień minął), to już nie anulują?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez marcin-, 26 Lut 2017 12:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1837 PostWysłany: 26 Lut 2017 11:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
marcin- napisał(a):
Czy jednak się nie przejmować, bo w razie problemów z kartą wyślą maila i mam 24h na zmianę karty?
Nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku.

3).
Czy maile do hosteli są zawsze takie dziwne

To mam po najechaniu myszką na "Wyślij e-mail do obiektu"
Hostel to Oporto Music Hostel (Porto).

4).
Cena 22 euro za pokoik jednoosobowy 5m2 chyba nie jest megapromocją, więc skoro jeszcze od siebie nie anulowali (tydzień minął), to już nie anulują?

Pozdrawiam

Gdyby ew. preautoryzacja się nie udała zostaniesz powiadomiony ,więc nie ma co się martwić.Mail do hostelu jest za pośrednictwem strony Booking.com co zresztą widać.Cena jest jak na hostel normalna więc nie ma obawy anulacji ;)


Ostatnio edytowany przez miriam, 26 Lut 2017 13:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin- uważa post za pomocny.
 
      
#1838 PostWysłany: 26 Lut 2017 12:06 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
miriam napisał(a):
Mail do hostelu jest za pośrednictwem strony Booking.com co zresztą widać
Widać, widać, byłem ciekawy czy wszystkie są takie sztucznie zagmatwane, ale pewnie automat je tworzy i ot cały sekret (nie zauważyłem, że pierwsze cyferki to nr rezerwacji ;))
miriam napisał(a):
Gdyby ew. preautoryzacja się nie udała zostaniesz powiadomiony ,więc nie ma co się martwić.
To wiem, ale tu od razu pojawia się pytanie nr 1 :)
Odrzucają kartę, podaję drugą, odrzucają drugą i... mam tylko dwie debetowe (PLN i Euro) :mrgreen:
Będę pewnie pisał do hostelu, 22 euro to grosze, więc może będą elastyczni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1839 PostWysłany: 26 Lut 2017 12:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Pewnie nawet nie będzie takiej potrzeby,bo nie zawsze preautoryzują , zwłaszcza jak kwota niska,więc nie martw się na zapas.Debetówki też działają na hotelowe rezerwacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin- uważa post za pomocny.
 
      
#1840 PostWysłany: 26 Lut 2017 12:54 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Postaram się :D to nie moja pierwsza podróż czy też lot, ale nigdy nie bawiłem się w rezerwacje i płatności w internetach, stąd takie dziwne obawy na zapas
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group