Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#1801 PostWysłany: 09 Lut 2017 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Możesz spać spokojnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#1802 PostWysłany: 09 Lut 2017 10:46 

Rejestracja: 09 Lut 2017
Posty: 2
Dziękuję :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1803 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
A booking ma Twoje dane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1804 PostWysłany: 15 Lut 2017 17:22 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 40
Zarezerwowałem hostel w Izraelu. Hostel próbuje teraz zrobić "preautoryzację" lub częściowa płatność. Wysyłają mi maile przez booking.com: "Your credit card will not work
Please change the credit card details to confirm the reservation". Mieliście kiedyś taki problem? Jak temu zaradzić? Kasa na koncie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1805 PostWysłany: 15 Lut 2017 17:25 

Ich życzeniem jest podanie pełnych danych z nr. KARTY KREDYTOWEJ, jak nie podasz zapewne rezerwację anulują
Góra
 PM off  
      
#1806 PostWysłany: 16 Lut 2017 13:51 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Płaciłeś już tą kartą w internecie? Jeśli nie to może chodzić o limity transakcji internetowych.
A jak nie to dopytaj co nie działa, jaki im się wyświetla komunikat, przyczyny mogą być różne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1807 PostWysłany: 16 Lut 2017 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
abnu napisał(a):
Zarezerwowałem hostel w Izraelu. Hostel próbuje teraz zrobić "preautoryzację" lub częściowa płatność. Wysyłają mi maile przez booking.com: "Your credit card will not work
Please change the credit card details to confirm the reservation". Mieliście kiedyś taki problem? Jak temu zaradzić? Kasa na koncie jest.


Mam dokladnie ten sam problem z jednym hotelem, pomimo ze pelne dane karty lacznie z codem wpisalem, dostaje co 2-3 dni maile od booking.com o grozbie anulacji.
Kod:
We have tried to process the payment for your Advance Purchase room reservation but the credit card has declined.  Please update the credit card on file in order to avoid cancellation of your reservation.

Zadzwonilem bezposrednio do hotelu i powiedzieli mi, ze rezerwacja jest potwierdzona.
Karta dziala na pewno, poniewaz ciagle w internecie uzywam. Zadzwonilem nawet do banku, potwierdzili, ze karta jest OK i limit nie jest wyczerpany. ;)
Wyglada na to, ze to nie hotel, ale booking.com ma jakis problem. :x
Napisalem mail-a do booking.com i przyslali mi odpowiedz, niby z hotelu:
Kod:
The credit card on file did not change.  It is still the same card that was originally in the reservation.
Can you please try it again?
Thank you!

Bookowalem 2 hotele poprzez booking.com i placilem ta sama karta, ale mam problem tylko z jednym.
Na wszelki wypadek, wlasnie wpisalem inna karte kredytowa, ale mi sie to mocno nie podoba. :x
Nigdy nie mialem takiego problemu u ebookers, hotel.de, czy innych portalach.
Nie znalazlem na ich portalu numeru tel., aby ta sprawe wyjasnic. :x

Wiem jedno na pewno, KONIEC z rezerwacjami u booking.com!

Poza tym na portalu booking.com pokzazywane sa ceny bez podatkow i ewentualnie innych oplat, kiedy przyjdzie do zaplaty cena okazuje sie inna i wtedy nie sa najtansi.
Kod:
 The displayed amount (in CHF) is indicative and based on the exchange rate at the time of booking.

The amount shown is the net price. Additional applicable taxes may be charged by the property if you don't show up or if you cancel.
10 % Property service charge is excluded.
10 % City tax is excluded.


Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 16 Lut 2017 14:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1808 PostWysłany: 16 Lut 2017 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
cccc napisał(a):
Poza tym na portalu booking.com pokzazywane sa ceny bez podatkow i ewentualnie innych oplat, kiedy przyjdzie do zaplaty cena okazuje sie inna i wtedy nie sa najtansi.

Wszystko zależy od zwyczajów w miejscu, gdzie się wybierasz. Czasami trzeba dopłacić podatek od usług, czasami jakiś miejscowy/klimatyczny, czasami jeszcze inne opłaty. Ale w 90% moich przypadków kwota wyświetlana na bookingu była kwotą końcową, którą faktycznie zapłaciłem. W pozostałych 10% opłaty dodatkowe nie zawarte w cenie były i tak wskazane w opisie oferty, więc finalnie wszystko się zgadzało. Trzeba uważnie czytać opisy, żeby później nie płakać.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#1809 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Na innych portalach mialem inne doswiadczenia, z reguly mialem od razu cene koncowa do zaplaty, rzadko zdarzala mi sie jakas tourist tax, czy tym podobne, gdzie bylo to raptem kilka Euro. Nie pamietam, abym kiedykolwiek mial do zaplaty dodatkowe kwoty rzedu 20%!
W moim przypadku akurat nie chodzi o dodatkowe oplaty, czy podatki, chcialem tylko zwrocic uwage innym Uzytkownikom, ze bookong.com wcale nie jest najtanszy i na pierwszy rzut oka nie pokazuje, ze to jest cena netto. ;)
Zamowilem u nich, poniewaz inne portale pokazywaly, ze nie ma juz wolnych miejsc.

Wracajac do tematu, booking.com ma beznadziejny service obslugi clienta.
Na odpowiedz w sprawie karty kredytowej/anulacji mojej rezerwacji musialem czakac kilka dni, dopiero po ponownym reminder raczyli mi odpowiedziec. :x
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 16 Lut 2017 15:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1810 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:58 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Ja mam takie doświadczenia z podatkami jak @‌krasnal‌ - zależne od lokalnych zwyczajów, a nie od sposobu rezerwacji.
Jak w danym rejonie jest opłata klimatyczna do zapłaty na miejscu, to niezależnie czy rezerwujesz bezpośrednio, przez booking, czy przez inną stronę - dopłacasz na miejscu.
A to że booking czy cokolwiek innego nie jest najtańsze to chyba jasne - trzeba sprawdzać różne opcje, raz na jednej stronie jest najtaniej raz na innej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1811 PostWysłany: 16 Lut 2017 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chcialbym dodac, ze na moje kolejne maile z zapytaniem co sie dokladnie nie zgadza z karta kredytowa, do tej pory nie otrzymalem konkretnej odpowiedzi od booking.com. :x
Dzis wieczorem skontaktuje sie ponownie, bezposrednio z hotelem.
Teraz wlasnie przyszla fajna odpowiedz:
Załącznik:
ebookers.PNG
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1812 PostWysłany: 16 Lut 2017 16:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
No to masz okazję kliknąć jak jesteś Very Unsatisfiend ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1813 PostWysłany: 16 Lut 2017 17:04 

cccc napisał(a):
Na innych portalach mialem inne doswiadczenia, z reguly mialem od razu cene koncowa do zaplaty, rzadko zdarzala mi sie jakas tourist tax, czy tym podobne, gdzie bylo to raptem kilka Euro. Nie pamietam, abym kiedykolwiek mial do zaplaty dodatkowe kwoty rzedu 20%!
W moim przypadku akurat nie chodzi o dodatkowe oplaty, czy podatki, chcialem tylko zwrocic uwage innym Uzytkownikom, ze bookong.com wcale nie jest najtanszy i na pierwszy rzut oka nie pokazuje, ze to jest cena netto. ;)
Zamowilem u nich, poniewaz inne portale pokazywaly, ze nie ma juz wolnych miejsc.

Wracajac do tematu, booking.com ma beznadziejny service obslugi clienta.
Na odpowiedz w sprawie karty kredytowej/anulacji mojej rezerwacji musialem czakac kilka dni, dopiero po ponownym reminder raczyli mi odpowiedziec. :x


STRASZNE GŁUPSTWA piszesz:
- na booking podobnie jak na innych podobnych serwisach cena jest ceną brutto, czyli ile faktycznie zapłacisz O ILE wybierzesz walutę jaką na miejscu operuje hotelarz np. w Hiszpanii obowiązuje cena w euro (co podają na potwierdzeniu rezerwacji poprzez zapis przy cenie w zł)
- z tym właśnie jest problem, że co poniektórzy nie czytają co zawiera oferta tj. np. we Włoszech lokalny podatek obowiązkowy 0,5-3 euro, opłata za sprzątanie, za późny odbiór kluczy czy późne przybycie itp itd
- serwis jest akurat jedną z lepszych tj. polscy konsultanci pod polskim nr. telefonu 24 godziny na dobę
- jak w warunkach jest warunek podania karty kredytowej, to zapis jest stosunkowo prosty i jasny, a problem wynika z faktu, że hotelarz/oferent chce dokonać preautoryzacji czy potrącenia zgodnie z warunkami
Tyle, co do konkurencji dla Booking i braku konieczności korzystania z ich oferty pełna zgoda
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1814 PostWysłany: 16 Lut 2017 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Akurat zgodzę się, że często należy dopłacić różne podatki miejskie, ale zawsze jest to podane przed rezerwacją.

A co do obsługi polskiej 24/7, to są oni tak pół na pół. Połowę moich rozmów obsługiwała osoba mówiąca po polsku, a połowę po angielsku, bo niby konsultanci byli zajęci. Standard ten sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1815 PostWysłany: 16 Lut 2017 17:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Na nocnej zmianie z reguły nie ma polskojęzycznych konsultantów,chyba że przypadkowo się trafi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1816 PostWysłany: 16 Lut 2017 17:31 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Podatek miejski w Rzymie-3.50 €/noc. :( Co do Booking, rezerwuję właściwie przez nich najczęściej; mają przejrzystą stronę, cena zawsze brutto. Czasami zdarza sie taniej na hotels.com, ale nie jest tak dobra strona z propozycjami. I dobry kontakt z obsługą. W każdym razie ja tak miałam. I niech tak pozostanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
#1817 PostWysłany: 16 Lut 2017 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
STRASZNE GŁUPSTWA piszesz:
- na booking podobnie jak na innych podobnych serwisach cena jest ceną brutto, czyli ile faktycznie zapłacisz O ILE wybierzesz walutę jaką na miejscu operuje hotelarz np. w Hiszpanii obowiązuje cena w euro (co podają na potwierdzeniu rezerwacji poprzez zapis przy cenie w zł)
- z tym właśnie jest problem, że co poniektórzy nie czytają co zawiera oferta tj. np. we Włoszech lokalny podatek obowiązkowy 0,5-3 euro, opłata za sprzątanie, za późny odbiór kluczy czy późne przybycie itp itd
- serwis jest akurat jedną z lepszych tj. polscy konsultanci pod polskim nr. telefonu 24 godziny na dobę
- jak w warunkach jest warunek podania karty kredytowej, to zapis jest stosunkowo prosty i jasny, a problem wynika z faktu, że hotelarz/oferent chce dokonać preautoryzacji czy potrącenia zgodnie z warunkami
Tyle, co do konkurencji dla Booking i braku konieczności korzystania z ich oferty pełna zgoda


Mam 2 maile poswiadczajace moje definitywne rezerwacje od booking.com, z poza Europy, z cenami Netto, ktore placilem karta kredytowa:
Załącznik:
bestätigung1.PNG
bestätigung1.PNG [ 25.21 KiB | Obejrzany 928 razy ]

Załącznik:
bestätigung2.PNG
bestätigung2.PNG [ 10.99 KiB | Obejrzany 928 razy ]


A co najciekawsze, anulacja kosztuje dokladnie cene Netto, a nie Brutto, dokladnie tyle, ile placilem online karta:
Załącznik:
Załącznik 2.PNG nie jest już dostępny
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1818 PostWysłany: 16 Lut 2017 18:06 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Nie będę się upierał, że booking jest najlepsze czy najtańsze. Ja jakoś się do nich przyzwyczaiłem. W ciągu 6 lat na około 20 rezerwacji nie trafiła się jak dotąd (tfu, tfu) żadna wpadka. Rezerwacja, warunki i cena się zawsze zgadzały. Jeśli są opłaty dodatkowe jest to wyraźnie widoczne przy każdym wyszukiwaniu w informacji wliczone/nie wliczone. Wystarczy przeczytać :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1819 PostWysłany: 16 Lut 2017 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌cccc‌ po raz kolejny mieszasz fakty. Opłaty, które pokazujesz w pierwszym przykładzie to nie są podatki w sensie brutto-netto, czyli podatki od towarów i usług, tylko jakieś podatki lokalne dla miasta i opłaty serwisowe (cokolwiek to znaczy). Więc chyba jest logiczne, że jak nie przyjedziesz, hotel potrąci ci tylko za nocleg (co ty nazywasz "netto"), bo dlaczego ma pobrać od ciebie podatek lokalny/miejski, skoro z niego (noclegu) nie korzystasz. On tę opłatę oddaje do właściwego urzędu na podstawie liczby faktycznie spędzonych nocy przez gości.
Możemy teraz przerzucać się postami w których będę wklejał screeny ofert z wszystkimi opłatami, jak ten poniżej.
Sprawdziłem - mam dotychczas 46 rezerwacji zrobionych przez booking.com. Nigdy mi się nie zdarzyło, że kwota nie zgadzała się z opisem oferty.

Załączniki:
booking.png
booking.png [ 20.88 KiB | Obejrzany 874 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1820 PostWysłany: 16 Lut 2017 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
krasnal napisał(a):
Opłaty, które pokazujesz w pierwszym przykładzie to nie są podatki w sensie brutto-netto, czyli podatki od towarów i usług, tylko jakieś podatki lokalne dla miasta i opłaty serwisowe (cokolwiek to znaczy). Więc chyba jest logiczne, że jak nie przyjedziesz, hotel potrąci ci tylko za nocleg (co ty nazywasz "netto"), bo dlaczego ma pobrać od ciebie podatek lokalny/miejski, skoro z niego (noclegu) nie korzystasz.

Załącznik:
2.PNG

Zwroc prosze uwage, szczegolnie na 2 zdanie podkreslone na czerwono:
Kod:
W powyzszej cenie kosztow, podatki i oplaty serwisowie nie są wliczone.
W przypadku nieobecnosci, czy tez naleznej oplaty za anulowanie rezerwacji, objekt kwaterunkowy moze doliczyc odpowiednie podatki.

Chcialbym jeszcze dodac, ze zamawiajac ten sam hotel przez inny portal, pokazuje od razu (Taxes included), czyli mialbym te dodatkowe oplaty od razu wliczone, a dzieki booking.com musze zaplacic dodatkowo 20% na miejscu. :x
Ja nie twierdze, ze booking.com za kazdym razem robi takie numery, hotele, ktore zamawialem u nich wczesniej w Europie, tam akurat ceny sie zgadzaly. Tym razem jest jednak inaczej.
Jesli Ty, czy Ktos inny jest zadowolony z booking.com, jest OK, ja mam po prostu inne zdanie i na pewno nie bede u nich wiecej zamawial. :)
Anyway, wracajac do tematu, moj problem, oraz kolegi @abnu, to karta kredytowa i moze skoncentrujmy sie na tym konkretnym problemem.
Kto wie, moze booking.com zapomnial ponaliczac od razu dodatkowych oplat i teraz ma problemy z kartami kredytowymi? ;)

Milego wieczoru.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group