Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 02 Maj 2016 11:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Albo masz podać numer karty, albo anulować rezerwację. Anuluj. Po co ma Ci wisieć.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#1402 PostWysłany: 02 Maj 2016 15:55 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Tylko, że teoretycznie nie mogę anulować tej rezerwacji bezpłatnie. Koszt odwołania to cały koszt pobytu. Jak wcześniej napisałam karta została odrzucona, więc z karty nie pobiorą tej płatności. Czy ewentualnie mogą mnie jakoś inaczej obciążyć?
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1403 PostWysłany: 02 Maj 2016 16:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@kiimi Jeśli nie podasz innej karty, rezerwacja powinna być anulowana przez obiekt z powodu braku wpłaty i nic dalej nie mają prawa robić.Najczęściej następuje to wciągu 2-3 dni .Możesz jeszcze dostać wiadomość z Booking.com z prośbą o podanie danych nowej karty wtedy napisz, że nie masz i zgadzasz się na anulacje. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kiimi lubi ten post.
 
      
#1404 PostWysłany: 03 Maj 2016 12:44 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
dzięki wszystkim za pomoc :) dostałam maila, że rezerwacja odwołana, hotel anulował, koszt 0 zł. uff :)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1405 PostWysłany: 08 Maj 2016 11:17 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Witam,

We wtorek 02.05.2016 r. zarezerwowałem przez booking.com hostel w Pradze na początek września. Wszystko szło gładko do momentu preautoryzacji mojej karty na hostel. Próbowałem kilkukrotnie, najpierw embosowaną (wypukłą) debetówką, a później już kredytówką. Zmieniałem też limity operacji internetowych na obu kartach, chociaż w przypadku wyłącznie preautoryzacji nie powinno mieć to żadnego znaczenia. Bez skutku.
Poczytałem trochę na forach i okazuje się, że mbank stosuje jakieś niestandardowe zabezpieczenia, które w w wielu hotelach w całej Europie powodują problemy z preautoryzacją. Nawiązałem kontakt z hostelem, opisałem problem i zaproponowałem, że zadzwonię na infolinię i poproszę o chwilowe zdjęcie tej blokady. Wtedy przedstawiciel hostelu stwierdził, że nie chcą, żebym zawracał tym sobie głowę, ufają mi i zatwierdzają rezerwację. No i w tym miejscu pojawia się pytanie właściwe - na moim profilu booking.com wchodząc w zakładkę Rezerwacje nie widzę hostelu w Pradze, mam tylko zeszłoroczny wyjazd. Za to przechodząc do Pomocy, wpisując ID i pin rezerwacji mam do niej normalny dostęp.

W zasadzie nie wiem czy mam się czym martwić, no bo z hostelem jestem dogadany, potwierdzenia rezerwacji mam wydrukowane, ale jednak brak dostępu do rezerwacji po zalogowaniu do profilu jest co najmniej zastanawiające. Nie jestem pewien czy przy tym niestandardowym załatwieniu sprawy ja abo hostel nie musimy zrobić czegoś jeszcze żeby dopełnić formalności. Oczywiście próbowałem skontaktować się z helpdeskiem bookingu, ale dwa maile, do których nie ma nawet możliwości załączenia plików, pozostały bez odpowiedzi, a na infolinii wisiałem dobry kwadrans w oczekiwaniu na konsultanta i w końcu straciłem cierpliwość.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak się upewnić, że na 100% jest wszystko w porządku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1406 PostWysłany: 08 Maj 2016 15:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Próbuj do skutku dzwonić na ich polską infolinię.Ostatnio w zakładce moje rezerwacje dzieją się różne dziwne rzeczy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Witam,

Nigdy nie korzystałem z Booking.com więc mam pytanie. Dokonałem rezerwacji hotelu w Katanii. Mam następujące info:


" Cena ** zł
Zapłacisz podczas pobytu w obiekcie *****
Preautoryzacja: w celu sprawdzenia ważności karty kredytowej i zagwarantowania rezerwacji obiekt przed przyjazdem Gościa tymczasowo blokuje określoną kwotę na rachunku jego karty kredytowej.
1,50 € podatek miejski za osobę, za noc jest niewliczony.
Uwaga: inne udogodnienia (np. dodatkowe łóżko) nie są wliczone w podaną cenę.
Powyższa cena nie obejmuje podatku i opłat za obsługę. Booking.com nie pobiera opłat za dokonanie rezerwacji, obsługę rezerwacji itp."

Moje pytanie dotyczy ostatniego zdania. Mam rozumieć, że do ceny, która jest podana jako ostateczna na rezerwacji w hotelu doliczą mi jeszcze podatek i opłatę za usługę? Nie pytam o podatek miejski 1,5 euro bo to akurat jest dla mnie jasne.
Wybaczcie jeśli pytanie jest głupie, ale będę wdzięczny za info ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Opłata za obsługę to jest coś o co możesz poprosić dodatkowo na miejscu i potem Ci to dolicza do rachunku, np żarcie z lodówki, śniadanie do łóżka czy skok z balkonu do basenu. Jeśli nic takiego nie zamówisz to nic nie doliczą. Chodzi o to żeby ludzie wiedzieli, że to jest cena za spanie a nie za wszystko co im przyjdzie do głowy na miejscu ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#1409 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Legion1 Dokładnie j.w. Sformułowanie nie obejmuje podatku oznacza właśnie tego miejskiego 1,5 E.Gdyby był jeszcze dodatkowo nie wliczony np.vat miałbyś to jasno napisane.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#1410 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@namteH @miriam wielkie dzięki za pomoc ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1411 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@Legion1, który dokładnie wziąłeś hotel, bo jeśli jest mowa o obsłudze to mogą być naliczone jakieś dodatkowe opłaty i to nie jest takie oczywiste o czym pisze @namteH
Italiańcy lubią jakieś dodatkowe opłaty pobierać, ale powinno to być wyszczególnione w rezerwacji
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#1412 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@cypel miałem Movida In B&B w Katanii, ale wczoraj zmieniłem na https://www.booking.com/hotel/it/la-cas ... 1d3;dcid=2 czyli La Casa di Luigi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1413 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Wygląda ok. Nie ma żadnych dziwnych opłat.
Standardowa formułka, ale przy nich trzeba być czujnym ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 13 Maj 2016 16:35 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
miriam napisał(a):
Próbuj do skutku dzwonić na ich polską infolinię.Ostatnio w zakładce moje rezerwacje dzieją się różne dziwne rzeczy. ;)


Trochę czasu im to zajęło, ale ostatecznie doczekałem się odpowiedzi na maila :shock: :lol:

cyt. "Hostel wyjątkowo zgodził się na przyjęcie Państwa rezerwacji bez potwierdzania jej kartą kredytową. W takiej sytuacji rezerwacja traktowana jest jako potwierdzona oraz aktywna. Brak jej w zakładce rezerwacje na naszej stronie nie jest związany z problemami z kartą. Może to być spowodowane użyciem innego niż zwykle adresu email."

Czyli o rezerwację nie mam się co martwić, a jeśli chodzi o jej brak w odpowiedniej zakładce w profilu na booking.com, to mogli równie dobrze napisać "przykro nam, ale nie wiemy", bo nie wiem co mogli mieć na myśli z tym innym niż zazwyczaj adresem email, skoro zarówno z nimi, jak i z hostelem cały czas korespondowałem z tego samego adresu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1415 PostWysłany: 18 Maj 2016 21:28 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Ostatni raz dokonywałem rezerwacji hotelu w Indonezji kartą kredytową CitiBanku. W banku jest spora prowizja, bo 5,8%. Jaką kartą najlepiej dokonać rezerwacji ? Posiadam kartę debetową w Pekao SA oraz kartę walutową Aliora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 18 Maj 2016 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@Bankers

Zależy w jakiej walucie jest rezerwacja. Jeśli indonezyjskie Rupie to najlepsza pewnie będzie walutowa Aliora w dolarach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#1417 PostWysłany: 19 Maj 2016 11:41 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Dzięki za wskazówkę, mam kartę w EURO , zleciłem wyrobienie w USD.

Mam inne nietypowe pytanie. Mam rezerwację hotelu, bez możliwosci bezplatnego anulowania. Zrobiłem to dosyć dawno. Zapomniałem o tym, i zrezgynowałem z karty Citibanku, której użyłem własnie do tej rezerwacji. Jak hotel zinterpretuje to gdy nie pojawię się u nich ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1418 PostWysłany: 19 Maj 2016 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@Bankers

Hotel oznaczy rezerwację jako no-show i spróbuje pobrać należną kwotę z karty. Jeśli mu się nie uda, to teoretycznie istnieją sposoby żeby wyegzekwować tę kwotę, ale wymagają sporo formalności, w praktyce na kilka takich przypadków nikt mnie o nic nigdy nie ścigał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#1419 PostWysłany: 19 Maj 2016 12:55 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
To dosłownie kilkaset złotych, jednak nie wiedziałem co zrobić. Dzięki raz jeszcze !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 19 Maj 2016 12:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Myślałem ze status Genious, daje jakieś tam śladowe ilości oferty,
Ale w tym hostalu w Limie: http://www.booking.com/hotel/pe/casa-hualpa.pl.html daje darmowe wypożyczenie rowerów na 6 godzin (koszt jednego to 25 PEN) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group