Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#5181 PostWysłany: 04 Lut 2022 12:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A sprawdziłeś jakie masz warunki płatności w potwierdzeniu rezerwacji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#5182 PostWysłany: 04 Lut 2022 15:45 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Ostatnio booking.com coś nie panuje nad działalnością - w dwóch ostatnich rezerwacjach mam inne warunki w potwierdzeniach od bookingu a inne w informacjach od obiektów przychodzących potem i to czasami drastycznie różnie - na bookingu odwołanie do 5 dni przed pobytem i wtedy 100 procent płatności, a obiekt chce zaliczki 30 dni wcześniej i tak ustala granice odwołania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5183 PostWysłany: 06 Lut 2022 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Dobra...nie wiem czy to dobry wątek ale spróbuję!
Wyszukiwałem lot przez google flight i najtańsza opcja (55 EUR mniej niż na lot.com) przekierowała mnie na ...booking.com (jestem boomersem, nie wiedziałem że booking pozwala na rezerwacje lotów).
Zarezerwowałem, przyszło potwierdzenie.....ale nie mam numeru PNR. Czy to normalne?!
Admina proszę o wyrozumiałość i przeniesienie posta do odpowiedniej kategorii

<EDIT> odpowiem sam sobie: przychodzi mail po jakiejś godzinie z biletem :lol:
<EDIT2> rezerwacje z booking.com sa edytowalne na stronie lot.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5184 PostWysłany: 07 Lut 2022 02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Tomasz101 napisał(a):
Ostatnio booking.com coś nie panuje nad działalnością - w dwóch ostatnich rezerwacjach mam inne warunki w potwierdzeniach od bookingu a inne w informacjach od obiektów przychodzących potem i to czasami drastycznie różnie - na bookingu odwołanie do 5 dni przed pobytem i wtedy 100 procent płatności, a obiekt chce zaliczki 30 dni wcześniej i tak ustala granice odwołania.

Obowiązujące są zasady podane na bookingu, także te podane na samym dole, małym drukiem w sekcji "Ważne informacje". Obiekt nie może tak po prostu sobie odwoływać rezerwacji, w końcu wypadnie z bookingu. Jeśli poprosi o samodzielne odwołanie, to oczywiście się nie zgadzać. Jeśli obiekt nie jest gotowy do przyjęcia gościa w dniu zameldowania (albo i wcześniej), to przysługuje relokacja - po negocjacjach często do lepszego obiektu + zwrot kosztów za transport/voucher.

Poza tym jedno to zaliczka, a inna rzecz to preautoryzacja (często mylone z obciążeniem), którą obiekt może sobie zrobić w dowolnym momencie, niezależnie od warunków anulacji i na dowolną kwotę do 100% wartości rezerwacji. Chyba, że w warunkach rezerwacji jest informacja "no-prepayment -pay at property"/"brak przedpłaty-zapłać na miejscu". Warto podawać dane karty, gdzie jest max. 30 zł, żeby zabezpieczyć się przed obiektem blokującym kasę za wcześnie. Jak widzę próbę preautoryzacji na 100% dwa tygodnie przed przyjazdem, to mówię pa pa i wybieram inny hotel...

Patrząc po Twoich wpisach, to albo masz wielkiego pecha albo rezerwujesz podejrzane miejscówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#5185 PostWysłany: 07 Lut 2022 15:16 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
@manyaky
Ta "podejrzana" miejscówka z ostatniego postu to Torres del Castillo Ocean and Pool Vie na Fuercie - nie mam widocznie doświadczenia bo na trefną mi nie wyglądała.

Ps. ja to wszystko, co napisałeś wiem i nawet booking mi odpisał, że nie rozumieją skąd te rozbieżności i zwrócą się o wyjaśnienia do obiektu, a na razie radzą zlekceważyć wiadomość od obiektu, co nie zmienia faktu, że urlop mam tylko kilka razy w roku i szkoda mi na nim czasu na użeranie się z obiektem - bo co mi po racji jak będę musiał w nerwach szukać na ostatnią chwilę, albo i na miejscu kwaterunku dla rodziny?
Jedynie zauważam, że na przestrzeni ostatnich 6 lat jak korzystam z bookingu regularnie takie problemy pojawiają się coraz częściej i niestety wymagają czujności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5186 PostWysłany: 15 Lut 2022 10:11 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
"Chorwacka" mutacja oszustwa na booking.com :idea:
https://www.o2.pl/biznes/nowy-sposob-os ... 188614944a
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5187 PostWysłany: 16 Lut 2022 00:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Czy ktoś mógłby spojrzeć fachowym doświadczonym okiem na obiekt w Rzymie: Bruno Domus Trastevere ?
Wstępnie zarezerwowałem tam noclegi, po tym jak odwołałem poprzednią lokalizację - bo gospodarz strasznie nalegał na przybycie max. do 19, co było ze względu na przylot problemem, a potem spora dopłata.
Mam płatność na miejscu, podałem kartę z zerowym saldem.
Na Street View - jeśli faktycznie to parter jak w opisie - to wygląda... hmmm... trudno powiedzieć. Bo to Rzym:
https://www.google.pl/maps/@41.8884106,12.4770046,3a,75y,73.03h,93.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYYkG8VMziO5waY2HvmpW-Q!2e0!7i16384!8i8192

Obiekt dzisiaj dodany. Więc żadnych opinii nie ma.
Niby jest numer licencji, zdjęcia ładne, cena nie jest najgorsza, ale też nie jest jakoś przesadnie atrakcyjna - jedna z tańszych: 3 dni za 5 osób za 1355 zł na przełomie lutego i marca.

Co myślicie? ;)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 16 Lut 2022 14:15, edytowano w sumie 1 raz
link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5188 PostWysłany: 16 Lut 2022 00:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Sprawdź lokalizację nieruchomości po adresie. Może to być jakiś lokal już wcześniej udostępniany a teraz zmienił nazwę. I poszukaj opinii na jwgo temat na innych stronach. Parter o niczym nie świadczy, ani to źle ani dobrze.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#5189 PostWysłany: 16 Lut 2022 00:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Mam płatność na miejscu, podałem kartę z zerowym saldem

A co z tym: Obiekt ma też prawo tymczasowo zablokować należną kwotę na karcie Gościa przed jego przyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5190 PostWysłany: 16 Lut 2022 01:14 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Gość odezwał się na WhatssUpie - dał linki do airbnb. I faktycznie jego zdjęcie, jego dane i jako host ma dobre opinie - 177. Jeszcze podrążę trochę jutro.
Jak Wy nie widzicie na pierwszy rzut oka czegoś niepokojącego, to... nie jest to zły znak ;)
Potwierdził, że parter, nie chce z góry pieniędzy, mogę zapłacić kartą na miejscu albo gotówką, kaucji nie ma i mogę odwołać jeszcze parę dni - a potem wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5191 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:07 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Hej, ja również miałem przeprawę z Booking o darmową taksówkę, historia podobna do @sanchopan aczkolwiek koszt rezerwacji łączny 312 euro darmowa taxi przysługuje za min. 300 eur, tylko tak jak opisali poprzednicy wcześnie booking 280 euro + podatek miejski 32euro i faktycznie podnosili ten argument że nie kwalifikuje się bo 280 euro :shock: . Po wymianie korespondencji i kilku nieprzyjemnych zdaniach w stronę booking, Pani stwierdziła iż odsyła reklamacje do działu taksi, i bam dwa dni później email że jednak dostane free taksi z linkiem w treści... Pozdrawiam :twisted: :twisted: :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#5192 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No tak, ale to są jaja - bo jest to zgłaszane do Booking, ale z tym nic nie robią. :shock: Bo pomylić się to jedna rzecz - ale celowo nie naprawiać tej pomyłki, to co innego. :shock: :twisted:
Skrajnym przypadkiem może być sytuacja, gdzie rezerwacja kosztuje np. 5000 PLN, w tym rezerwacja 1 PLN, a np. sprzątanie.... 4999 PLN. :evil: I co - przecież absolutnie nie należy się taxi, prawda? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5193 PostWysłany: 26 Lut 2022 12:20 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jak działa booking przy próbie odwołania bezzwrotnej rezerwacji na moją prośbę? Kiedyś wydaje mi się,że wyglądało to tak,że przesyłał prośbę do obiektu i ten,jeśli się zgodził to kasa wracała. Dalej tak to działa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5194 PostWysłany: 26 Lut 2022 12:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Kwestia czy hotel się zgodzi. Kliknąłeś bezzwrotną, a tam takie to a takie warunki rezerwacji.
Booking pośredniczy, tylko pośredniczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#5195 PostWysłany: 26 Lut 2022 12:38 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Czyli decyduje ostatecznie obiekt co zrobić, a booking pośredniczy w przekazaniu mojej prośby do obiektu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5196 PostWysłany: 26 Lut 2022 12:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Wszystko zależy co podasz jaką przyczynę i czy konsultant zgodzi się na telefon do hotelu po prośbie w Twoim imieniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#5197 PostWysłany: 16 Mar 2022 17:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Apartament który sobie zarezerwowałem na booking'u okazał się być na drugim końcu kuli ziemskiej (konkretnie: w Chinach). Dowiedziałem się 5 dni przed przyjazdem tylko dla tego że napisałem do właściciela z zapytaniem jak odebrać klucze. Właściciel źle wpisał adres. Gdybym nie napisał, to bym się pewnie nie dowiedział do dnia zameldowania.

Miał ktoś kiedyś coś takiego? jest szansa że booking weźmie to na klatę / zaproponuje coś innego na ich koszt?

Nie wiem czy rezerwować już nocleg gdzie indziej w stawce bezzwrotnej czy się kłócić z booking. Zostało mi tylko 5 dni, ceny wysokie, pewnie będą rosły.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#5198 PostWysłany: 16 Mar 2022 17:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Ja za to polecam zapomniany hostelworld.
Zrobiłem rezerwację, która miałem anulować. Obiekt akurat wysłał prośbę o anulacje, gdyż nie może zrealizować rezerwacji. Grzecznie odmówiłem, obiekt odwołał sam rezerwację, a hostelworld przysłał nieproszony, voucher na 50euro do wykorzystania.
Prawie, jak w XP 😀
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#5199 PostWysłany: 16 Mar 2022 20:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
NBE322 napisał(a):
Apartament który sobie zarezerwowałem na booking'u okazał się być na drugim końcu kuli ziemskiej (konkretnie: w Chinach). Dowiedziałem się 5 dni przed przyjazdem tylko dla tego że napisałem do właściciela z zapytaniem jak odebrać klucze. Właściciel źle wpisał adres. Gdybym nie napisał, to bym się pewnie nie dowiedział do dnia zameldowania.

Miał ktoś kiedyś coś takiego? jest szansa że booking weźmie to na klatę / zaproponuje coś innego na ich koszt?

Nie wiem czy rezerwować już nocleg gdzie indziej w stawce bezzwrotnej czy się kłócić z booking. Zostało mi tylko 5 dni, ceny wysokie, pewnie będą rosły.

Nikt ci tu nie wywróży jak będzie, bo bywa bardzo różnie. Kontaktuj się czym prędzej z bookingiem i dowiesz się na czyją klatę trzeba będzie przyjąć ten problem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#5200 PostWysłany: 07 Kwi 2022 09:26 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Mam taką sytuacje z rezerwacja w Booking w Bari.
Jutro mamy się zameldować, dzisiaj dostaje informację od obiektu (apartament) że mamy im podesłać zdjęcia naszych paszportów/dowodów osobistych.
Czy to normalne?
Trochę mam obawy aby wysyłać im zdjęcia paszportów/dowodów osobistych.
Napisałem na czacie booking w tej sprawie, odpisali że skontaktują się z obiektem, po chwili odpisali że obiekt nie odbiera telefonu i posłali im maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group