Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#5161 PostWysłany: 18 Gru 2021 19:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Ja miałem coś podobnego w Salonikach. Nowy obiekt dobra cena. Zarezerwowałem. Na dwa tygodnie przed wyjazdem obiekt zniknąl z bookingu co stwierdziłem przypadkowo. Na SMS i majle nie odpowiadał. Nikt mnie o niczym nie poinformował i rezerwacja niby była, więc gdybym poleciał tam to bym się zdziwił na miejscu. Dotąd nie rozumiałem jaki w tym sens skoro nikt nie chciał przedplaty, teraz widzę, że pewnie przypadkiem zarezerwowałem taki oszukańczy obiekt jak już się oszust zwijał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#5162 PostWysłany: 18 Gru 2021 20:17 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
To jest znany od wielu wielu lat problem z booking.com - nie sprawdzają obiektów fizycznie - każdy właściciel może napisać iż hotel jest np. 50 m od morza a w rzeczywistości 1 km czy położony np. 20km dalej / miałem tak w Bombaju / czy że w cenie są śniadania a na miejscu ich brak / Rio de Janeiro / ...Zawsze warto sprawdzić na innych portalach np. Trivago / jest też tam min. booking.com co uwiarygadnia dany hotel czy bezpośrednio na stronie obiektu / jak jest / Oczywiście booking nie aktualizuje danych a dodatkowo w dobie pandemii jest masa niezgodności z opisem na stronie ....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5163 PostWysłany: 28 Sty 2022 10:36 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
-- 28 Sty 2022 09:35 --

Odnośnie proponowanej w niektórych przypadkach Taxi "dla max. 6 osób" i podanej min. kwocie rezerwacji, to czy ktoś korzystał ostatnimi czasy? Jak to logistycznie wygląda? To jest taxi czy "taxi" (prywatny przewóz)?
No i najważniejsze: to jest taxi tylko z lotniska do miejsca zakwaterowania, a z powrotem już nie ma - tak?

-- 28 Sty 2022 09:36 --

sanchopan napisał(a):
Odnośnie proponowanej w niektórych przypadkach Taxi "dla max. 6 osób" i podanej min. kwocie rezerwacji, to czy ktoś korzystał ostatnimi czasy? Jak to logistycznie wygląda? To jest taxi czy "taxi" (prywatny przewóz)? Akurat mam na myśli FCO-Rzym, jeśli to istotne ;)
No i najważniejsze: to jest taxi tylko z lotniska do miejsca zakwaterowania, a z powrotem już nie ma - tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5164 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:33 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
To wszystko zależy, jaka firma na danym lotnisku współpracuje z Booking.
Jest to dokładnie to, co można sobie zarezerwować na stronie: https://taxi.booking.com/ (tylko w ramach tej "promocji", nie płaci się za to)

Ja kilka razy z tego korzystałem - same pozytywne doświadczenia.
Za granicą - były to samochody bez oznaczeń (ale przysłane przez firmę przewozową), a np. w Krakowie - klasyczna taksówka z "kogutem".

W ramach tej "promocji" - przejazd jest tylko w jedną stronę - z lotniska do miejsca zakwaterowania wykupionego na Booking.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#5165 PostWysłany: 28 Sty 2022 13:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie wiem czy było, ale jestem dociekliwy - niektórych wkurzają moje dopytywania o szczegóły - a bardzo dobrze, że dopytuję o szczegóły. Bo obudziłbym się z ręką w nocniku (przynajmniej w jakiejś części) i zapewne dużo takich osób jest.
Otóż - w Rzymie jak głosi wielki baner "Zarezerwuj za minimum 1458 zł i ciesz się bezpłatną taksówką".
Znalazłem obiekt za 1380 na telefonie, a ten sam obiekt w komputerze z - a jakże! - wielkim banerem (i przy rezerwacji również) "taxi bezpłatne" - za 1500 zł. A więc dopytałem Panią w Bookingu, która odpowiedziała "tak, jak w mobilnym to nie (bo limit nieprzekroczony), ale jak na kompie kupię to tak - będzie taxi bezpłatne". I zarezerwowałem za 1500 zł przez komputer.
Większość osób na tym by zakończyła, bo: jest rezerwacja potwierdzona, jest taxi, jest OK - to po co tu drążyć? Przecież "nie jestem upierdliwy". Ano czasem warto dopytać.
Otóż - taksówki bezpłatnej... nie ma! Czemu? Nikt nie wie. Pani prosi o "zrzut ekranu jak widzę taksówkę". Po co mam wysyłać, skoro wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę Rzym i samo się pojawi - to publicznie dostępne.
Po dłuższej rozmowie z Panią sam się domyśliłem - choć nikt tego nie potwierdził. Ale innej możliwości nie widzę - choć jest to bardzo nie w porządku w stosunku do klienta: Booking liczy tylko rzeczywistą kwotę rezerwacji pobytu, odliczając wszystkie inne dodatki zawarte w cenie typu: sprzątanie, podatek miejski itd.
A co jak ktoś zarezerwował rezerwację bezzwrotną? Ano... zapłacił. Miał mieć taxi - ale nie ma taxi. I tyle.
Ja na szczęście przezornie (czasem się da, czasem nie - takie czasy, wiadomo) miałem taką z bezpłatnym odwołaniem, więc odwołałem za 1500 i parę chwil później zarezerwowałem za 1380 telefonem to samo.

Swoją drogą - tutaj też bałagan: rezerwacja dla 5 osób (2+3), ale w podsumowaniu rezerwacji podatek miejski (płatny na miejscu) obliczony w oparciu o... 2 osoby - czyli mniejsza kwota. I ile mam zapłacić właścicielowi: tyle co pisze w potwierdzonej rezerwacji...? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikt uważa post za pomocny.
 
      
#5166 PostWysłany: 28 Sty 2022 13:49 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
sanchopan napisał(a):
Po dłuższej rozmowie z Panią sam się domyśliłem - choć nikt tego nie potwierdził. Ale innej możliwości nie widzę - choć jest to bardzo nie w porządku w stosunku do klienta: Booking liczy tylko rzeczywistą kwotę rezerwacji pobytu, odliczając wszystkie inne dodatki zawarte w cenie typu: sprzątanie, podatek miejski itd.
A to mnie nie zaskakuje, bo to nic nowego. Wiele ich promocji obejmuje wartość podstawowej rezerwacji...



sanchopan napisał(a):
Swoją drogą - tutaj też bałagan: rezerwacja dla 5 osób (2+3), ale w podsumowaniu rezerwacji podatek miejski (płatny na miejscu) obliczony w oparciu o... 2 osoby - czyli mniejsza kwota. I ile mam zapłacić właścicielowi: tyle co pisze w potwierdzonej rezerwacji...? :lol:
Pewnie podatek miejski dot. tylko osób pełnoletnich lub powyżej pewnego wieku (np. 15+)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5167 PostWysłany: 28 Sty 2022 14:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Problem w tym, że szukając widzimy sumaryczną kwotę - a jako że nad tą listą wisi wspomniany wyżej baner, również z podaną dokładnie kwotą graniczną, to w domyśle jest, że jak ją przekroczymy, to się załapiemy. A jednak niekoniecznie: np. obiekt może (a czemu nie? :lol: ) podać kwotę za pobyt 5 EUR, a za sprzątanie 500 EUR. Widzimy 505 EUR, ale... płacimy przecież tylko 5 EUR, to taxi nie ma. :mrgreen:
Co do podatku - nie bardzo, bo na poprzedniej rezerwacji starszej o kilkadziesiąt minut jest jak byk "5 osób". ;) I tak na poprzedniej mam 52 EUR, a na nowej... 21 EUR. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5168 PostWysłany: 28 Sty 2022 15:34 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
@sanchopan Przy opcji zakwaterowania, która rzeczywiście spełnia warunek bezpłatnej taksówki, pojawia się jeszcze taki dopisek, jak na przykładowym zrzucie poniżej.
Miałeś tak, a po rezerwacji się okazało, że nie ma bezpłatnej taxi?

Załączniki:
taxi.jpg
taxi.jpg [ 64.94 KiB | Obejrzany 4663 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#5169 PostWysłany: 28 Sty 2022 15:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dokładnie tak! I później w krokach rezerwacyjnych również miałem tę bezpłatną taksówkę.
Nawet sprawdziłem ponownie te sam obiekt w podobnym kwotowo innym czasie - wciąż wyskakuje taxi na każdym etapie. A potem nie ma... :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off
golen uważa post za pomocny.
 
      
#5170 PostWysłany: 29 Sty 2022 00:32 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Zauważyłem, że przy niektórych opcjach, przy których pokazuje się zniżka oznaczona jako "booking.com płaci" jest trochę taniej przy sprawdzaniu ceny przez przeglądarkę w porównaniu z apką (przy zalogowaniu na to samo konto, 3 poziom Genius, jeżeli to ma znaczenie).
Jeżeli chcecie coś rezerwować przez apkę, warto wcześniej sprawdzić cenę też przez przeglądarkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5171 PostWysłany: 01 Lut 2022 12:55 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 4
Właściciel obiektu prosi mnie o przysłanie zdjęć dokumentów przez Whatsapp, z
Czy to standardowa praktyka? Oczywiście nie mam problemu z pokazaniem dokumentów w hotelu, ale wysyłanie zdjęć to już niekoniecznie. Czy wystarczy zakryć np. numery? Dziękuję za poważne odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5172 PostWysłany: 01 Lut 2022 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
ja bym się wstrzymał i zapytał po co w ogóle mu przed przyjazdem zdjęcia dokumentów, możesz odpisać, że preferujesz oficjalną drogę kontaktu przez pośrednika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5173 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:11 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 4
Hello and thank you for your booking.We would like to inform you that the house is active in self check in mode. To be able to self check in, it will be necessary to send the images of the documents of all the people staying inside the house via WhatsApp to the number +39 xxxxxxx. Thank you.

Taką dostałam wiadomość, jeszcze się z tym nie spotkałam, dlatego pytam.


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Lut 2022 13:17, edytowano w sumie 1 raz
Wycięcie numeru telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5174 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
W rzeczywistości jest to przepis włoskiego kodeksu bezpieczeństwa publicznego (znanego jako „Testo Unico delle Leggi di Pubblica Sicurezza R.D. 18 giugno 1931, n. 773” lub w skrócie TULPS), uchwalonego przez reżim faszystowski w 1931 roku i obowiązującego do dziś.

W tamtych czasach nie było kserokopiarek, dlatego każdy hotel musiał prowadzić rejestr, w którym widnieje tożsamość każdego gościa (który musi okazać portierowi dokument tożsamości ze zdjęciem) oraz data jego zameldowania i wymeldowania.

Policja przeprowadzała rutynowe kontrole w hotelach, aby obejrzeć rejestr i sprawdzić, czy jest on właściwie prowadzony. Nieprzestrzeganie tego skutkowałoby grzywną lub nawet utratą licencji dla kierownika/właściciela hotelu.

Można spróbować przesłanie ręcznie dane dowodu, i potem na miejscu mu pokazać ze dane się zgadzają.

https://community.withairbnb.com/t5/Hel ... d-p/120535

skanowanie-dowodow-osobistych-wlochy-hiszpania,135,136997
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5175 PostWysłany: 01 Lut 2022 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Onomatopeja11 napisał(a):
Właściciel obiektu prosi mnie o przysłanie zdjęć dokumentów przez Whatsapp, z
Czy to standardowa praktyka? Oczywiście nie mam problemu z pokazaniem dokumentów w hotelu, ale wysyłanie zdjęć to już niekoniecznie. Czy wystarczy zakryć np. numery? Dziękuję za poważne odpowiedzi.

Ja w Hiszpanii miałem to samo, przesłałem z zasłoniętym numerem PESEL i wszystkimi cyferkami oprócz numeru dokumentu i było ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5176 PostWysłany: 02 Lut 2022 13:38 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Dostałem dziś taką informacje z apartamentu jaki mam zarezerwowany przez booking na wakacje we Francji

Witaj .....,

Dziękujemy za zaufanie i rezerwację XXX do mieszkania ☀◀L'Auriasque▶☀Basen / Balkon / Parking....

Jak określono podczas rezerwacji, nadal musisz wpłacić kaucję w wysokości 400,00 €.

Aby to ułatwić, korzystamy z bezpiecznej usługi online Swikly, która umożliwia wpłacanie depozytu online bez wpływu na pułap Twojego banku.

Kliknij poniższy przycisk, aby dokonać wpłaty zabezpieczającej:
i link do strony

https://secured.swikly.com

stąd pytanie czy ktoś to Swikly ćwiczył, czy to bezpieczne czy może jakiś szwindel albo inne niebezpieczeństwo, bo korzystam z bookingu kilka razy w roku ale się z tym nigdy nie zetkąłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5177 PostWysłany: 02 Lut 2022 14:06 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
IMHO próba oszustwa, polecam kontakt do supportu Booking (odpowiadają dość sprawnie)
Na stronie obiektu jest ze depozyt powinien być płatny w gotówce po przyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
Tomasz101 uważa post za pomocny.
 
      
#5178 PostWysłany: 02 Lut 2022 16:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@Tomasz101
Nic nie wpłacaj, jak będą się dalej upierać skasuj rezerwacje i zarezerwuj w innym miejscu.
Jeśli wybierasz prywatne apartamenty to radzę tylko te, które na bookingu mają b. dobre opinie (min. ponad 8) i na podstawie min. kilkudziesięciu opinii wystawionych w dłuższym przedziale czasu (nie ostatni miesiąc). Plus żadnych prywatnych wpłat z wyprzedzeniem: albo na miejscu, albo za pośrednictwem bookinga (przez ich system).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5179 PostWysłany: 02 Lut 2022 17:16 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Oczywiście że nie wpłaciłem. Zgłosiłem formalną reklamację do bookingu o rozbieznosci między opisem na stronie, a tym żądaniem.

Co nie zmienia faktu, że pewnie i tak skasuje bo 400 euro kaucji za małe mieszkanie z dala śmierdzi problemem. Sprawdziłem ten link - to faktycznie francuska aplikacja do kaucji i płatności, ale opinię ma paskudną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5180 PostWysłany: 04 Lut 2022 11:32 

Rejestracja: 04 Lut 2022
Posty: 4
Dzień dobry, dotychczas całe życie korzystałem z airbnb, los chciał, że podczas najbliższego wyjazdu zarezerwowałem pierwszy raz hotel na booking. Hotel 1400 opinii, przeważnie dobre. Dostałem dzisiaj od nich wiadomość z linkiem na którym mam podać dane karty i oni sobie ściągną ok. 1/3 kwoty za nocleg, z tego co rozumiem reszta płatna na miejscu. To normalna praktyka? Myślałem, że booking sam sobie pobierze i przekaże. Będę wdzięczny za upewnienie mnie w tym, że mam im podać dane karty (1400 opinii to chyba nie oszukują).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group