Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#4681 PostWysłany: 19 Kwi 2020 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
10 lat dyskusji, a tak wiele osob wciaz nie odroznia opcji "pay later/pay at hotel" od "pay now+free cancellation until..." etc?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#4682 PostWysłany: 19 Kwi 2020 15:10 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Niektóre hotele nie odróżniają tych opcji, skoro jest "Pay at hotel", a oni sobie pobierają pieniądze na długo przed przyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#4683 PostWysłany: 19 Kwi 2020 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
A, to juz sytuacja kwalifikujaca sie na wyslanie reklamacji.
Musze byc szczesciarzem, bo na kilkadziesiat rezerwacji przez Booking w ciagu ostatnich 15 lat nic takiego mi sie nie przydarzylo.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#4684 PostWysłany: 19 Kwi 2020 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sanchopan napisał(a):
No niestety, jak robię zwykle opcję: karta bez kasy. Bo jest faktycznie taki burdel, że nie wiadomo kto, ile i w jakim kontekście kasę pobierze. No i kiedy to zrobi.
Jedni pobierają kasę - i już.
Inni niby pobierają kasę - bo robią blokadę, a potem... masz zapłacić w hotelu, a blokadę Ci zwolnią. Tyle że zwykle zwolnią "potem", czyli na chwilę jakby płacisz za hotel podwójnie.

I dla mnie sprawa jest skomplikowana ale decyzja prosta: robię to z pustą kartą. Bo skoro oni tak kombinują, to ja też muszę. Chyba że ktoś kasy ma za dużo i/lub nie ogarnia...

Nie zawsze rezerwacje z karta bez kasy funkcjonuja, a z karty debetowe moga byc nieakceptowane.
Teoretycznie preautoryzacja polega na weryfikacji i czasowym zablokowaniu srodkow dostepnych na karcie, ale byly przypadki ze kasa zostala wczesniej pobrana.
Mialem przypadek, ze po pewnym czasie otrzegli, ze karta nie funkcjonuje, jakos nie zauwazym tego maila i rezerwacja zostala anulowana.
Poza tym na booking.com nalezy uwazac, gdyz przekazuja wszystkie dane kk inklusive security code hotelowi i kazdy pracownik recepcji ma dostep.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez klapio, 19 Kwi 2020 16:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#4685 PostWysłany: 19 Kwi 2020 18:48 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
p.wl napisał(a):
10 lat dyskusji, a tak wiele osob wciaz nie odroznia opcji "pay later/pay at hotel" od "pay now+free cancellation until..." etc?

Taaa... Wrzutka z SG z wczoraj:
https://www.fly4free.pl/wakacje-w-gorach-za-94pln/
W warunkach na bookingu słowa nie ma o przedpłacie. Po dokonaniu rezerwacji dostajesz smsa i maila z linkiem do wpłaty 30%, na którą masz 5 dni. Kto przy zdrowych zmysłach będzie teraz kredytował ten obiekt gdy nie ma pewności, co będzie za miesiąc, dwa, pięć? Tu chociaż sam masz dokonać przelewu, gorzej, gdy "preautoryzacja" kończy się pobraniem połowy lub całości należności.

p.wl napisał(a):
Musze byc szczesciarzem, bo na kilkadziesiat rezerwacji przez Booking w ciagu ostatnich 15 lat nic takiego mi sie nie przydarzylo.

Ja też jestem mega ostrożny, bo nie lubię niepotrzebnych problemów i jestem świadomy tego, że płacenie za nocleg bez możliwości darmowego odwołania na pół roku przed planowanym wyjazdem jest proszeniem się o problemy, ale tak, jak pisałem już w tym temacie, jeden raz podałem kartę w euro zamiast prepaida, bo ten nie chciał przejść. I dopiero kilka dni temu udało mi się odzyskać 63€, które obiekt sobie pobrał, zamiast tylko preautoryzować kartę. Oczywiście, po wybuchu pandemii kontakt z nimi się urwał. Na szczęście, booking stanął na wysokości zadania i pomógł.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#4686 PostWysłany: 19 Kwi 2020 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Wszystko sie da sprawdzic, trzeba poswiecic 2 minuty.
Zgadzam sie, ze w obecnej sytuacji nie rezerwowalbym tego (ani w zadnej innej ale to juz prywatne preferencje).
Załącznik:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 132.37 KiB | Obejrzany 1361 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4687 PostWysłany: 19 Kwi 2020 19:38 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
To pokaż mi, gdzie jest ta informacja na booking.com.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#4688 PostWysłany: 19 Kwi 2020 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Zanim zarezerwuje nocleg zawsze sprawdzam kilka zrodel, co tez polecam innym.
Na Bookingu swiat sie nie konczy. Tak jakby ludzie w Polsce nie mieli swiadomosci, ze istnieja strony obiektow, Agoda, Hotels.com, Expedia, Ebookers, Travelocity i sto innych.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4689 PostWysłany: 19 Kwi 2020 20:21 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dobra, ale po co Ty mnie pouczasz? Nie chodzi o szukanie na innych portalach (bo może mam taki kaprys, żeby korzystać tylko z jednego pośrednika?) ale o fakt, że w obsłudze płatności przez obiekty panuje pełna samowolka i to Ty jesteś na straconej pozycji, bo będziesz musiał się prosić o swoje, często niesłusznie pobrane pieniądze. A oni oddadzą Ci je z wielką łachą, albo i nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#4690 PostWysłany: 19 Kwi 2020 20:39 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Cytuj:
Na Bookingu swiat sie nie konczy. Tak jakby ludzie w Polsce nie mieli swiadomosci, ze istnieja strony obiektow, Agoda, Hotels.com, Expedia, Ebookers, Travelocity i sto innych.


Ale jakbyś nie zauważył jesteśmy na forum fly4free w temacie: Booking.com - opinie, problemy, doświadczenia :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#4691 PostWysłany: 19 Kwi 2020 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
d-t-x napisał(a):
Dobra, ale po co Ty mnie pouczasz?

Nie mam zadnego interesu w pouczaniu ciebie i oczywiscie tego nie robie. Wlaczyles sie do dyskusji i ogolne uwagi odbierasz, jakby byly skierowane pod twoim adresem.
Oczywiscie dobrze jest sie zabezpieczac - czyli jak w tym wypadku rezerwacji obiektu przez Booking - nie ma warunku dokonania przedplaty, wiec uzycie odpowiedniej karty jest wskazane (odpowiedniej = zablokowanej lub z niewielkim limitem).

@garry2012, to, ze watek o Booking.com, nie oznacza, iz nie mozna wspomniec o istnieniu innych podobnych serwisow.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4692 PostWysłany: 19 Kwi 2020 21:06 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Okej, może przesadne zareagowałem, przepraszam. Ale sens Twojej wypowiedzi był taki, że skoro dany obiekt nie wspomina w warunkach rezerwacji dostępnych na stronie o konieczności przedpłaty, a dowiadujesz się o niej 2 sekundy po dokonaniu rezerwacji, to błąd leży po mojej stronie, bo nie prześwietliłem obiektu na innych portalach. A to nie tak powinno działać, zresztą podobne patologie są wszędzie. I wcale to nie jest rzadkość, ja na jakieś 100 rezerwacji raz dałem się zrobić w konia (opisany przypadek), ale z 10 razy próbowali mi obciążyć prepaida, choć nic takiego nie powinno mieć miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4693 PostWysłany: 19 Kwi 2020 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Sprawa jasna - nie ma ani slowa o przedplacie, to place w hotelu, kropka.
Jesli cos takiego mialoby miejsce, od razu wyslalbym reklamacje do Booking.
Co nie oznacza, ze nie warto sie przed takimi niespodziankami zabezpieczac ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4694 PostWysłany: 19 Kwi 2020 21:15 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Właśnie o to chodzi, że trzeba :) Bo nagle okazuje się, że udzieliłeś nieoprocentowanych kredytów na kilkaset euro, często orientując się o tym po fakcie. I jeszcze nie raz, nie dwa masz problemy z odzyskaniem pieniędzy.
A były w tym temacie wpisy krytykujące potwierdzanie rezerwacji kartą, z której nie da się pobrać należności i wychwalające biednych właścicieli pod niebiosa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4695 PostWysłany: 19 Kwi 2020 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
No, chodzi tez o to, ze mamy juz dosc zaawansowany XXI wiek i rezerwacja noclegu przy uzyciu karty platniczej nie powinna byc czarna magia.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#4696 PostWysłany: 19 Kwi 2020 23:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
garry2012 napisał(a):
Mam kartę w PLN i nie podoba mi się jak hotele ściągają z niej kasę w różnych walutach.

:shock: :D Rozbawiłeś mnie. Hotel obciąża kartę, którą podałeś do płatności - czyli w zasadzie sam godzisz się na niekorzystne przewalutowania jeśli korzystasz z karty PLN. Nie chcesz tracić - korzystaj z kart walutowych albo wielowalutowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4697 PostWysłany: 19 Kwi 2020 23:33 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
On nie podał karty do płatności, tylko do zagwarantowania rezerwacji. Płatność miała być na miejscu; napisał przecież, że poszedł na recepcję z gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#4698 PostWysłany: 20 Kwi 2020 10:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
a) pojęcie "hotele" wskazywało na szersze podejście
b) autor nie napisał, jakie były dokładnie warunki płatności w tym hotelu w Meksyku - pisał wcześniej, że ciężko mu się połapać, gdzie ma popłacone, a gdzie nie.
c) to już tak dodatkowo - sprawy płatności warto przedyskutować w momencie zameldowania na recepcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4699 PostWysłany: 20 Kwi 2020 11:50 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
W 90% rezerwuję hotele z bezpłatnym odwołaniem i bez przedpłaty. To, że hotele blokują częściowe lub całe kwoty lub pobierają czasami kasę z góry lub w czasie przyjazdu lub wymeldowania to miałem wiele razy takie czy podobne sytuacje. Jeżeli ktoś pisze, że korzystał z bookingu kilkadziesiąt czy kilkaset razy i nie miał z tym problemu to zapisuję się do specjalisty :ugeek:

Blokować niech sobie na parę dni blokują i sprawdzają czy mam środki, ale lubię przy wymeldowaniu zapłacić za hotel gotówką. Po pierwsze nie płacę za przewalutowanie na karcie, po drugie mam czystą sytuację, bo wiem ile gotówki wziąć, po trzecie kontroluję czy hotel nie obciążył mnie niewiadomo za co dodatkowo (czasami mam zniżki czy vouchery prezentowe i np. w Jordanii dawali voucher chyba na 50 dolców a przy wymeldowaniu "zapomnieli" go uznać", ale tam była akurat rezerwacja noclegu przez stronę a nie przez booking, ale generalnie chodziło o to, że na 100 gości hotelowych, pewnie z 70-80 nie upomni się o voucher, bo hotel jeden z droższych w Jordanii, więc klienci Ą Ę).
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#4700 PostWysłany: 20 Kwi 2020 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
garry2012 napisał(a):
bo hotel jeden z droższych w Jordanii, więc klienci Ą Ę).

który to taki?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group