Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#4541 PostWysłany: 16 Lut 2020 16:05 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Koncem stycznia bylem swiadkiem niemilej sytuacji w hotelu Marriott w Dubai gdzie para starszych Niemcow probowala sie zameldowac na ich rezerwacje dokonana przez booking.com a hotel odmawial bo nie mial platnosci od posrednika. Probowali sie zameldowac kolo 8 rano i cala sytuacja trwala gdzies do 12 lokalnego czasu kiedy udalo im sie dodzwonic do booking i pytac gdzie sa ich pieniadze. O 14 dalej ich widzialem w lobby siedzacych,
nie rozumiem tego fenomenu booking w drozszych hotelach ceny w oryginalnym systemie rezerwacji nie roznia sie jakos drastycznie od cen na booking.com a mozna uniknac takich sytuacji.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Mar 2020 00:50, edytowano w sumie 1 raz
N
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#4542 PostWysłany: 16 Lut 2020 16:26 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Ja w takich sytuacjach wole sam rezerwowac cos zastepczego a potem dochodze roznicy. Trzeba jednak zadbac o dowod
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4543 PostWysłany: 17 Lut 2020 10:14 

Rejestracja: 17 Lut 2020
Posty: 1
Witam, jestem nowy i mam pytanie, zamówiłem apartament na booking w Pradze. Termin za dwa miesiące. Nie zabrali jeszcze kasy. Lokalizacja centrum i cena bardzo dobra. Otrzymałem potwierdzenie rezerwacji już jakiś miesiąc temu. Wczoraj otrzymałem maila od właściciela, który z przyczyn zdrowotnych (ma mieć operację ) nie może mi w tym terminie udostępnić apartamentu. Napisał również dalej, że może mi poszukać apartament lub hotel. Zgodzić się ? nie napisał, czy ewentualną różnicę będę musiał pokryć ja czy on. Czy zgłosić sprawę na booking i liczyć, że oni zaoferują mi jakieś ciekawe lokum ? pozdrawiam i życzę udanego poniedziałku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4544 PostWysłany: 17 Lut 2020 10:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Zgłosić bookingowi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4545 PostWysłany: 26 Lut 2020 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Ktoś miał taką sytuację, że podczas próby rezerwacji wyświetla cenę ze zniżką Genius, ale już po wyborze opcji i przejściu dalej cena jest bez tej zniżki? W jednym obiekcie tak mam, na innych normalnie wchodzi zniżka.

Co najlepsze przez apkę w tym obiekcie zniżka wchodzi normalnie. :S
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4546 PostWysłany: 02 Mar 2020 21:25 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
meczko napisał(a):
Udało się załatwić przez live chat. Dzięki za rady!


Wow! Gdzie jest czat? Podrzuć linka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4547 PostWysłany: 03 Mar 2020 00:37 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
W apce bookingu przy wiadomościach w pewnym momencie wyskoczyła mi opcja "start live chat". O ile się orientuję, to nie ma specjalnego linka. Zresztą komunikacja z booking.com to osobny temat - widzę, że to działa trochę jak w liniach lotniczych. Jest ileś opcji, ale obliczone raczej na to, żeby zniechęcić klienta do kontaktu.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#4548 PostWysłany: 18 Mar 2020 18:36 

Rejestracja: 18 Mar 2020
Posty: 2
Siema
W zeszłym roku 2019 zarezerowałem mieszkanie w Barcelonie na 4dni dla 4ech osób na 21-23 marca 2020. Z racji panującej pandemii w Europie anulowano nam dojazd do lotniska (Szczecin - Berlin Schonefeld) oraz lot ryanair. Zostało nam tylko anulowanie rezerwacji wynajętego lokum. Oczywiście hotel nie wyraził zgody na anulację i zwrot kosztów (nie było jeszcze restrykcji dla podróżujących do Hiszpanii). Po wielu pertraktacjach i rozmowach telefonicznych z hotelem za pośrednictwem bookingu, hotel zgodził się zmienić termin pobytu na wybrany przez nas jeszcze w tym roku 2020. Nie mając za dużo opcji i nie chcąc stracić pieniędzy wybraliśmy wrzesień. Jak na złość dzień później wyszła informacja z booking.com, że wszystkie rezerwacje w Hiszpanii na marzec i kwiecień zostaną anulowane. Oczywiście dodzwonić się teraz do Booking.com było niemożliwe, gdyż zajmowali się bardzo pilnymi sprawami, a z mojego numeru rezerwacji, który wbiłem podczas próby połączenia, wynikało, że mój temat nie jest pilny gdyż mam rezerwację na wrzesień. Obszedłem to sposobem (zabukowałem inną rezerwację, którą można było anulować za free i na ten numer rezerwacji zadzwoniłem na booking). Konsultant nie załatwił sprawy jak należy, gdyż obsługa hotelu mówi bardzo słabo po angielsku (co po wymienionymi z nimi mejlami było oczywiste) i hotel nie zgodził się na anulowanie rezerwacji, bo "nie wiadomo co będzie się działo w Europie we wrześniu, a my zajmujemy się teraz pilnymi rezerwacjami marcowymi i kwietniowymi". I teraz nie wiem co robić. Booking słabo podchodzi do sprawy, hotel ma problemy z komunikacją w języku angielskim, a my zostaliśmy z pokojem dla 3ech osób z dostawką... za dopłatą :/ loty w tym terminie są 2 razy droższe, na to nic nie poradzimy już, ale oczywiste jest to, że wolimy anulować rezerwację i znaleźć inny, odpowiedniejszy dla nas termin jak i lokum jak nie w tym to przyszłym roku. Może coś poradzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4549 PostWysłany: 18 Mar 2020 18:42 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jakiej porady oczekujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#4550 PostWysłany: 18 Mar 2020 18:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Pechowo to wyszło i boję się,że faktycznie zanim bardziej pilne sprawy się nie poukładają nic nie załatwisz,co nie znaczy,że później na spokojnie się nie uda.Na razie napisz @ reklamację opisując niejako rezerwację pod presją czasu, zwłaszcza w świetle informacji dzień później.Jeśli powoli wszystko się unormuje rozmowa i nastawienie właściciela mogą ulec zmianie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4551 PostWysłany: 18 Mar 2020 19:14 

Rejestracja: 18 Mar 2020
Posty: 2
-- 18 Mar 2020 19:09 --

d-t-x napisał(a):
Jakiej porady oczekujesz?

Co zrobić w takiej sytuacji
Chodzi też o to czy prośba o uznanie rezerwacji jako marcową, a nie wrześniową jest zasadna. Wydaje mi się, że nie powinno być problemu z anulowaniem z racji tego, że próbowaliśmy anulować parę dni temu, nie można było, przełożyliśmy, a teraz można anulować. Dla mnie logiczne jest, że taka opcja powinna być dla mnie dostępna, ale chcę zapytać o opinię innych.
miriam napisał(a):
Pechowo to wyszło i boję się,że faktycznie zanim bardziej pilne sprawy się nie poukładają nic nie załatwisz,co nie znaczy,że później na spokojnie się nie uda.Na razie napisz @ reklamację opisując niejako rezerwację pod presją czasu, zwłaszcza w świetle informacji dzień później.Jeśli powoli wszystko się unormuje rozmowa i nastawienie właściciela mogą ulec zmianie.


No własnie tu nawet nie chodzi o nastawienie właściciela, ale o to, że jest bariera językowa i nie idzie się porozumieć. Jak piszę wiadomość tłumacząc całą sytuację to dostaję odpowiedź zwrotną "nie rozumiem o co Panu chodzi, dostliście super ofertę z pokojem 3 osobowym dla 2óch osób". A wcześniej pisałem, że jest nas czworo i o sam pokój chodzi pośrednio. Ogarnę kogoś z hiszpańskim i zadzwonię do nich bezpośrednio.

-- 18 Mar 2020 19:14 -- .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4552 PostWysłany: 18 Mar 2020 19:19 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Napisz, że przyjedziesz w pierwotnym terminie, ale trochę nie najlepiej się czujesz...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4553 PostWysłany: 18 Mar 2020 23:20 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Ja dla odmiany, mam bardzo pozytywne doświadczenia z ostatnich dni.
miałem rezerwację na jedną noc 15-16.03 z możliwością bezpłatnego anulowania do 10.03. Wtedy jeszcze byliśmy w opcji, że polecimy więc opłaciliśmy. 13.03 na kilka godzin przed ogłoszeniem zamknięcia granic zdecydowaliśmy, że to jednak bez sensu w obliczu nagłego zamykania wszystkich granic. 14.03 mail do obiektu i od razu telefon do Booking. Trochę czekania i informacja, że pieniądze zostaną zwrócone. 15.03 pieniądze na koncie.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4554 PostWysłany: 21 Mar 2020 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Jako przestroga dla innych.
Korzystam z usług bookiing.com od wielu lat, z wygody i przyzwyczajenia. Dotąd nie spotkała mnie taka sytuacja, ale po kolei.
Zarezerwowałem pokój w obiekcie Tiffany w miejscowości Český Krumlov. Miasteczko jest śliczne, ale nie o tym chciałem tu pisać.
Posiadają średnią ocen 7,8, na podstawie ponad 700 recenzji, cena była w porządku, świetna lokalizacja, więc wziąłem pokój.
Przyjechałem 7 marca, pomyślałem zostawię plecak i pójdę połazić i popstrykać zdjęcia. Znalazłem obiekt, dzwonię pod wskazany numer,
brak odpowiedzi, w budynku nikogo nie ma. Dosłownie - nikogo (było już po południu). Wróciłem za kilka godzin i znowu to samo; nikt nie odbiera telefonu, na miejscu cisza. Byłem zmuszony szukać innego miejsca do spania, co nie było wcale łatwe, inne obiekty były albo zamknięte na głucho, pełne, albo nie na moją kieszeń. W końcu udało mi się znaleźć pokój w rozsądnej cenie.
Po kilku dniach Tiffany ściągnął kwotę za nocleg z mojej karty. To mnie po prostu dobiło. Nie chodzi tu o równowartość 20 EUR, tylko sam fakt.
Bezczelne typy. Zero kontaktu, zero noclegu, a ci mnie kasują. Nie lubię jak ktoś mnie bezczelnie roluje. Napisałem oczywiście w opiniach (wtedy jeszcze bez wzmianki o obciążeniu karty), dając im najniższą możliwą ocenę. Napisałem także do booking.com. Wczoraj za ich pośrednictwem dostałem odpowiedź od obiektu, po długiej wymianie maili z nimi, która mnie zbiła z pantałyku (pomijając już język):
Po rozmowie z obiektem i kolejnej wymianie maili z booking.com ten ostatni przesłał mi "refund" na kwotę 20 EUR, ale niesmak pozostaje :(

Załączniki:
capture-20200321-093710.png
capture-20200321-093710.png [ 19.18 KiB | Obejrzany 1123 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez nelson 1974 21 Mar 2020 23:51, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4555 PostWysłany: 21 Mar 2020 11:39 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dlaczego nie skontaktowałeś się OD RAZU z booking?
Jeszcze stojąc pod zamkniętymi drzwiami.
Miałem podobnie w styczniu na Sycylii. Obiekt zamknięty. B. mi zaproponował poszukanie alternatywy, albo sam znajdę, nawet do 40 € drożej, co wybrałem i wszystko pozwracali.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4556 PostWysłany: 22 Mar 2020 12:50 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ano właśnie: należy NATYCHMIAST dzwonić do Bookingu. A nie czekać, nie wiadomo na co: potem właściciel powie, że "byłem w domu, tylko na 5 minut wyszedłem po bułki", ale Ty się nie zjawiłeś.
A tak Booking pewnie dzwoni od razu do właściciela, jak się nie uda skontaktować, to daje Ci alternatywę. To są zalety Bookinga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4557 PostWysłany: 22 Mar 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Dziękuję Wam Panowie za złote rady ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#4558 PostWysłany: 22 Mar 2020 13:01 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jakie macie doświadczenia ze wsparciem bookingu w odzyskaniu depozytu? Obiekt w Alvor pobrał ode mnie w styczniu 63€ depozytu za nocleg, który mogłem bezpłatnie anulować do 13 kwietnia. Niemal trzy tygodnie temu anulowałem go, a wczoraj, po zapytaniu o termin zwrotu dostałem wiadomość, że żadnych zwrotów nie praktykują, ale pozwalają na bezpłatne przebukowanie noclegów. Po mojej wiadomości zwrotnej informującej o tym, iż była to rezerwacja z bezpłatnym odwołaniem, dostałem tą samą wiadomość. Czuję, że to nie będzie lekka przeprawa a na dodatek, po zmianie layoutu, nie jestem w stanie wysłać wiadomości przez Asystenta Bookingu.


Ostatnio edytowany przez d-t-x, 22 Mar 2020 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4559 PostWysłany: 22 Mar 2020 13:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Zwykle udaje się bookingowi spowodować zwrot (mają swoje sposoby),ale zdarza się,że i oni nie dają rady.Małe kwoty czasem biorą wtedy na siebie.Musisz do nich zadzwonić.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#4560 PostWysłany: 23 Mar 2020 17:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nie pomyślałeś przed napisaniem do obiektu o zablokowaniu na wszelki wypadek możliwości pobrania z karty?Teraz to oni by ciebie prosili a nie ty ich ;) A tak całkiem poważnie to podane przepisy przedstaw obiektowi,bo racja po twojej stronie(jeśli nocleg miał być już po wejściu rozporządzenia) ale za to to oni mają twoją kasę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group