Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#4381 PostWysłany: 06 Paź 2019 13:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@shoegaze Sortując od najniższej ceny powinno ci się pokazać okienko "Wyświetlane wyniki uwzględniają opcje zakwaterowania wspólnego np. łóżka w pokojach wieloosobowych. Chcę zobaczyć tylko pokoje prywatne" Jeśli tak nie masz to możesz spróbować na panelu "Rodzaj obiektu" wykluczyć hostele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#4382 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:45 

Rejestracja: 10 Paź 2019
Posty: 10
Hej,
mam pewien problem z Bookingiem (a właściwie to bankiem) i chciałem zasięgnąć rady. Ale po kolei...

Mam konto z kartą debetową w Pekao i bank z automatu odrzuca mi wszystkie płatności poprzez Booking (tzw. transakcje MO/TO, bo to coś innego niż internetowe). Dzwoniłem, dowiadywałem się - robią to automatycznie, dla mojego bezpieczeństwa, nie da się z tym nic zrobić. W związku z tym postanowiłem poszukać jakiegoś darmowego konta, na które mógłbym przelewać środki głównie na hotele rezerwowane przez Booking. Znalazłem Nest Konto (bezwarunkowo darmowe, czyli idealna na moje potrzeby), dzwoniłem i niby obsługują MO/TO na karcie debetowej, tylko że u nich się to inaczej nazywa. Niby wszystko pięknie, ale nadal im nie wierzę, bo płatności zabezpieczają 3D Secure, czyli muszę je zatwierdzać kodem. Problem w tym, że te ściągane przez hotele nie mają takiej opcji, to po prostu żądanie zapłaty skierowane do banku. I pytanie: czy ktoś z Was może korzysta z karty debetowej Nest Banku przy rezerwacjach przez Booking i wszystko śmiga? Czy jednak jedyną opcją jest założenie kredytowej (nie chcę się bawić w prepaidy, a Revoult ma chyba jakiś limit). Ogólnie to: pomocy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4383 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Są miejsca, gdzie mimo włączonej opcji 3D-Secure płatność przechodzi bez żadnego smsa: np. Olx czy Amazon, bo sklep tego nie obsługuje.
Płatności z Nesta przechodzą w Bookingu. Ale idąc tam musisz się nastawić, że to "bank - nie bank", w sensie że oczywiście formalnie to bank, ale w praktyce cokolwiek załatwić, to jest problem, bo nikt nic nie umie i mówi "nie da się" bardziej niż w innych bankach. Pod względem kosztów jest super - no i przeliczniki walut bez konta walutowego dość korzystne - ale obsługa jest fatalna: i ta w oddziale i na infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4384 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:54 

Rejestracja: 10 Paź 2019
Posty: 10
@sanchopan
Ogólnie to nie planuję niczego więcej u nich załatwiać, może poza rozwiązaniem konta kiedyś. Mam swoje konto główne i pewnie na razie je zostawię.
Jak rozumiem korzystasz z ich debetówki i piszesz z własnego doświadczenia? Nigdy nie odrzuciło Ci żadnej płatności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4385 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:58 

Nest Bank to bank jak każdy inny, karta debit visa do zwyłego konta niczym się nie różni od innych takich kart

Osobna kwestia to po jakim kursie Nest zaksięguje Ci takie płatności w Booking
Góra
 PM off  
      
#4386 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:02 

Rejestracja: 10 Paź 2019
Posty: 10
Anonymous napisał(a):
Nest Bank to bank jak każdy inny, karta debit visa do zwyłego konta niczym się nie różni od innych takich kart

Nie chodzi o samą kartę, ale o to, czy "przejdzie" przy płatnościach przez Booking. Moja mastercard też nie powinna się niczym różnić od innych, a jednak przez politykę bezpieczeństwa banku w praktyce się różni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4387 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:04 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak - piszę z autopsji.
Nie - to nie jest bank "jak każdy inny": to jest bank w którym wszystko jest problemem. A trzymam go tylko dlatego, że jest bezpłatny i daje jakieś tam korzyści, które czasem się przydają.
Góra
 Profil Relacje PM off
Yavi uważa post za pomocny.
 
      
#4388 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:05 

syn używa i nie ma problemów

ale też nie przejmuje się kursami księgowania (ja to uważam za jedyny problem w przeciwieństwie do @sanchopan ;) )
Góra
 PM off  
      
#4389 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:12 

Rejestracja: 10 Paź 2019
Posty: 10
@gorny77
A kursy są bardzo niekorzystne? Teraz ze względu na problemy z kartą płacę na ogół przez PayPala, chociaż nigdy to nie są kwoty takie, by przewalutowania itd. owocowały jakimiś wysokimi kwotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4390 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:15 

ok. 20-30 groszy narzutu do kursu visa

Osobna kwestia, że jak podasz taką kartę na stronie Booking będziesz musiał na bieżąco blokować limity na zerowe czy małe kwoty na czas jej nieużywania, by się nie przejmować ewentualnym chargeback
Góra
 PM off  
      
#4391 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:24 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Moje dziecko też używa - wypłaty z bankomatów nawet za granicą bezpłatne do takiego konta. Inna sprawa, że jakiś czas temu to było do każdego konta w Neście.
Co do kursów, to zależy z czym porównywać: na pewno przy mBanku to wychodzi "taniocha". :D
Ale najlepiej oczywiście mieć walutowe.

Wracając do Nest Banku, to właśnie dziecku ostatnio chciałem zrobić prostą rzecz, nad którą walczę od miesiąca(!): zmienić numer telefonu. Ale oczywiście "nie da się". I wtedy ręce i inne członki ciała opadają... :shock: :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4392 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:37 

-- 10 Paź 2019 11:36 --

zaśmiecasz temat,

do tego nie kumam w czym problem...by w 30 sekund zrobić to samodzielnie

-- 10 Paź 2019 11:37 --

sanchopan napisał(a):
...

Wracając do Nest Banku, to właśnie dziecku ostatnio chciałem zrobić prostą rzecz, nad którą walczę od miesiąca(!): zmienić numer telefonu. Ale oczywiście "nie da się". I wtedy ręce i inne członki ciała opadają... :shock: :twisted:

Załączniki:
Nest zmiana telefonu.PNG
Nest zmiana telefonu.PNG [ 91.18 KiB | Obejrzany 1766 razy ]
Góra
 PM off  
      
#4393 PostWysłany: 10 Paź 2019 12:01 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
co za problem zalozyc revoluta w 3 minuty tylko do uzytku przy rezerwacji boooking?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4394 PostWysłany: 10 Paź 2019 13:09 

Rejestracja: 10 Paź 2019
Posty: 10
[*]
Kian napisał(a):
co za problem zalozyc revoluta w 3 minuty tylko do uzytku przy rezerwacji boooking?

Żaden problem założyć. Po prostu rozważam opcję karty kredytowej w moim banku albo dodatkowego konta z Nest Banku i ich debetówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4395 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:16 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
górny77 - a sprawdziłeś to na koncie swoim czy dziecka? Bo na koncie moim to tak mam - ale na koncie dziecka mam "brak uprawnień" (co zrozumiałe).
To gdzie sprawdziłeś - tamże, czy mamy inną wersję Nesta każdy z nas? :mrgreen:

Poza tym nie chodzi o powiadomienia, tylko o autoryzację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4396 PostWysłany: 10 Paź 2019 18:49 

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 121
miriam napisał(a):
@shoegaze Sortując od najniższej ceny powinno ci się pokazać okienko "Wyświetlane wyniki uwzględniają opcje zakwaterowania wspólnego np. łóżka w pokojach wieloosobowych. Chcę zobaczyć tylko pokoje prywatne" Jeśli tak nie masz to możesz spróbować na panelu "Rodzaj obiektu" wykluczyć hostele.

dzięki, właśnie nie mam żadnego takiego okienka, a wykluczenie hosteli też nie do końca załatwia sprawę, bo czasem hostele oferują pokoje prywatne..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4397 PostWysłany: 17 Paź 2019 07:20 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Witam

wykorzystałam od kogoś kod na 10% na rezerwację na ponad 3 tys zł. A teraz mam info, że nagroda się nie kwalifikuje: "Twoja nagroda nie może być wypłacona, ponieważ podane przez Ciebie dane nie spełniają naszych Warunków". Ktoś wie, o co może chodzić?

Dodam że podałam kartę, na którą otrzymałam już kiedyś nagrodę od booking i nie było problemu z przelewem na nią.

Z góry dzięki
K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4398 PostWysłany: 17 Paź 2019 08:35 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
To jest Booking ...zatem nawet nie próbuj zrozumieć o co chodzi :mrgreen: Dostałem jak dotąd kilka komunikatów w podobnym stylu i tylko nerwy tracę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4399 PostWysłany: 17 Paź 2019 08:58 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Rozumiem...Napisałam do nich e-mail z pytaniem, o co chodzi, ale najwidoczniej chodziło o naciągnięcie mnie na zakup na bookingu a nie na innym portalu...Ale udało im się to tylko raz, bo następnym razem znajdę spanie gdzieś indziej...

K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4400 PostWysłany: 17 Paź 2019 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@kate1974 Booking oficjalnie zakończył dwa dni temu program poleceń, jednak jeśli już wykorzystałaś noclegi to w teorii zwrot powinnaś dostać. Chyba, że to był link, który został już wykorzystany ponad 10 razy. Wtedy zgodnie z regulaminem promocji mogą nie zakwalifikować takiej rezerwacji do zwrotu nagrody :(
"Wyślij link maksymalnie 10 osobom i otrzymuj nagrody pieniężne."
https://www.booking.com/content/referral-faq.pl.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group