Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

[ 4900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 245  Następna
Autor Wiadomość
#4361 PostWysłany: 29 Wrz 2019 12:19 

złoty
Nie wiem czy było, ale pragnę przestrzec ws. wynajmu auta przez Booking. Nie tyle całkowicie odradzam, co chciałbym przekazać bardzo istotne informacje.
Jak zarezerwowałem kwaterę w Izraelu, to pokazało mi się na rezerwacji "wynajmij auto" - od niechcenia kliknąłem. Od razu zaznaczyłem, żeby pokazały mi się tylko oferty Hertza i Avisa. Jako że Avis360 w Izraelu nie działa, to na placu boju de facto pozostał (z tych dwojga) Hertz.
Patrzę i co ja widzę? Otóż mimo dopłat: a) za lotnisko Ben Guriona i b) za oddanie auta w Ejlacie - widzę "Dzikie auto" (economy lub większy, co ciekawe: z automatem, ale... bez klimy - widział ktoś auto z wypożyczalni bez klimy w Izraelu? :mrgreen: - na grudzień to przeżyję bez klimy, jakby coś :lol: ) na 3 doby za... 340 PLN! :shock: Nawet po dodaniu pełnego ubezpieczenia (ja wiem, że to trochę kombinowane w tym miejscu, bo to Booking ubezpiecza przez firmę maltańską - ale jednak) - wyszło ok. 550 PLN. Jak na Izrael - taniocha! No to biorę.
No i wziąłem - ściągnęli kasę błyskawicznie i.... zacząłem oddawać i zwracać. :oops: Dlaczego? Bo tak dla pewności zadzwoniłem do Hertza - mam u nich konto, już wynajmowałem w Ameryce i Europie. I co tutaj słyszę? Taki duży zonk słyszę! :twisted:
Otóż! Podczas płatności za wynajem na Bookingu, chciałem a jakże, wpisać posiadanego Dinersa - niby wpisałem, ale potem pokazał, że "karta be!". No to wpisałem zwykłego walutowego i debetowego Mastercarda. Przeszło wszystko OK!
Na rezerwacji którą dostałem napisane było (na czerwono!), że "klient musi przedstawić kartę kredytową odbierając auto" - ale nigdzie nie pisało, że tę samą i że musi być ta sama, co przy zakładaniu rezerwacji. No OK - przedstawię Dinersa. Zawsze go używałem w Hertzu. Ale mnie tknęło - i dlatego zadzwoniłem. Usłyszałem, że (poza tym, że rezerwacji nie widzą - ale przedstawiłem potwierdzenie) "rezerwacja nielegalna" i że "niezgodna z warunkami wynajmu" oraz że "auta na lotnisku NIE dostanę". :twisted: :twisted: Dlaczego? Bo "nie mam karty kredytowej". Nosz q...na - przecież mam, używam w Hertzu, mam u nich konto - w zębach przyniosę i dam, to sobie zablokują, co chcą! :twisted:
Powiedzieli "sio!", nie da się - bo... zapłaciłem za wynajem debetówką. I k.pa, tyle w temacie - czyli: zapłać, przyjedź na lotnisko, a potem... nie damy auta. :shock:

Może się komuś przyda taka informacja. :D
 Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.

#4362 PostWysłany: 30 Wrz 2019 07:15 

niebieski
Szanowni doświadczeni wyjaśnijcie mi proszę parę rzeczy dotyczące booking.com:

1. Czy mogę się spodziewać zwrotu kasy z promocji na 50zł z linka polecającego, jeśli karta kredytowa polecającego i korzystającego to ta sama karta? Czy lepiej podać inną? Chodzi o rzeczywistego innego gościa hotelowego - członków rodziny.
2. Czy żeby skorzystać z powyższego zwrotu rezerwujący musi być gościem? Jeśli nie to można na booking.com zakładać fejkowe konta - zadziała?
3. Czy właściciel konta Wizz podawany na booking.com przy przekierowaniu z wizzair.com musi się zgadzać z rezerwującym? Mogę dla osoby z punktu 1 (członka rodziny) podać swój numer konta Wizz? Dostanę zwrot?

#4363 PostWysłany: 30 Wrz 2019 07:39 

HON fly4free
1.Lepiej jak to nie będzie ta sama karta.2.Nie,ale rezerwacja z jego konta. 3.Możesz podać swój nr konta i zwrot powinien wpaść,choć czasem bywa różnie ;)
 Relacje PM off
shiver uważa post za pomocny.

#4364 PostWysłany: 01 Paź 2019 08:17 

niebieski
Słuchajcie, jeszcze jedna kwestia - czy do rezerwacji zrobionej z kodem zniżkowym (akurat na $25) da się jeszcze jakoś dołączyć numer konta Wizz? Czy "promocje nie łączą się". A może jakoś da się wyklikać i konto Wizz i kod zniżkowy? Mi się na razie nie udało.

#4365 PostWysłany: 01 Paź 2019 08:22 

HON fly4free
nie da się
musiałbyś wejść na booking z dwóch linków jednocześnie
 Relacje PM off
shiver lubi ten post.

#4366 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:30 

Anonymous napisał(a):
Zarezerwowałem wczoraj na booking.com 2 noce w nowo dodanym apartamencie w centrum Jerozolimy (bez żadnych opinii/nowo dodany obiekt) cena była mega atrakcyjna bo za dwie osoby i dwie noce koszt 255.00 ILS (kwota rewelacyjna), ale mam pewne obawy, że to był błąd ze strony obiektu bo za tą cenę nie można mieć w centrum Jerozolimy takiego noclegu w takim standardzie mówię tu o obiekcie:
...................

Potem, że booking jest be...

Wszystko zależy na kiedy ten pobyt (na już jest najlepiej bo Booking stara się pomóc) i postawy hotelarza

Trzeba czekać: sami się odezwą lub jak anulują trzeba będzie dzwonić i mediować
 PM off  

#4367 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:44 

Anonymous napisał(a):
....rezerwacja jest na 18-20 listopada więc jest ponad 45 dni; problem w tym, że za 255 ILS .....Czyli najlepiej udawać głupa i czekać jak sami odwołają.....

skoro poszedłeś na "tą zabawę czy partię pokera" ;) :) i bez znaku zapytania sam sobie odpowiedziałeś

Czekasz, problemy na miejscu bez wcześniejszej anulacji rezerwacji są "najowocniejsze", po skutecznym nawiązaniu kontaktu z Booking muszą pomóc

Opłacasz coś o podobnym standardzie co oni pomogą lub sam znajdziesz, potem zwracają różnicę
 PM off  

#4368 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:54 

Loty: 55
Kilometry: 120 474
srebrny
@york671 Jeśli cena po której rezerwowałeś wynosi ok. 10% aktualnej ceny rynkowej podobnych obiektów, to obawiam się, że niestety właściciel obiektu może powołać się na błąd cenowy. Oczywiście pytanie czy to zrobi (jeśli np. zakończył współpracę z Booking.com, to może mieć na to wywalone).
Ja osobiście bym czekał na rozwój sytuacji (jednocześnie starał się znaleźć jakiś alternatywny nocleg z opcją bezpłatnego anulowania rezerwacji - proponuję poszukać też na innych stronach, gdyż booking najtańszy nie jest).
 Relacje PM off  

#4369 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:55 

Nie inaczej :!:

U góry z prawej w przeszukaj temat wpisz słowo np. różnicę

Anonymous napisał(a):
czyli, jeśli nie anulują to mam czekać do wyjazdy i jeśli się okaże, że obiekt Nasz nie istnieje lub nie przyjmie Nas do siebie to telefon na infolinie i zgłoszenie sprawy? Rezerwacja czegoś nowego i oni są wstanie zwrócić różnice nawet jeśli nocleg będzie droższy nawet o 1000 zł?
 PM off  

#4370 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:03 

złoty
Ja ostatnio z Jerozolimą miałem podobny problem ale przez Airbnb: nowy obiekt, obrzeża Jerozolimy (tak 4-5 km do Starego Miasta), cena mega-atrakcyjna. Zarezerwowałem, wzięli kasę i dostaję maila z podziękowaniami od właściciela, że "miejsce super, wszędzie niedaleko, bo np. 15 minut pieszo do Bazyliki... Narodzenia". :mrgreen: Potem wyszło, że to centrum Betlejem. :shock:
Ogólnie w Izraelu jest mega-drogo ze wszystkim (no może oprócz Egged i placków od Arabów przy Bramie Damasceńskiej), więc trzeba mocno uważać.
 Relacje PM off  

#4371 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:04 

srebrny
@york671 Zgadzam się z Tobą - problem polega na tym że booking czuje się (i zachowuje) jak monopilista - klienta ma gdzieś. Do nich argumenty nie docierają, a konsultanci wolą udawać głupa.
Jeśli chcesz być potraktowany wg amerykańskich standardów obsługi klienta, to polecam np. Expedia.com
 Relacje PM off  

#4372 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:09 

złoty
Nie wiem czy to się komuś przyda, ale mając świadomość, że Booking wcale nie jest taki tani jak sam twierdzi, to jednak ich ceny w Eilacie na ten sam okres, dla tej samej grupy, w tym samym terminie a co najważniejsze w tym samym lokum, ma dużo niższe niż Airbnb. Nie wiem czy to wynika z prowizji Airbnb czy z czegoś innego, ale jak przykładowo za ten sam lokal (grudzień) w Eilacie na Bookingu mam cenę 1000 PLN, to na Airbnb jest ona mniej więcej o 50% wyższa i jest to 1400-1500 PLN.
Ja rozumiem, że mam zniżkę Genius na Bookingu, ale różnica (a mówię tutaj o zaledwie 3 nocach pobytu dla rodziny) jest procentowo ogromna.
 Relacje PM off  

#4373 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:14 

srebrny
Zasada jest taka, że zawsze trzeba sprawdzać ceny u różnych pośredników. Wg moich obserwacji Booking ma bardzo dobre ceny rezerwując noclegi z dużym wyprzedzeniem; im bliżej terminu wyjazdu tym sytuacja się zmienia (szczególnie jeśli chodzi o bardzo atrakcyjne kierunki, typu: Amsterdam, Paryż, Barcelona, Rzym itp. - wtedy ceny booking mogą przyprawić o zawrót głowy)
 Relacje PM off  

#4374 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:19 

HON fly4free
jabollus napisał(a):
Wg moich obserwacji Booking ma bardzo dobre ceny rezerwując noclegi z dużym wyprzedzeniem; im bliżej terminu wyjazdu tym sytuacja się zmienia (szczególnie jeśli chodzi o bardzo atrakcyjne kierunki, typu: Amsterdam, Paryż, Barcelona, Rzym itp. - wtedy ceny booking mogą przyprawić o zawrót głowy)
no to podaj może serwis, który w takiej sytuacji - krótki termin, atrakcyjne kierunki - ma dużo niższe ceny niż booking...
 Relacje PM off  

#4375 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:20 

złoty
Zgadzam się.
Ktoś tutaj na forum pisał, że akurat w Eilacie ceny spadają mocno w dół, jeśli się rezerwuje w ostatniej chwili, ale nigdy czegoś takiego nie znalazłem - mimo że faktycznie hotele w tym mieście grudzień/styczeń świecą raczej pustkami.
 Relacje PM off  

#4376 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:23 

srebrny
Na plus bookingu przemawia to, że mają ten swój system poleceń, gdzie, przy dobrych wiatrach, można dostać zwrot bliski 50% wartości rezerwacji.
 Relacje PM off  

#4377 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:24 

Generalnie warto mając rezerwację z późną możliwością anulacji bliżej pobytu wchodzić na stronę Booking w celu wyszukaniu nowej atrakcyjnej cenowo oferty :!: :!: :!:

Takie spostrzeżenie od kilku tygodni :)
 PM off  

#4378 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:26 

srebrny
Oj tak - często ceny last minute są dużo atrakcyjniejsze niż first minute.
 Relacje PM off  

#4379 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:30 

złoty
A jak bardzo "last": kilka dni, tydzień, dwa..?
 Relacje PM off  

#4380 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:34 

srebrny
sanchopan napisał(a):
A jak bardzo "last": kilka dni, tydzień, dwa..?

Kilka dni - ale zasada tanich last minute działa tylko w mniej atrakcyjnych turystycznie miejscach. Dla tych bardziej obleganych - im wcześniej, tym taniej.
 Relacje PM off  

[ 4900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 245  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość