Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Maj 2011 15:55 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Ok, sprawdzałem konto i już mi pobrali kasę za pobyt, więc wszystko już jasne ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 01 Cze 2011 21:51 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Murdock napisał(a):
W booking nie płacisz za hotel z góry, tylko na miejscu w hotelu. Jedynie autoryzację karty może hotel zrobić i zablokować pewną sumę np. za pierwszą noc i po jakiś czasie ta kwota zostanie odblokowana.

Nieprawda. To zależy od oferty hotelu. Jeżeli jest bezzwrotna, to najczęściej od razu ściągają z karty odpowiednią kwotę.

Są też hotele, które ściągają po rezerwacji kwotę za pierwszy nocleg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 02 Cze 2011 09:58 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
U mnie własnie było jak wyżej opisano.

Kupiłem w promocyjnej cenie pokój 2 os w 4 gwiazdkowym hotelu za 40E. Jedyny własnie minus to to ze oferta była bezwrotna i kase pobierali od razu z konta.

Ps to moze od razu pytanie czysto teoretyczne.

Czy w razie jakiegos wypadku zdrowotnego >udokumentowanego< można ubiegać sie o jakis zwrot albo przeniesienie na inny termin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 02 Cze 2011 11:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Można - jeśli wykupisz stosowną polisę ubezpieczeniową na takie okoliczności. Polisę kupujesz oczywiście nie na booking.com tylko w dowolnej firmie... W każdym innym przypadku - ryzyko jest całkowicie po twojej stronie. To przecież nie szkoła, żeby "usprawiedliwiać się za nieobecność".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Lip 2011 14:35 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 18
witam, chcę zarezerwować hotel w berlinie przez booking.com niestety nie mamy karty kredytowej :( jest tam jednak informacja, że mżna użyć karty nalezacej do kogoś innego za jego zgodą (wsród naszych znajomych są tylko jedni posiadacze karty kredytowej! i w najprawdopodobniej oni nam uzyczą (twierdza ze muszą wpłacić kase na to konto bo nic tam nie mają i na razie nie moga zrobic rezerwacjI??? nie wiem czy tak jest?) w kazdym razie mam pytanie czy jesli faktycznie podam ich dane do karty to pieniadze zostana pobrane z ich konta za caloscrezerwacji? czy to jest tylko takie zabezpieczenie a zaplacic bedziemy mogli na miejscu?????
bardzo proszę o odpowiedz!
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Lip 2011 15:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Możesz podac w czasie rezerwacji jakąkolwiek kartę - nikt nie weryfikuje w momencie rezerwacji tego. Karta na booking.com nie jest też obciążana w chwili rezerwacji więc nie musi mieć pokrycia. Dopiero jeżeli hotel będzie chciał ją preautoryzować - tzn sprawdzić czy jest aktywna (zdarza się to raz na ileś tam rezerwacji; bądź zalezy od polityki danego hotelu) - jeśli podana przez Ciebie nie zadziała, poproszą cie o poprawienie / uzupełninie danych karty i dopiero wtedy podanie kolejny raz karty nieaktywnej może ewentualnie skutkować anulowaniem rezerwacji. Płacisz za hotel na miejscu - albo kartą (niekoniecznie tą samą) albo gotówką.

***
Nieco inaczej jest z rezerwacjami w hotelach dokonywanych przez inne serwisy np. expedia lub własne systemu hoteli - wtedy gdy od razu w chwili dokonywania rezerwacji jest ona opłacana. Wówczas może się zdarzyć (ale nie musi) , że hotel poprosi o okazanie albo nawet preautoryzacje na miejscu karty, ktorą dokonało sie transakcji . Sluży to ograniczeniu wykorzystywania cudzych kart bez wiedzy właściciela do opłacania rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Lip 2011 16:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Robin napisał(a):
Mam pytanie co do booking.com

Niektóre hotele wymagają według mnie podania danych karty kredytowej, nie debetowej. Nie mam niestety jeszcze karty, dopiero co złożyłem wniosek, i mogę podać dane karty żony. Dopiero po jakimś czasie chce po prostu zmienić te dane na dane mojej karty. pytania:

NIE MUSISZ ZMIENIAĆ RAZ PODANEJ KARTY - ONA TYLKO GWARANTUJE REZERWACJE

1) mam rezerwacje gdzie 0eur mnie kosztuje anulowanie takiej rezerwacji do jakiegoś dnia. Czy HOTEL może mi założyć teraz jakąś blokadę na kacie żony na kwotę x eur gdybym nie odwołał rezerwacji?

W RAZIE NIEODWOŁANIA REZERWACJI W OKREŚLONYM W JEJ WARUNKACH TERMINIE HOTEL MA PRAWO OBCIAŻYĆ CIĘ WSKAZANĄ W REZERWACJI KWOTĄ: NA OGÓŁ ZA PIERWSZY NOCLEG, RZADZIEJ ZA CAŁĄ REZERWACJĘ. HOTEL WCZESNIEJ NIE ZAKŁADA ŻADNYCH BLOKAD ANI NIE POBIERA KAUCJI (CHYBA ŻE COŚ INNEGO WPROST WYNIKA Z WARUNKOW REZERWACJI) - MOŻE NATOMIAST DOKONAĆ PREAUTORYZACJI KARTY - CZYLI ZABLOKOWAC CI NP 5 EURO ALBO INNA KWOTĘ NA OKRES 1-2 TYGODNIA CELEM SPRAWDZENIA CZY KARTA JEST AKTYWNA . INACZEJ EJST JEŻELI REZERWACJA JEST BEZWZROTNA - WTEDY OD RAZU HOTEL MOŻE OBCIAZYC KARTA ZA CALY POBYT

2) czy jeżeli zmienię kartę na moją jak już ją otrzymam, to czy hotel/bank zdejmie blokadę z karty żony i obciąży kartę moja?

JW

skomplikowane to, dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam aloha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Lip 2011 17:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Robin napisał(a):
dzięki

czyli zrozumiałem to tak, że:
hotel sprawdzając kartę blokuje kwotę x na jakiś czas (1-2 tyg.). Nie spowoduje to (prócz mniejszego limitu przez jakiś czas) żadnych obciążeń czy tez strat oprocentowania. Ta blokada jak napisałeś zniknie, po jakim czasie i od czego to zależy długość tego czasu?

HOTEL MOŻE LECZ NIE MUSI SPRAWDZIĆ KARTY. Z MOICH DOŚWIADCZEŃ - GRUBO PONAD 100 REZERWACJI - STAŁO SIE TAK MOŻE W 10% PRZYPADKÓW. BLOKADA ZNIKA W ZALEZNOŚCI OD ZASAD PANUJĄCYCH W TWOIM BANKU - DO 14 DNI.

Jeżeli zmienię po jakimś czasie kartę na moją, to jak zareaguje hotel? W zasadzie powinien sprawdzić moją kartę, czy tak robi?


PROPONOWALBYM NIE ZMIENIAC KARTY, Z RESZTA NAWET NIE MA CHYBA TAKIEJ MOZLIWOŚCI DO CZASU KIEDY HOTEL SAM SIE EWENTUALNIE UPOMNI O KARTE GDYBY COS Z PODANA BYŁO NIE TAK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 08 Lip 2011 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
Booking ma dzis oferte -50% sporo destynacji - moze sie Wam przyda

http://www.booking.com/searchresults.pl ... country=id
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Lip 2011 22:45 

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 63
Witam
Pierwszy raz pragnę dokonać rezerwacji na booking.com dlatego mam do Was 3 pytania

Z racji, że nie posiadam karty kredytowej (a tylko takie booking.com uwzględnia?)pożyczyłbym od znajomego
Regulaminie booking.com jest napisane, że nie obciążają oni karty kredytowej.

1) Czy więc podając numer karty i resztę danych znajomego na jego koncie muszą być jakieś środki? Czy jest to tylko taka formalność po to by w przypadku nie przybycia bez wczesniejszego anulowania mogli obciążyć?>

2) Czy przy przyjeździe w hotelu ową kartę kredytową(w tym przypadku znajomego) musimy mieć przy sobie?? Czy wystarczą normalne dane osobowe (Imię Nazwisko z numerem rezerwacji?)

3)Słyszałem, że kartą z Aliora wypukła debetówką można płacić ;>? Czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 09 Lip 2011 22:55 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 18
dzięki wielkie za pomoc!
własnie zrobiłam rezerwacje przez booking z karty znajomych! napisałam do hotelu korzystając z formularza rezerwacyjnego, że to karta znajomego i ze chciałabym zapłacić w hotelu (wybrałam specjalnie opcje z możliwoscia odwołania )
mam nadzieję, że wszytsko bedzie ok :) i ze faktycznie nie bedzie problemu z zapłaceniem na miejscu!
dzięki za bookingową pomoc :) :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Lip 2011 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
max180 napisał(a):
Witam
Pierwszy raz pragnę dokonać rezerwacji na booking.com dlatego mam do Was 3 pytania

Z racji, że nie posiadam karty kredytowej (a tylko takie booking.com uwzględnia?)pożyczyłbym od znajomego
Regulaminie booking.com jest napisane, że nie obciążają oni karty kredytowej.

1) Czy więc podając numer karty i resztę danych znajomego na jego koncie muszą być jakieś środki? Czy jest to tylko taka formalność po to by w przypadku nie przybycia bez wczesniejszego anulowania mogli obciążyć?>

2) Czy przy przyjeździe w hotelu ową kartę kredytową(w tym przypadku znajomego) musimy mieć przy sobie?? Czy wystarczą normalne dane osobowe (Imię Nazwisko z numerem rezerwacji?)

3)Słyszałem, że kartą z Aliora wypukła debetówką można płacić ;>? Czy to prawda?


mozna debetowka, nie tylko ta z aliora
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Lip 2011 17:42 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 69
max180 napisał(a):
2) Czy przy przyjeździe w hotelu ową kartę kredytową(w tym przypadku znajomego) musimy mieć przy sobie?? Czy wystarczą normalne dane osobowe (Imię Nazwisko z numerem rezerwacji?)


Podbijam to pytanie, bo chętnie także bym usłyszał na nie odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Lip 2011 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Wydaje mi się, że posługiwanie się kartą znajomego nie jest zgodne z prawem i hotel miałby obowiązek nie zaakceptowania płątności z takiej karty.
Rezerwowałem na Booking ze 20 razy, na innych serwisach także i często spotykałem się klauzulą, że należy na miejscu w hotelu (czy np. na lotnisku) posiadać KK do wglądu.
W praktyce nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek i gdziekolwiek był nią zainteresowany.

Wydaje mi się, że ponieważ KK jest zabezpieczeniem transakcji, zapisy regulaminów specjalnie podkreślają, że ma być aktywna w chwili meldunku, bo jeśli nam coś nie wyjdzie, hotel pobierze sobie należne mu pieniądze, nie pytając nas o nic.

Ale o ile jedziesz i płacisz na miejscu, to nie ma znaczenia, czym.

Co innego wypożyczalnie aut - tam sam fakt pojawienia się po auto nie oznacza jeszcze, że nie będzie trzeba Cię obciążać za szkody - więc robią kopię KK, próbują sprzedać jak najwięcej ubezpieczeń - auto kosztuje wszak parę groszy a uszkodzić je łatwo.

Są tu na forum znacznie bardziej doświadczeni turyści, więc pewnie więcej podpowiedzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 13 Lip 2011 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
Matias napisał(a):
max180 napisał(a):
2) Czy przy przyjeździe w hotelu ową kartę kredytową(w tym przypadku znajomego) musimy mieć przy sobie?? Czy wystarczą normalne dane osobowe (Imię Nazwisko z numerem rezerwacji?)


Podbijam to pytanie, bo chętnie także bym usłyszał na nie odpowiedź.


jak napisal kolega jobi, nie mozna pozyczyc sobie KK kolegi, mamy, taty, cioci a nawet zony, wiec hotel napewno nie zakceptuje takiej platnosci, najlepiej sobie KK wyrobic, w obecnych czasach to chyba nie problem(banki az sie o to prosza)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Sie 2011 16:52 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Witam,
mam następujące pytanie: chciałbym po raz pierwszy zarezerwować nocleg za pośrednictwem booking.com. Dodam przy tym, że celuje w najtańsze hostele/hotele. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Mianowicie zawsze na booking.com ceny są niższe niż na oficjalnej stronie danego hostelu/hotelu. W niektórych ofertach cena na booking.com jest nawet o 40% niższa niż na oficjalnej stronie hostelu. Czy takie upusty są normalne czy raczej na miejscu mogą być jakieś problemy?
Drugie pytanie: jedziemy we dwie osoby, ale żadna z nas nie posiada karty kredytowej. Czy mogę użyć karty kogoś z rodziny, skoro płatność i tak będzie na miejscu? Widzę, że dyskusja już na ten temat trwała, ale mimo wszystko jestem ciekaw czy ktoś już miał taką sytuację.

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 01 Sie 2011 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
1) Booking.com jest bardzo rzetelny i nie ma co się obawiać o pewność rezerwacji. Wielokrotnie sprawdzone.

2) Było to już wiele razy omawiane. Można nawet kartą prepaid rezerwować, ale hotel czasem sam może sprawdzić dostępność środków w postaci blokady na koncie. W przypadku nie pojawienia się gościa jest to opłata najczęściej za pierwszą noc i hotel może sprawdzić, czy te środki są na koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Sie 2011 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Piszecie, że można rezerwować i płacić kartami prepaid.
Interesuje mnie możliwość płatności kartą NET+ (neteller) MasterCard Prepaid Debit Card,
1) Czy jest akceptowalna (sprawdzone info, nie powielanie zasłyszanych opinii) na:
- booking.com
- hostelworld.com
- hostelsclub.com
- .... inne polecane przez was.

2) jaka jest "bazowa waluta" na podczas transakcji na każdej z tych stron? Wydawało mi się, że € wszędzie obowiązuje, ale natknąłem się też na $
Czy lepiej płacić NET+ w € czy kartą fly4free w PLN (niestety nieszczęsne 500zł limitu...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Sie 2011 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Viktor44 napisał(a):
1) Czy jest akceptowalna (sprawdzone info, nie powielanie zasłyszanych opinii) na:
- booking.com
- hostelworld.com
- hostelsclub.com
- .... inne polecane przez was.


Wcześniejsza moja wypowiedź pkt. 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Sie 2011 17:24 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Hostelworld nie polecam, z tego względu ,że nie uznali mi rezerwacji którą niedawno zrobiłem, a była ona błędem hotelu, żadnych przeprosin ani nic ... unieważnili rezerwację i tyle temacie, na maile odpowiedzieli tylko raz ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group