Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#3481 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:20 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
A mnie spotkała taka oto "przygoda". Przeglądając swoje konto na bookingu zauważyłem w dziale "Moje nagrody" nagrodę w wysokości 71 zł (Znajomi, którzy cię polecili). Nie wiem, skąd ta kwota (brak imienia), a co ważne, ta kwota nijak ma się do standardowych 50 zł lub 60 zł. Jest ona przetwarzana aż od 20 lipca. Zadzwoniłem więc na infolinię, oczywiście konsultantka nic nie wiedziała, wmawiała, że to 25 dolarów z jakiegoś linku, który wykorzystałem (chyba po kosmicznym kursie), nie mogła nic sprawdzić itp., ale kazała przesłać printscreena. Od tego momentu cisza.
Zajrzałem więc na swój profil na bookingu i nastąpiły dwie zmiany: kwota nadal jest przetwarzana, ale pojawiły się w dwóch miejscach czerwone litery o niekwalifikowaniu się innych nagród. Hmmm, tylko że za te nagrody już mi wypłacono kasę i wcześniej były zamiast zer konkretne kwoty.
Błąd systemu, błąd obsługi, mój błąd?

Załączniki:
booking.jpg
booking.jpg [ 91.38 KiB | Obejrzany 1573 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#3482 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
i po co było dzwonić? ;)

te 71 zł to zapewne 15 gbp
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3483 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:36 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Może nieprecyzyjnie napisałem, ale te poprzednie nagrody JUŻ mi wypłacono, więc to był temat zamknięty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3484 PostWysłany: 21 Wrz 2018 12:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
U mnie booking po raz kolejny stanął na wysokości zadania - rezerwacja dla rodziny, apartament na Majorce w szczycie sezonu (nigdy tego nie zrozumiem, ale co kto lubi), właściciel po 2 miesiącach anuluje rezerwację bez powodu (pewnie wynajął komuś drożej), ceny apartamentów w międzyczasie znacząco podskoczyły a ich dostępność zmalała. Booking proponuje alternatywny obiekt nad samym morzem i obiecuje zwrócić różnicę po powrocie na podstawie rachunku. Za część wydatków mam rachunek, za część nie (rodzina się zgapiła mimo że im przypominałem), mimo to piszę o nich licząc na przychylność - booking odpisuje że w podziękowaniu za wieloletnią współpracę zwróci również pieniądze za koszty na które nie mam rachunku. Wow, mnie zachęcili do dalszego korzystania z ich usług. (ogólnie to chyba 3 sytuacja gdy właściciel się wypina a booking przychodzi mi z pomocą)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3485 PostWysłany: 21 Wrz 2018 13:37 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
kwestia już pewnie była wyjaśniana w tym temacie ale może komuś zechce się odpowiedzieć
planuje podróż i będę robił kilka rezerwacji, czy przy każdej z nich mogę skorzystać z jakiegoś referala, niekoniecznie z tą samą wartością zwrotu?
pamiętam jak było promo ze zwrotem połowy od wartości rezerwacji to można było kilka razy skorzystać ze zwrotu ale każdy musiał być innej wartości (w ramach różnych kampanii)
a i jeszcze pytanie czy jak znajdę przypadkowego starego linka gdzieś w necie ( takiego że właściciel linka już wykoszystał swoją pulę zwrotów) i z niego zrobię rezerwację to otrzymam a właściciel linka nie?
przepraszam wiem że dla częsci z Was to banały, nie podróżuje regularnie i muszę się wdrażać do tematu co mniej więcej rok a widzę że dużo się zmienia
z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3486 PostWysłany: 21 Wrz 2018 15:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
ktoś się orientuje, czy booking prześle ponownie kasę za polecenie, skoro raz juz wysłał na zamknięte konto bankowe. Zapomniałem podać nowe dane, a widzę że kasę wyslano już przed paroma tygodniami. W banku powiedziano, że nie ewidencjonują na rach.techńicznym i kasa z automatu wraca. Kwestia czy bookingowi bedzie chciało sie sprawdzać. Miał ktos podobnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3487 PostWysłany: 21 Wrz 2018 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
zadzwoń na infolinie, zajmie Ci to chwile
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#3488 PostWysłany: 22 Wrz 2018 10:46 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Przedwczoraj, za pośrednictwem odpowiedniej zakładki na booking.com, poprosiłem o bezpłatne anulowanie rezerwacji, której czas na darmowe odwołanie już minął - po kilku godzinach informacja, że rezerwacja została bezpłatnie odwołana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3489 PostWysłany: 22 Wrz 2018 10:58 

@d-t-x znowu nie przeginaj w drugą stronę: trzeba było dopisać "Dlatego warto próbować :!: "

To może się udać jak tobie, choć niestety przeważnie za free się nie udaje, bo jest to dobra wola hotelu/właściciela bardzo rzadko dużego starania się Booking com
Góra
 PM off  
      
#3490 PostWysłany: 22 Wrz 2018 11:09 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Tak, o to mi chodziło - trzeba próbować. Opisać spokojnie i szczerze sytuację, właściciele to też ludzie i zazwyczaj (wiadomo - nie zawsze), są normalni. A nie od razu rzucać kalumniami w stronę bookinga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3491 PostWysłany: 22 Wrz 2018 11:16 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przed wylotem zrobiłem do Mediolanu zrobiłem dwie rezerwacje hoteli i miałem wybrać na sam koniec najbardziej mi odpowiadający w danym czasie ,,uniesieniu". Okres przed samym wylotem był mocno imprezowy przez co straciłem jakby rachubę rzeczywistości co wiązało się z destrukcją pamięci :lol: :lol: :lol: . Oczywiście nie anulowałem jednej rezerwacji i już ,,płakałem" nad straconymi 60 ojro( 1 night only). Pełnia szczęścia nastąpiła kiedy okazało się , że ...no właśnie kto ...Booking czy sam Hotel ,,zapomniał" pobrać tą kwotę. Może stąd także mam tak pozytywne nastawienie do tego pośrednika :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: List z Booking.com
#3492 PostWysłany: 05 Paź 2018 08:54 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Dostałem tradycyjny list z Booking. W nim informacja, że jeżeli do któregoś tam zrobię rezerwację na 1200zł i wykonam ją to dostanę 280zł zwrotu na kartę. Rezerwacji muszę dokonać przez podany w liście link.

Dziwi mnie że nie napisali mi tego mailem. Nawet myślałem, że to fake ale list wygląda na prawdziwy. Tylko nigdzie o tym na stronie booking nie ma. Nie wiadomo też jaki jest regulamin i gdzie go znaleźć. Bo pojawia się kilka pytań jak choćby - czy to musi być 1 rezerwacja na kwotę 1200zł czy też może to być kilka rezerwacji na różne wyjazdy ale tak żeby kwota się uzbierała.

Dostał ktoś jeszcze taki list?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: List z Booking.com
#3493 PostWysłany: 05 Paź 2018 08:59 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 10
Loty: 122
Kilometry: 286 220
Też dostałam list od bookingu, u mnie jest zwrot 360zł przy rezerwacji za min. 1600 zł :) wg mnie chodzi o jedną rezerwację na taką kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: List z Booking.com
#3494 PostWysłany: 05 Paź 2018 08:59 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
najprościej chyba zadzwonić do bookinga i dopytać o wszystko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: List z Booking.com
#3495 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:02 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
rafafi napisał(a):
Dostałem tradycyjny list z Booking. W nim informacja, że jeżeli do któregoś tam zrobię rezerwację na 1200zł i wykonam ją to dostanę 280zł zwrotu na kartę. Rezerwacji muszę dokonać przez podany w liście link.
(...) Tylko nigdzie o tym na stronie booking nie ma. Nie wiadomo też jaki jest regulamin i gdzie go znaleźć.
a próbowałeś może zrobić jakąś symulację rezerwacji wg podanych warunków?
może wtedy będzie na stronie jakieś info/regulamin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3496 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:28 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Administrator przeniósł wątek gdzie indziej i to w czasie gdy pisałem posta. Potem byłem trochę zagubiony :-)

Symulacji nie robiłem ale chyba będę musiał.
Jest takie zdanie w tym liście: "Otrzymasz od nas zwrot w wysokości 280zł (z ostatniej podróży)..."

To która to będzie ta ostatnia podróż?

I jeszcze pytanie: Do kiedy ma być zrealizowana ta rezerwacja. Rozumiem że muszę ją dokonać w listopadzie ale nie ma terminu realizacji. A co jak to będzie za pół roku? Można faktycznie do nich zadzwonić ale ja bym wolał czarno na białym.


Ostatnio edytowany przez rafafi, 05 Paź 2018 09:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: List z Booking.com
#3497 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:29 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Amaranta Buendia napisał(a):
Też dostałam list od bookingu, u mnie jest zwrot 360zł przy rezerwacji za min. 1600 zł :) wg mnie chodzi o jedną rezerwację na taką kwotę.
Identyczny dostałam, termina na rezerwację to listopad 2018. Ja także zrozumiałam, że to jedna rezerwacja ma mieć taką wartość...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3498 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
rafafi napisał(a):
To która to będzie ta ostatnia podróż?

Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#3499 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Też dostałam taki list, tylko że u mnie jest 220/900. W treści są dość jednoznacznie opisane warunki, zresztą działa to tak samo jak wszystkie ostatnie promocje na Booking. Wchodzisz przez podany link, robisz rezerwację powyżej minimalnej kwoty a po pobycie dostajesz zwrot na kartę. U mnie trzeba zarezerwowac przed 6 listopada, nie ma określonych dat do kiedy ma być pobyt.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3500 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:38 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
A propos zdjęcia powyżej. Miałem podobne skojarzenie :D

Ale dwuznaczności jest więcej. Na przykład pisze, że pieniądze mogę wydać na poczet kolejnego wyjazdu, co sugeruje brak możliwości wydania na co innego, a potem pisze że zwrócą na kartę kredytową. A na którą kartę? Tą którą płaciłem w obiekcie? A jak to jest walutowa? A po jakim kursie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group