Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#2761 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
boots napisał(a):
Odpowiesz na moje pytanie?

:arrow: search.php
zarejestrowałem się, żeby rozwiać pewne wątpliwości i odpowiedzieć na kilka pytań, na które nie moge odpowiedzieć w godzinach pracy. Więc moje wypowiedzi nie są stanowiskiem firmy ani nawet samej obsługi klienta :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2762 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:07 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 35
boots napisał(a):
Zastanów się, co Ty wypisujesz. Występujesz tu jako oficjalny przedstawiciel firmy?

Ale ja doskonale wiem co wypisuje.

Musisz zrozumieć, że jeśli Booking kogoś zatrudnia - ma swoje powody. Proces rekrutacji to dość gęste sito - żeby wyłapać tych, którzy mają chęć pomagania innym. Firma robi to nie tylko, żeby mieć pewność, że klienci są w dobrych rękach. Jeśli ktoś odbiera twój telefon na infolinię to znaczy, że Booking ufa mu na tyle, że może postępować zgodnie z własnym sumieniem. Procedur mamy od cholery i jeszcze kilka, ale liczy się też to, co MY czujemy. Poczucie moralności, uczciwości i czasem po prostu przyzwoitości. Przyzwoitości, która podpowiada nam, że słabszym musimy pomagać - czasami jest to gość, a czasami jest to właściciel obiektu, który stoi przed wizją ogromnej straty.

I jeszcze raz tłumaczę - jestem pracownikiem Booking więc jak zadzwonisz, być może będziesz ze mną rozmawiał. Ale moja obecność na tym forum nie jest autoryzowana, a moje wypowiedzi mają charakter porad i nie są stanowiskiem firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2763 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
@bookingExpert

Czy masz zgodę pracodawcy na ujawnianie wewnętrznych procedur firmy oraz zgodę właściciela zastrzeżonego znaku graficznego na posługiwanie się tym znakiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2764 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:13 

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 217
niebieski
Czyli "hotelarz" nie może raz dołożyć do swojego interesu i nauczyć się czegoś na własnym błędzie ale już gościowi hotelowemu można pozmieniać plany, można pozwolić by szukał coś na szybko i zapłacił dwa razy tyle za nocleg. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że są ludzie np. szukający dobry ofert hotelowych a później dokupujących np. loty ... a tu dup po dwóch miesiącach "sorry ale to błąd". Żeby nie było nie piszę tu o ofertach typu 5 euro/noc (najlepszy przykład "Januszy" z Rosji z rezerwacjami na okres mundialu).

Z drugiej strony te anulacje robione przez ludzi to jakaś paranoja, ponad 40% noclegów jest odwoływanych. I tutaj też przydało by się coś zrobić bo tak jak hotel może popsuć urlop klientowi tak klienci potrafią popsuć "dochody" (szczególnie tym najmniejszym) hotelarzom.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#2765 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
bookingExpert napisał(a):
Jeśli ktoś odbiera twój telefon na infolinię to znaczy, że Booking ufa mu na tyle, że może postępować zgodnie z własnym sumieniem. Procedur mamy od cholery i jeszcze kilka, ale liczy się też to, co MY czujemy. Poczucie moralności, uczciwości i czasem po prostu przyzwoitości. Przyzwoitości, która podpowiada nam, że słabszym musimy pomagać - czasami jest to gość, a czasami jest to właściciel obiektu, który stoi przed wizją ogromnej straty.


Wielokrotnie słyszałam bezradność konsultantów i mimo,że w pełni potwierdzali moje racje przyznawali,że do wiążących decyzji nie mają prawa.Mało tego czasami jedną sprawą zajmuje się kilku i każdy twierdzi coś innego.Potrafią nawet sami sobie zaprzeczać.Naprawdę wygląda jakbyś co dopiero po jakimś szkoleniu był i głowa nabita ideałami,które jednak czasem sięgają bruku.Ciekawa jestem twoich reakcji jak już nie będziesz pracownikiem,chyba,że obecnie wydaje ci się tam tak wspaniale,że zamierzasz do emerytury.Powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2766 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Twoje posty wyglądają jak mamrotanie zwykłego trolla i mam nadzieję że porzucisz pomysł podszywania się pod "eksperta" firmy w której (być może) jesteś zwykłym wyrobnikiem zanim wpadniesz w prawdziwe kłopoty, gdy ktoś ujawni Twoją tożsamość.
bookingExpert napisał(a):
nie są stanowiskiem firmy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2767 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:32 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 35
miriam napisał(a):
Co powiesz na sytuację kiedy wbrew regulaminowi wystawiania ofert obiektów, na stronie oferty nie ma ani jednego zdjęcia obiektu.

Pozwolisz, że nie będę cytował całego post?

Każdy obiekt, żeby się otworzyć musi mieć zdjęcia wnętrza. Niestety nie mamy "mocy przerobowych" jeśli je usuną zaraz po otwarciu oferty :(

Dla nas najlepszym sposobem weryfikacji są właśnie opnie gości. Jeśli obiekt "pojawia się i znika" to też zazwyczaj nie nasza sprawka - każdy właściciel może w dowolnej chwili "wyłączyć obiekt" po prostu zaznaczając, że nie ma pokojów na sprzedaż.

Jeśli nie ma zdjęć wnętrza, obiekt nie ma opinii i jest wyraźnie napisane, że niedawno zaczął współpracę z nami - przecież nikt nie każe ci go rezerwować. Jeśli nabierasz podejrzeń - nikt cię nie zmusza do utrzymywania rezerwacji.

Naszą metodą zapewnienia bezpieczeństwa jest właśnie brak przedpłaty w nowych obiektach. Ale zrozum - musimy znaleźć kompromis pomiędzy dobrem gościa, a obiektu. Właściciele mają też dość tego, że goście odwołują w ostatniej chwili, a oni ani nie sprzedadzą tego pokoju innej osobie, aby opłaty anulacyjnej nie dostają. Właśnie dlatego jeśli płatność jest przez Booking - przynajmniej masz pewność, że w najgorszym wypadku pieniądze do ciebie wrócą.

I najważniejsze - nawet jeśli osoba, która odpowiada ci na maila będzie się z tobą zgadzała, że coś jest nie tak - to oczywiste, że nikt ci nie napisze "biuro lokalne dało d**y, ale teraz są zbyt leniwi, żeby to potwierdzić, więc sugerujemy zrobić rezerwację w innym obiekcie". W najlepszym wypadku dostaniesz coś w stylu "ze względu na troskę o bezpieczeństwo naszych klientów, obiekt nie jest dłużej dostępny na naszej platformie". Bo co innego mamy napisać?...

Masz rację, że jestem lojalnym pracownikiem firmy. Ale nie jestem ślepy. Są miejsca, dziedziny, w których firma powinna być lepiej zabezpieczona. Ale z drugiej strony - jeśli ktoś chce zacząć z Booking pracować, dostarcza wszelkie dokumenty jak akt własności itp. to nie możemy z góry zakładać złych intencji, bo utkniemy w martwym punkcie.

No i całkowicie zgadzam się z tym, że powinien być określony czas na zgłoszenie błędu cenowego. Ale musi też być furtka dla sytuacji, jaką opisałem w innym poście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2768 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
depo napisał(a):

Z drugiej strony te anulacje robione przez ludzi to jakaś paranoja, ponad 40% noclegów jest odwoływanych. I tutaj też przydało by się coś zrobić bo tak jak hotel może popsuć urlop klientowi tak klienci potrafią popsuć "dochody" (szczególnie tym najmniejszym) hotelarzom.

Nie zgodzę się tu z tobą,bo hotelarz ma prawo decyzji czy rezerwacja może być odwołana bezpłatnie,czy w ogóle,czy z 60-1 dniowym wyprzedzeniem,czy chce przedpłatę jako zabezpieczenie itd.Jego wola na ile chce ryzykować.Wiesz czemu ludzie mają po kilka rezerwacji i potem zostawiają jedną?Bo nigdy na booking.com nie wiesz czy ci nie odwołają bo obiekt zerwał współpracę,popełnił błąd cenowy,zmienił właściciela lub coś w tym stylu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#2769 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:39 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 35
boots napisał(a):
Czy masz zgodę pracodawcy na ujawnianie wewnętrznych procedur firmy oraz zgodę właściciela zastrzeżonego znaku graficznego na posługiwanie się tym znakiem?

Żadnej wewnętrznej procedury tutaj nie ujawniłem.

A jeśli żal ci 4 litery ściska, że nie dostajesz takich odpowiedzi, jakie byś chciał to proszę bardzo - zgłoś mojemu pracodawcy, że wykorzystuję logo B.com. Będziemy mieli z ciebie w pracy taki sam ubaw jak z wszystkich tych, którzy chcą rozmawiać z naszymi "kierownikami" :lol:

Ciekaw też jestem, czy pozostali tu obecni wolą świeże spojrzenie na sprawy związane z firmą, czy jesteście tylko kółkiem wzajemnej adoracji, wiecznie narzekającymi na zły Booking :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2770 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:47 

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 217
niebieski
miriam napisał(a):
depo napisał(a):

Z drugiej strony te anulacje robione przez ludzi to jakaś paranoja, ponad 40% noclegów jest odwoływanych. I tutaj też przydało by się coś zrobić bo tak jak hotel może popsuć urlop klientowi tak klienci potrafią popsuć "dochody" (szczególnie tym najmniejszym) hotelarzom.

Nie zgodzę się tu z tobą,bo hotelarz ma prawo decyzji czy rezerwacja może być odwołana bezpłatnie,czy w ogóle,czy z 60-1 dniowym wyprzedzeniem,czy chce przedpłatę jako zabezpieczenie itd.Jego wola na ile chce ryzykować.Wiesz czemu ludzie mają po kilka rezerwacji i potem zostawiają jedną?Bo nigdy na booking.com nie wiesz czy ci nie odwołają bo obiekt zerwał współpracę,popełnił błąd cenowy,zmienił właściciela lub coś w tym stylu.


Zgoda w 101%, i mamy błędne koło.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#2771 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:51 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 35
depo napisał(a):
Czyli "hotelarz" nie może raz dołożyć do swojego interesu i nauczyć się czegoś na własnym błędzie ale już gościowi hotelowemu można pozmieniać plany, można pozwolić by szukał coś na szybko i zapłacił dwa razy tyle za nocleg.

Nie spotkałem się z sytuacją, w której odwołaliśmy rezerwację jeśli obiekt twierdził, że poprawna cena jest zaledwie dwa razy wyższa. Numer rezerwacji mogę prosić? (bez kodu PIN!)
depo napisał(a):
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że są ludzie np. szukający dobry ofert hotelowych a później dokupujących np. loty ... a tu dup po dwóch miesiącach "sorry ale to błąd". Żeby nie było nie piszę tu o ofertach typu 5 euro/noc (najlepszy przykład "Januszy" z Rosji z rezerwacjami na okres mundialu).

Ile razy jeszcze mam powtarzać, że do co zasady zgadzam się z tym, że 2 miesiące to przegięcie?

A Rosja to wogóle nie jest kraj tylko stan umysłu. Nasze życie byłoby znacznie prostsze, gdyby mistrzostwa były w jakimś cywilizowanym kraju... :(
depo napisał(a):
Z drugiej strony te anulacje robione przez ludzi to jakaś paranoja, ponad 40% noclegów jest odwoływanych. I tutaj też przydało by się coś zrobić bo tak jak hotel może popsuć urlop klientowi tak klienci potrafią popsuć "dochody" (szczególnie tym najmniejszym) hotelarzom.

Jeszcze gorzej kiedy to są rezerwacje bezzwrotne. I 40 razy się taki hotelarz zgodzi na bezpłatną anulację, bo chce być frontem do klienta, a za 41-szym razem jakaś starsza osoba pomyli się w dacie i właściciel pójdzie w zaparte, że nie zgodzi się na bezpłątną anulację, bo ciągle kasę traci :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2772 PostWysłany: 27 Lut 2018 02:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
bookingExpert napisał(a):

Każdy obiekt, żeby się otworzyć musi mieć zdjęcia wnętrza. Niestety nie mamy "mocy przerobowych" jeśli je usuną zaraz po otwarciu oferty :(




No i całkowicie zgadzam się z tym, że powinien być określony czas na zgłoszenie błędu cenowego. Ale musi też być furtka dla sytuacji, jaką opisałem w innym poście.

Nikt niczego nie usunął bo rezerwowałam chwilę po pojawieniu się obiektu,mało do tej pory mimo zwrócenia uwagi czyli pełnej po waszej stronie świadomości niezgodności z regulaminem obiekt jest akceptowany i klienci narażani.Ja oczywiście nie zaryzykowałam.A co do furtek to jest ich zdecydowanie za dużo. ;) Obiekty też ze współpracy,a zwłaszcza opłat są niezadowolone i często robią numery,że klient się nie zgłosił a nawet próbują dojść do porozumienia z klientem,a jak nie mogą to wypisują bzdury,że klient ich prosił o anulowanie .Popracujesz,poznasz wszystko lepiej od środka to zobaczysz jak jest naprawdę i uwierz jak ktoś rezerwuje od 7-8 lat i to sporo,to też wie co mówi.Ma i dobre i złe doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2773 PostWysłany: 27 Lut 2018 02:13 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 35
-- 27 Lut 2018 02:03 --

miriam napisał(a):
Wielokrotnie słyszałam bezradność konsultantów i mimo,że w pełni potwierdzali moje racje przyznawali,że do wiążących decyzji nie mają prawa.

Prawda. Bo są rzeczy, których nie przeskoczymy.

Podam ci 2 proste przykłady:
1. Obiekt ma określone godziny zameldowania np. 15-21. Gość przyjeżdża 15 minut za późno i obiekt nie przyjmuje gościa. Nie zgadza się też na bezpłatną anulację, bo pokój przygotowany i nie chcą tracić kasy. I za cholerę nie zmusimy ich do ustępstwa...
2. Gość został obciążony za rezerwację na karcie, którą podał przy rezerwacji. Osoba wydająca klucze przekonuje gościa, że to tylko blokada i chce opłaty w gotówce. Nie daje potwierdzenia. Później skarga, że zapłacił dwa razy. Ale skąd my mamy o tym wiedzieć, skoro nie ma potwierdzenia płatności w gotówce? Przecież nie zmusimy właściciela do zwrotu bez dowodu płatności, a sami też nie zwrócimy bo gdybyśmy mieli na słowo ufać każdemu to byśmy zbankrutowali...

Więc generalnie masz rację - często jest tak, żeby wierzymy i chcielibyśmy - ale często jest tak, że nie mamy na to wpływu.
miriam napisał(a):
Naprawdę wygląda jakbyś co dopiero po jakimś szkoleniu był i głowa nabita ideałami,które jednak czasem sięgają bruku.

Potraktuję to jako komplement :D Ale nie jestem świeżo po szkoleniu. Ani miesiąc ani 2 ani nawet 12. Pamiętaj, że ludzie, którzy pracują na infolinii nie są tam przez przypadek ani z łapanki. Nie pracujemy też za karę czy z braku lepszej pracy, jak w wielu innych firmach. My po prostu wierzymy w tę firmę i zgadzamy się w większości z jej filozofią.

-- 27 Lut 2018 02:08 --

miriam napisał(a):
Obiekty też ze współpracy,a zwłaszcza opłat są niezadowolone i często robią numery,że klient się nie zgłosił a nawet próbują dojść do porozumienia z klientem,a jak nie mogą to wypisują bzdury,że klient ich prosił o anulowanie

Święta prawda! Codziennie mam telefony i jakaś przesympatyczna pani (nazwijmy ją Krysia) chce odwołać rezerwaccję, bo klient o to prosił. Dzwonię do klienta, a on mi mówi, że zgodził się anulować, bo od tygodnia dostaje telefony od Krysi, że jest błąd w cenie i oni go nie przyjmą za tą cenę :lol:

I wtedy mówimy pani Krysi, że odwołać to ona może sobie swoją wizytę u fryzjera, a nie rezerwację ;)
miriam napisał(a):
Popracujesz,poznasz wszystko lepiej od środka to zobaczysz jak jest naprawdę i uwierz jak ktoś rezerwuje od 7-8 lat i to sporo,to też wie co mówi.Ma i dobre i złe doświadczenia.
[/quote][/quote]
Nie wiem dlaczego tak się wszyscy uparli, że nigdy jestem nowym pracownikiem :( Jestem jednym z bardziej doświadczonych pracowników polskiej linii.

-- 27 Lut 2018 02:13 --

nick napisał(a):
Twoje posty wyglądają jak mamrotanie zwykłego trolla i mam nadzieję że porzucisz pomysł podszywania się pod "eksperta" firmy w której (być może) jesteś zwykłym wyrobnikiem zanim wpadniesz w prawdziwe kłopoty, gdy ktoś ujawni Twoją tożsamość.

Przypominasz mi typowego "Janusza", który zrobił rezerwację bezzwrotną i dzwoni do nas z pretensjami, że to wszystko nasza wina. Im więcej krzyczycie - tym większa szansa, że nic nie zrobię, żeby ci pomóc. Po prostu puszczę ci muzyczkę i po 5 minutach powiem, że obiekt nie zgodził się na bezpłatną anulację.

I zrobię to tak przekonująco, ze będziesz mi jeszcze dziękował i przepraszał, że tracisz mój czas... :lol: :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2774 PostWysłany: 27 Lut 2018 02:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
bookingExpert napisał(a):
My po prostu wierzymy w tę firmę i zgadzamy się w większości z jej filozofią.

Aby tam pracować i zarabiać nie macie innej możliwości.Jeśli ktoś przestanie się zgadzać pewnie sam (lub nie ;) )zmieni pracę.Ciekawa jestem tylko czy będziesz kiedyś za to zaangażowanie i lojalność mógł się pochwalić,że udało ci się przekonać przełożonych do zmian na lepsze np.zapisu o czasie w jakim obiekt ma prawo zgłaszać błąd ,co sam przyznajesz obecnie jest zbyt długie i nieuregulowane.Furteczka dla malutkich 3-4 pokojowych rodzinnych biznesików może być.Nawet uwierz, sami podejrzewając błąd w takim obiekcie nie rezerwujemy wczuwając się w jego sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2775 PostWysłany: 27 Lut 2018 09:00 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1744
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
bookingExpert napisał(a):
jekyll napisał(a):
Dyskryminować nikogo nie musicie ale możecie kogoś narodzić ;)

Zniżki to nagroda :P

Swoją drogą, w regionie EMEA na początku roku system "rozdawał" status Genius dla losowych nowych i już wcześniej zarejestrowanych użytkowników, żeby zachęcić ich do częstszego rezerwowania. Więc posiadanie tego statusu to serio nic specjalnego.

Genius to zniżka na wybrane hotele, nie na wszystkie. Ktoś, kto pierwszy raz rezerwuje hotel (bez zniżek), może zarezerwować ten sam hotel, co ja, w tej samej cenie. To chyba ja jestem dyskryminowana :)
No i fakt, zapomniałam o wcześniejszym/późniejszym zameldowaniu/wymeldowaniu, na które nie zawsze hotelarz się zgadza.

Wnioskuję, po tym, co wyżej wyczytałam, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Expert tylko w nazwie.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2776 PostWysłany: 27 Lut 2018 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Po swoich doświadczeniach z booking.com dochodzę do wniosku, że nie ma sensu z nimi współpracować ani jako właściciel obiektu ani jako podróżnik.

Jako podróżnik - jak już korzystam z pośrednika to wybieram hotels.com, ich program lojalnościowy jest bardzo korzystny. Ceny czasem wydają się niższe na bookingu ale jak się dobrze wczyta, to hotels.com podaje całą cenę a booking małym drukiem informuje, że do ceny nalezy doliczyć VAT. Czyli cena jest identyczna ale w hotels.com dostajemy coś w zamian.

Jako właściciel mieszkania, które wynajmuję za pośrednictwem booking i airbnb stwierdzam, że mam bookingu serdecznie dość. Za rezerwację obejmującą sylwestra, z wymeldowaniem 1 stycznia kasę dostałem - uwaga - 15 lutego. W airbnb przelew jest wysyłany dzień po zameldowaniu gościa. Goście z bookingu zachowują się jak bydło, zostawiają mieszkanie brudne, uszkadzają znajdujące się tam sprzęty, są bardzo roszczeniowi i nie można im wystawić oceny, za to oni oceniają niesprawiedliwie. W airbnb obie strony są oceniane, goście sprzątają po sobie, są bardziej przyjaźni. Zupełnie inny typ człowieka. Airbnb ma prowizję poniżej 10%, booking od 15 do niemal 19. W dodatku booking, który sprzedaje gościowi usługę oczekuje, że to ja gościowi wystawię fakturę, skoro sprzedającym jest booking. Cyrk, delikatnie mówiąc. Odradzam współpracę z nimi, szkoda nerwów i pieniędzy na sprzątanie i naprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#2777 PostWysłany: 27 Lut 2018 10:23 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Oprócz tych kilku zniżek, które miałem z racji statusu Genius, nigdy nie udało mi się wyprosić późniejszego wymeldowania, o jakiś tam gratisach w pokoju nie wspominając. A nie rezerwuję obiektów "byle taniej", kryterium ceny nie jest dla mnie najważniejsze. Ten program jest śmieszny, tak naprawdę nic nie daje. Jeśli już jest ta symboliczna zniżka dla użytkowników Genius, to możemy poprosić o rezerwację kogoś, kto taki status ma - możemy mieć pokój nawet nie mając konta w booking.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2778 PostWysłany: 27 Lut 2018 10:43 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1568
niebieski
Anonymous napisał(a):
Lepiej wyluzuj, bo ci jakaś żyłka strzeli 8-)

Nie porównuj booking do linii lotniczych, całkiem inny profil działalności

Jest totalna masówka ze względu na linki promocyjne, a i pomyślmy co byś wypisywał jakbyś zarezerwował z błędem w drugą stronę: takie jakieś 10000 zł/pokój/doba :lol:

Booking jest tu zależny od postawy oferenta hotelarza, a i inne ich podejście jest w przypadku sytuacji awaryjnej "podbramkowej czy podhotelowej"



w sytuacji jakbym zarezerwował pokój za 10000 zł i zaraz chciał anulować to.... zapewniam ze booking by miał to w du...
kiedyś dla sprawdzenia wziąłem pokój który i tak miałem brać jako oferta bezzwrotna, zaraz po rezerwacji zadzwoniłem , poinformowałem że... po prostu sie pomyliłem przez 5 minutami itd. i... proszę o przesunięcie o 2 dni... odpowiedź... nie można itd. więc jak traktować taką firmę ?
jak Kali...... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2779 PostWysłany: 27 Lut 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
BusinessClass napisał(a):
(...)Jako podróżnik - jak już korzystam z pośrednika to wybieram hotels.com, ich program lojalnościowy jest bardzo korzystny. Ceny czasem wydają się niższe na bookingu ale jak się dobrze wczyta, to hotels.com podaje całą cenę a booking małym drukiem informuje, że do ceny nalezy doliczyć VAT. Czyli cena jest identyczna ale w hotels.com dostajemy coś w zamian.


Nie zgodzę się z Tobą. Mi zdarzały się zarówno niższe ceny na hotels, jak i na booking. Warto porównywać oferty różnych pośredników, a nie trzymać się sztywno jednego. Czasem różnice są znaczne, ale tak jak pisałem - nie jest regułą, że booking ma gorszą ofertę np. od hotels. Co do doliczania VAT, podatków miejskich, opłat za sprzątanie itp., no cóż te zapisy małym drukiem zawsze należy czytać, żeby potem się nie zdziwić. Nie jest jednak prawdą, że booking podaje cenę bez VAT. Podają te ceny bardzo różnie i zapewne zależy to w dużym stopniu od strony hotelowej, a nie od pośrednika.

Nie gloryfikuję booking, ale dość często korzystam z ich usług i na razie (poza jedną wpadką w UK) jest OK. Co do tego ichniejszego Geniusza, to ... szkoda gadać. Powinni pomyśleć nad czymś bardziej zachęcającym ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#2780 PostWysłany: 27 Lut 2018 10:59 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Pacyfa napisał(a):
Podają te ceny bardzo różnie i zapewne zależy to w dużym stopniu od strony hotelowej, a nie od pośrednika.

I to mnie wkurza. Nie mogą tego ustandaryzować? Spałem już w obiekcie, gdzie koszt sprzątania był wyższy, niż cena za noc za jedną osobę. Oczywiście, było to napisane małym druczkiem, pod spodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group