Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#2441 PostWysłany: 14 Lis 2017 13:55 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Po pierwsze, proponuje zebys sie nie poddawal jednak i sprobowal wyrobic dokumenty. Ostatnio byl na forum przypadek uzytkownika ktory wyrobil nowy paszport w dwa dni robocze.
Po drugie, jesli jednak zrezygnujesz to le_szek dobrze mowi, zagadaj do booking. Czasami mozna takie sprawy zalatwic.
Po trzecie, jesli jednak nic z tego nie wyjdzie to niestety ktos kiedys na forum pisal ze istnieje techniczna mozliwosc sciagnac srodki nawet z zablokowanej karty.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2442 PostWysłany: 14 Lis 2017 14:05 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Koledzy dobrze radzą. W pierwszej kolejności pilny kontakt z booking.com. Są bardzo pomocni w rozwiązywaniu problemów.
Miesiąc temu będąc już na lotnisku, Wizz Air odwołał mi lot z uwagi na mgłę. Nie miałem możliwości bezpłatnego odwołania hotelu w dniu w którym miałem być w hotelu. Po telefonie do booking.com i ich kontakcie z hotelem okazało się, że hotel co prawda nie zwróci pobranych pieniędzy ale zgodził się na wykorzystanie rezerwacji w innym terminie. Ten inny termin był droższy od 100% ale booking.com wynegocjował uznanie rezerwacji w pierwotnych pieniążkach. Zadzwoń i zobacz co się da zrobić. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2443 PostWysłany: 14 Lis 2017 15:46 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Ciekawy artykuł o bezpieczeństwie naszych danych gdy używamy Bookingu - https://niebezpiecznik.pl/post/placac-przez-booking-com-masz-pewnosc-ze-dane-karty-beda-bezpieczne-oh-wait/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2444 PostWysłany: 14 Lis 2017 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nic nowego. Mnie i kilku innych forumowiczów spotkał fraud na karcie podawanej bookingowi krótko rezerwacji.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2445 PostWysłany: 14 Lis 2017 19:29 

radko93 napisał(a):
Ciekawy artykuł o bezpieczeństwie naszych danych gdy używamy Bookingu - https://niebezpiecznik.pl/post/placac-przez-booking-com-masz-pewnosc-ze-dane-karty-beda-bezpieczne-oh-wait/


Artykuł typu "masło jest maślane". Podając gdziekolwiek swoje dane do karty kredytowej, należy liczyć się z ryzykiem, że zostaną one wykorzystane w bezprawny sposób. I to nie trzeba korzystać z booking.com.

Czasem nawet nie trzeba takich danych podawać, aby paść ofiarą oszustwa. Przecież są nawet znane przypadki, że osoby mające dostęp do sklepowego monitoringu, będąc w zmowie z kasjerami potrafiły wykradać dane z kart płatniczych klientów (te same, które podajemy korzystając z booking.com).

Artykuł strasznie "tandetny". Zwykłe straszenie, a brak jakichkolwiek porad jak ograniczyć ryzyko. Sposobów jest mnóstwo. Do rezerwacji z booking.com można np. wykorzystywać inną kartę, na której jest ograniczona ilość środków pieniężnych, które to wystarczą do pokrycia kosztów rezerwacji za hotel. Nie trzeba korzystać z naszej podstawowej karty płatniczej.
Góra
 PM off  
      
#2446 PostWysłany: 14 Lis 2017 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@SavTim
Ściągną.
Postaraj się wysłać bookingowi jakieś usprawiedliwienie, i powiedz, że cały wyjazd odwołany itp itd a nuż obejdzie się bez płacenia.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2447 PostWysłany: 15 Lis 2017 11:31 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Anonymous napisał(a):
radko93 napisał(a):
Ciekawy artykuł o bezpieczeństwie naszych danych gdy używamy Bookingu - https://niebezpiecznik.pl/post/placac-przez-booking-com-masz-pewnosc-ze-dane-karty-beda-bezpieczne-oh-wait/


Artykuł typu "masło jest maślane". Podając gdziekolwiek swoje dane do karty kredytowej, należy liczyć się z ryzykiem, że zostaną one wykorzystane w bezprawny sposób. I to nie trzeba korzystać z booking.com.

Czasem nawet nie trzeba takich danych podawać, aby paść ofiarą oszustwa. Przecież są nawet znane przypadki, że osoby mające dostęp do sklepowego monitoringu, będąc w zmowie z kasjerami potrafiły wykradać dane z kart płatniczych klientów (te same, które podajemy korzystając z booking.com).

Artykuł strasznie "tandetny". Zwykłe straszenie, a brak jakichkolwiek porad jak ograniczyć ryzyko. Sposobów jest mnóstwo. Do rezerwacji z booking.com można np. wykorzystywać inną kartę, na której jest ograniczona ilość środków pieniężnych, które to wystarczą do pokrycia kosztów rezerwacji za hotel. Nie trzeba korzystać z naszej podstawowej karty płatniczej.


Zawsze można paśc ofiarą oszustwa, jak wyjdziemy na ulice to ktoś może nas po prostu okraść. Artykuł jest ostrzeżeniem o tym, że rezerwując właśnie na Bookingu jest spore ryzyko, że nasze dane mogą zostać wykorzystane w niewłaściwy sposób. I ryzyko jest większe niż np. Airbnb czy inny portal który nie przekazuje danych włąscicielowi noclegu tylko płacimy online. Lepiej informować ludzi o niebezpieczeństwie bez podawania rad niż pozostawiać ludzi w niewiedzy. Ja na przykład nie wiedziałem jak to działa, teraz się zastanowię jaką i czy w ogóle podam swoją kartę na Bookingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2448 PostWysłany: 15 Lis 2017 12:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Świeży przykład dbałości o nr karty ;) Mail dot. podania kodu CVC,do którego może mieć dostęp wiele nieupoważnionych osób , cytuję: "Właściciel obiektu bierze pełną odpowiedzialność za treść tej wiadomości, która została wysłana przez Booking.com




...... Message

Hello ,

I made a mistake writing my last message, the payment was not possible, since you did not provide the CVC number for your card:

4151675545925791 (numer zmieniłam na nieprawdziwy,ale w mailu jest faktyczny)

Please let me know if you can either update your credit card details on Booking or send the CVC by email to try processing it.

Best,
Tiago"

Nawet bez CV można użyć karty niestety :(
Góra
 Profil Relacje PM off
radko93 lubi ten post.
 
      
#2449 PostWysłany: 15 Lis 2017 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Skan karty płatniczej - Booking... jaja jakieś..

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,226 ... BizLinkImg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2450 PostWysłany: 15 Lis 2017 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
No straszne... Jakbyś nie wiedział to większość hoteli drukuje dane Twojej karty i trzyma w szafie. Żadna nowość.

Wiele razy widziałem dane karty i to w krajach trzeciego świata. Rozwiązanie? Dedykowana karta, obniżanie limitów na transakcje bez fizycznego użycia karty albo revolut, jeśli działa w booking.com.

Pomijam, że akcje z użyciem kradzionych numerów przez hotel praktycznie się nie zdarzają. A jak się zdarzają, to właściwie gwarantowany chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#2451 PostWysłany: 16 Lis 2017 20:24 

radko93 napisał(a):
Lepiej informować ludzi o niebezpieczeństwie bez podawania rad niż pozostawiać ludzi w niewiedzy. Ja na przykład nie wiedziałem jak to działa, teraz się zastanowię jaką i czy w ogóle podam swoją kartę na Bookingu.


Ale to żadna nowość :D Już dawno na forum F4F powstał odpowiedni temat ws. booking.com a przekazywania danych nt. kart kredytowych. W tym temacie jest już 480 wpisów. przechwycono-numery-kart-kredytowych,181,29843
Góra
 PM off  
      
#2452 PostWysłany: 16 Lis 2017 23:43 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 1
Mam pytanie bo pierwszy raz rezerwowałem sobie pokój. Płaciłem za rezerwacje online. Będzie trzeba zapłacić jeszcze za ten pokój coś czy ta rezerwacja to całość za wynajęcie pokoju ? czy tylko zapłaciłem za rezerwacje, a płace za pokój jak dojadę? Jak to jest ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2453 PostWysłany: 16 Lis 2017 23:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
A co pisało?Zazwyczaj dwa razy się nie płaci za to samo,chyba,że napisali,że to ileś tam % tytułem zaliczki,zobacz co masz na potwierdzeniu rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2454 PostWysłany: 17 Lis 2017 00:33 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Krzysztof Adrian Woleniuk napisał(a):
Mam pytanie bo pierwszy raz rezerwowałem sobie pokój. Płaciłem za rezerwacje online. Będzie trzeba zapłacić jeszcze za ten pokój coś czy ta rezerwacja to całość za wynajęcie pokoju ? czy tylko zapłaciłem za rezerwacje, a płace za pokój jak dojadę? Jak to jest ?


Zazwyczaj na booking jest tak, że najpierw płacisz za rezerwację kartą. Po przybyciu jeszcze raz płacisz, za check-in, na końcu przy wykwaterowaniu płaci się znów. A po powrocie jeszcze w domu obciążą Ci kartę za sprzątanie, gaz, prąd, ścieki i opłatę manipulacyjną.
Szkołę skończyłeś to czytać chyba potrafisz??!! Poczytaj na stronie booking.com jak to jest. Podobno nawet po polsku jest napisane. Wstajemy z kolan.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
boots uważa post za pomocny.
 
      
#2455 PostWysłany: 21 Lis 2017 23:38 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Od czego zależy to czy obiekt potrzebuje kartę tylko do potwierdzenia płatności i to, że z tej karty pobiera środki od razu przy rezerwacji? Da radę sobie jakoś wybrać , że chciałbym aby płatność była od razu lub na miejscu w terminalu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2456 PostWysłany: 22 Lis 2017 00:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@ind_globtroter To zależy od warunków jakie obiekt ustalił na swoje rezerwacje i od rodzaju rezerwacji.Te bez możliwości anulacji zazwyczaj musisz opłacić kartą już w trakcie, lub pobiorą wkrótce po rezerwacji.Za rezerwacje z możliwością bezpłatnego odwołania ściągają kwotę najczęściej wtedy gdy mija termin,w którym bezpłatnie można zrezygnować ,lub są płatne dopiero na miejscu.Są też obiekty,które nie obsługują kart i trzeba płacić na miejscu gotówką.Na Bookingu ,czy innym portalu ,zazwyczaj na stronie obiektu jest opisane jakie są możliwości płatności w danym obiekcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#2457 PostWysłany: 23 Lis 2017 09:56 

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 1
Cześć! Czy jeśli zarezerwowałam nocleg bez możliwości odwołania, ale nie dodałam do konta karty, mogę bez konsekwencji finansowych anulować rezerwację? Czy mogą być inne konsekwencje? Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2458 PostWysłany: 23 Lis 2017 11:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@Kammm Było już tu na ten temat sporo.Teoretycznie konsekwencje mogą być,ale zazwyczaj nie ma jeśli nie ma nr karty.Uczciwiej jest zadzwonić do Booking.com podając jakieś logiczne uzasadnienie i poprosić by obiekt zgodził się na bezpłatną anulację.Jeśli takiej zgody nie będzie ,a i tak nie chcemy skorzystać z noclegu wtedy anulować ,licząc że nie podejmą próby dochodzenia należności ,zwłaszcza jak kwota nie jest duża. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2459 PostWysłany: 23 Lis 2017 12:12 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jak można zarezerwować nocleg bez możliwości odwołania i nie potwierdzić tej rezerwacji kartą? Nigdy nie spotkałem się z czymś takim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2460 PostWysłany: 23 Lis 2017 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@d-t-x
Może być, że wtedy kontaktują się przez mejla i wysyłają ci numer konta do przelewu.
Według mnie, jeśli nie było kontaktu mejowego to rezerwacja tak jakby nie została potwierdzona przez obiekt lub, że obiektowi jest wszystko jedno. Raz miałem taki przypadek, że obiekt się nie skontaktował i ja pisałem do bookinga co z tym z robić i wtedy oni mi powiedzieli, że po prostu zapłacę jak się pojawię i już.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group