Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 16 Lip 2012 18:00 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 25
Witajcie :)
Z góry przepraszam jeśli pytanie, które zadam już się pojawiło ale mam mnóstwo na głowie spraw związanych z organizacją wyjazdu i nie mam kiedy przeczytać tych 17 stron tego tematu, dlatego proszę o rzetelną i przyjazną odpowiedź.

W gruncie rzeczy chodzi o to, że wyjeżdzamy na objazdówkę po Stanach Zjednoczonych i mam w planach zarezerwować jeszcze w kraju kilkanaście noclegów w różnych hotelach (oczywiście przez booking.com). Będę wybierał tylko te przy których napisane jest że "hotel nie obciąży gościa żadną przedpłatą", gdyż nie chcę by cokolwiek blokowano na mojej karcie kredytowej jeszcze przed wyjazdem.
Pytanie brzmi: czy hotele faktycznie akceptują tę zasadę i nie biorą nic z karty aż do momentu pojawienia się u nich?

Z góry dzięki za odp. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#162 PostWysłany: 11 Sie 2012 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Witam.

Mam pytanie.

Jeżeli zakupiono nocleg na 1 noc, dla 2 osób ze śniadaniem w 4* hotelu na portalu booking.com i przyszło potwierdzenie rezerwacji z booking.com to to już jest wiążące i niepodważalne?
Chodzi mi o ewentualny błąd ze strony booking.com :).

Prawdopodobnie błąd ponieważ udało mi się kupić powyższy nocleg za ... :] ok 40zł bez zadych kodów promo czy coś.
Kupowałem wczoraj w nocy, dzisiaj patrzę rano, dalej jest ta promocja ale kosztuje on ....240zł :D

Spradzam swoje potwierdzenie i pisze jak byk: 40 zł.

Czy mam się czuć szczęśliwcem i bezpiecznie?
Czy na bank mi jakoś anulują rezerwację??

Muszę pisać do hotelu lub booking.com w celu wyjaśnienia sprawy?

Wydaje mi się, że skoro booking.com się ewetnualnie pomylił to on ponosi odpowiedzialność i dopłaci różnicę.
Ja miałem przedstawioną ofertę, kupiłem ją, mam dowód zakupu, i chcę z niej skorzystać, reszta mnie nie powinna obchodzić ;p

Jak sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 17 Sie 2012 01:00 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w całym wątku. Zarezerwowałem hotel podając dane karty kredytowej członka rodziny. W potwierdzeniu otrzymałem taką informację: " Przedpłata :
Hotel obciąży Gościa opłatą za cały zarezerwowany pobyt w dniu dokonania rezerwacji."
Na koncie bankowym opłata za hotel cały czas 'wisi' w transakcjach NIEROZLICZONYCH. Czy to oznacza, że płatność dokonuję dopiero przybywając do hotelu? Czy po prostu gdy się pojawię to 'ściągają' nierozliczoną sumę bez obowiązku okazania karty? Jest to ważne, bo w takim wypadku muszę posiadać wystarczające środki na swojej karcie (kredytówka nie jest moja)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 17 Sie 2012 06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Wątek dotyczący mojego problemu:
(booking anulował mi rezerwację, którą kupiłem, bo pomylili się w cenie)
anulowanie-promocji-przez-posrednika-lub-hotel-booking-com,81,17465&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 17 Sie 2012 08:45 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
mikolaj99 napisał(a):
Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w całym wątku. Zarezerwowałem hotel podając dane karty kredytowej członka rodziny. W potwierdzeniu otrzymałem taką informację: " Przedpłata :
Hotel obciąży Gościa opłatą za cały zarezerwowany pobyt w dniu dokonania rezerwacji."
Na koncie bankowym opłata za hotel cały czas 'wisi' w transakcjach NIEROZLICZONYCH. Czy to oznacza, że płatność dokonuję dopiero przybywając do hotelu? Czy po prostu gdy się pojawię to 'ściągają' nierozliczoną sumę bez obowiązku okazania karty? Jest to ważne, bo w takim wypadku muszę posiadać wystarczające środki na swojej karcie (kredytówka nie jest moja)



Kiedy dokonywałeś rezerwacji?
Jeśli była to oferta bezzwrotna napewno ściągną Ci to z karty w przeciągu kilka dnie ( z reguły tyle to trwa), tzn wskoczy Ci to w transakcje rozliczone .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:10 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
rezerwacji dokonałem 13.08.
Czyli to oznacza, że mogę sobie tam spokojnie jechać i na miejscu już nie dokonuję żadnej płatności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 23 Sie 2012 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Mam problem i chciałem poprosić o pomoc.
Zarezerwowałem hotel w Budapeszcie na dwie noce podając dane z karty debetowej. Przyszło potwierdzenie, numer rezerwacji, niby wszystko ok, ale zgodnie z informacją: "Hotel obciąży Gościa opłatą za cały zarezerwowany pobyt w dniu dokonania rezerwacji." nie będzie przecież możliwości obciążenia konta i karty debetowej, bo jest to niewykonalne. Ktoś próbował walczyć w ten sposób? Od jutra nie będzie mnie w domu i wolałbym załatwić sprawę szybko, gdyby na przykład przyszła informacja z hotelu, że w związku z nieważną kartą anulowano rezerwację.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 23 Sie 2012 11:52 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Masz możliwość anulowania rezerwacji? Jeżeli tak, to informacja podana w mailu jest nieważna, gdyż standardowo jest dołączana do korespondencji a hotel na pewno nie będzie obciążał karty, ewentualnie może zrobić preautoryzację.
Jeżeli jednak oferta jest bezzwrotna hotel spróbuje obciążyć Twoją kartę, nie uda się po czym zwrócą się do booking o wyjaśnienie. Booking zapewne do Ciebie zadzwoni i będą się starali rozwiązać problem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 23 Sie 2012 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie mam możliwości anulowania rezerwacji. Czyli czekać na informację od booking?
A da się wykorzystać kartę prepaidową BZWBK?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 23 Sie 2012 12:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Pabloo napisał(a):
Nie mam możliwości anulowania rezerwacji. Czyli czekać na informację od booking?
A da się wykorzystać kartę prepaidową BZWBK?

Też nie do końca - hotel w takim przypadku może - ale nie musi - obciążać karty. Może zamiast czekać na telefon od booking sam do nich zadzwoń i opisz sytuację. Rozumiem, że nie była to jakaś super hiper oferta związana z pomyłką? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 23 Sie 2012 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie, zwykła oferta, załatwiałem późno w nocy i już chciałem jak najszybciej mieć to za sobą. Czyli standardowa dla nich procedura to obciążenie mojej karty w dniu przyjazdu, możliwe, że dopiero wtedy coś by nie grało?
No chyba najlepiej będzie zadzwonić, zaraz to zrobię.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 23 Sie 2012 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Dostałem jednak właśnie standardową wiadomość:
Cytuj:
Szanowny/-a ...,

Zostaliśmy poinformowani przez personel obiektu Hotel Chesscom, że Państwa karta kredytowa nie została zaakceptowana. Przyczyną może być:

Dostępne saldo – czy na karcie posiadali Państwo środki wystarczające do pokrycia kosztów rezerwacji?
Rodzaj karty – czy użyli Państwo karty, która nie jest akceptowana w tym obiekcie?
Data ważności – czy ważność Państwa karty wygaśnie przed terminem zameldowania?


Ponawiam pytanie dot. karty prepaid BZWBK, czyli też tej karty of Fly4free, czy za jej pomocą można płacić poprzez booking.com?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 23 Sie 2012 14:16 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
@Pabloo

Oczywiscie, ze Ci rezerwacje anuluja, jak nie uda im sie obciazyc karty, tylko ty nie mozesz tego zrobic (chyba, ze poprosisz o to booking.com), jezeli kofrzystasz z platnosci w chwili rezerwacji.
Co do Karty WBK, to jak masz tam wystarczajaca ilosc srodkow, to przejdzie.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 23 Sie 2012 14:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
gulakov napisał(a):
@Pabloo

Oczywiscie, ze Ci rezerwacje anuluja, jak nie uda im sie obciazyc karty,

Oczywiście, że wprowadzasz w błąd. Hotel ma obowiązek najpierw poinformować o tym fakcie Booking. Booking podejmuje działanie i albo sprawę się wyjaśni albo rezerwacja zostaje anulowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 25 Sie 2012 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
Czesc

Przejrzałam cały watek, ale nie znalazłam odpowiedzi , dlatego chce zapytac.

Zarezerwowałam na booking. com nocleg na Majorce.
Do poniedziałku (27.08) moge za free anulowac.
Na dwa dni przed przyjazdem ( nocleg zaczyna sie od 31.08) hostel chce obciazyc karte w kwocie 50% za cały pobyt.

I tu moje pytanie: poniewaz nie mam kredytowej, podałam karte z BZWBK prepaid.Poki co jest na niej 20 zł, bo jak wiecie dopiero w poniedziałek bedzie mógł wyjsc przelew.
I teraz jeżeli zasile konto w poniedziałek w kwocie wystrczajacej na pokrycie 50% całego pobytu, i beda juz w pon. pieniadze, i hostel bedzie chciał pobrac ta zaliczke, to czy oni beda mogli sciagnac z karty BZWBk pieniadze ?
Czy hostel tylko z kredytowych moze pobierac?
I jeżeli nie pobiora zaliczki,bo nie beda mogli przez to ze to karta prepaid to czy wtedy bede musiała zapłacic za to ze nie została anulowana rezerwacja w okreslonym czasie?
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 30 Sie 2012 15:00 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 26
Mam pytanka:

Czy istnieje taka opcja gdzieś na bookingu aby można było zarezerwowac hotel z allinclusive?
Z tego co udało mi się dowiedzieć to na pewno można wykupić nocleg ze śniadaniami, ale w opcji z all nie widziałem. Czy może na jakiś innych portalach hotelarskich jest taka możliwość?

Jakiś czas temu rezerwowałem nocleg na litwie. Podawałem moj nr karty z mbanku-zwykłej, wydawanej do rachunku. Na miejscu zapłaciłem gotówką. Czy istnieje możliwość, że ściągnął mi dodatkowo z karty wykorzystując sytuację, że płaciłem na miejscu? czy jest możliwość ściągnięcia z karty nie kredytowej środków?

Czy jak będe na dniach rezerwował hotel w Tunezji to muszę mieć kartę kredytową? Czy z mbanku mi wystarczy? Można wykonać przelew ? Jak zrobić najlepiej?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 30 Sie 2012 15:30 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
lastminut napisał(a):
... Podawałem moj nr karty z mbanku-zwykłej, wydawanej do rachunku. Na miejscu zapłaciłem gotówką. Czy istnieje możliwość, że ściągnął mi dodatkowo z karty wykorzystując sytuację, że płaciłem na miejscu? czy jest możliwość ściągnięcia z karty nie kredytowej środków?

Czy jak będe na dniach rezerwował hotel w Tunezji to muszę mieć kartę kredytową? Czy z mbanku mi wystarczy? Można wykonać przelew ? Jak zrobić najlepiej?

do zakupów w ogóle nie potrzeba żadnej magicznej karty, wystarczy zwykła jak ją określiłeś

a możliwości, że akurat trafisz na kogoś nieuczciwego zawsze istnieją więc zawsze proś o paragon czy coś w tym rodzaju jeśli płacisz

jeśli masz debet to jest a jeśli nie to nie wiem. to tak jakby płacić kartą debetową w sklepie gdy się ma puste konto. można tak?

jeśli rezerwujesz hotel o na stronie zawsze pisze jakie środki płatności honoruje hotel. ja np spotkałem sie z przypadkami, że na węgrzech chcą gotówkę a nie karty.
a jak zrobić najlepiej? po prostu czytaj to co podają na stronie! no i też rzuć okien na opinie czy nie ma jakichś dziwny. a przy płatności kartą zawsze pozostaje w ostatecznośći chargeback
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 03 Wrz 2012 10:08 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 26
Ponawiam pytanie

Czy na booking.com można zarezerwować nocleg z all inclusiv ? Jeśli nie to czy jest jakaś strona z rezerwacją noclegów właśnie w tej opcji czy może all jest możliwe do zarezerwowania wyłącznie przez biuro podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 03 Wrz 2012 10:19 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Tu możesz:
http://www.ltur.com/de/hotel.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 03 Wrz 2012 10:56 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Polecam
www.travelrepublic.co.uk

Tu w przeciwieństwie do booking.com mozna zaznaczyc all inclusive i wyskakują tylko takie oferty hoteli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group