Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#1461 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W takim razie anuluj rezerwacje i zapomnij o temacie 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1462 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:28 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 5
@nick

Anulowanie rezerwacji będzie mnie kosztować dość sporo, bo dokładnie 1250 zł. To dla mnie dużo jak za możliwość "usprawiedliwionego" niepojawienia się w hotelu.

Wiem, że jestem głupia i że powinnam była brać pod uwagę że coś może wypaść i poszukać hotelu z bezpłatną anulacją, a nie teraz płakać ale cóż :roll: .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1463 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie będzie to Ciebie nic kosztowało, bo nie podałaś danych karty. Chodzi tylko o zwolnienie rezerwacji, by pokoje mógł zarezerwować ktoś inny.
W tym wypadku "wirtualny" koszt anulowania rezerwacji to taki chwyt, by dyscyplinować klientów.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
jusia73 uważa post za pomocny.
 
      
#1464 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:44 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 5
@nick, a nie jest tak, że po anulowaniu rezerwacji dostanę wezwanie do zapłaty tych 1250 zł? Wiem, że z karty nie pobiorą, bo jej nie podałam, ale przecież istnieją inne metody ściągnięcia wierzytelności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1465 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nic nie dostaniesz, śpij spokojnie. Zwolnij tylko rezerwacje - nie chcesz wiedzieć jak hotelarze (szczególnie w małych ośrodkach) mówią na ludzi którzy wolą zrobic noshow niż anulowac rezerwacje ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 23 Cze 2016 23:53, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
jusia73 lubi ten post.
 
      
#1466 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@jusia73
skoro nie podawałaś nr karty to Ci nic nie ściągną
swoją drogą to dziwne, że brak możliwości bezpłatnego anulowania rezerwacji bez podania karty
zrelaksuj się
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1467 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:50 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 5
Dziękuję pięknie, kamień spadł mi z serca :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1468 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@jusia73 Nie rób tego.Spróbuj najpierw pójść prostą i uczciwą drogą ;) Mianowicie zadzwoń do Booking.com,przedstaw konsultantowi sytuację i ładnie poproś aby w Twoim imieniu z uwagi na zaistniałe okoliczności zwrócił się do hotelu o anulowanie rezerwacji bezpłatnie.Masz duże szanse na uwzględnienie przez hotel Twojej prośby z racji tego,że robisz to z przeszło miesięcznym wyprzedzeniem i hotelowi prawdopodobnie uda się na to miejsce znaleźć nowego nabywcę.Nie zjawienie się w hotelu bez odwołania i uiszczenia należnej opłaty potraktuj jako ostateczność bo po pierwsze to nie jest w porządku,po drugie mogą być kłopoty ;) Działaj szybko i daj znać jak poszło.Szansa powodzenia jest duża.Sposób j.w. w ostateczności zastosujesz jak odmówią ,w co wątpię. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jusia73 lubi ten post.
jusia73 uważa post za pomocny.
 
      
#1469 PostWysłany: 30 Cze 2016 17:53 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Przede wszystkim anuluj rezerwację. Na 99% nie będzie dalszych konsekwencji. Zapisy o braku bezpłatnego anulowania to raczej forma dyscyplinowania klienta. Jak hotel ma dane karty i terminal to oczywiście może ściągnąć należność. Booking. com w każdym razie nie interesuje się takimi sprawami, chyba, że rezerwacja nie była anulowana .

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1470 PostWysłany: 30 Cze 2016 20:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@gosc1212 proszę użyć konkretów, takie oczernianie bez ani jednego argumentu ani przykładu nie jest tu mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1471 PostWysłany: 02 Lip 2016 09:26 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Szybkie pytanie. W nocy przylatuje na Bali, taxi zabierze mnie od razu do hotelu, gdzie będę musiał za niego zapłacić (ok. 2000 zł). Co bardziej się opłaca, wymienić kase w kantorze na lotnisku czy zapłacić kartą walutową ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1472 PostWysłany: 02 Lip 2016 11:21 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Kartą walutową. Kantory lotniskowe mają słabe przeliczniki,

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1473 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:41 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Zacznę od tego, że nie mam karty kredytowej i zawsze szukam hotelu z opcją płatności gotówką na miejscu albo zwykłą kartą debetową. Ostatnio zauważyłem na Bookingu opcję "zapłać w hotelu", nawet jeśli w opcjach płatności są podane tylko karty kredytowe. To oznacza, że mogę płacić tylko kredytową, tylko że już w hotelu, a nie przy rezerwacji, czy że mogę opłacić nocleg na miejscu gotówką/debetową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1474 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Możesz płacić na miejscu gotówką - wiele rezerwacji jest właśnie w takiej opcji.
Możesz płacić kartą debetową i takiej używać przy rezerwacji, gdy wymagane jest podanie danych karty.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1475 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Balin napisał(a):
Zacznę od tego, że nie mam karty kredytowej i zawsze szukam hotelu z opcją płatności gotówką na miejscu albo zwykłą kartą debetową. Ostatnio zauważyłem na Bookingu opcję "zapłać w hotelu", nawet jeśli w opcjach płatności są podane tylko karty kredytowe. To oznacza, że mogę płacić tylko kredytową, tylko że już w hotelu, a nie przy rezerwacji, czy że mogę opłacić nocleg na miejscu gotówką/debetową?
Możesz o ile ta oferta zawiera taką opcję.
Bierz pod uwagę że przy płatności gotówka na miejscu może się okazać że osoba która rezerwuje miejsce w hotelu w ogóle się nie pojawi z tysiąca różnych przyczyn i hotel jest w plecy. KK pozwala wtedy hotelowi obciążyć rezerwującego bez względu czy się pojawi czy też nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1476 PostWysłany: 06 Lip 2016 19:57 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Jak nie będziesz miał karty kredytowej tylko gotówkę to... też nie pogardzą.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1477 PostWysłany: 06 Lip 2016 20:58 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Dzięki za odpowiedzi, jeżeli dobrze zrozumiałem (wolę się upewnić, niż potem się wygłupić i zostać bez noclegu): jeśli podczas rezerwacji pojawia się informacja "zapłacisz podczas pobytu", to mogę płacić gotówką, nawet jeśli na głównej stronie wyświetlają się tylko karty kredytowe?
Przy niektórych hotelach są często dopiski "gotówka" i "karta bankomatowa", ale akurat za nic nie mogę znaleźć takiego, za to mam możliwość płatności na miejscu. Osobiście nie widzę sensu płacenia kartą kredytową podczas pobytu, jeżeli rezerwuję przez internet z wyprzedzeniem. Rozumiem, że hotel woli mieć gwarancję, ale skoro i tak mam dopisek "zapłać podczas pobytu", no to nie powinno mieć znaczenia w jaki sposób. Z drugiej strony, gdyby była możliwość płacenia gotówką, to taka opcja powinna być dodana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1478 PostWysłany: 06 Lip 2016 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Balin Wszystko zależy od oferty. Wydaje mi się że płatność tylko gotówką to dla hotelu spore ryzyko a opcje zapłać na miejscu są dla osób które rezerwują z kartą. Wtedy zależy od hotelu czy każe zapłacić ci karta którą użyłeś do rezerwacji czy tez gotówką. Czy gość przyjedzie czy nie i tak hotel go obciąży. Masz też oferty tańsze ale bez anulacji. Wtedy tez hotel cię obciąży.

Musisz dokładnie przeanalizować konkretną ofertę dotyczącą danego pokoju w danym hotelu. Jak możesz daj namiar na hotel i się zobaczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1479 PostWysłany: 06 Lip 2016 22:59 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
@zulu Przeglądam różne hotele w różnych datach w Tallinie - to co mnie zaskoczyło, to praktycznie brak hoteli ze znaczkiem "rezerwacja bez karty kredytowej". Tutaj jest jeden z tych z podanymi jedynie kartami kredytowymi jako metodą płatności, ale za to ze znaczkiem "płatność podczas pobytu". http://www.booking.com/hotel/ee/city.pl.html

Już wiele razy rezerwowałem hotele na Bookingu i płaciłem gotówką w hotelu, ale mieli po pierwsze wpisaną tę opcję w metodach płatności, a po drugie od razu wyświetlało się info, że moźna bez karty kredytowej. W hotelach w Tallinie widzę tylko "płatność na miejscu" i nie wiem jak mam to rozumieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1480 PostWysłany: 06 Lip 2016 23:21 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Płatność kartą kredytową nie oznacza ,że nie możesz zapłacić debetową. Zależy to od kraju i hotelu. Przy rezerwacji sprawdzisz. Oczywiście bez żadnej karty nie zarezerwujesz hotelu jeśli karta jest wymagana.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group