Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Sie 2011 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Murdok czyli używałeś NET+ na tych wszystkich serwisach i mówisz, że nie mam się o co martwić?
BTW, akceptacja karty zależy chyba od hotelu/hostelu, a nie od wyszukiwarki i bookowarki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 16 Sie 2011 21:58 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Cóż, moje pierwsze doświadczenia z booking.com jak najbardziej pozytywne. Rezerwowałem za pomocą zwykłej karty debetowej i nie było żadnych problemów... Dodatkowo z niewiadomej dla mnie przyczyny dostaliśmy pokój o dużo wyższym standardzie niż ten za który płaciliśmy. Także polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Sie 2011 08:13 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Ja rezerwowałem nocleg za pośrednictwem booking.com w Pradze. Z formalnej strony wszystko było jak najbardziej OK!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Sie 2011 12:07 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1
Hej :)
trzy tygodnie temu zarezerwowalam pokoj w hotelu w berlinie przez booking.com.
Jest to oferta bez mozliwosci anulowania rezerwacji dzieki czemu pokoj ma kosztowac mniej, a cala oplata za pobyt miala byc pobrana w dniu rezerwacji:
"Przedpłata:
Hotel obciąży Gościa opłatą za cały zarezerwowany pobyt w dniu dokonania rezerwacji. Kwota ta nie podlega zwrotowi."

Podalam poprawnie wszystkie dane karty kredytowej, minely juz 3 tygodnie od rezerwacji a karta kredytowa nie zostala jeszcze obciazona zadna kwota, wiec zaczynam sie obawiac czy z rezerwacja jest wszystko ok (wyjezdzam juz w niedziele).
Dodam jeszcze ze karta kredytowa nie jest moja, lecz w regulaminie jest napisane ze nei stanowi to zadnego problemu.
Mial ktos podobna sytuacje? Co powinnam zrobic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 18 Sie 2011 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Alicja20, prawdopodobnie i tak obciążą kartę czy się pojawisz w hotelu czy nie.

Ja miałem raz sytuację, że anulowałem rezerwację, która oczywiście miała taką możliwość i wybrałem inny hotel. Po powrocie na karcie miałem obciążenie z tego hotelu (mieli wszystkie dane karty przy rezerwacji), który anulowałem. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale pieniądze odzyskałem przy pomocy Booking-u ale trwało to z 1,5 miesiąca i jeszcze musiałem dołożyć kilkadziesiąt zł na różnice kursowe :( sytuacja dotyczyła hotelu w Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 23 Sie 2011 00:59 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 363
Zbanowany
Rezerwowałem przez booking.com już 10 razy, przy wszystkich rezerwacjach używałem karty BZ WBK MarsterCard paypass. (3xPraga, 3xBarcelona, 1xMadryt, 1xPalma de Mallorca, 1xKraków, 1xWiedeń). Płaciłem zawsze na miejscu. Jeden jedyny raz moja rezerwacja po miesiącu została anulowana przez booking.com, ale to trochę z mojej winy. Następnego dnia po bookowaniu nie zauważyłem maila, który trafił do spamu, a była w nim informacja, że hotel chciał dokonać preautoryzacji karty i wystąpiły jakieś problemy i proszą mnie o podanie innej karty (na karcie rzeczywiście nie było środków). Poza tym jednym wypadkiem wszystko ok. Ja ze swojej strony mogę polecić booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Wrz 2011 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Czy jeśli zarezerwuję hotel z Oferty Bezzwrotnej, ale podam kartę prepaid na której jest 0zł to grozi mi coś za to gdybym jednak nie przyjechał do tego hotelu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Wrz 2011 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
luxyfer napisał(a):
Czy jeśli zarezerwuję hotel z Oferty Bezzwrotnej, ale podam kartę prepaid na której jest 0zł to grozi mi coś za to gdybym jednak nie przyjechał do tego hotelu? :)


Łukasz, oferta bezzwrotna ma to do siebie, że nie możesz z niej zrezygnować :D jeżeli podasz "0 prepaida" prawdopodobnie transakcja nie będzie zrealizowana, ponieważ hotel będzie chciał preautoryzować kartę, albo od razu zablokować kwotę wymagalną. Jeżeli twoja karta "nie przejdzie" poproszą cię o użycie innej pod rygorem anulowania rezerwacji w ciągu (chyba) 24 godzin.
Można sobie wyobrazić, że jednak prepaid "przejdzie", a ty się nie pojawisz w hotelu, jak będą próbować wtedy ściągać kasę z twojej karty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Wrz 2011 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dlatego mysle, ze prepaid nie przejdzie ( proba blokady, ktora zreszta czasem ma miejsce nawet w przypadku gdy rezerwujemy z free cancellation )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 08 Wrz 2011 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
rw30 napisał(a):
dlatego mysle, ze prepaid nie przejdzie ( proba blokady, ktora zreszta czasem ma miejsce nawet w przypadku gdy rezerwujemy z free cancellation )


A co jak "zasilisz" prepaida przed rezerwacją, a później kasę wydasz, a kartę wyrzucisz do śmieci ? :D
Myślę, że przy takich rezerwacjach prepaid nie "puszczą", może ktoś ma jakieś doświadczenia ?
Sytuacja z prepaidem może być też ciekawa przy rezerwacji z opcją anulowania, ale jak się nie pojawisz to płacisz np za pierwszą noc, w tego typu rezerwacji rzadko kartę sprawdzają... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 08 Wrz 2011 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
oqrde napisał(a):
rw30 napisał(a):
dlatego mysle, ze prepaid nie przejdzie ( proba blokady, ktora zreszta czasem ma miejsce nawet w przypadku gdy rezerwujemy z free cancellation )


A co jak "zasilisz" prepaida przed rezerwacją, a później kasę wydasz, a kartę wyrzucisz do śmieci ? :D


ok, on mowil o sytuacji, ze ma 0 na karcie

ogolnie to nie wiem co by te kombinacje mialy dac - jesli booking odnotuje troche takich akcji to po prostu zablokuja mozliwosc placenia kartami prePaid i tyle
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 08 Wrz 2011 11:45 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Cześć,

Na czym polega pre-autoryzacja karty ? Również skorzystałem z booking.com, ale ostateczną opinię wystawię po powrocie. Na chwilę obecną, wszystko na +.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 08 Wrz 2011 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
rw30 napisał(a):
oqrde napisał(a):
rw30 napisał(a):
dlatego mysle, ze prepaid nie przejdzie ( proba blokady, ktora zreszta czasem ma miejsce nawet w przypadku gdy rezerwujemy z free cancellation )


A co jak "zasilisz" prepaida przed rezerwacją, a później kasę wydasz, a kartę wyrzucisz do śmieci ? :D


ok, on mowil o sytuacji, ze ma 0 na karcie

ogolnie to nie wiem co by te kombinacje mialy dac - jesli booking odnotuje troche takich akcji to po prostu zablokuja mozliwosc placenia kartami prePaid i tyle


On pytał o "0", ale według mnie intencja jest ta sama co doładowanie i wydanie pieniędzy z prepaida, brak opłaty za rezerwację w przypadku niepojawienia się w hotelu. Sam tak nie robię i nie zamierzam, jeżeli booking to zawsze zbiorę z możliwością anulowania, taką mam zasadę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 08 Wrz 2011 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
pehape napisał(a):
Cześć,

Na czym polega pre-autoryzacja karty ? Również skorzystałem z booking.com, ale ostateczną opinię wystawię po powrocie. Na chwilę obecną, wszystko na +.


Pre-autoryzacja to forma sprawdzenia karty kredytowej. Jest ona wykorzystywana w celu sprawdzenia, czy karta kredytowa jest ważna i czy są na niej dostępne środki, wystarczające do pokrycia części lub całości kosztu rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Wrz 2011 16:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Dzięki za info. Rozumiem, że pre-autoryzacja nie jest widoczna w historii konta bankowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 08 Wrz 2011 16:53 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Ja zrobiłem kilka dni temu rezerwację używając karty BZ WBK MarsterCard paypass z zerowym saldem. Rezerwacja przeszła bez problemu i dostałem maila z jej potwierdzeniem. Nie ma więc problemu jak widać ze zrobieniem rezerwacji ale sam jestem ciekaw co by było gdybym nie przyjechał do hotelu. Czy są w stanie jakoś wyegzekwować tą płatność?...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 09 Wrz 2011 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mi ostatnio przyblokowali 140 euro za rezerwacje pokoi w 1* hotelu w alicante ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Wrz 2011 19:06 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Mam rezerwację na 4 dni, od 8 do 12.X dokonaną przez booking.com

Dziś dostałem informację bezpośrednio mailowo z hotelu w Hiszpanii (nie od booking.com), że ze względu na małe obłożenie pokoi, obiekt będzie nieczynny od 2 paź. i proponują mi przeniesienie do innego hotelu w pobliżu i proszą o potwierdzenie.

"We ask you to confirm that accept this change. To inform, in Hotel JakiśTam we will do our best to give you the best room possible. Please forgive any inconvenience that this may cause you."

Czy ktoś z Was już był w takiej sytuacji ? Kurcze, sprawa dość pilna i nie na rękę, bo wylatuję już za 3 dni.

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 05 Paź 2011 15:13 

Rejestracja: 08 Gru 2010
Posty: 28
Ja wlasnie wrocilem z Pragi hotel 4 gwiazdkowy za 16 euro rezerwowany przez booking.com wszystko bez najmniejszego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 05 Paź 2011 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Ja bookowałem pokój w hotelu w Mediolanie przez booking.com, kwota 150€, zapomniałem, że na NET+ netellera mam ok 44€ :) wiec dałem polecenie wpłaty (ktore idzie 2-3 dni robocze) i spróbowałem skończyć rezerwacje podając dane karty, na ktorej było 44€, rezerwacja przeszła mimo kwoty płatności 150€... System wykrył, ze w toku jest wpłata? Czy autoryzując kartę rzuclili kwotę mniejszą od 44€?
Płatność pisało, że na miejscu, przez booking tylko autoryzacja i rezerwacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group