Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#5141 PostWysłany: 27 Paź 2021 12:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@olaaa
W hotelach też nie pokazujesz dowodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#5142 PostWysłany: 27 Paź 2021 13:19 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
olaaa napisał(a):
Hej,
Zaczekinowałam się wczoraj w aparthotelu na Teneryfie. I właściciel przez WhatsApp prosi mnie o skan dowodu.

Wyślij skan paszportu, mniejsze ryzyko.
Nawet jeżeli nie masz go przy sobie to ktoś z PL może Ci przesłać zdjęcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5143 PostWysłany: 27 Paź 2021 14:12 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Nie wiem czy ktoś już korzystał, więc opiszę, że całkiem sprawnie przebiegło skorzystanie z bezpłatnej taksówki lotniskowej po 5 pobytach. Nie ma chyba limitu ceny, bo u mnie system przyjął taksę w Ammanie, którą normalnie wycenia na 120 zł. Jedyny mankament był taki, że system nie zapisał danych lotu (dwukrotnie wprowadzałem), bo taksówkarz ich nie miał. Ale był na tę godzinę, którą wpisałem. Wcześniej też dostałem SMS, że do mnie jedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5144 PostWysłany: 27 Paź 2021 14:12 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
I tylko w PL powariowali z tym Rodo, pozostała Europa ma do w d...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5145 PostWysłany: 27 Paź 2021 14:23 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Może dlatego, że w PL można nabrać chwilówek na piękne oczy, a w EU już niekoniecznie?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Paź 2021 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5146 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Pytanie - jak to obecnie wygląda w praktyce.
Mam rezerwację na Gran Canarii, bezpłatne odwołanie dzisiaj się kończy - ze względu na sytuację rodzinną jest w kropce czy odwoływać czy nie. Płatność ma ściągnąć Booking "o północy".
Jasnym jest dla mnie, że jeśli zapłacę i nie przyjadę, to kasa przepada, ale... - no właśnie:
Jakoś dogadujecie się w takiej sytuacji z obiektem, że np. przełożycie/zmienicie termin czy to jest zwykle nie do załatwienia? Jaka jest praktyka - choć rozumiem, że każdy obiekt może dowolnie i indywidualnie podejmować takie decyzje?
Czy po prostu odwołać...?

P.S. Tylko bardzo proszę nie pisać i nie objaśniać mi zasad rezerwacji oraz działalności Bookingu i właściciela obiektu - ja to doskonale rozumiem. Pytam luźno jaka jest praktyka w obecnych czasach z Waszego doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5147 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@sanchopan jak nie jestem pewny i mam mozliwosc bezplatnej anulacji to anuluje, a jak pozniej jestem juz pewny to zamawiam ponownie. Nie probowalem przedluzac na sile, bo szkoda czasu i nerwow. Jesli zamawiam bezposrednio na stronach hotelu, bez boooking, to takie zmiany terminow odbywaja sie bez problemu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 09 Gru 2021 11:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#5148 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@sanchopan
Post @cccc na pewno wyjaśnił wszystkie twoje wątpliwości i odpowiedział na pytanie, więc nie ma co dalej pisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5149 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@sanchopan: ale nikt Ci przecież nie wywróży, jak zachowa się konkretny obiekt w tej sytuacji; jesteś zdany tylko na dobrą wolę hotelu / właściciela apartamentu. Najsensowniejszą radę przedstawił już @cccc. Nie wiesz, czy pojedziesz - odwołaj a potem najwyżej zrobisz nową rezerwację. Masz super okazyjną cenę i sensowne szanse na wyjazd - ryzykuj ewentualną stratę kasy.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 09 Gru 2021 11:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5150 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:36 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
To prawda. Ja też tak zawsze robiłem.
Problem jednak w tym, że ja mam rezerwację dla 5 osób na 7 dni za 2600 PLN a okresie świąt i sylwestra. A kwater innych nie ma - poznikały jak samochody na wynajem na całych Kanarach - a jak są, to są albo głęboko w górach (i tak dużo droższe) albo... za np. 15 tys. zł. :shock: :shock:
Auto na ten przykład mam zarezerwowane za 110 EUR - i to średniej wielkości, a nie najmniejsze.
A Lufę - podobno - mogę po n-ty przełożyć nawet 1 dzień przed wylotem.

I taki właśnie jest kontekst i geneza moje pytania - dość zawiłe, a jednocześnie dość jasne ;)

I jeszcze: chodziło o to, jaka jest tzw. "główna tendencja" właścicieli ;) Czy na "nie" czy może na "tak".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5151 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:50 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Mi Booking przedłużył odwołanie o 24 godziny na moją prośbę dwa tygodnie temu. To było Maroko i sytuacja niepewna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5152 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sanchopan napisał(a):
A Lufę - podobno - mogę po n-ty przełożyć nawet 1 dzień przed wylotem.

I taki właśnie jest kontekst i geneza moje pytania - dość zawiłe, a jednocześnie dość jasne ;)

I jeszcze: chodziło o to, jaka jest tzw. "główna tendencja" właścicieli ;) Czy na "nie" czy może na "tak".


Zawsze, gdy masz takie pytania to postaw sie w roli wlasciciela objektu (hotelu) to od razu pomoze Ci odpowiedziec na nurtujace Cie pytania, np. klient zamowil przez posrednika OTA, nagle odwoluje np. dzien wczesniej, bo mu lot anulowali i chce albo 100% zwrot kasy, albo przeniesc na inny termin.
Pozdrawiam i zycze, aby wypalilo bez problemow.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
potylika lubi ten post.
 
      
#5153 PostWysłany: 09 Gru 2021 12:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Rozmawiałem z Bookingiem - oczywiście wiadomo, jak jest oficjalnie.
Ale nieoficjalnie mówią, że najgorzej jak... nic nie zrobię i się nie pojawię. A jako że to okres świąteczny i właściciel mógłby sprzedać tę kwaterę "na pniu" i to na 100% drożej, to nawet kilka dni przed najważniejsze to zgłosić(!) przez Booking. Bo jak się nie pojawimy, nie uprzedzając, to na bank nic nie wywalczymy potem.
A jak właściciel sprzeda tę kwaterę, to jest szansa, że uda się przełożyć na inny okres. Oczywiście - to dobra wola właściciela, ale jednak z kontekstem takim, że jednak nie stracił pieniędzy (a może wręcz zyskał) - no i nigdy nie wiadomo do końca.

Może ten post pomoże komuś w przyszłości. ;)
A ja... no cóż: chyba będę ryzykował. Kto nie ryzykuje to nie pije szampana. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#5154 PostWysłany: 09 Gru 2021 12:25 

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 28
Hej,

Zarezerwowałam półtora tygodnia temu apartament we Włoszech na dwie noce po okazyjnej cenie na Booking. Właśnie teraz dostałam wiadomość od konsultanta, że mieli błąd w cenie i mam dwie opcje: albo dopłacę po 80 euro za każdą noc albo odwołają mi rezerwację. Na podjęcie decyzji mam 24 h.
Czy miał ktoś ostatnio podobną sytuację i rzeczywiście nie da się tutaj nic ugrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5155 PostWysłany: 09 Gru 2021 13:06 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Kiedyś dawało się ugrać... Ostatnimi czasy raczej nic się nie da ugrać. Ostatnio nie odpowiadałem nawet na taką "świetną" propozycję, t o zadzwonił w końcu konsultant i grzecznie zaproponował anulację.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 09 Gru 2021 13:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5156 PostWysłany: 09 Gru 2021 15:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Teraz nawet nie dzwonią, nie akceptujesz to automatyczna anulacja.@Zoskaa lepiej poszukaj sobie coś innego bo w takiej cenie jaką teraz proponują pewnie wybór będzie spory. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5157 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:06 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Od dłuższego czasu jak loguję się na booking.com to po zalogowaniu automatycznie przekierowuje mnie na https://app.business.booking.com czyli konto do służbowych podróży. Jak na tym koncie klikam na wyloguj to trafiam wtedy jako już zalogowany na prywatne konto na booking.com

Co zrobić by po logowaniu na booking.com być od razu na tym prywatnym koncie? Wie ktoś z Was może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5158 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@dansci wyczyscic calkowicie cache, zamknac i ponownie wystartowac browsera, ewentualnie sprobowac inna przegladarke.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5159 PostWysłany: 18 Gru 2021 01:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Piszę ten post dla przestrogi bazując na niedawnym doświadczeniu znajomego, który niestety dał się zrobić w.... Niby sytuacja oczywista i łatwo się kapnąć o co chodzi, ale jednak splot okoliczności i pośpiech czasami to zmieniają.

Okołoweekendowy wyjazd do Francji (Lille). Kumpel w ostatniej chwili (dzień przed wylotem) zabiera się za rezerwację noclegów na b.com. Szuka, szuka, rozważa, trafia w końcu na nowe mieszkanie: dodane niedawno, brak opinii, ale cena spoko, zdjęcia spoko, płatność na miejscu, to nie ma ryzyka. Robi rezerwację, dostaje potwierdzenie. Po jakimś czasie odzywa się do niego przez whatsup'a babka w imieniu tego obiektu i prosi o potwierdzenie rezerwacji oraz informuje, że z uwagi na jutrzejszy przylot potrzebna jest preautoryzacja karty, klucze będą do odbioru tu i tu. Wysyła link przypominający link jakby z bookingu, ale oczywiście jest fejkowy (bazuje na serwisie do bezpośrednich przelewów Transfergo); znajomy robi autoryzację, po jakimś czasie babka znów się odzywa, z informacją, że jakiś problem był i że pewnie nie zatwierdził czegoś w trakcie płatności. Robi więc drugi raz autoryzację na kwotę rezerwacji. Ponownie kontakt, tym razem z informacją, że okazało się, że podwójnie dostali wpłatę, wszystko się zgadza, wysyła linka do refundu na kartę tych preautoryzacji, a płatność zasadnicza będzie już do dokonania na miejscu po przylocie. Kumpel się zdziwił, bo link do refundu sugerował, że chodzi o kolejną płatności (tym razem kwota rezerwacji x 2), ale zadzwonił do banku, gdzie konsultant powiedział, że to jest możliwe, że tak kto może wyglądać itp. To go w pośpiechu niestety uśpiło. Zrobił kolejną, jak się oczywiście okazało, autoryzacje. Efekt: 4 x płatność (razem ponad 3 k zeta) , kontakt po tym się oczywiście urwał, noclegu nie było.

Booking: zbadamy sprawę i się odezwiemy. Bank: reklamacja odrzucona (prawidłowa autoryzacja), chargeback niemożliwy do uruchomienia bo zgodnie z zasadami Mastercard tego typu transakcje jak to transfergo podobno są obecnie wyłączone (to ostatnie twierdzenie banku do weryfikacji jeszcze).

----------

Oczywiście dla mnie to przykład niestety naiwności i lekkomyślności, ale jak widać zdarza się: decyduje tu pośpiech (dzień do wylotu, chęć dogrania wszystkiego), robienie rezerwacji gdzieś między pracą a innymi sprawami, potem element zaskoczenia i chęci szybkiego załatwienia sprawy, rutyna i tak możemy wymieniać.

Warto uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5160 PostWysłany: 18 Gru 2021 17:40 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Miałem podobna sytuację w Alicante, lecz u mnie skończyło się dobrze. Nowo dodany obiekt, cena bardzo bardzo przyjemna, lokalizacja idealna. Po zarezerwowaniu przez Booking(płatność miała być przez Booking pobrana dzień przed noclegiem) kontakt od obiektu z prośbą o pre autoryzacje poza Booking.
Zgłosiłem do Bookingu czy tak powinno być, otrzymałem odpowiedź po 12h żeby nic nie płacić, po 24h mail od Booking że nie mogą mi zagwarantować tego noclegu plus propozycja nowego(w podobnej cenie, lecz lokalizacja okropna). Po kilku mailach wybrałem sam nocleg 2x droższy z płatnością przez b., zwrot różnicy w cenie zaraz po powrocie i wysłaniu nowego rachunku.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Gru 2021 00:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group