Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

[ 4405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221  Następna
Autor Wiadomość
#4381 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:19 

platynowy
jabollus napisał(a):
Wg moich obserwacji Booking ma bardzo dobre ceny rezerwując noclegi z dużym wyprzedzeniem; im bliżej terminu wyjazdu tym sytuacja się zmienia (szczególnie jeśli chodzi o bardzo atrakcyjne kierunki, typu: Amsterdam, Paryż, Barcelona, Rzym itp. - wtedy ceny booking mogą przyprawić o zawrót głowy)
no to podaj może serwis, który w takiej sytuacji - krótki termin, atrakcyjne kierunki - ma dużo niższe ceny niż booking...
 Relacje PM off  

#4382 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:20 

srebrny
Zgadzam się.
Ktoś tutaj na forum pisał, że akurat w Eilacie ceny spadają mocno w dół, jeśli się rezerwuje w ostatniej chwili, ale nigdy czegoś takiego nie znalazłem - mimo że faktycznie hotele w tym mieście grudzień/styczeń świecą raczej pustkami.
 Relacje PM off  

#4383 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:23 

Loty: 55
Kilometry: 120 474
niebieski
Na plus bookingu przemawia to, że mają ten swój system poleceń, gdzie, przy dobrych wiatrach, można dostać zwrot bliski 50% wartości rezerwacji.
 Relacje PM off  

#4384 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Generalnie warto mając rezerwację z późną możliwością anulacji bliżej pobytu wchodzić na stronę Booking w celu wyszukaniu nowej atrakcyjnej cenowo oferty :!: :!: :!:

Takie spostrzeżenie od kilku tygodni :)
 Relacje PM off  

#4385 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:26 

niebieski
Oj tak - często ceny last minute są dużo atrakcyjniejsze niż first minute.
 Relacje PM off  

#4386 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 93 191
niebieski
Czy ktoś może rezerwował pobyt w obiekcie: Trendy Balcony Apartment,Ben Yehuda St, Jerusalem! (po niecałych 48h obiekt jest już niedostępny na bookingu: Przykro nam, ale tego obiektu nie można obecnie rezerwować przez naszą stronę. Nie martw się, mamy wiele innych opcji dostępnych w pobliżu. Kliknij tutaj, aby je zobaczyć.)
 Relacje PM off  

#4387 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:30 

srebrny
A jak bardzo "last": kilka dni, tydzień, dwa..?
 Relacje PM off  

#4388 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:34 

niebieski
sanchopan napisał(a):
A jak bardzo "last": kilka dni, tydzień, dwa..?

Kilka dni - ale zasada tanich last minute działa tylko w mniej atrakcyjnych turystycznie miejscach. Dla tych bardziej obleganych - im wcześniej, tym taniej.
 Relacje PM off  

#4389 PostWysłany: 06 Paź 2019 12:42 

Czy ktoś kojarzy jak ustawić w aplikacji filtr wyszukiwania tylko pokoi prywatnych? :roll:
 Relacje PM off  

#4390 PostWysłany: 06 Paź 2019 13:39 

HON fly4free
@shoegaze Sortując od najniższej ceny powinno ci się pokazać okienko "Wyświetlane wyniki uwzględniają opcje zakwaterowania wspólnego np. łóżka w pokojach wieloosobowych. Chcę zobaczyć tylko pokoje prywatne" Jeśli tak nie masz to możesz spróbować na panelu "Rodzaj obiektu" wykluczyć hostele.
 Relacje PM off  

#4391 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:45 

Hej,
mam pewien problem z Bookingiem (a właściwie to bankiem) i chciałem zasięgnąć rady. Ale po kolei...

Mam konto z kartą debetową w Pekao i bank z automatu odrzuca mi wszystkie płatności poprzez Booking (tzw. transakcje MO/TO, bo to coś innego niż internetowe). Dzwoniłem, dowiadywałem się - robią to automatycznie, dla mojego bezpieczeństwa, nie da się z tym nic zrobić. W związku z tym postanowiłem poszukać jakiegoś darmowego konta, na które mógłbym przelewać środki głównie na hotele rezerwowane przez Booking. Znalazłem Nest Konto (bezwarunkowo darmowe, czyli idealna na moje potrzeby), dzwoniłem i niby obsługują MO/TO na karcie debetowej, tylko że u nich się to inaczej nazywa. Niby wszystko pięknie, ale nadal im nie wierzę, bo płatności zabezpieczają 3D Secure, czyli muszę je zatwierdzać kodem. Problem w tym, że te ściągane przez hotele nie mają takiej opcji, to po prostu żądanie zapłaty skierowane do banku. I pytanie: czy ktoś z Was może korzysta z karty debetowej Nest Banku przy rezerwacjach przez Booking i wszystko śmiga? Czy jednak jedyną opcją jest założenie kredytowej (nie chcę się bawić w prepaidy, a Revoult ma chyba jakiś limit). Ogólnie to: pomocy!
 Relacje PM off  

#4392 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:47 

srebrny
Są miejsca, gdzie mimo włączonej opcji 3D-Secure płatność przechodzi bez żadnego smsa: np. Olx czy Amazon, bo sklep tego nie obsługuje.
Płatności z Nesta przechodzą w Bookingu. Ale idąc tam musisz się nastawić, że to "bank - nie bank", w sensie że oczywiście formalnie to bank, ale w praktyce cokolwiek załatwić, to jest problem, bo nikt nic nie umie i mówi "nie da się" bardziej niż w innych bankach. Pod względem kosztów jest super - no i przeliczniki walut bez konta walutowego dość korzystne - ale obsługa jest fatalna: i ta w oddziale i na infolinii.
 Relacje PM off  

#4393 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:54 

@sanchopan
Ogólnie to nie planuję niczego więcej u nich załatwiać, może poza rozwiązaniem konta kiedyś. Mam swoje konto główne i pewnie na razie je zostawię.
Jak rozumiem korzystasz z ich debetówki i piszesz z własnego doświadczenia? Nigdy nie odrzuciło Ci żadnej płatności?
 Relacje PM off  

#4394 PostWysłany: 10 Paź 2019 10:58 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nest Bank to bank jak każdy inny, karta debit visa do zwyłego konta niczym się nie różni od innych takich kart

Osobna kwestia to po jakim kursie Nest zaksięguje Ci takie płatności w Booking
 Relacje PM off  

#4395 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:02 

gorny77 napisał(a):
Nest Bank to bank jak każdy inny, karta debit visa do zwyłego konta niczym się nie różni od innych takich kart

Nie chodzi o samą kartę, ale o to, czy "przejdzie" przy płatnościach przez Booking. Moja mastercard też nie powinna się niczym różnić od innych, a jednak przez politykę bezpieczeństwa banku w praktyce się różni.
 Relacje PM off  

#4396 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:04 

srebrny
Tak - piszę z autopsji.
Nie - to nie jest bank "jak każdy inny": to jest bank w którym wszystko jest problemem. A trzymam go tylko dlatego, że jest bezpłatny i daje jakieś tam korzyści, które czasem się przydają.
 Relacje PM off
Yavi uważa post za pomocny.

#4397 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:05 
Awatar użytkownika

HON fly4free
syn używa i nie ma problemów

ale też nie przejmuje się kursami księgowania (ja to uważam za jedyny problem w przeciwieństwie do @sanchopan ;) )
 Relacje PM off  

#4398 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:12 

@gorny77
A kursy są bardzo niekorzystne? Teraz ze względu na problemy z kartą płacę na ogół przez PayPala, chociaż nigdy to nie są kwoty takie, by przewalutowania itd. owocowały jakimiś wysokimi kwotami.
 Relacje PM off  

#4399 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:15 
Awatar użytkownika

HON fly4free
ok. 20-30 groszy narzutu do kursu visa

Osobna kwestia, że jak podasz taką kartę na stronie Booking będziesz musiał na bieżąco blokować limity na zerowe czy małe kwoty na czas jej nieużywania, by się nie przejmować ewentualnym chargeback
 Relacje PM off  

#4400 PostWysłany: 10 Paź 2019 11:24 

srebrny
Moje dziecko też używa - wypłaty z bankomatów nawet za granicą bezpłatne do takiego konta. Inna sprawa, że jakiś czas temu to było do każdego konta w Neście.
Co do kursów, to zależy z czym porównywać: na pewno przy mBanku to wychodzi "taniocha". :D
Ale najlepiej oczywiście mieć walutowe.

Wracając do Nest Banku, to właśnie dziecku ostatnio chciałem zrobić prostą rzecz, nad którą walczę od miesiąca(!): zmienić numer telefonu. Ale oczywiście "nie da się". I wtedy ręce i inne członki ciała opadają... :shock: :twisted:
 Relacje PM off  

[ 4405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości