Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#3461 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pemat napisał(a):
@cccc
ponieważ często korzystam z hotels.com, to pozwolę sobie nie zgodzić się z takim generalizowaniem - zależy od głównie od miejsca i rodzaju obiektu
na hotels.com również spotkałem się z różnymi dodatkowymi opłatami, nie ujętymi w cenie

@pemat, nie wiem jak w tanich objektach, ale w drozszych objektach u hotels.com poza resort fee (przypuszczam, ze oplata hotelowa za sprzatanie etc.) czy tourism fee jak np. w Dubaju (w drozszych 20AED, w tanszych 10AED) nie spotkalem sie z przypadkiem aby podatki nie byly wliczone cene publikowana. ;)

Sprawdzilem tak z ciekawosci tanszy objekt w Dubaju na portalu hotels.com:
Załącznik:
Sun City hotels.com Fee.JPG
Sun City hotels.com Fee.JPG [ 31.22 KiB | Obejrzany 1333 razy ]
Resort fee: AED 0.00 :D (mysle, ze nie zawsze!)

Poza tym u hotels.com bardzo podoba mi sie ta opcja, a przede wszystkim jak jest ta sama cena. :)
Załącznik:
hotels.com.JPG
hotels.com.JPG [ 44.99 KiB | Obejrzany 1333 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 20 Wrz 2018 13:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#3462 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
też lubię tę opcję
na bookingu również ;)
Załącznik:
book płatność.png
book płatność.png [ 12.51 KiB | Obejrzany 1317 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3463 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Zarówno na booking jak i na hotels ceny podawane są netto, ale przy rezerwacji na hotels podane są całkowite kwoty uwzględniające VAT, lokalne podatki czy opłaty resortowe. Na booking tylko wpisane są drobnym druczkiem % podatków czy ile za opłatę klimatyczną za dzień. W hotels w przypadku natychmiastowej płatności wykazana jest kwota pobrana z karty, i kwota, którą należy uiścić bezpośrednio w hotelu. Dla mnie to spore udogodnienie, bo nie muszę sobie przeliczać. Jednakże na obu portalach, korzystając z kuponów zniżkowych - zniżki odlicza tylko od ceny netto za dobę hotelową.

Hotels jest droższy od booking, ale umożliwia zbieranie punktów na darmowe noclegi.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3464 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
:?: przecież cena z VAT to brutto :? w pierwszym zdaniu masz sprzeczności...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3465 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Hotels jest droższy od booking, ale umożliwia zbieranie punktów na darmowe noclegi.

Absolutnie nie zgadzam sie z ta opinia, ktora moze dotyczyc tanszych objektow, gdyz bookujac 4* czy 5* hotele np. na Manhattanie, po dokladnym przeanalizowaniu oplat dodatkowych w hotels.com mialem nie raz tansze ceny niz u booking.com -> post #3432. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3466 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mnie się tez wydaje ze za każdym razem trzeba podchodzić indywidualnie
znalazłem teraz trochę taniej noclegi ale booking dodatkowo daje zwrot na wizzair i de facto jest tanszy
natomiast w takiej NZ tańsza była agoda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3467 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:44 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
Japonka76 napisał(a):
Hotels jest droższy od booking, ale umożliwia zbieranie punktów na darmowe noclegi.
korzystam z hotels.com dlatego, że często jest tańszy niż booking...
co do punktów, to każdy musi sobie odpowiedzieć, czy opłaca się ciułać po 10% na kolejny nocleg (który też nie wszędzie może być wykorzystany!), czy mieć cenę o te 10% niższą gdzie indziej

@becek
na bookingu bonusem jest 10% na konto wizz (śledząc inny wątek widać, że jest to dość himeryczny program...)
na hotels.com często za napisanie opinii dostaję kupon na dodatkowy punkt w ich programie, więc przy pobytach jednodniowych daje to 20% (netto) zwrotu do "skarbonki"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3468 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
W kwestii indywidualnych preferencji to strona Booking jest dla mnie mniej przejrzysta, a słowny opis obiektu jest uciążliwy w szybkim wybieraniu 3-5 miejsc do dokładniejszej analizy warunków. Często też szukam miejsc z całodobową recepcją, a taka informacja na Bookingu jest albo na samym dole strony i to różnie w usługach albo w ogólnych informacjach o obiekcie, albo nie ma jej wcale (nawet jeśli obiekt taką całodobową recepcję posiada). Zaś na Hotels.com informacje o całodobowej recepcji czy przechowalni bagażu są widocznie wypunktowane na górze strony. I oczywiście gorsza czytelność strony nie przeszkadza mi np. po sprawdzeniu noclegu wg określonego kryterium na stronie Hotels zarezerwować go na stronie Booking, jeśli ma lepszą cenę :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3469 PostWysłany: 20 Wrz 2018 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
pemat napisał(a):
Japonka76 napisał(a):
Hotels jest droższy od booking, ale umożliwia zbieranie punktów na darmowe noclegi.
korzystam z hotels.com dlatego, że często jest tańszy niż booking...
co do punktów, to każdy musi sobie odpowiedzieć, czy opłaca się ciułać po 10% na kolejny nocleg (który też nie wszędzie może być wykorzystany!), czy mieć cenę o te 10% niższą gdzie indziej

@becek
na bookingu bonusem jest 10% na konto wizz (śledząc inny wątek widać, że jest to dość himeryczny program...)
na hotels.com często za napisanie opinii dostaję kupon na dodatkowy punkt w ich programie, więc przy pobytach jednodniowych daje to 20% (netto) zwrotu do "skarbonki"

no , porównałem Lądek na październik
najtańsza agoda, potem booking +5 euro zwrotu na wizza, najdroższy o 10 euro hotels.com +program co dziesiąty nocleg gratis
suma sumarum ten wredny booking jest najkorzystniejszy
ale w tym konkretnym przypadku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3470 PostWysłany: 20 Wrz 2018 14:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ostatnio moje rezerwacje rozkładają się głównie na booking oraz expedia/orbitz/cheaptickets. Booking wtedy, gdy mam jakąś ofertę Genius i wtedy w połączeniu ze zwrotem 10% wartości rezerwacji na konto Wizz jest zwykle bezkonkurencyjna. Grupa expedia z kolei często jest nie do pobicia gdy ma jakieś Private sale i dodatkowo kod zniżkowy 15-16%, z tym że trzeba pamiętać, że są to wtedy oferty bezzwrotne. Hotels akurat ostatnio jakoś rzadziej wygrywał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3471 PostWysłany: 20 Wrz 2018 14:21 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
Kashpir napisał(a):
Ostatnio moje rezerwacje rozkładają się głównie na booking oraz expedia/orbitz/cheaptickets. (...) Hotels akurat ostatnio jakoś rzadziej wygrywał.
Hotels.com to grupa Expedia -> O nas
Cytuj:
Hotels.com LP jest jedną z firm podróżnych należących do EXPEDIA GROUP
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#3472 PostWysłany: 20 Wrz 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
U hotels.com podoba mi sie przejrzystosc cenowa :) i placilem pokazywana cene, mialem tak nie jeden raz, np.:
Załącznik:
hotels.com total price.JPG
hotels.com total price.JPG [ 12.8 KiB | Obejrzany 1210 razy ]

Obciazenie w Paypal:
Załącznik:
hotels_pay pal.com.JPG
hotels_pay pal.com.JPG [ 11.01 KiB | Obejrzany 1245 razy ]


U booking.com poza dodatkowymi oplatami trzeba niestety wziasc jeszcze pod uwage przeliczniki walutowe, ktore w moich przypadkach niekoniecznie wychodzily korzystnie (przelicznik z google nie raz zawodzil). :mrgreen:
Dowod na to, ze pokazywana, przyblizona cena w CHF na portalu booking.com wcale nie jest wiazaca! :o

Załączniki:
Booking.com cena przypusczalna.JPG
Booking.com cena przypusczalna.JPG [ 29.54 KiB | Obejrzany 1210 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 20 Wrz 2018 14:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3473 PostWysłany: 20 Wrz 2018 14:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@pemat A to nie wiedziałem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3474 PostWysłany: 20 Wrz 2018 17:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Kashpir napisał(a):
:?: przecież cena z VAT to brutto :? w pierwszym zdaniu masz sprzeczności...

Nie chcę robić of-top, ale ceny ofert hoteli podawane są netto, a dopiero przy rezerwacji na hotels pokazywane są ceny brutto uwzględniające wszystkie dodatki, a na booking niestety nie.

@cccc na hotels chyba z założenia są hotele o wyższym standardzie. Tam trudno spotkać hostele czy tanie hoteliki. Ja często rezerwuję na hotels bo płace od ręki określoną kwotę, i masz rację, czasami hotele o wysokim standardzie są nieco tańsze.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#3475 PostWysłany: 20 Wrz 2018 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Może nie tyle netto, co brutto (w sensie z podatkiem VAT), ale "gołe".
Przykład apartament w Gdańsku, cena taka sobie (z vatem), za to niewliczone w cenę kilka dodatków

Image
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3476 PostWysłany: 20 Wrz 2018 18:06 

Co dodatkowe koszta jak np. opłata za sprzątanie ma się do ceny brutto czy netto
Zwykły klient jaką cenę widzi taką na Booking com płaci, w ogóle nie kumam o czym wy tu piszecie czy co tam wymyślacie
Góra
 PM off  
      
#3477 PostWysłany: 20 Wrz 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Zwykły klient jaką cenę widzi taką na Booking com płaci, w ogóle nie kumam o czym wy tu piszecie czy co tam wymyślacie

@gorny77 zalezy z jakiego kraju operujesz, booking.com w niektorych krajach i nie rozumie czemu nie pokazuje cen z podatkami, tylko wyswietla ceny bez zawartych podatkow. :mrgreen:
Dopiero po dokladniejszym wczytaniu zauwazysz malym druczkiem, ze podatki VAT i inne oplaty dodatkowe (Excluded charges) nie sa wliczone w wyswietlana cene.
Hotels.com, oprocz resort fee czy tourism tax tego nie praktykuje i wyswietlane ceny sa juz z zawartymi podatkami, niezaleznie od dlugosci czy szerokosci geograficznej. ;)
Poza tym tak jak wczesniej wspominalem, u booking.com nalezy uwzglednic przeliczniki walutowe, wyswietlana cena (*) jest tylko przypuszczalna (approximate)
"The exchange rate may change before you pay" -> #3473.

Załączniki:
Booking.com cena przypuszczalna NETTO.jpg
Booking.com cena przypuszczalna NETTO.jpg [ 46.48 KiB | Obejrzany 1076 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#3478 PostWysłany: 20 Wrz 2018 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
PULAPKA GOOGLE!

Chcialbym Wam zwrocic uwage na pulapke google przy rezerwacjach hotelowych. ;)

A wiec wpisujemy przykladowa date i sprawdzamy w google:
Załącznik:
google.JPG
google.JPG [ 54.16 KiB | Obejrzany 1040 razy ]

Zauwazmy, ze ceny sie praktycznie nie roznia i booking.com jest czesto niezaleznie od ceny u samej gory, poniewaz booking.com placi google niezla kase za taka przysluge. ;)

OK, wciskamy hotels.com i o dziwo otrzymujemy cene nizsza niz google pokazuje, mianowicie 635 CHF.
Załącznik:
hotels.com.JPG
hotels.com.JPG [ 47.23 KiB | Obejrzany 1040 razy ]

Szukamy najtanszej opcji i otrzymujemy dodatkowo gratis SPA access w cenie 635 CHF!
Załącznik:
hotels.com SPA ACCESS.JPG
hotels.com SPA ACCESS.JPG [ 42.64 KiB | Obejrzany 1040 razy ]

Bookujemy, cena z podatkami (tax) to 635 CHF.
Załącznik:
hotels.com Total price.JPG
hotels.com Total price.JPG [ 49.13 KiB | Obejrzany 1040 razy ]

Pozostaje tylko Resort fee:
Załącznik:
hotels.com Resort fee.JPG
hotels.com Resort fee.JPG [ 28.86 KiB | Obejrzany 1040 razy ]



Wciskamy teraz booking.com, oczywiscie z ta sama data:
Załącznik:
booking.com.JPG
booking.com.JPG [ 62.09 KiB | Obejrzany 1040 razy ]

Szukamy najtanszej opcji i jak widac o SPA access mozna od razu zapomniec: 8-)
Załącznik:
booking.com BEZ SPA access.JPG
booking.com BEZ SPA access.JPG [ 84.83 KiB | Obejrzany 1040 razy ]

Bookujemy:
Załącznik:
booking.com Netto price.JPG
booking.com Netto price.JPG [ 32.52 KiB | Obejrzany 1040 razy ]

Przeliczamy podatki (Tax), bez Resort fee -> $83.93 + $3.50 -> $87.43 -> przeliczamy na CHF -> 83,85 CHF

Doliczamy do wyswietlanej ceny (de facto przypuszczalnej) 551 CHF + 83,85 CHF = 634.84 CHF, czyli przypusczalna cena jest podobna do ceny z hotels.com, ale bez SPA access.

Przypominam, ze google pokazywal w obu przypadkach 657 CHF, co sie kompletnie nie zgadza!

A jesli wcisniemy ebookers to otrzymamy cene bez bonusu rowniez 635 CHF, tutaj znow google mocno zawodzi, gdyz pokazywalo cene najwyzsza -> 664 CHF. :mrgreen:
Załącznik:
ebookers.JPG
ebookers.JPG [ 85.24 KiB | Obejrzany 1025 razy ]

W koncu bookukemy definitywnie u dobrodziejki ebookers: :)
Załącznik:
ebookers Total price.JPG
ebookers Total price.JPG [ 30.33 KiB | Obejrzany 1026 razy ]

BTW lubie ebookers, ktore kolejnymi punktami ladnie zbija ceny i moge kupic juz za 620.- CHF, czyli ok. 15 CHF taniej niz u booking.com oraz zyskuje 18.59 CHF znizki na kolejna rezerwacje.
U booking.com mam niby status "genius", ale w kategoriach hotelowych, ktore akurat mnie interesuja nie zbija cen. :mrgreen:
Ironia losu, najdroszy portal wyswietlany przez google.com moze okazac sie najtanszym, warto wglebic sie dokladniej w wyswietlane ceny. :D

Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3479 PostWysłany: 21 Wrz 2018 08:15 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
cześć,
czy jest możliwość wzajemnego obdarowania się linkami polecającymi tzn. żona robi jedną rezerwację z mojego linka i dostajemu po 50plna a następnie ja robie rezerwację z jej linka?
drugie pytanie znalazłem jakiś przypadkowy link na necie za 25$ zwrotu (nie wiem co to za link i z jakiego programu), zrobiłem rezerwacje, mam potwierdzenie że otrzymam kasę jak wróce i czy moge jeszcze zrobić kolejną rezerwację z linka polecającego na 50 pln?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3480 PostWysłany: 21 Wrz 2018 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Tak na oba pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group