Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Lip 2011 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ja bym zrobił inaczej. Niestety o tej godzinie nie jest juz dostępny autobus za 1.20 euro z pobliskiego przystanku Birra, więc pozostaje Ci tylko autobus z lotniska do stacji kolejowej za 6 euro (Aerobus BLQ). Odjazdy z lotniska
1) 22.50 (byc moze jak Ryan wczesniej wyladuje to zdąrzysz na niego) - przyjazd na stację kolejową 23.10 (Bolonia Stazione Centrale)
2) 23.15 - przyjazd na stację kolejową 23.35

Z pod stacji kolejowej masz autobus nr 25 (bilet w autobusie 1,5 euro w kiosku 1.2 euro), który odjeżdza o 23.36 w kierunku Gomito (zerknij sobie na google, ale mam wrażenie że musisz wysiasc na przystanku Casoni i przejsc okolo 200m ulicą via Giovanni Casoni do via Stalingrado).
Jezeli nie zdąrzysz na ten autobus nr 25 (nastepny jest o polnocy) to zawsze spod stacji kolejowej możesz wziac taxi albo iśc na piechotę ta samą trasą co jedzie autobus nr25 okolo 2.5km czyli przed polnoca powinienes byc :-) Uwaga nie wsiadaj na przystanku zaraz koło stacji bo pojedziesz w innym kierunku, musisz przejsc plac przed stacja na druga stronę ulicy viale Pietro Pietramarella i wsiasc na przystanku znajdujacego się przy tej ulicy (bedziesz stac przodem do stacji kolejowej po drugiej stronie ulicy) - sprawdz napisy na przystankach (pisze na nich jaki autobus z nich odjezdza)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 28 Lip 2011 15:46 

Rejestracja: 22 Kwi 2010
Posty: 40
Andi napisał(a):
Ja bym zrobił inaczej. Niestety o tej godzinie nie jest juz dostępny autobus za 1.20 euro z pobliskiego przystanku Birra, więc pozostaje Ci tylko autobus z lotniska do stacji kolejowej za 6 euro (Aerobus BLQ). Odjazdy z lotniska
1) 22.50 (byc moze jak Ryan wczesniej wyladuje to zdąrzysz na niego) - przyjazd na stację kolejową 23.10 (Bolonia Stazione Centrale)
2) 23.15 - przyjazd na stację kolejową 23.35

Z pod stacji kolejowej masz autobus nr 25 (bilet w autobusie 1,5 euro w kiosku 1.2 euro), który odjeżdza o 23.36 w kierunku Gomito (zerknij sobie na google, ale mam wrażenie że musisz wysiasc na przystanku Casoni i przejsc okolo 200m ulicą via Giovanni Casoni do via Stalingrado).
Jezeli nie zdąrzysz na ten autobus nr 25 (nastepny jest o polnocy) to zawsze spod stacji kolejowej możesz wziac taxi albo iśc na piechotę ta samą trasą co jedzie autobus nr25 okolo 2.5km czyli przed polnoca powinienes byc :-) Uwaga nie wsiadaj na przystanku zaraz koło stacji bo pojedziesz w innym kierunku, musisz przejsc plac przed stacja na druga stronę ulicy viale Pietro Pietramarella i wsiasc na przystanku znajdujacego się przy tej ulicy (bedziesz stac przodem do stacji kolejowej po drugiej stronie ulicy) - sprawdz napisy na przystankach (pisze na nich jaki autobus z nich odjezdza)
Ale nas bedzie dwojka, wiec Aerobus bedzie nas kosztowal 12e + 3e za autobus potem, czyli w sumie 15e ;D Czyli chyba latwiej od razu ustalic z taksowkarzem pod lotniskiem dojazd za 15e pod hostel. Czy raczej taksowski po 15e z lotniska sa fikcja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Lip 2011 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
No nie okresliles w poście, że więcej Was bedzie :-) to może zmienic postac rzeczy. Jezeli wyjdzie na to samo - wziąłbym taxi (ale nie mam pojęcia ile kosztuje taxi spod lotniska, jednakże wydaje mi się że raczej duzo, ktoś kiedys pisał że chyba za 2-3km zapłacili kilkanascie euro wiec...jak się dogadacie i się uda to super)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Lip 2011 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ok już znalazłem, chodziło o hotel w Bergamo odlegly od lotniska 2.6km i zapalcili taxi 17euro. Wydaje mi się że ceny są raczej zbliżone - może nawet na niekorzysc Bolonii (wieksze miasto, wiecej ludzi jezdzi z lotniska) ale suma sumarum chyba za 15euro taxi za tę odległosc moze byc problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Lip 2011 16:12 

Rejestracja: 22 Kwi 2010
Posty: 40
Andi napisał(a):
Ok już znalazłem, chodziło o hotel w Bergamo odlegly od lotniska 2.6km i zapalcili taxi 17euro. Wydaje mi się że ceny są raczej zbliżone - może nawet na niekorzysc Bolonii (wieksze miasto, wiecej ludzi jezdzi z lotniska) ale suma sumarum chyba za 15euro taxi za tę odległosc moze byc problem.
Hm, skoro tak, to chyba faktycznie lepiej miec w odwodzie Aerobusa zaplanowanego.

Wydaje mi sie, ze on sie zatrzymuje przy literce A:
Image

Stamtad trasa na piechote do hostelu to ok. 2,7km. Jesli Aerobus przyjezdza o 23:35, to powinienem stamtad na piechote zdazyc na styk ;D

Chyba, ze zle zaznaczylem na Google'u przystanek Stazione Centrale.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Lip 2011 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Stazione Centrale jest delikatnie w lewo tam gdzie masz te dwa oznaczenia stacji kolejowej (tam tez odjezdza autobus 25 wg zalecen opisanych przeze mnie wczesniej). Jesli chodzi o ewentualną drogę do przejscia to chyba szybciej i latwiej bedzie wzdłuż via Giacomo Matteotti, via Ferrarese, via Giovanni Casoni, ale Ty wybierasz wiec to juz nie ma znaczenia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lip 2011 23:45 

Rejestracja: 22 Kwi 2010
Posty: 40
Andi napisał(a):
Stazione Centrale jest delikatnie w lewo tam gdzie masz te dwa oznaczenia stacji kolejowej (tam tez odjezdza autobus 25 wg zalecen opisanych przeze mnie wczesniej). Jesli chodzi o ewentualną drogę do przejscia to chyba szybciej i latwiej bedzie wzdłuż via Giacomo Matteotti, via Ferrarese, via Giovanni Casoni, ale Ty wybierasz wiec to juz nie ma znaczenia :-)
Chyba faktycznie zdecyduje sie na autobus nr 25. Martwi mnie tylko to, ze bede mial minute na przesiadke, znajac moje szczescie moze mi uciec ;( Ale ewentualnie byc moze bede w stanie dojsc stamtad w 25 minut. A wysiasc chyba lepiej na Bonvicini - jest idealnie naprzeciwko hostelu ;)

Dzieki wielkie, Andi, za megapomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 29 Lip 2011 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
No ryzyko jest, aczkolwiek ja jak jechałem ostatnio autobusem nr25 to byl opóźniony kilka minut, ale z drugiej strony autobus z lotniska tez może się opóźnic - trzeba liczyc na szczescie. Jesli chodzi o przystanek wysiadania to niestety nie bedzie to Bonvicini gdyz 25 tam sie nie zatrzymuje, jedzie caly czas prosto via Ferrarese, wobec powyzszego Casoni jest najbliżej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Sie 2011 17:25 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 6
Dokad najlepiej wybrac sie z bolonii nad morze? Zalezy mi na malym i cichym miejscu (mala miejscowosc, wioska). Samolot laduje o 22:55
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Paź 2011 21:32 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Czy lotnisko w Bolonii jest duże ? Gate, odloty i przyloty znajdują się na tym samym poziomie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 02 Paź 2011 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Ossory napisał(a):

Stamtad trasa na piechote do hostelu to ok. 2,7km.

co to za hostel jest w miejscu w ktorym wskazles? bo wlasnie szukam cos na 1 noc i jedyny co jest w ofercie hostelbookers i hostelworld to mega na obrzezach i troche daleko , a wcale nie jakos tanio..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Paź 2011 00:22 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Wróciłem z Bolonii dzisiaj i muszę stwierdzić, że lotnisko BLQ jest świetne do spania! W nocy cisza, spokój, pierwsze loty o 6:10, miejsca bardzo dużo, kilka zakamarków, gdzie można się położyć, a na dodatek internet bezprzewodowy za free.

Co do dojazdu do centrum, z Birry autobus kosztuje 1,20, ale bilet można też kupić w pobliskim sklepie i wtedy kosztuje 1 Euro. Na nogach ta trasa zajęła nam 1h szybkim dość krokiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Paź 2011 02:05 

Rejestracja: 27 Kwi 2011
Posty: 67
Czy sa bilety calodniowe? Jaki koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 17 Paź 2011 10:31 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Wrociłem z Bolonii w czwartek i uważam, że jest to jedno z najgorszych lotnisk do spania, które odwiedziłem. Krzesła z oparciami, syf, bród. Dużo lepiej jest w Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Paź 2011 16:35 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Co do spania na BLQ to dobra miejscówka jest na pierwszym piętrze pod takimi krętymi schodami prowadzącymi do restauracji, cisza a do tego ekipa sprzątająca z maszyną stamtąd nie przegania. Warto mieć karimatę albo matę samopompującą i można kimać całą noc. pzdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Paź 2011 19:41 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
techset napisał(a):
Co do spania na BLQ to dobra miejscówka jest na pierwszym piętrze pod takimi krętymi schodami prowadzącymi do restauracji, cisza a do tego ekipa sprzątająca z maszyną stamtąd nie przegania. Warto mieć karimatę albo matę samopompującą i można kimać całą noc. pzdr.

Naprzeciw WC ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 19 Paź 2011 16:44 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Witam.
Czy ktoś wybierał się Wizzair do Forli/Bolonii? Lądujemy tam wieczorem, ok. 19:00. Jak najlepiej dostać się do Florencji?
Pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Paź 2011 17:32 

Rejestracja: 15 Lis 2010
Posty: 35
Spróbuj pociągami /niestety rozkładu autobusów nie znam/. Wg rozkładu na stronie trenitalii, odjazd pociągu z Forli do Florencji /z przesiadka w Bolonii/, to koszt 12,5 e, jest jedno "ale", pociąg odjeżdża o 19:27 /przy zalożeniach, że samolot przyleci punktualnie, zostaje tylko taxi na dworzec, odległość około 4 km/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Paź 2011 16:17 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Chyba tak, ale to WC jest w takiej jakby wnęce i jakoś nie zauważyłem, żeby w nocy mi to przeszkadzało. Na dole jest inna toaleta i wydaje mi się, że tutaj tak dużo ludzi się nie przewija. pzdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 28 Paź 2011 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
Mapy ścisłego centrum dostaniesz w większości miast za darmo w informacjach turystycznych. Nie spotkałem jeszcze informacji żeby takich map nie mieli. Musisz wcelować tylko w godziny kiedy informacja jest otwarta i voila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group