Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Mar 2015 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Co polecacie we Florencji? Katedra, Ponte Vecchio, Uffizi - to łatwo znaleźć. A jakieś mniej oczywiste wskazówki? :-) W kwietniu jadę po raz drugi.
Od siebie z doświadczeń z wyjazdu kilka lat temu mogę polecić wizytę nad rzeką Arno wcześnie rano (nie każdemu może przyjść do głowy po nacieszeniu się włoskim życiem nocnym ;)) - często powierzchnia rzeki jest bardzo spokojna i można zrobić zdjęcia z dużo ładniejszymi odbiciami niż w dzień: http://microstock.pl/travel/index.php/a ... nce-italy/

No i koniecznie trzeba odwiedzić Piazzale Michelangelo na wzgórzu po południowej stronie rzeki, bo jest dobry widok na całe miasto: http://microstock.pl/travel/index.php/f ... any-italy/
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
PanTograf uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 17 Mar 2015 14:52 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
polecam Fiesole-dojazd autobusem miejskim. Nie pamiętam jakim-byłam chyba 5 lat temu. Oprócz zabytków piękny widok na F., z trochę innej perspektywy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Mar 2015 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
We Florencji znajduje się jeden z najstarszych ogrodów botanicznych na świecie, może szału nie ma, ale myślę, że warto odwiedzić zwłaszcza dla wytchnienia w trakcie długiego letniego zwiedzania.
Natomiast absolutnie polecam odwiedzenie tamtejszej synagogi. Według mnie rewelacja 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Wrz 2015 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
tupungato napisał(a):
No i koniecznie trzeba odwiedzić Piazzale Michelangelo na wzgórzu po południowej stronie rzeki, bo jest dobry widok na całe miasto: http://microstock.pl/travel/index.php/f ... any-italy/

dzięki za wskazówkę!
znacie jeszcze jakieś punkty, miejsca gdzie można zobaczyć Florencję z góry? (byle nie dzwonnica i kopuła)

zna ktoś i poleci wypożyczalnię rowerów? chciałabym zwiedzić miasto rowerowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2016 09:59 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 9
Do 27 sierpnia Galleria dell'Accademia z posągiem Dawida we wtorki jest czynna dłużej, bo do 22, a nie do 19 jak w pozostałe dni. Myślę, że warto to mieć na uwadze, bo w innych godzinach klejki sa strasznie, a w weekend to chyba katastrofa....Weszliśmy bez kolejki, mamy zdjecia Dawida bez ludzi :P, było dosłownie kilka osób :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2017 11:16 

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 11
Hej :) to mój pierwszy post,witam Was serdecznie ;) za 2 tygodnie będę we Florencji i chciałem sobie zarezerwować bilet do Uffizi :) Która strona jest w 100 % pewna,bo trochę ich jest,a nie chciałbym się naciąć? Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2017 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Może najlepiej nie szukać pośrednika, tylko kupić na oficjalnej stronie ?
http://www.uffizi.com/online-ticket-booking-uffizi-gallery.asp ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adamb81 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2017 23:22 

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 11
Pacyfa napisał(a):
Może najlepiej nie szukać pośrednika, tylko kupić na oficjalnej stronie ?
http://www.uffizi.com/online-ticket-booking-uffizi-gallery.asp ;)


nie byłem pewny czy to strona oficjalna,choć na taką wyglądała,zmylił mnie odnośnik do Facebooka,który kieruje na nieoficjalny profil galerii,ale mniejsza z tym,kupiłem bilet,dzięki serdeczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Mar 2017 10:20 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Hej,

czy macie jakieś doświadczenia z Firenze Card (Firenze 72 Card)? Kosztuje 72 euro od osoby, jest ważna 72 godziny od czasu wejścia do pierwszego obiektu i obejmuje 72 obiekty do zwiedzania. Ponoć pozwala omijać kolejki, nie trzeba robić dodatkowych rezerwacji (poza wejście na kopułę katedry) itd.
Czy ma to sens? W czasie, którym dysponuję w samej Florencji i tak zakładałem 3 dni na zwiedzanie, ale karta ogranicza mnie do tego, że musi to być dzień po dniu. Nie jest to w sumie wielki problem, ale może z Waszego doświadczenia są jakieś inne "ale" za tym, żeby wybrać wejściówki pojedyncze? Może w rzeczywistości są jakieś problemy z jej użyciem, wejściami poza kolejką, liczbą zwiedzających?
Zaznaczę tylko, że mój wstępny plan na zwiedzanie płatnych obiektów we Florencji pokrywa się cenowo z kupieniem takiej karty, więc tutaj wątpliwości nie mam, że będzie to wygodniejsze, a w razie potrzeby będę mógł zwiedzić więcej nie dopłacając za kolejne rzeczy pojedynczo.

Z góry dzięki za opinie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2017 15:53 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Karta jest za droga, żeby w pełni zwrócił się koszt jej zakupu. Taniej wyjdzie kupować osobno bilety przez internet i, co za tym idzie, rezerwować szybsze wejście do danego muzeum. Poza tym dochodzi kwestia, ile muzeów jesteś w stanie odwiedzić przez trzy dni. Byłem w połowie lipca we Florencji. Kolejki do głównych atrakcji: Cattedrale di Santa Maria del Fiore, Galeria Uffizi oraz Galleria dell'Accademia były ogromne - na pewno na ponad godzinę stania. Kolejki do wejść priorytetowych były krótsze, ale stali w nich posiadacze kart za 72 euro oraz ci, którzy rezerwowali bilety przez internet.

Jeżeli kogoś interesują klimaty techniczno-inżynieryjne polecam Museo Galileo zaraz obok Uffizi. Nie ma kolejek, a w muzeum jest bardzo ciekawa ekspozycja dotycząca nauk ścisłych - astronomii, geografii, medycyny. Pracownik muzeum, który wciela się w postać Galileusza i oprowadza grupy zwiedzających bardzo interesująco opowiada o eksponatach oraz o kontekście w jakim powstały.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Mar 2017 16:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
W niedziele wróciłem z dziewczyną po 4 dniach we Florencji. Też jestem zdania że karta jest za droga, co prawda my się łapaliśmy jeszcze na zniżki przy muzeach (do 26 lat), jednak na pewno w 3 dni nie wykorzysta się wszystkiego z karty, trzeba pamiętać że Florencja po Rzymie jest najbardziej przeładowanym miastem, już w ten ostatni weekend były wszędzie ogromne kolejki.

Ja dla miłośników mody polecam muzeum Gucciego na Piazza Signoria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Mar 2017 09:43 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Dzięki za opinie o karcie. Jeśli chodzi o cenę, to właśnie mi się to praktycznie zgrywa w stosunku do kupowania biletów osobno przez internet. Lecę w maju, bilety do samego Uffizi są wtedy już strasznie drogie. Dlatego się zastanawiam, zwłaszcza, że w maju kolejki będą jeszcze większe. Z jednej strony wszędzie daje mi to priorytet wejścia, z drugiej strony kolejki sprawią, że może zabraknąć czasu.
Jakieś inne rady, opinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2017 12:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Podam przykład Palazzo Pitti: tam jest 6 muzeów (wystaw) i 2 ogrody, bilety są ważne też 3 dni, wszystkie Cie będą interesować? My wzięliśmy do oglądania Apartamenty, Galeria Kostiumów i ogrody, 5,50euro od osoby z tego co pamiętam. Jedyne co to że z tą kartą unikniesz kolejek do kasy, w piątek kolejka przed nami to było jakieś 10 osób, w sobotę widzieliśmy kolejkę już tak na 60 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:16 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Polecam darmową atrakcję, jeśli ktoś będzie w niedzielę we Florencji.
Warto pójść na główną mszę (bodajże 10.30, ale sprawdźcie) w katedrze Santa Maria Del Fiore.
Można poczuć się jak w czasach "Imienia Róży". Niesamowite organy, chór, klimat.
Atrakcja także dla niewierzących, bo mnie podobało się bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Mar 2017 13:36 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
19elnino20 napisał(a):
Podam przykład Palazzo Pitti: tam jest 6 muzeów (wystaw) i 2 ogrody, bilety są ważne też 3 dni, wszystkie Cie będą interesować? My wzięliśmy do oglądania Apartamenty, Galeria Kostiumów i ogrody, 5,50euro od osoby z tego co pamiętam. Jedyne co to że z tą kartą unikniesz kolejek do kasy, w piątek kolejka przed nami to było jakieś 10 osób, w sobotę widzieliśmy kolejkę już tak na 60 osób.

Za ogrody Boboli płaciliście 5.50 euro od osoby? Ja nic nie rozumiem, tutaj podają cenę 7 euro (https://www.visitflorence.com/florence- ... rdens.html). Na stronie Uffizi (http://www.uffizi.com) i http://www.florence-museum.com można kupić za ponad 13 euro od osoby.

Ogólnie interesuje mnie:
    Uffizi Gallery
    Palazzo Vecchio
    Katedra
    Ogrody Boboli
    Galeria Akademii

Wedle cen znalezionych w internecie (a różnią się tak, że powstaje mi w głowie straszny mętlik), te 5 rzeczy składa się na równowartość Firenze Card.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Wrz 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Mam pytanie dotyczące Florencji: które z atrakcji są wg Was "must see" - Cattedrale di Santa Maria del Fiore, Galeria Uffizi, Galleria dell'Accademia, Palazzo Vecchio, Ogrody Boboli?
Może coś innego przychodzi Wam do głowy?
Mam mało czasu na zwiedzanie i chciałbym zobaczyć (tym razem), to co najważniejsze.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Wrz 2017 08:19 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 43
Cokolwiek z tej listy zobaczysz będziesz zachwycony. Florencja sama w sobie jest dziełem sztuki i nawet jak będziesz spacerować po centrum to będzie się czuć jak w muzeum. Polecam jeszcze Piazzale Michelangelo,z którego jest najpiękniejszy widok na Florencję.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Wrz 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
@Garmond
Od siebie polecam:
-wejście na kopułę Duomo jak najpóźniej się da - tak, żeby oglądać dachy Florencji w popołudniowym/zachodzącym słońcu :)
-małą przekąskę z widokiem na Ponte Vecchio w lokalu Ristoro dei Perditempo (mieści się przy Borgo S. Jacopo), którego duże okna wychodzą na Arno
-Cimitero Delle Porte Sante na tyłach kościoła San Miniato al Monte z ciekawymi nagrobkami, jeśli ktoś lubi takie atrakcje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Wrz 2017 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
@goliarth i @sprocha
Dziękuję za odpowiedź i Wasze rady, jednak będę zobowiązany za pomoc w selekcji, które miejsca odwiedzić teraz, gdy mam mało czasu, a które w przyszłości (o ile kiedyś uda się zawitać raz jeszcze do Florencji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Wrz 2017 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
Z tego, co wymieniłeś (Cattedrale di Santa Maria del Fiore, Galeria Uffizi, Galleria dell'Accademia, Palazzo Vecchio, Ogrody Boboli) pytając o "must see", to według mnie:
- must see jest katedra, zwłaszcza wejście na kopułę. Duomo jest symbolem Florencji, ma ciekawą historię. Jako uzupełnienie zwiedzania katedry warto wstąpić do Museo dell'Opera del Duomo (które jest moim zdaniem must see)
- Uffizi jest świątynią dla miłośników malarstwa, można tam spędzić wiele godzin. Czy jest must see? Niekoniecznie. Nie każdy musi lubić obrazy ;) Ale dla ludzi interesujących się sztuką, wizyta w Uffizi jest prawdziwą przyjemnością.
- Galleria dell"Accademia absolutnie nie jest must see, chyba, że naprawdę interesują Cię znajdujące się tam zbiory. Większość osób idzie do Akademii tylko po to, żeby zobaczyć oryginał Dawida, nawet nie patrząc na inne rzeźby i obrazy. Moim zdaniem nie jest to warte kilku euro za bilet + czasu spędzonego w kolejce (a ta potrafi być naprawdę długa). No chyba, że bardzo Ci zależy na oryginale i nie zadowolisz się kopią na Piazza della Signoria.
- Palazzo Vecchio: must see z zewnątrz, ale ciężko tam nie pójść, będąc we Florencji ;)
- po Giardino di Boboli bardzo przyjemnie się spaceruje, ale jeśli masz mało czasu, zdecydowanie możesz je sobie odpuścić
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group