Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sty 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2015
Posty: 4
Cześć :) Z góry przepraszam, jeśli odgrzebuję stary wątek, ale przekopałam trochę forum i nie udało mi się znaleźć konkretnej info.

Zatem: 1-4 kwietnia lecę do Bolonii(tamże nocleg, airbnb). Pierwszy i ostatni dzień to takie połówki, podczas których zwiedzę Bolonię,
jeden dzień na Florencję (Megabus). Zostaje cały dzień - jako,że wyjazd to niespodzianka dla męża :) chcę zabrać go do Muzeum Ferrari. Po małym researchu:

1) Są dwa muzea Ferrari, jeden w Modenie (blisko dworca, chyba można przejść pieszo,drugi w miejscowości, Maranello). zgadza się? Zapewne najlepiej zobaczyć oba. Jeśli będziemy mogli tylko jedno, które wybrać?
2) Jak z dojazdem? Bolonia - Modena, Modena-Maranello, Maranello-Bolonia. Co polecacie?
3) Same miasteczka - chyba też warto zobaczyć. Modena jest chyba na liście Unesco. Ktoś był? Wszelkie opinie, porady - mile widziane.

Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#2 PostWysłany: 26 Sty 2016 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Z tego co się orientowałem to bodajże jest specjalny bus, który łączy te dwa muzea. Ale to trzeba sprawdzić na ich stronie. Albo był taki tour, że zwiedzalo się dwa muzem wraz z przejazdem.
Co do Modena - Bolonia, to tylko regionalne pociągi. Pewnie cena bedzie oscylować w okolicy 5 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Josephine uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Lut 2016 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@Josephine Nie byłem w obu muzeach, więc nie mam porównania, ale Muzeum Ferrari w Maranello odwiedziłem kilka razy i za każdym razem uważałem, że warto ;-) W okolicy tego w Maranello, jest też fabryka Ferrari (którą podobno można zwiedzać po uprzednim zorganizowaniu grupy i terminu) oraz tor testowy Pista di Fiorano, gdzie przy dużej dozie szczęścia można załapać się na mały show ;-)
O istnieniu Muzeum w Modenie nawet nie miałem pojęcia. Transport pomiędzy dwiema lokalizacjami faktycznie jest dostępny - http://www.vivaraviaggi.it/happy_circle.php?happy_circle=6 - za 12€ w dwie strony.

Jeśli mielibyście do dyspozycji samochód, polecam również odwiedzenie Muzeum Lamborghini w Sant'Agata Bolognese - http://www.lamborghini.com/en/museum/overview/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Josephine uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Lut 2016 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Muzeów Ferrari jest troszkę więcej niż tylko te dwa ;) Ja osobiście polecam Maranello. Warto, chociaż bilet do tanich nie należy.
W pobliżu muzeum także sporo do zobaczenia (oczywiście dla zainteresowanych tematem). Mnóstwo prywatnych firm z mniej lub bardziej oryginalnym osprzętem marki Ferrari - można na przykład sobie kupić kierownicę a'la bolid F1 lub gałkę dźwigni zmiany biegów do zamontowania w poczciwym 126p dla lansu ;) Są tematyczne knajpki. Są wypożyczalnie samochodów (rundkę za kółkiem można sobie zafundować od ok. 50 Euro, przynajmniej ja taką cenę wynegocjowałem, ale to chyba zawsze zależy od negocjujących). W pobliżu muzeum jest też tor do F1 - przy odrobinie szczęścia, można trafić na jakiś test lub nawet na oficjalny trening (niestety taka impreza jest dodatkowo płatna). No i oczywiście mnóstwo samochodów Farrari w całym Maranello. Kiedyś obserwowałem jakąś azjatycką grupę jak (głównie panowie) robili sobie gigantyczną sesję fotograficzną z samochodami poparkowanymi na parkingu przed muzeum 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Josephine uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Mozna tez podjechac do malej manufakturki bardzo unikalnych aut Pagani, ktora jest miedzy modena a bolonia w San Cesario sul Panaro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
Josephine uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Mar 2016 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2015
Posty: 4
wielki dzięki wszystkim za rady!
jesteście niezastąpieni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2018 01:48 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Podepnę się pod temat. Które z muzeów, Ferrari (Modena czy Maranello) czy Lamborghini, polecilibyście odwiedzić podczas jednodniowego pobytu w Bolonii? Niestety nie będzie czasu ani na obydwa muzea Ferrari, a już tym bardziej Ferrari i Lambo. Które z nich jest ciekawsze, ile czasu zajmuje zwiedzanie samego muzeum? Czy w okolicach tych muzeów jest coś wartego oglądnięcia dla osoby, która niekoniecznie pała miłością do samochodów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2018 19:52 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
Sam wybieram się niedługo do Bolonii i jako fan motoryzacji stwierdziłem, że muszę odwiedzić któreś z tych muzeów. Mój wybór padł na Maranello. Muzeum Lambo jest dość małe i można je szybko "zaliczyć" (wg różnych opinii w necie). Poza tym będę korzystał z komunikacji publicznej więc do Santa Agata było by się ciężko dostać. Z dwóch muzeów Ferrari wybrałem Maranello, gdyż jest tam więcej tego na czym mi najbardziej zależy czyli samochodów. W Modenie jest tylko kilkanaście samochodów i dom, w którym urodził się Enzo.
Oprócz muzeum mam zamiar pozwiedzać starówkę Modeny wpisaną na listę UNESCO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2018 04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Przy ograniczonym czasie zdecydowanie warto skupić się na Maranello (ja tam mogę i cały dzień spędzić, a byłem kilka razy). Muzeum Lamborghini w Sant'Agata Bolognese jest dość skromne w porównaniu z Ferrari w Maranello, no i bez własnego środka transportu dużo trudniej się tam dostać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2018 00:01 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Dzięki panowie, sam zainteresowany chciał zobaczyć muzeum Lamborghini, ale ostatecznie postawiliśmy na transport publiczny i skoro mówicie, że mogą być trudności z dotarciem to pewnie zdecydujemy się na Maranello.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2018 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Będąc na miejscu warto wspomnieć o fabryce masserati w Modenie - można zwiedzać fabrykę i museum
http://www.italianfactorymotortour.com/ ... -tour.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group