Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:25 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Piccolo napisał(a):
AJAJ napisał(a):
Brakuje mi w tym opisie jeszcze jednego miejsca, bazyliki na wzgórzu, Basilica di San Luca. Z tarasu przed Bazylika roztacza się także piękna panorama na miasto. Na szczyt można dotrzeć pieszo, ale musimy liczyć się z pokonaniem kilkaset schodów (oczywiście arkady). Dla tych bardziej leniwych jest autobus :)


Dodam tylko, że trasa na wzgórze do Bazyliki to chyba jeśli dobrze pamiętam (a byliśmy tam z 6-7 lat temu) najdłuższe arkady. Na świecie, w Europie? Nie wiem. Pamięć nie ta. W każdym razie warto a schody nie takie straszne bo to raczej płaskie szerokie platformy. Pod tymi arkadami jest pełno kapliczek utrzymywanych przez bolońskie rodziny (są tabliczki pamiątkowe z opisem kto, co i kiedy).


W ogóle Bolonia to prawie 40 km arkad. W trakcie deszczu miasto można zwiedzać bez parasola ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:28 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Grzegorz40 napisał(a):
Piccolo napisał(a):
AJAJ napisał(a):
Brakuje mi w tym opisie jeszcze jednego miejsca, bazyliki na wzgórzu, Basilica di San Luca. Z tarasu przed Bazylika roztacza się także piękna panorama na miasto. Na szczyt można dotrzeć pieszo, ale musimy liczyć się z pokonaniem kilkaset schodów (oczywiście arkady). Dla tych bardziej leniwych jest autobus :)


Dodam tylko, że trasa na wzgórze do Bazyliki to chyba jeśli dobrze pamiętam (a byliśmy tam z 6-7 lat temu) najdłuższe arkady. Na świecie, w Europie? Nie wiem. Pamięć nie ta. W każdym razie warto a schody nie takie straszne bo to raczej płaskie szerokie platformy. Pod tymi arkadami jest pełno kapliczek utrzymywanych przez bolońskie rodziny (są tabliczki pamiątkowe z opisem kto, co i kiedy).


W ogóle Bolonia to prawie 40 km arkad. W trakcie deszczu miasto można zwiedzać bez parasola ;-)



w ogóle to chyba dość popularna trasa biegowa ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Paź 2014 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Bolonia to takie dziwne miasto, że niby nie wydaje się być wielce interesujące, ale jak już tam się dotrze, pochodzi i popatrzy to później pozostaje do niego wielki sentyment. Dużo ubogich ludzi na ulicach, stacja kolejowa na której był wielki zamach bombowy przed laty, świetne stare miasto. Dobry punkt wypadowy do jeżdżenia pociągami w różne strony Włoch.

No i w Bolonii na placu zabaw widzieliśmy mistrza zabawy na koniku wmontowanym w ziemię na sprężynie :D Szkoda że nie zrobiłem mu zdjęcia. Konik to była zabawka, element wyposażenia placu zabaw, mały dzieciak bujał się na nim tak, że w chwili wygięcia do przodu pysk konia dotykał ziemi, a w w chwili wygięcia do tyłu dotykał ogon :D Wyglądało to jakby ten koń miał się wyrwać zaraz z ziemi i wylecieć razem z dzieciakiem :D
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Paź 2014 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Nie wiem, czy przoczyłam, czy nie było informacji odnośnie noclegu. Możesz coś polecić :)?
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group